mojra.cz

Téma: Spolužačky kouří, pijí alkohol a baví se o sexu, mě to nebaví - zvažuji přechod na jinou školu

07.11.2016 17:11
Uživatel: Bella
Věk:  16
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj,

jsem ve 2. ročníku střední zdravotnické školy SZŠ. Škola mě moc baví a taky mi jde, mám skoro samé jedničky, jen pár dvojek. Jenže naše třída je hrozná… Je nás tam 12 holek a 1 kluk, tedy dohromady 13 lidí. Všichni se navzájem pomlouvají a potom jsou hned nejlepší kámoši/šky. I ten kluk pomlouvá.

S každým se bavím jen rezervovaně, držím si od ostatních mírnější odstup, abych se nedostala do problémů. Mám tam sice kámošku, kterou znám už od základky, ale jelikož mi taky přijde pěkně falešná, v podstatě by se dalo říct, že tam nemám žádnou kámošku.

Navíc teď ve druháku sedím sama a na všechno jsem sama. Většina holek kouří, pije, o přestávkách se baví o sexu atd. ale já na tohle prostě nejsem.

Ta moje kámoška sedí s jednou holkou, obě jsou takové odstrčené, ale jim to nevadí. Jenže mně vadí, že se tam nemám skoro s kým bavit…

Jelikož mám dobré známky, většina lidí mě zná jen tehdy, pokud potřebuje něco opsat. To jsem potom všem dobrá. A ve výsledku, když díky mně napíší písemku za 1, ani nepoděkují. Jsem v té třídě fakt nešťastná alt

Jenže kdybych přestoupila, bojím se, že by mě zase jiný kolektiv nemusel přijmout nebo že by tam byli ještě horší lidi…

Jinak já jsem společenská, přátelská a mám spoustu přátel mimo školu. Ráda poznávám nové lidi. Na základce jsem taky neměla problémy, tak nevím, co se stalo, že na sš je to najednou jinak. Kdybych přestoupila, musela bych být na intru, což se mi taky úplně nechce…

Nevím, co mám dělat.

Poradí mi někdo?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1001x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám přestoupit na novou SŠ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.11.2016 18:28 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Spolužačky kouří, pijí alkohol a baví se o sexu, mě to nebaví - zvažuji přechod na jinou školu
Text uživatele: 

Ahoj, chápu, že je to nelehká situace a na tvém místě bych byl z toho taky neštastnej. Přestoupit na jinou školu je řešení, ale bral bych to jako opravdu krajní možnost, kdy bys zjistila, že to takto dál prostě nejde. Záleží ale samozřejmě na tvém zvážení, hranici máme každý jinde.

Zkusil bych si asi najít kamarádku z jiného ročníku, případně třeba zjistíš, že některé spolužačky nakonec nejsou tak hrozné, jak se ti teď zdá. Případně můžeš posílit kontakt s kamarádkami ze základky, začít se častěji scházet, určitě se pak budeš cítit lépe. Nezapomeň, že riziko spojené s přestupem na jinou školu není malé. Nemusí ti sednout učitelé, nemusíš dobře zapadnout do zavedeného kolektivu ve třídě, nemusí ti vyhovovat intr apod. Proto bych všechny své síly zaměřil na to, aby se ti na stávající škole žilo lépe.

Hodně štěstí.

 
08.11.2016 18:50 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: Spolužačky kouří, pijí alkohol a baví se o sexu, mě to nebaví - zvažuji přechod na jinou školu
Text uživatele: 

Bello, je to nejspis tim, ze jste tam same holky. Nemyslim si, ze by se prechodem na jinou skolu neco zmenilo. Bud rada, ze jsi jina, ze mas jine zajmy nez vetsina holek ze tridy. Kazdy preci nemusi jit s davem!!
Vybrala sis povolani, ktere je velice slechetne, ne kazdy ho muze vykonavat. Ale zaroven se musis pripravit na to, ze budes cely zivot muset vychazet s kolegynemi, tedy ve vetsine pripadu se zenami. To neni zrovna jednoduche. Zeny dokazi byt mezi sebou zavistive, neprejici, hasterive, pomlouvacne, a kdovi co vsechno jeste. Pokud s tim budes pocitat a budes na to pripravena uz ted, budes mit lehci zivot. Nema vyznam utikat pred necim, co stejne nezmenis. Najdi si kamarady mimo skolu. Holky ve tride nezmenis a v jine skole se ti muze stat, ze do jiz fungujiciho kolektivu nezapadnes.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Spolužačky kouří, pijí alkohol a baví se o sexu, mě to nebaví - zvažuji přechod na jinou školu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 15746
Počet odpovědí celkem: 171440
Počet registrovaných: 4659 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Forenzní psychologie
Nejkomentovanější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny