mojra.cz

Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?

31.08.2012 08:43
Uživatel: Margaret1030
Věk:  22

Město: Praha

Odpovědí na téma: 8
Text: 

Ahoj,

můj problém je, že žiju s flegmatikem. Jednou jsme se už rozešli kvůli jeho flegmatismu a pak jsme se dali opět dohromady s tím, že jestli ho ještě jednou opustím, už další šanci nedostanu. Po druhé se nám docela dařilo, ale přišli situace, kdy jsem byla třeba smutná a on místo, aby mě utěšil, nasadil smutný výraz a nic neudělal, ani mě neobejmul. Když jsem ho požádala o podporu, dostalo se mi jen výmluv.

Jsem melancholik a hodně lidí říká, že se k sobě tedy musíme hodit, ale! Když je mi pod psa, s ním se cítím ještě hůř. Vztah také ubyl na i vášni. Vzal si hypotéku na velký dům, abysme mohli spolu bydlet, ale já nevím, jestli si tím nezničím život, protože nevím, jestli s ním chci strávit zbytek života... Mám strach, že potřetí už by mi šanci nedal a zároveň, že pokud budu takhle pokračovat, budu pořád  neštastná..

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6042x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Flegmatik a melancholik
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.08.2012 09:07 Uživatel: Julie
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

   No tak by ti tu šanci nedal, no!   Pro jedno kvítí, slunce nesvítí. Hlavně nezapomeň, že pro kvalitní vztah musí dělat ústupky oba.

 
31.08.2012 09:21 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

 

Vyprávěl mně jeden můj přítel, Karel, co uvedla jeho bývalá žena jako jeden z důvodů při rozvodu.

Byli spolu na jejich chatě na Šumavě. V noci budila žena mého přítele slovy: „Karle probuď se, je tu nějaká myš. “ Karel na to odvětil: „A proč mě kvůli tomu budíš, copak jsem kocour? “

Rád vzpomínám na Karla, když mně jednou šéfoval v jednom podniku. Každý den jsme, vedoucí oddělení, měli u něj v 8 hod. poradu. Po uvaření kafe jsme museli na úvod říci alespoň jeden vtip. Musím říci, že jsem od té doby takovou pohodu při práci i ochotu podávat výkony nezažil.

Je dobré brát věci s humorem. Kdo nemá smysl pro humor, neumí si dělat legraci sám ze sebe, má opravdu těžký život.

 
31.08.2012 10:17 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

confused... jestli nedá šanci ON TOBĚ.. ?

 
31.08.2012 11:58 Uživatel: Barča
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

Margaret, zapomněla jsi jaksi napsat něco o tom pokračovaní? V čem jako jestli budeš tak pokračovat? Dočetli jsme se pouze ukázky chování flegmatika při Tvém smutnění, ale nic víc.

 
31.08.2012 20:23 Uživatel: Margaret1030
Věk:  22
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

Pokračovat v tomhle vztahu a jen doufat, že se změní nebo stane něco, co by náš vztah zachránilo. Moc přátel nemám a on také ne, takže jsem na něm trošku závislá a nikoho jiného, komu bych věřila nemám, a proto mě jeho chování tak moc ovlivňuje.

 
01.09.2012 03:58 Uživatel: Barča
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

Koukám, že neřekneš ani slovo navíc. Možná ani radu nečekáš, třeba jsi se jen potřebovala vypsat, ale ani to jsi nějak neudělala. Pokud jsi tak sdílná i ve vztahu a očekáváš podporu partnera, pak je na tom stejně jako teď my.

 
01.09.2012 10:11 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

Margaret, vyjadřuješ se trochu nepřesně a nejasně. Píšeš,  že jste se již jednou rozešli s tím, že jestli přítele ještě jednou opustíš, už další šanci nedostaneš. Tak jste se nerozešli, ale ukončila jsi to Ty. Pak píšeš,  že máš strach, že třetí šanci by Ti už nedal.  Z toho vyplývá, že opět uvažuješ o rozchodu Ty. Dále píšeš,  že Tvůj problém je, že žiješ s flegmatikem... že nemáš od něj podporu když smutníš, že nevíš, jestli máš pokračovat v tomhle vztahu a jen doufat, že se změní nebo stane něco, co by váš vztah zachránilo... Tak můj názor je, že problém ve vašem vztahu máš spíše Ty (ne to, že žiješ s flegmatikem), protože (nevím jak často) míváš špatné či smutné nálady, sebelituješ se, zřejmě se snadno urážíš, jsi váhavá, nejistá, máš nizké sebevědomí... (to není Tvoje kritika). Takže ano, pokud budeš takhle pokračovat, budeš pořád nešťastná v jakémkoliv vztahu a v životě vůbec. Pokud chceš, aby se na tom něco změnilo, nečekej, že se samo stane něco, co to změní. Moje rada je, začni nejdříve pracovat na sobě - sama nebo požádej o radu odborníka. I kdyby Tě přítel utěšoval podle Tvých představ pokaždé, když smutníš, to Ti nepomůže. No a další podstatná otázka je, proč vlastně smutníš, proč Ti bývá pod psa - co je toho příčinou? Dokážeš si na to odpovědět? Když chceš něco řešit, musíš nejdříve najít příčinu svých potíží - svého problému (Tvůj přítel to podle mě není), a tu se pak snažit odstranit. Nevím kolik je Tvému příteli, jak dlouho spolu jste, jestli je to Tvůj první vztah nebo jaké byly Tvoje předchozí vztahy, ale myslím si, že v Tvém věku ještě člověk není tak úplně zralý a zkušený na vážný vztah s hypotékou - podle mě - obecně, to většinou nevydrží a pak to bolí nejen citově, ale i finančně. Tím neříkám, že nemají partneři spolu žít. Navíc píšeš,  že váš vztah také ubyl i na vášni... zvláštní vyjádření svých pocitů - nic o tom, mám ho ráda, miluji ho nebo ne? Stejně tak když píšeš,  po druhé se nám docela dařilo... nic o tom, rozumíme si, jsme spolu šťastní?  

 
01.09.2012 22:04 Uživatel: Margaret1030
Téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Text uživatele: 

Myslím, že rada odborníka je nejlepší řešení. Děkuji za rady hlavně od Dany - asi mě to probralo...

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah flegmatika a melancholika - má budoucnost?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny