Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.

24.04.2017 21:23
Uživatel: Zuzi
Věk:  25
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý večer,

prosím o radu. Jsme s přítelem 5 let (2012-2017), na začátku to byl krásný vztah, uplně jsem se do něj zbláznila, nic mi nebylo těžké pro nej udělat, co chtěl jsem mu koupila, obdivovala jsem ho, no zkrátka on byl pro mě nejdůležitější na světě.

Po dvou letech (2014) jednou večer přišel a aniž bych něco tušila, čekala jsem na něj jako vždy (to jsme ještě nebydleli spolu), a řekl mi že má asi rád ještě někoho jinýho a odešel. Byla to hrozná rána, nejedla jsem, nespala nechtěla jsem nic, po měsící přišel s tím jak hroznou chybu udělal a že se chce vrátit a tak. Vzala jsem ho zpět protože on pořád byl moje tzv. "nejlepší lék na mou bolest" a já byla ráda že se vrátil…

Párkrát jsem mu to potom vyčetla co udělal a jak mi ublížil, ale čas to snad spravil a zahojil.  

V roce 2015 jsme spolu začali bydlet v baráčku. Neustále sliboval jak mi bude pomáhat, s domácností, ale místo toho to bylo jen sezení u televize a když už něco udělal, musela jsem ho k tomu dokopat. Snažila jsem o jinak strávený čas než sezení u televize. Jezdlili jsme na koncerty, ale vždy jsem to musela vymyslet naplánovat a zařídit já. Nepřišel s tím sám, aby mě někam vzal třeba i na obyčejnou procházku.

A jeho dalším problémem bylo pití. Nebyl denně na mol, to ne, ale téměř každý den šel do krámu pro 2l piva a tu celou vypil a někdy i víc. Když pivo neměl byl nervní. Říkala jsem mu at tolik nepije, že to nemá zapotřebí, neříkám se jednou za čas napít a opít.  

Navíc byl nezodpovědný, opil se nevědel kde je, nechal otevřený barák, něco mi slíbil a pak to nedodržel a tak.   Až to dospělo k tomu, že se mi jakoby zhnusil. Poslední kapkou bylo asi to když jsem šla na noční a on se tak opil, že se ho našla, jak se potácel po měste uplně mimo.  

Přestalo mě všechno bavit, neusmívám se, ke všemu se musím nutit, přijde mi všechno zbytečné, řekla jsem mu že bych chtěla aby to bylo jako dřív, ale on že mě tak zničil, že chci jít spát a neprobudit se. Na druhou stranu se ke mě ted chová hezky, když jsme se občas hádali nikdy na mě hnusně nekřičel, můžu si jít kam chci,  nežárlí, nevadí mu jíst dva dny stejné jídlo… Zase vím co můžu od něj čekat nebo nečekat.

 

Ted  se ale objevil někdo nový, kdo by o mě měl zájem, ale já už se tak nějak asi bojím zamilovat, říkám si jestli to není jen,, poblouznění", protože vidím ty vlastnosti, které doma nemám, a říkám si abych nevyměnila 80% a 5 let vztahu za 20% co mi chybí a ve finále přišla na to, že to je ještě horší. Vůbec nevím jak se mám rozhodnout. Minulý týden, jsem řekla  že se rozejdeme, začal brečet, klepat se, já se rozbrečelka taky, nemám prostě na to žaludek a nebo ho mám pořád ráda a bylo mi ho líto jak tam seděl jak hromádka neštěstí. Ted najednou uplně otočil a říká že je vůl, že mu to došlo pozdě, to co jsem mu říkala, a že nechce aby kvuli chlastu o mě přišel, je pravda že od té doby co se tak strašně zlil, vůbec nepil ani doma ani jinde, říká že vidí že mu je bez pití líp a že udělá cokoliv aby náš vztah zachránil, uklizí, koupil mi kytku, volá 3x denně, ale já už jsem nějaká otupělá, že mi to ted nejde ocenit i když vidím že se snaží a každý den to přiznává a sype si popel na hlavu, což málo který chlap zase dokáže. Navrhla jsem mu 14 denní pauzu, on říkal že to vidí že si musím od něj odpočinout, protože když s ním nejsem tak se mi i stýská, ale jak přijdu domu tak jdu radši hned spát, pusu si dáme jen tak letmo… Říkal že je ochoten udělat cokoliv aby vztah zachránil. Já ale nechci ublížit ani tomu druhému. Jakkoliv se ted rozhodnu, vždy někomu ublížím. Prosím o radu, už se to nedá vydržet, přijdu si jak  blázen. Děkuji moc a přeji pěkný večer.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2328x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak zachránit vztah, nebo je už pozdě?!
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.04.2017 22:45 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Tak jak já to čtu, tak sis narazila alkoholika, nespolehlivého líného vyžírku. Nekřičí na tebe, nedrží tě pod zámkem, donesl ti kytku, stačí mu když mu navaříš obden - a sám ví, že je vůl. Víš, co od něj můžeš čekat: každodenní chlast a zahálku u televize.

A o to máš strach přijít.

Jestli tohle je to, co z 80% chceš, tak je ti těžko radit. Jiná by o tohle nestála ani z jednoho procenta. Ani za trest.

Takže ona je spíš otázka, jaké ty máš sama o sobě mínění, že ti takováhle ubohá troska vůbec stojí za to. Obávám se, ne moc vysoké ne, když nemáš pocit, že máš na víc. Z čehož plyne další otázka: proč o sobě máš tak nízké mínění.

 

Moje rada je: sbal panáčkovi kufry a vypakuj ho z domu - jestli je ten dům jeho, sbal si sama.

Jestli vyměnit tuhle "štěnici v hrsti" za toho druhého týpka, to nevím - o tom druhém jsi nenapsala skoro nic a vzhledem k tomu jak, nízko máš nastavené požadavky na partnera, je otázka, jestli by to nebylo z bláta do louže.

Myslím, že by ti spíš prospělo se postavit sama na vlastní nohy a trochu si uvědomit jednak svoji cenu a jednak si srovnat v hlavě to, co by měl a neměl splňovat muž, co si tě zaslouží. A fakt bys měla mít zásadnější a větší požadavky než jen aby na tebe neřval, nedržel tě pod zámkem a nebyl náročný na krmení.

 

 

 

 
25.04.2017 07:54 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

On vidí, že o tebe přichází, proto se teď začal snažit. Pokud uvidi, že nebezpečí pominulo, dřív nebo později se vše vrátí do starých kolejí. To máš jako námluvy. Když nějaký kluk chce sbalit holku, tak si nasadí masku, kterou časem sundá a potom se každý vybarví.

 
25.04.2017 10:52 Uživatel: přítelkyně
Věk:  57
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Mám něco podobného, z počátku to bylo hodně emoční, doslova smršť, celé dny jsem myslela jen na něj, volali jsme si několikrát denně, celé hodiny. Bylo to opojné. Ale všechno se časem mění i vztah. Po půl roce se to ustálilo a já začala vnímat jeho každodenní pití, nespolehlivost, nezájem o cokoliv, žádné životní plány. Bydlíme od sebe dost daleko, dojíždí na víkendy, ale i tak už začínám přemýšlet, zda vůbec takový vztah chci. Přes týden pracuje a po práci pije, když je se mnou o víkendu tak sice nepije, ale celkem nejeví zájem o nějaké aktivity, je schopen celý víkend proležet u televize. A mně to začíná vadit, protože já nechci sedět celé dny zavřená doma a vyvařovat, uklízet a obskakovat chlapa.

Taky můžu říct, že je to hodný a laskavý člověk, že mně má rád, nehádá se se mnou, nosí mi kytky, ale co z toho? Pak, když vypije, říká a dělá takové věci, že je to na okamžitý rozchod, ale on se pak omlouvá a slibuje, co stejně nikdy nedodrží.

Taky jsme se rozhodovali, jestli budeme žít spolu, sešlo z toho, zaměstnavatel ho požádal ať s výpovědí počká, že ho ještě potřebuje a on vyhověl. Nejdřív jsem to brala jako podraz, ale teď už si říkám, že to je vlastně k něčemu dobré a já získala čas o všem popřemýšlet, představit si jak by to asi vypadalo kdybychom žili spolu, no a zjistila jsem, že to vlastně dopadlo dobře. Už teď nechci aby se přistěhoval a hodlám vztah ukončit.

Stačí jediná věc - pokud na chlapa není spoleh, pokud žena nemá v chlapovi oporu a zastání, tak pryč od něj.

 

 
25.04.2017 21:07 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Zuzi, je ti 25. Nevim, jestli jsi predtim mela nejaky vztah. Ale tenhle je od sameho zacatku problematicky. Ten muz te proste nemiluje a drive nebo pozdeji te stejne opusti. On ma uplne jine priority.  
Hlavne si uvedom, ze ho nikdy nezmenis a jeho soucasna snaha je jen na dobu urcitou. Too mu chces obetovat dalsi leta? Proc?  
Nevim, proc bys mela mit spatne svedomi, z nefungujiciho vztahu odejit, nebo ne nepoustet do noveho vztahu? Copak si myslis, ze bez chlapa za nic nestojis? Ja bych ti doporucila, si napred ujasnit, co od zivota chces, a pak si teprve vybrat parntera. A ne naopak, aby si partner vybral tebe a ty ho brala "ze slusnosti". Hlavne si dej pozor, aby z nejakeho duvodu nenarazila na dalsiho alkoholika.
Preji ti hodne stesti  hlavne i trochu odvahy do tveho rozhodneho kroku!
Dobre si rozmysli, kam by tento vztah smeroval. Tam neni co zachranovat!

 
27.04.2017 05:32 Uživatel: Agent
Věk:  10

Město:Canberra

Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Jestli mi nejsme drobátko nerozhodní. Jestli se nebojíme riskovat, a tak přijdeme pohodlnější cestou.

 

Já jsem jenom chlap, ale já bych to udělal jinak. Kopl bych současného partnera pryč, ať se odstěhuje - třeba jen na pár měsíců, třeba natrvalo. Ať tě nekontaktuje, nebo max. jedna sms za den. Potřebuješ si v první řadě vyčistit hlavu. Máš ji plnou zklamání a zároveň neustálého nátlaku z druhé strany. Řešíš začarovaný kruh, a nemůžeš mít odstup.

 

Jestli chceš zkusit schůzku s druhým, zkus. Nezávazně - a s čistou hlavou.

 

A nebo klidně zůstaň nějaký čas sama.

 

Je ti 25 let, jsi ve věku, kdy není problém kopnout do zadku partnera, který tě podvádí, který chlastá. Až budete mít spolu dítě, budeš na všechno sama, jen s trojnásobkem starostí, se závazkem, a bude se ti rozcházet těžko.

 

Až ti bude 30, 35 let, začne se ti hodně zužovat výběr partnerů. Zatím jsi žádoucí.

 

Nicméně risk může samozřejmě také nevyjít. Může se ti stát, že budeš někoho dalšího hledat třeba půl roku, rok, dva roky.

 
27.04.2017 20:36 Uživatel: agentka
Věk:  10

Město:Praha

Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 
proč nepíšeš ze svého účtu? 
 
27.04.2017 22:18 Uživatel: Agent
Věk:  10

Město:Canberra

Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Agenti jen velice neradi se někam registrují či přihlašují. Přilákali by pozornost úřadů a mohli by se prozradit.

 
09.05.2017 11:35 Uživatel: Leona
1494325226_images.jpg
0-100
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Od alkoholika ruce pryč a to rychle!

 
07.06.2017 18:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Text uživatele: 

Co Ti na příteli vadí teď, to Ti bude za X let vadit 3x tolik.  

Klíčová otázka je: chceš s ním prožít zbytek života a mít s ním jednou děti? Jestli ne, je to asi ztráta času a je na místě dát přednost někomu novému, kdo si Tě bude víc vážit.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zachránit vztah s marným přítelem nebo je už pozdě? Objevil se někdo nový.
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 886x
Přítel ke me není upřímný. 8 3121x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2828x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3259x
Partnerské krize, odstěhování 5 1942x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1367x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1995x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2048x
Jak byste se zachovali??? 4 1390x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2164x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny