mojra.cz

Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy

20.03.2012 06:40
Uživatel: Petra2222
Odpovědí na téma: 54
Text: 

Mám problém, který mě vede k tomu, že se asi kvůli tomu rozejdu s pritelem.

Přitel je podnikatel. Dokáže zaobstarat rodinu finančně sám, proto mě požádal abych přestala pracovat a pomáhala mu s podnikánim. Ne na smlouvu ale prostě jen tak, když bude něco potřeba zarřídit atd.

V té době jsem chodila na vysokou školu, takže mi to vlastně i vyhovovalo. Jenže už je mi 26, školu sice dodělám až příští rok ale začínám samozřejmě uvažovat jinak.

Zdravotní pojištění mi sice platí ale přemýšlím co ten důchod. Přece nemůžu celý život neplatit důchodové pojištění. On mi pořád říká, že našetří dost na důchod, že stejně v té době se důchodu ani nedožijem (což je možná pravda), tak je zbytečné aby odváděl státu nějaké peníze navíc.

Víte, pak mi už začalo i vadit, že nechodím do práce, že nemám svůj příjem, ale pořád to bylo ještě únosné. Jemu na tom záleželo, pořád říkal, že chlap se má postarat finančně a žena se má starat o rodinu (děti sice ještě nemáme).

Tak jsem mu vyšla vstříct. Ale když jsem ho požádala, aby mi teda platil i to sociální, tak prostě pořád jen slyším ne, na co, nebudu zbytečně platit vydřiduchům atd. Ale já samozřejmě přemýšlím i dopředu. Na to mi odpoví, že když nevěřím, že spolu zůstaneme, tak spolu ani nemusíme být.

Proto se ptám, jsou tady nějaké ženy, které jsou opravdu klasické ženy v domácnosti a jak to řeší?  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.03.2012 09:28 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

To, že bys nemusela "pracovat"... uvozovky píšu záměrně, protože nechodit do zaměstnání, ještě neznamená nepracovat.. zní na jednu stranu hezky, ale....

Osobně bych na to klidně přistoupila, ale za podmínky, že budeš mít své peníze. Ne, že za Tebe bude přítel milostivě platit zdravotní pojištění, ale každý měsíc Ti dá na Tvůj vlastní účet peníze na Tvé potřeby a z toho si budeš platit například i to zdravotní a sociální, případně nějaké další zajištění.

Pokud to funguje tak, že přítel se o vás postará, ale nemáš vlastní peníze, nepřistoupila bych na to. Jednoduše to, že něco funguje nějak teď, neznamená, že to tak bude fungovat vždy a pokud se musíš o každou korunu... například na to sociální pojištění.. prosit, tak jak víš, že se nebudeš muset prosit časem o něco jiného, třeba i to zdravotní?

Sliby jsou jedna věc, ale finanční svoboda je to jediné, co Ti může dát určitou jistotu, že i když se něco změní, nebudeš ta, co se nechá živit a je zcela odkázána na partnera ve všech ohledech.

Nejde tolik  o to jestli budeš chodit "do vlastního zaměstnání" a nebo pomáhat partnerovi ve firmě, ale o to, abys měla vlastní příjem, ať už ze zaměstnání nebo od partnera.

Opravdu nikdy nevíš, co bude a teď ani nemaluji, že se třeba za několik let rozejdete, stát se mohou i jiné věci a čas zpátky nevrátíš.

Takže pokud Ti bude dávat peníze na to, aby sis mohla udělat svoji vlastní finanční rezervu a platit si co potřebuješ, klidně jdi do toho. Jestli to ale funguje a bude fungovat tak, že on Ti milostivě zaplatí zdravotní a své peníze nemáš, jdi do práce.

Je na něm, aby si přebral, co je pro něj výhodnější, ale nechat se vmanipulovat do toho, že budeš finančně zcela odkázaná pouze a jen na něj, že Ti něco zaplatí, ale nebudeš mít své peníze, je cesta do pekel.

 
20.03.2012 09:42 Uživatel: Petra2222
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Prave to je taky to co me na tom zarazi, to, ze ikdybych tam treba delala od nevidim do nevidim, tak mi za to nic neda. Vzdycky mi rekne, ze to jsou NASE penize, a cokoliv budu potrebovat, tak on mi na to penize da. (což už se vylučuje tím, že mi nechce platit to sociální)

 

Co se tyce te financni svobody, o tom jsem mu taky rikala, ze mi vadi, ze za nim musim chodit kvuli kazde blbosti, ze je mi to hloupy. Tak jsme se domluvili, ze mi treba bude davat 2 500 mesicne na moje potreby. Ale samozrejme bez toho socialniho. Takze kdybych si ho z toho platila, tak mi stejne nic nezbude ze.

 

Ja se prave bojim Veselko, ze jde z jeho strany o manipulaci. Ze me tim zazene do koutu a ja nebudu moct ani pipnout. Proto uvazuji o tom rozchodu, dokud je cas. On se mnou odmítá diskutovat, pořád jen mluví dokola to, že jestli ho miluju, tak nebudu řešit takový blbosti. A že proč řeším pořád peníze. Já ale nejsem zlatokopka, chtěla jsem prostě jen to základní, co má každý normální člověk.

 
20.03.2012 10:08 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Pokud řekne, že jsou to "Vaše peníze", ale Ty k nim přístup nemáš, pak to tak bude se vším. Jsi rozumná a vidíš věci správně. Rozejít se nemusíte, ale zařiď si život podle svého. Pokud se kvůli tomu rozejde on s Tebou, pak neměl dobré úmysly a můžeš být jen ráda, že jsi se včas vyhla budoucím problémům. A ne malým.

 
20.03.2012 10:28 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Nemělo by se soukromí dělit od práce? Já to tak mám. Ano budu pracovat ve Tvé firmě, ale budu za to mít výplatu! NE 2500, - drobné aby si byla ticho, ale výplatu!!!  A jestli se milujou nebo ne... tj soukromí!  

 
20.03.2012 13:05 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Všechno už tu bylo vlastně řečeno a všichni kdo jsme tu přispěli, jsme se shodli, že taková manipulace není v pořádku.

Jak moc Ti za to váš vztah stojí, to musíš vědět Ty. Osobně, pokud bych měla zájem na tom, aby běžel dál, oznámila bych partnerovi, že mu ráda budu pomáhat ve firmě a starat se o domácnost, ale s tím, že prostě budu mít svůj plat a to na svém účtu, případně dispozice k jeho účtu, s tím, že si z něj budu moci vzít peníze pro svoji potřebu... samozřejmě  do nějaké reálné hranice.

V žádném případě bych, ale nepřistoupila na to, že mi bude dávat kapesné. Pokud na to není ochoten přistoupit, tak ok, šla bych do běžné práce a ať se k tomu postaví po svém.

 
20.03.2012 09:59 Uživatel: Julie
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

 Tak pokud Tě opravdu miluje, tak pochopí touhu po nezávislosti a vůbec nejde o finanční stránku věci. Každý chceme něco dokázat, v něčem se realizovat. Asi se budeš muset ozvat razantněji o svá práva, navíc nikde není napsáno, že to co tvrdí přítel dnes, bude platit i za 10 let. Mysli na sebe a poslouchej svůj instinkt. Hodně štěstí....

 
20.03.2012 10:48 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ne, Peťulo, za mě teda v žádným případě. Co to bude příště? Stačí, když si ženy na mateřské připadají mimo realitu, odříznuté od světa a dospělácké společnosti-a to Vy děti  nemáte a on Tě  už teď staví do role "holky pro všechno" a ještě k tomu jen pro něj jen tak k ruce, aniž bys z toho něco měla, natož se realizovala ve své práci, kv. které děláš VŠ? A navíc-věta typu:Jestli mě máš rád/a je sprostá manipulace. A kde je záruka(tu nemáme nikdo), že se nerozejdete a prachy budou kde.. ? Souhlas s Tebou, a vůbec(! )to nejsou blbosti. Jsi daleko "dospělejší", než on. A odmítat o něčem diskutovat? ! ? Už bych mu zamávala na rozloučenou. Si jen představ chlapa s tímto přístupem po 10 letech a 2 dětech. Za mě teda rozhodně NE.

 
20.03.2012 11:24 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Po deseti letech se Peťa podívá z okna a on jí bude říkat:.... Nevystavuj se! .... Já vidím, že se vystavuješ! excited 

 
20.03.2012 12:34 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Davej si bacha! Tvuj pritel je manipulator... S takovym nejde "zit", s takovym se musi hrat neustale argumentacni valka. A ty se musis pripravit na to ze pokud nepujdes presne v jeho lajne,  bude kopat. Sama si jiste dokazes odvodit ktery argument je mysleny konstruktivne a ktery argument ma pouze udrzovat vydobite pozice aniz by vlastne neco znamenal. Normalne si dodelej skolu a zacni shanet zamestnani. Az na tebe vyrukuje s buhvicim, musis argumentovat vecne, presne a hlavne se nenchat svest k manipulacnim praktikam. Neni to snadne a ze slabe povahy bohuzel nikdy komunikacni zapasnik nebude. Jde vesmes o to ze musis vse vracet ad absurdum tak, aby cokoliv co navrhuje bylo aplikovatelne pouze za podminek na ktere nikdy nepristoupi.  

 
20.03.2012 16:49 Uživatel: Petra2222
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Je to presny, porad neco argumentovat, obhajovat se. Uz jsem z toho fakt unavena. Nejhorsi je, ze v jinych domácnostech opravdu musí řešit vážné problémy-nedostatek peněz, zdraví, nevěry.. všechno možný. My tohle nemáme. Mohli bysme žít úplně klidným skoro bezstarostným životem, ale prostě musíme pořád řešit tohle-co v jiných rodinách si zaklepou na hlavu o čem my se to vůbec přem. Ale neustále něco vysvětlovat proč to tak chci, proč mi na tom záleží... už mi fakt dochází síly

 
20.03.2012 12:49 Uživatel: Kath
Věk:  40
kachna.jpg
0-100
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Podle mne je váš přítel těžký egoista a manipulátor. snaží se vás udržet ve svém područí abysete ho poslouchala a dělala jenom to co chce on. Abyste byla naprosto neschopná samostatného života, připadá mi to i jako psychické týrání, které by se "mohlo ale nemuselo" časem i stupňovat. Já osobně bych s takovým mužem žít nechtěla, studujete vysokou školu, připravujete se na "karieru" a tu máte jako dělat doma u plotny? Snad máte na víc, ne? Vzpomeňte si na termín "zelené vdovy" ty ženy se opravdu nudí a nemají jednoduchý život. Chcete dopadnout také tak? jako lepší služka?

Chcete prosit o peníze at už na holiče nebo dítku na boty? abyste mu musela vysvětlovat proč a nač?

Já osobně bych si našla svou práci a pokud by se to příteli nelíbilo, tak bych šla pryč....

 

 
20.03.2012 17:01 Uživatel: Petra2222
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Nechi tak právě dopadnout. Mám  z toho strach, že to k tomu ale směřuje. A přesto že říkám, že bych se s ním kvůli tomu rozešla, vůbec to pro mě není lehké. Protože ho pořád miluju a chtěla bych s ním zůstat, založit rodinu. Jsme spolu už několik let, není to pro mě jednoduché. Ale chci si zachovat důstojnost. Nechci být ničí onuce.

 
20.03.2012 12:54 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

s tim duchodovym ma celkem pravdu, pro mlade lidi je zbytecnost to platit, dyt dnesni tricatnici pujdou do duchodu v 75 letech, toho se pri dnesni kvalite jidla a vzduchu dozije opravdu malokdo, taky jsem si porusil vsechno co slo a melo neco spolecneho s duchodem. ale to ze mu pomahas jen tak to bych si teda urcil pravidla, ted mu pomahas jen tak a kdyz te treba za nejaky patek odkopne tak co budes delat pak?

 
20.03.2012 16:57 Uživatel: MitsCa
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Co platí dnes nemusí platit za 5 let... A těch 1700 mě měsíčně nezabije, abych pak měl aspoň minimum od státu. I když si spořím i jinak.
Ale jinak plánuju tu být aspoň do 85 let, pokud se teda nestane něco tragického... Ale každý si to musí vyřešit po svém, ale to jsme v jiném klubu.

 

Tak jak tak, bacha na tyto manipulace! Za 10 let Tě vymění za jinou třeba a je to. Tohle nemám rád. OK, chlap může vše platit, ale žena zas  může spořit a pak překvapit něčím třeba. Vždyť to není nic proti ničemu.
On Tě chce vlastnit, abys byla na něm závislá. Takoví chlapi jsou nehorší, protože z nich (ale ne nejen) se rekrutujou ti domácí násilníci. (2 roky jsem neviděla rodiče, vydrž příští rok koupím auto - Roden v Signálu)

 
20.03.2012 17:08 Uživatel: Julie
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

  Signál jsem viděla a být na místě té manželky Rodena, tak vezmu roha, vždyť byl pořád nakašu a času měla hafo. Nevím na co čekala....

 
20.03.2012 17:11 Uživatel: Petra2222
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Já vím, že to tak bývá. Já jen nemůžu věřit, že by takový taky byl. Proč? Proč radši obětuje celý vztah než aby řekl, dobře když se tak budeš cítit líp, zaregistruju Tě tady, že tu pracuješ. Neustále jen říká, že vlastně ušetříme, že to je pro nás, že všechno co dělá je pro nás... a pořád dokola. Hezky se to poslouchá, ale já už nějak přestávám vidět ty činy, pořád jsou to jen slova...

 
20.03.2012 17:15 Uživatel: Julie
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

  Né pro nás, ale pro sebe.   My, vypadá jinak, věř mě.

 
22.03.2012 05:33 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Nikdy nevíš co se stane v budoucu. Třeba z něj bude alkoholik, zkrachuje a ty budeš v patové situaci. Platit sociální musíš, vždyť bys neměla důchod. A basta.

 
23.03.2012 06:18 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

jo za 5 let to bude jeste horsi happy chtit zit do 85 to muzes, ale neni jiste ze ti to vyjde. Nevim sice kolik ti je ale nez pujdes do duchodu tak to co setris bude nejspis rozkradeno nebo to nekde propadne

 
23.03.2012 08:10 Uživatel: MitsCa
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Já to risknu. Když nebudu mít nic, tak nebudu mít nic. Ale je možné, že ne vše bude rozkradeno a pak se mi ty našetřené a investované peníze budou hodit a ty třeba budeš chtít půjčit. excited
Mě ta měsíční investice teď nějak netrápí, tak to platím. Až budu hodně v úzkých, tak třeba na čas přestanu než se zas zvetím, ale pro mě to má smysl, i když jsem si vědom rizika.  

 
20.03.2012 19:22 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Jak píše Micák, co je teď, nemusí být za pár let. A i kdyby to bylo stokrát zbytečné, Petra si prostě chce platit sociálko. Je to rozumné a já jí to schvaluji - ale i kdyby chtěla každej měsíc splácet pozemek na Marsu, je to její věc, její výdaj, a přítel by to měl respektovat. Nemá monopol na pravdu a jediné co mu přísluší je říct jí svůj názor, nikoliv rozhodovat za ní.  

Jak už tu mnohokrát padlo, "my" a "naše" je o něčem úplně jiném. Jasně, jsou chlapi co mají pocit že musí sami uživit celou rodinu - ale i v těchto případech má žena přístup k financím, rozhoduje o nich a nemusí se prosit o každou korunu. Co když mu chceš koupit dárek - doneseš účtenku, aby ti jí proplatil? Jediný jeho cíl je udělat tě na něm závislou. Když budeš chtít odejít, nebudeš mít ani na vlak, nepronajmeš si byt, neseženeš práci protože nic neumíš a několik let jsi nic nedělala (vš bez praxe je jen papír). Dej mu razantně najevo že nejsi žádný soukromý majetek. Buď tě zaměstná a bude za tebe odvádět všechno co si přeješ a dávat ti přiměřenou výplatu, nebo si najdeš práci jinde. Jestli se s tím nesrovná a opustí tě, můžeš si gratulovat, že ses ho zbavila. Jednou by na nějaký útěk mohlo být pozdě... Upřímně, radši bych řešila že s manželem děláme oba od nevidim do nevidim a třikrát musíme otočit každou korunu, než tohle.

 

 
20.03.2012 21:54 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

K tomuto tématu bych se moc rád vyjádřil a zejména rád poradil slečně, která téma otevřela, avšak bych to viděl na delší konverzaci. Jsem totiž s přítelkyní prakticky ve stejné situaci, až na pár drobných rozdílů, nicméně hlavní je že nám to naprosto klape. Pokud by teda slečna chtěla, ať mě kontaktuje na skype reni-prdelka (jen krycí skype pro neznámé excited). Můžeme to probrat - případně se můžou připojit i jiní diskutující do textové konference.

 
20.03.2012 22:09 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Já myslím, že to neklapne... my jsme doma tady.

 
20.03.2012 22:29 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Tu reakci moc nechápu... co neklapne? U Vás doma? Myslím že s drobnou změnou ano. Pokud máte o zájem o diskuzi, napište mi. Pokud ne, vaše věc, ale myslím že se trápíte zbytečně - situace rozhodně není na rozchod - myslím že existují jednoduchá východiska založená na drobném kompromisu - většinou se dá najít vždy cesta vyhovující oboum a to i v mnohem těžších situacích.

 
20.03.2012 22:34 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Chtěla jsem tím říct, že diskuze se odehrává tady...

 
20.03.2012 22:43 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

No tak tady se tak moc vykecávat nebudu, už také proto že to nechci tolik veřejně rozebírat (myslím můj konkrétní případ). Nicméně řeknu to asi tak - pro většinu občanů ČR (a nejen ČR) máte nespornou výhodu v tom, že nemusíte řešit, jestli za měsíc budete mít na střechu nad hlavou. Kdo to nezažil, většinou nepochopí, ale divila byste se jak častý problém to je. S tím že vám přítel nabídne tuto nespornou výhodu souvisí také nějaká pravidla - nejde jen tak něco brát a nic nedat na oplátku. Na druhou stranu byste určitě měla mít na výběr - a to zda tuto výhodu chcete, nebo nechcete. Pokud ne, měl by vám dát svobodnou možnost najít si práci. Na druhou stranu je právo přítele, zda se mu to líbí nebo ne a pokud se mu to nelíbí, může vás opustit. Záleží také, co za práci by to bylo. Pokud někde budete otročit v supermarketu za mizerný plat u šéfa, který se po vás vozí za pár kaček a já vydělám desekrát tolik, psychicky bych to neunesl a musel vám dát na výběr práce nebo já. Pokud budete dělat práci která vás skutečně baví a je pro vás koníčkem, nemotají se kolem vás lidi, kteří narušují vztah, nenarušujete prací morální zásady vztahu, nijak mě neobtěžujete, a nenecháte na sobě levnou prací něco parazitovat, pracujte si třeba zadarmo. Osobně bych to bez řeší uznal. A přesně takto to funguje u nás. Přítelkyně pracovat nemusí - v McDonalds bych jí makat nedovolil, ale učí na střední škole, protože jí to baví a v tu chvíli neřeším, kolik peněz za to má. Je to její koníček a tak na to koukám. Pokud se po ní začnou ve škole vozit, někdo jí tam bude sexuálně obtěžovat a podobně, samozřejmě jako přítel zasáhnu - ale tak, jak bych to udělal i kdybych jí uživit nemohl. Popisuji to tu zde velice zkráceně a něco může vyznít jinak než má. Berte na vědomí že nic není černé nebo bíle. Můžete stát na straně jednoho a jeden jediný malý nesdělelný detail by váš názor otočil abyste se obrátili na stranu druhého. Neznám přesně vaši situaci a vy neznáte tu moji. Proto říkám, že je potřeba delší diskuze. Hlavní otázka nyní je, zda máte možnost volby pracovat a pokud ano, zda můžete dělat cokoliv, nebo jen něco co vás skutečně obohatí a baví.

 
21.03.2012 00:46 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ať se snažím sebevíc, pořád si zmíněnou přítelkyni představuji s tvojí jmenovkou na krku a s vytetovaným evidenčním číslem na stehně... Proč by jí proboha měl někdo někde sexuálně obtěžovat? To přece vůbec nesouvisí s tím jestli pracuje nebo ne. Já nejsem zastáncem nějaké urputné emancipace žen, muž má v rodině svou úloha a žena zase svou. To jí ale nebrání v tom aby byla schopna v případě potřeby postarat se o sebe sama. A to nejen v případě že se vztah rozpadne, ať už zásluhou kohokoliv, ale mohlo by se "živiteli" nedejbože něco stát. Žena pak zkrátka musí být schopna sebe i děti uživit svépomocí. Navíc není to přece střecha přítelova, který jí tam milostivě trpí, ale střecha obou dvou. A pokud on to bere tak že je to jeho a přítelkyně/manželka musí projevovat vděk, já bych mu tedy každopádně hodně rychle nevděčně práskla s jeho dveřmi...

Co se týká sociálka, jak už jsem psala, nejde o to zda je nebo není rozumné ho platit. Co člověk to názor a bylo by to na dlouhou rovnoběžnou diskuzi o tom, zda se do doby, než bude Petra v důchodu přece jen něco nezmění. I kdyby to byla vysloveně hloupost, ona ho platit chce. A to je podstatné. Její přítel rozhodnul za ní a proti její vůli - a to je každopádně špatně.  

 
20.03.2012 22:14 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Petro2222, přítel je podnikatel, zná rizika, která z toho plynou, jistě sám si platí ze zákona poj. jak zdr. tak sociální a tobě to odpírá, že je to škoda peněz? Ježkovy oči, Petro, umíš si představit, kdyby se něco přihodilo po zdravotní stránce? Tak nedostaneš nikde ani korunu. Prosím tě, najdi si své zaměstnání, máš vysokou školu, práci najdeš a budeš mít svůj plat a jistotu pro případ nemoci. Když půjdeš na UP, tak nedostaneš ani korunu podpory, no nikde nic. Přítel sice podniká, ale rizika si nechce připustit, pokud jde o tebe a to tě tolik miluje? Houby, miluje peníze v prvé řadě, pak opět peníze a ty seš daleko za těmi penězi. Poraď se s rodiči, vědí o tom, že jsi bez soc. pojištění? Protože nemocenská se totiž vyplácí ze soc. pojištění.

 
20.03.2012 22:27 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Přítel je podnikatel a ví jak to chodí, stejně jako já. Platí to, protože musí. A zase motáte jabka s hruškami, protože sociální s nemocí nesouvisí, nicméně zdravotní a to platí. Sociální je jen proto, aby se platili důchody těm dnešním důchodcům a na svůj důvod si musíte našetřit penzijním pojištěním. To co stát udělal s důchody je výsměch a plně chápu že to nechce podporovat. Věřte tomu, že i kdyby vám sociální platil, nebude to v tomhle státě k ničemu. Odstěhujte se do německa a tam si ho plaťte, tam to má efekt, ale ne v tunelářské ČR. Peníze co pošle na sociální si rozkradou politici a jejich známí a vy nedostanete nic. Takhle vám aspoň zůstane 1700 v rodině. Pochopte to. Zdravotní je věc jiná - to je pojištění reálného rizika. Ale sociální je jen dotování nerozvážného státu, nic víc.

 
21.03.2012 19:36 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

David 111, to je nejrozšířenější, že lidi podnikají, ale o platbách sociálního a zdravotního pojištění nemají ani páru. To Vám mám zdarma dělat školení? Jen velmi krátce, zdrav. poj. máte hrazenu lékařskou péči v nemocničním zařízení, např. operace apodobně. Ale sociální poj. se dělí na důchodové + ostatní věci ze zákona a část na pojištění pro nemoc, při vystavení pracovní neschopnosti. U zaměstnanců je povinnost aby to hradil z části zaměstnavatel a z části zaměstnanec. Jen podnikatel má možnost výběru, a to platit dobrovolně, nebo neplatit. Tak mně David 111 neučte znát, co říká zákon, ale nejdříve si ho sám nastudujte. Mám pocit, že podle Vašeho Skype "prdelka", máte ovšem zájmy úplně jinde a o něco jiného.

 

Sazba pojistného na nemocenské pojištění u OSVČ

Činí 2,3 % z vyměřovacího základu.

OSVČ je vyměřovacím základem pro placení pojistného na nemocenské pojištění tzv. měsíční základ, jehož výši si určují tyto osoby. -  http://www.mpsv.cz/cs/7

 

Poskytování odborné pomoci ve věcech sociálního zabezpečení - http://www.mpsv.cz/cs/1349

České správy sociálního zabezpečení, se proto doporučuje, pokud se dotaz týká

  • nemocenského pojištění, obrátit se nejdříve na zaměstnavatele, jestliže zaměstnavatel provádí nemocenské pojištění svých zaměstnanců, v ostatních případech na okresní správu sociálního zabezpečení v místě sídla zaměstnavatele nebo v místě bydliště osoby samostatně výdělečně činné;
  • důchodového pojištění, obrátit se v první řadě na okresní správu sociálního zabezpečení;
  • pojistného na sociální zabezpečení, obrátit se na okresní správu sociálního zabezpečení v místě sídla zaměstnavatele nebo v místě bydliště osoby samostatně výdělečně činné,
  • sociálního pojištění osob samostatně výdělečně činných, obrátit se na okresní správu sociálního zabezpečení v místě bydliště osoby samostatně výdělečně činné.

 

 

http://www.podnikatel.cz/clanky/zdravotni-a-socialni-pojisteni-osvc-v-roce-2012/ - pročíst modré tabulky

 
22.03.2012 21:54 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Nebojte, vše co posíláte vím, jednak to sám platím, jednak mám také účetní a daňovou poradkyni a nemám jí zdarma. Jen myslím že jste mě špatně pochopila. Vyjadřovala jste se, co když onemocní, kdo zaplatí operaci atd. a to nemá se sociálním nic společného. K nemocenské jsem řekl, že to není problém, protože když teď nemá zaměstnání, tak se při nemoci nic nemění, protože nic nedostane ani zdravá ani nemocná. Vyjadřuji se zejména k tomu, že nic nedostane, ale hlavně, nedostane se ani do dluhu kvůli nějaké operaci, protože to pokrývá zdrávka. A jak už jsem řekl, reni-prdelka je veřejný skype pro neznámé lidi, nešířím svůj soukromý. A mé zájmy s tím nijak nesouvisí.

 
22.03.2012 22:11 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Davide 111, nepochopil jste mně. Nedej Bože, může dojít k těžkému úrazu, v nemocnici jí odoperují a stane se invalidní. Když si bude platit sociální a nemocenskou, která je část sociálního, může dostat ID. Pokud žije s přítelem na "psí knížku" a přítel nedej Bože skoná, tak nedědí nic, nemá nic. Myslím, že ani jejímu příteli, ale ani Vám nedochází, co se může přihodit. Ale nedivím se, ve Vašem věku nemáte ještě takový životní rozhled ani životní zkušenosti.  

 
27.03.2012 22:33 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Slečno, podnikám prakticky od 15-ti let, od 18-ti papírově a několik let vedu vlastní úspěšnou firmu, takže věřte že povědomí mám. Nehledě na to, že jsem si prošel stavem jak podnikání studenta, tak podnikání OSVČ, tak i podnikání v s. r. o. včetně všemožných kombinací, převodů, odpisů atd. , takže daňové paragrafy znám taky, stejně jako účel. Také sleduji co se v politice děje a proto jsou mé názory jiné, než nás učí ve škole. Vy v náš stát spoléháte víc než je zdrávo, protože nefunguje jak má. Invalidní důchod atd. , s tím vším máte pravdu - jde ale o to, že ať se stane cokoliv, nepřijde o nic, co teď má, jen nezíská nic navíc. Ale tak či tak, jsou levnější a lepší alternativy, které nekrmí tunelářský stát a skutečně něco z nich bude - co třeba životní pojištění? Za 500 Kč můžete mít solidní pokrytí úrazů, trvalých následků atd. Prakticky za čtvrtinu částky může získat mnohem větší výhody a větší pojistné částky, než sociální, které krmí současné důchodce a na nás se vykašle, protože máme mít penzijko. Hlavní věc, na co narážím je, že lidé z diskuze dělají to, že když se jí něco stane, tak o něco přijde. Nepřijde o nic, protože vše za ní platí přítel a platit bude. Pokud chce mít jistoty bez přítele (což ale často diskutující opomíjí), potom by si měla platit nějaké pojištění, nebo dávat něco bokem - ale ať se jí něco stane nebo nestane. Tudíž úraz a přítelova trvanlivost jsou dvě věci, které spolu přímo nesouvisí (leda že by měla fakt smůlu) a já zejména narážím na to, že většina diskutujících to zde spojuje jako souvislost. Nicméně pokud chce skutečně mít peníze v případě úrazu (tzn. pokud zůstane s přítelem, dostane vlastně v invaliditě ještě víc než teď - invalidní + příjem od přítele), potom musí platit buď sociální a nebo stále vidím jako lepší variantu, třeba to životní pojištění. Protože sociální, které stojí kolem 1700 korun nabízí sakra málo. Třeba Amcico nebo Wüsterot nabízí za tuto pojistnou částku až "královské výplaty" v případě pojistné události. A jen tak pro pořádek, ohánět se mým věkem když o mě nevíte nic namísto pádných argumentů je zbabělé vedení diskuze, proti kterému se nemám jak bránít. Nemám jak a ani nechci vám dokazovat, že povědomí skutečně mám. Navíc, nemám zájem se chlubit podnikatelskýmy úspěchy v internetové diskuzi. A omlouvám se, jestli mé věty napsané textem bez emocí působí nepřátelsky, což tak nemyslím a neovlivním.

 
28.03.2012 19:38 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

David111, napsané je to moc hezky, hezky se to čte. Myslíte, že chlapi jsou svatí? Co když by přítel invalidní přítelkyni opustil? Myslíte, že se to nemůže stát? To jsou jen řádky a planá slova mladého člověka, věřte, že v životě je to mnohokrát jinak. Přečtěte si zdejší diskuze, je tam tolik zklamání, tolik bolesti ze vztahů. Radím slečně, aby uvažovala realně. Současně se sociál. pojištěním může mít samozřejmě i ta od pojišťoven, ale když dojde k plnění, nemusí nakonec člověk splnit všechny body a je po "ptákách". To jsou věci, s kterými se může člověk v životě setkat.

 
20.03.2012 22:28 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ne, Pavli.... zdravotní pojištění se musí platit v každém případě. Je to u nás POVINNÉ.

 
20.03.2012 22:30 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Osobně mám také ten pocit - i když jsou případy, kdy se tomu dá za jistých okolností vyhnout. Vyjadřuji se k případu, kdy se skutečně dá vymyslet klička - v takovém případě jsem pro to NEPLATIT. V případě že by ve své situaci měla, určitě by to za ní platit měl. Jinak jí přijde tučná složenka s hodně velkým penále. To by si ale v první řadě měla zjistit, zda skutečně v jejím případě platit musí, či ne. Nejsem daňový poradce, nevím.

 
20.03.2012 22:35 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ježiš pardon, přečetl jsem socální místo zdravotní. Zdravotní je povinné vždy, sociální ve většině případů také, takže na to pozor.

 
21.03.2012 19:26 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Baru, já to nikde netvrdím. Vím, že ze zákona je povinnost platit zdravotní pojištění.  Přítel, jako podnikatel musí ze zákona platit jak zdr. tak soc. poj. Petra musí platit ze zákona zdr. poj. a to za ni platí přítel. Pokud by byla studentka denního řádného studia do 26 let, tak za ni platí zdr. poj. stát.

 
20.03.2012 22:34 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Mimochodem tomu opravdu věříte? Že vysoká škola vám najde práci? Jestli najde vysokoškolačka bez praxe práci, tak má teda sakra velkou kliku. A co se týče té nemocenské, proč by měla dostávat nemocenskou když není zaměstnaná? Když ocemocní, nepřijde o žádné peníze, když nepracuje a má vše od přítele. Nevidím tedy rozdíl. Nicméně nemocenské pojištění není sociální pojištění - je to navíc, platí se to na sociálce, ale NENÍ to sociální pojištění. Pro občany by mělo být povinné s výjimkou OSVČ, kde je dobrovolné.

 
20.03.2012 22:37 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Tady nejde o nemocenskou.... co když bude potřeba operace? Kdo ji asi zaplatí? A vůbečc ošetření u lékaře? Prostě zdravotní pojištění je nejen nutnost, ale v tomto státě i povinnost.

 
20.03.2012 22:44 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ano, samozřejmě, ale pokud dobře koukám, bavíme se tu celou dobu o sociálním pojištění, ne zdravotním. Paní v prvním příspěvku píše, že zdravotní pojištění jí platí - nehledě na to že povinné je.

 
20.03.2012 22:54 Uživatel: Barča
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Jistě, já ale reagovala na paní Pavlu.

 
20.03.2012 23:02 Uživatel: David111
Věk:  21
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Omlouvám se, čtu moc rychle... shut-mouth

 
21.03.2012 00:33 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Pracovat někde "jen tak" s vědomím, že je za mě hrazeno pouze zdravotní a nikoliv sociální pojištění, je dsot velké riziko v případě, že se něco stanecold/p>

- při ztrátě zaměstnání (po případném rozchodu s přítelem) nebudete mít nárok vůbec na žádnou podporu v nezaměstnanosti, úřad práce za Vás bude platit pouze zdravotní pojištění

- v případě nemoci nebo těhotenství nebudete mít nárok na nemocenskou, u těhotenství následně ani na mateřskou, jenom čtyřletá varianta rodičovského příspěvku, což je zatraceně málo

- odpracovaná doba u přítele se Vám nebude započítávat na důchod ani z hlediska délky, ani počtu let

Takže si nemyslím, že placení sociálního (a nemocenského) pojištění je zybtečnost. Z výše uvedených důvodů bych já osobně do toho nešla a trvala na tom, že chci, aby za mě bylo hrazeno i sociální pojištění. Pokud se to příteli nebude líbit, může si najít jinou pracovní sílu, která bude pracovat za kapesné. V takovém případě mu přeji hodně štěstí při hledání - bude ho potřebovat.

 
22.03.2012 22:19 Uživatel: MitsCa
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Toto je pro měniče tématu (dvojtečku dát nemůžu, protože z toho bude zas smajlík)

Tady jste to moc nedali. Zase to úplně mění pohled. Zkuste se nad tím někdy trošku zamyslet, co tím chtěl ten vkládající téma říct a ne jen honit body ve vyhledávačích apod.
Tady jde o celkem vážnou věc a vy jste z toho udělali obyčejnou diskusi o ženě v domácnosti...  

 

Sorry, ale nešlo to jinak, protože to už bylo tady probíráno několikrát.

Ano, nemusím tu být, když se mi tu nelíbí. Jenže mě se tu líbí, ale toto mě fakt někdy štve.

 
22.03.2012 22:41 Uživatel: Medvěd
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Název tématu jsem měnil já... Není to můj web, takže žádné body ve vyhledávačích nehoním, když se rozhodnu název tématu změnit, tak to udělám proto, aby na téma zareagovalo co nejvíce lidí a tazatel dostal pokud možno co nejvíce odpovědí na svůj dotaz... Petra2222 na konci tématu použila větu Proto se ptám, jsou tady nějaké ženy, které jsou opravdu klasické ženy v domácnosti a jak to řeší?  , z toho jsem vycházel a téma přejmenoval...  

Stává se často, že pisatelé nad názvem tématu příliš neuvažují, jde jim hlavně o popis svého problému, to je pochopitelné... Nemyslím si, že bych přejmenováním názvu tomuto tématu ublížil... Teď se jdu nad sebou zamyslet...  

 
23.03.2012 00:30 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Já nejsem tak radikální jako micák, ale je fakt, že to úplně nevystihuje tu podstatu. Pod tímhle titulkem si představím zlatokopku, co hledá "morální svolení" k tomu, aby si celý den válela šunky a žila na účet živitele. Tím nechci říct že to je definice ženy v domácnosti, jsou ženy v domácnosti které makají víc než kdokoliv jiný, ale ty pak nemají čas ani důvod ptát se na svůj status na netu, a ženy v domácnosti, které by si na domácnost ještě nejlépe pořídily hospodyni (viz tuším micákova ex)... Slečna tady je spíše obětí psychopata, než ženou v domácnosti, proto mi změněný název také připadá zavádějící. D tímto názvem bych téma nejspíš ani nerozklikla, protože bych se bála, že budu znechucena leností a alibismem autorky...

 
23.03.2012 08:06 Uživatel: MitsCa
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Banánka tomu dala formu, napsala to dobře. Tady ta žena má problém, ale tímto novým názvem by šlo jen o nějaké postřehy ohledně ženy v domácnosti.

To nebylo proti Tobě Méďo. Já nevěděl, kdo to změnil. Tak si to nevztahuj na sebe. Ale ten název je přesně takový, co se hledá, proto mě to tak připadlo.

 
23.03.2012 17:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Vidím, že téma zaujalo. Je tu spooousta příspěvků. Nějak jsem nepochopil "nebudu platit sociální vydřiduchům". A kdo ho teda zaplatí? Bude vznikat dluh, penále, to není přeci řešení.

Myslím si, že věřit, že spolu zůstanete do 80 let není na místě. Jednou vás třeba vztah omrzí a půjdete od sebe. Vždyť se v ČR rozvádí 50% manželství - tzn. 50 manželství ze sta. Pokud je podnikatel, bude třeba časem vydělávat víc a bohužel se může stát, že si víc bude vážit peněz a už méně lidí, vč. své partnerky, kterou bude připraven opustit. Neříkám, že to tak dopadne, ale určitě je nutné počítat SE VŠEMI variantami.

Říkáže důchodu se nedožijeme. A já říkám: co když ano???

 
23.03.2012 18:23 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Avi, pokud bezdětná žena nepracuje ani nepodniká, není její povinnost platit sociální pojištění, ovšem z toho plynou výše jmenovaná rizika, které si její přítel vůbec nechce připustit. Podle mně je to škrt a platí přesně to, co jsi již napsal.

 
07.08.2012 07:47 Uživatel: Leona
Věk:  26
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Využíváte ženy při vaření minutku? Hodilo by se vám toto?

Nevkládejte do webu dotazníky na zboží, děkuji za pochopení, Medvěd...

 

 
10.08.2013 09:56 Uživatel: Kat
Věk:  38
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Jsem žena v domácnosti už hodně dlouho. Padla tu otázka jak řešit závislost na penězích partnera.

Můj názor je, že ženou / mužem v domácnosti může být jen ten kdo na to má. To znamená mít dostatek peněz, nebo majetek, tedy něco, co  vám zajistí peníze do konce života. Další možností je práce z domova, ke které stačí počítač, internet a mobil. V domácnosti mohou být též osoby, které mají důchod.

Jen je třeba být opatrná/ý  při výběru partnera, hledat sobě rovného, který je také v domácnosti, protože jakmile partner zjistí že jse v domácnosti, bude chtít být též, ale bez vlastního přičinění, na váš úkor.

Pro osobu v domácnosti je mnohem lepší být bez partnera, než se nechat využívat.

Co se týká pojistného, tak zdravotní je povinné a sociální nelze platit, pokud nejste zaměstnsnec nebo OSVČ. Jen na deset let je možné platit dobrovolné soc. poj. Toto pojištění lze nahradit soukromým  důchodovým spořením.

 

 
10.08.2013 16:00 Uživatel: Kat
Věk:  38
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Ještě chci podotknout, že za první republiky, a i dnes v některých státech, to funguje tak, že když se žena vdá a manžel je zaměstnán, je automaticky pojištěna s ním. V případě jeho smrti má žena i děti nárok na důchod od státu. Děti sirotčí a žena vdovský. U nás v současné době toto  není. Žena dostane důchod jen jeden rok, a to jen v případě že si  manžel platil soc. pojištění. Děti dostanou důchod do doby než skončí studia. V dnešní době se už tolik nevyplatí se vdávat.

Často se stává, že  ženy po smrti manžela či partnera nedostanou nic, protože  jsou v domácnosti, bez pojištění. A najednou zjistí že ani manžel nebyl pojištěn. Také zjistí že všechno mají na dluh, dům, auto, vybavení domácnosti, manželova firma.   A ony jsou bez příjmů,   z dluhy na krku a dětmi k tomu. Mnohokrát se stane že i když vše prodají na dluhy to nestačí. A ani do zaměstnání je nikdo nechce, protože často nemají praxi a mají děti. Také zaměstnavatelé si myslí že ztratily pracovní návyky. Proto pozor na to. Být ženou v domácnosti je lákavé, ale když vás partner opustí, bez vlastních peněz  a pojištění  je to cesta do pekel.

 
17.08.2013 13:06 Uživatel: kat
Věk:  38
Téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Text uživatele: 

Správná žena v domácnosti, nejen že pečuje o děti, uklízí, pere, žehlí, vaří a peče, ale i šetří výdaje domácnosti pěstováním ovoce, zeleniny, chovem slepic, králíků, prasat, koz, popřípadě krav a býků. Dále šetří výdaje tím, že většinu oblečení ušije, či uplete. Řídí se heslem, přebytky dobře prodej, a nakupuj co možná nejméně.

Víte že, žena v domácnosti si vydělá kolem 20 000 Kč? Tedy coby placená hospodyně. A to ještě nemluvím o výchově dětí. Když by se k tomu přidal ještě plat vychovatlky, bylo by to nejméně 35 000. Tak že, bude li si váš partner na vás vyskakovat, že jste jen v domácnosti, najděte mu na internetu ceník služeb hospodyň a vychovatelek a ukažte mu, kolik by ho stála placená hospodyně, vychovatelka, popřípadě profesionální prostitutka. Ať si uvědomí jaký poklad ve vás má.

 

Přivydělat si je možné šitím, pletením svetrů, praním, žehlením, vařením, pečením dortů a zákusků.

Doma lze provozovat i živnosti, například kadeřnictví, krejčovství, pekařsví, cukrářství, překlady a tlumočení z cizých jazyků, a další.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Žena v domácnosti navždy? Vaše názory, zkušenosti, postřehy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny