Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu

30.12.2015 17:36
Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Ahoj všem,  

zajímal by mě váš názor (zkušenosti apod.)

Zvažujeme, že by na podzim šel partner na rodičovskou (malému bude 11 měsíců), já bych šla do práce asi zase učit, takže do června 2016, pak bychom se zase vyměnili.

Partner má teď náročnou práci, v létě chodil domů i v 23h, teď v zimě třeba ve 20h.

Práci teď chce opustit a najít si pak jinou, časově příznivější pro rodinu, zároveň říká, že si malého moc neužije, tak by to chtěl spojit a do nové práce nastoupit, až vyprší ten rok, kdy by byl s malým.

Co si o tom myslíte? Náš klučík je zatím zlatý. Nevadí mu babičky a jiní lidé, mám třeba srovnání s kamarádkou, jejíž stejně starý syn velmi těžce nese všechny změny.

Stejně si ale říkám, že v tom roce možná bude na mě fixovaný… 

Jinak práce v domácnosti by partner zvládl, je takto orientovaný, toho se nebojím.  

Najednu stranu to moc nechci, na druhou stranu jo, protože mám někdy dojem, že chlapi si myslí, že být doma s miminem je brnkačka. Neříkám, že je to náročné, ale ten dopad na psychiku chvíli po pordou a tak, obecně je to prostě velká změna v životě. My se zároveň s tím přestěhovali a v nějakých věcech v domácnosti měli neshody, partner je trošku perfekcionista, i když jak v čem, těžkoto globalizovat.

Mám občas náladu, že mi chybí ten život dříve, malého mám strašně ráda a neměnila bych to ne, ale pokud jde o náš partnerský vztah, je to trošku jiné.

Dříve jsem si přišla vzácnější pro partnera. Byli jsme buď u mě (ve velikém bytě, kdy byla i pohodová skoro 80letá babička), nebo u něj, kde byli občas jeho rodiče, více byli na chatě, jsou už starší. Byt, kde jsme teď, má přítel už asi 3 roky, je krásný a moderní, i když ne moc velký. Vše tu zařizoval,, dal energii a čas, tak někdy trochu buzeruje, ae už jsme si zvykli, celkem.

Dříve jsem kdykoliv moha říct, že budu u sebe a že se ten den neuvidíme, měla jsem čas se chystat jen pro něj, šli jsme někam posedět… To je teď logicky jiné. Když jsem dříve něco dobrého uvařila nebo mu dělala svačiny do práce (což jsem dělala pak už stále), byl za to nějak více vděčný a rád, teď mi připadá, žeje vše samozřejmost. A to máme skoro stále i polévky, které miluje teplé večeře.

Taky třeba řekne, že je to dobré, ale je to více bráno jako samozřejmost.

Tak jsem to téma zavedla i trochu jinam, a sice na změny po porodu. Prostě mám pocit, že není kam utéct, když mě naštve, nemůžu vypadnout ven třeba, protože máme malého.

Nechci ale, aby to znělo nějak dramaticky, je to dobrý chlap, jen prostě teď bylo hodně změn.

 

Tak si celkově říkám, že vystřídání na rodičovské by vlastně možná nebylo na škodu alt.

 

Taky mě děsně štve, že partner jako bysi stále myslel, že u ostatních lidí vše funguje dokonale, nejsou potíže. Nějak nedokáže domyslet, že se mu to jen zdá, jelikož s nimi nebydlí a oni mu to neběží povídat.

Občas nevím, jestli já si beru některé věci moc osobně, nebo je chyba na jeho straně, tak se celkem hádáme. Hádky skoro vždy vyvolám já, ale jsem přesvědčena, že oprávněně.

Cítím se občas podceňována, jakoby v legraci a s něhou, ale štve mě to. Všichni okolo jsou schopní, ale já pak třeba slyším, že nevařím, a to vařím pořád.

 Nebo kecání do kojení, které moc nešlo, navíc malý má asi nějaký citlivější trakt či alergii na bílkovinu kravského mléka, tak má speciální umělou výživu. Většinou to ale prý dětem odezní v předškolním věku.

Mateřského mléka jsem neměla moc, nejdříve jo, pak to klesalo, možná to bylo císařem, navíc malý se narodil o 3 týdny dřív a byl takový něžňoušek, moc nesál. I když se narodil a měl přes 3 kila a ve 38 týdnu už je dítě oficiálně donošené.

Nevím, prostě kojení moc nešlo. To bylo furt keců, že pro to nedělám dost, že piju málo kojicí čaje, že jeho sestra to měla tak a tak. Ano, jeho sestra měla mraky mléka, stejně jako jeho matka. Jeho sestra zase nemoha 2 roky otěhotnět, pak bylana rizikovém těhotenství, kouřila i v těhotenství. Ale občas je mi předhazována v něčem. Doma má bordel jak v tanku, když jsem tam párkrát byla, ale běda jak u nás se objeví chuchvaleček prachu.

Grrrr, jsem vytočená v poslední době, až vzteklá. Na druhou stranu cítím, že mě miluje, má skvělé rodiče, kteří by se rozdali, hlavně maminka, i když někdy je ta její péče a starostlivost až moc.

Malého má taky rád, doma není líný. Na jednu stranu bych si vlastně neměla vůbec stěžovat, ale jiné věci mě štvou, takové ty, co nejsou hmatatelné, co nejsou vidět.  

Přemýšlím, co dělat, aby se to změnilo. Vždycky vyměknu, pár dní jsme na sebe hodní a je to ideální a pak nanovo.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2040x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vztah po narození dítěte, otec na rodičovskou na čas
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.12.2015 18:24 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Můj názor je, že těch změn bylo na vás příliš. Dite, společné bydlení to jsou změny jak hrom. Dej tomu čas, postupně si to snad sedne. Pokud ti ve vašem soužití něco vadí, tak ale nevyvolavej hadky. Nepomůže to vůbec ničemu, akorát to podkopává váš vztah. Pokud je na tebe přítel hodný, akorát ti vadí některé jeho vlastnosti, jako treba perfekcionismus, pak se domnívám, že vyvoláním hádek velmi skodis vasemu vztahu. Vyjasnete si, co vám vzájemně vadí a pravděpodobně u spousty bodů se budete muset domluvit na větší toleranci, protože člověk se nedokáže změnit mávnutím proutku. Rešte to v klidu a s úctou, čili bez hádek. Tolik můj lajcký pohled. Hodně štěstí.

 
30.12.2015 18:37 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

pokud to chlapovi nevadi a tobe taky ne tak bych do toho sel, navic pokud ani nekojis atd, takze se muze manzel/pritel starat bez problemu

 

ty vsechny zmeny atd, to je nejspis vsude stejne, my taky vzpominame jak jsme si zasli tu a tam, prisli v noci, odjeli kdy jsme potrebovali atd, ted jsme proste "omezeni" prckem ale stejne by nikdo normalni nemenil zpet i kdyz mu to chybi, takze obcas dame pohlidat maleho dolu a pozarizujem co je potreba

 

a ty hadky, no taky podobne, ale neni to tak jako ze se hadame furt a vsude, ty jsi doma mas nervy, protoze pokud se prckovi venujes a staras se tak to fakt neni dovolena,   tak stejne ma manzel nervy v praci, navic kdyz je cely den pryc taky urcite neni nadseny

 

 

 
30.12.2015 20:11 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Veveruš, v situaci jak ji popisuješ bude ve prospěch věci, když se vystřídáte. Tatínek uvidí, že to není jen přebalování a krmení, že je tu taky domácnost a vše, co s mateřskou "dovolenou" souvisí. Bude mít pak více pochopení. A Tebe ta změna taky trošku uklidní. O malého se neboj, pořád bude vědět, že maminka přijde a s tatínkem bude taky rád.

 
30.12.2015 20:19 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Veverko, ja si myslim, ze je to to nejlepsi, co muzes udelat, jit zase do prace.  Ono je to krasne, mit miminko, pecovat o nej, ale chybi ti i jine kontakty a starosti. Pokud to vyhovuje vam obema, je to spravne rozhodnuti. Podle toho, co vidim kolem, tak tatinkove, co zustali s detmi doma, jsou moc pysni a maji k detem uplne jiny vztah.
To, ze se vztah zmeni po sestehovani, je uplne prirozene. S tim se tak nejak musi pocitat. Na tvem miste bych si vymezila jeste jeden vecer pro sebe - treba na sport nebo neco jineho, co te bavi, abys nebyla jenom zena v domacnosti. Zeny jsou ruzne, nektere to materstvi naplnuje uplne, jine potrebuji jeste i neco jineho. Pak totiz taky prijdou na jine myslenky a spoustu veci zacnou videt s nadhledem.

 
30.12.2015 21:28 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Vztah vzkvétá, nebo upadá. Vy teď nemáte nejlepší kurz, ale jste na začátku, takže o nic nejde. Jen přišlo období, které vás něčemu naučí.

 

Pro pokračování vztahu je důležité si uvědomit, že oba dva děláte dvě zásadní chyby.

 

1. Moudrý člověk kdysi řekl: , všechno neštěstí pramení z porovnávání. A měl pravdu. Sama jsi teď zažila jaké to je, když člověka někdo srovnává. U srovnávaní totiž lidé vypihují jen jeden atriobut a zapomínají situaci hodnotit komplexně. Takže tohle musí pochopit a změnit partner.  

 

2. Pro muže ve vztahu není nic horšího, než když partnerka vyvlává hádky. Horší je jen lhaní a nevěra. Hádky vyčerpávají a snižují stupeň obdivu, elegance a sexappealu. Což je podvědomý důvod, proč se jeví, že partner hodně věcí bere samozřejmě a nevyjadřuje vděk a náklanost více.

Pokud si někdo myslí, že hádky jsou oprávněné, pak by se měl zamyslet znovu. Platí zde totéž co při porovnávání - krytik nebere do uvahy situaci komplexně, pouze se soustřeďuje na určitou věc.

 

A i kdyby byla krytika oprávněná, neznamená to, že má být řešena hádkou. Hádka je jen způsobem jak si ulevit. (Proto se hádky opakují) Ale krytika by měla být vecná a jejím smyslem by mělo být nalezení způsobu jak problém vyřešit.  

 

Proto je dobré mít na paměti "proč se hádám". Chci si ulevit nebo chci věc vyřešit? Nelze totiž obojí. Je možné si jen vybrat jednu z těchto dvou variant.  

 

Pokud chci něco řešit, pak to dělám v maximálním klidu.  

 

Ale řešit věci v klidu se musí učit obě strany konfliktu. Jedna strana na to nestačí.  

 

Takže oba neduhy by jste měli probrat nejlépe na nějakém hezkém výletě bez dítěte.

 

3. Mnoho lidí neuvažuje nad chůvou. Nikdo ale nevydělává tak málo, aby si nemohl alespoň na jeden den v týdnu chůvu dovolit a v klidu s partnerem někam vyrazit - zregenerovat baterky.

 

4. Přeji hodně štěstí. Naštěstí tohle nejsou až tak velké potíže. Všechny se dají s trochou snahy (komunikace a empatie) vyřešit. alt

 
31.12.2015 09:08 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

3. jsou rodiny kde jsou radi ze maji od vyplaty k vyplate decko cim nakrmit, v kazdem kraji bude sice situace jina ale treba tady kolem je takovych hodne, navic pokud treba jak pise veverka ma maly alergii takze hlta jinou vyzivu ktera neni zrovna levna a pojistovny ji na recept ted omezily

 

ale v pripade veverku asi nebude problem ze pohlida babicka

 
31.12.2015 12:58 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Ano, ale je možné že tam, kde existují rodiny s nižším příjmem, existují i opatrovatelky, kterým stačí méně peněz za hlídání.  

 
31.12.2015 13:43 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Všem díky

 
02.01.2016 01:09 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Milá Veverko, příchodem dítěte, přijde více práce, vyčerpání, únava, to je normální a zase to odezní až najede rodina na určitý, vyhovující rytmus a miminko trochu odroste, ale starosti budou stále, jen se budou měnit s věkem dítěte. Možná příjde trochu stereotyp, ale to všechno do vývoje rodiny patří. Protože je více práce, méně spánku, je člověk více podrážděný, prostě unavený a to jak ty, tak partner, ale to je okolnostmi, najednou nejste dva, ale tři. To, že si někdy,  třeba teď častěji něco vyříkáte, je úplně normální, to mi věř. Jsme s manželem tento měsíc 46 roků spolu a stále se náš vztah posouvá a stále se přizpůsobujeme podmínkám spolužití. Tak si s tím nelam hlavu, přijď se vypovídat, třeba poradit a jede se dál, o tom ten život je. Přeji tobě i malému a partnerovi hlavně zdravíčko a vše nej, nej, do roku 2016. Pavla

 
06.01.2016 18:32 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Text uživatele: 

Děkuju za odpověď a zkušenosti

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Změna ve vztahu po narození dítětete, zvažujeme, že taťka půjde na rodičovskou na přechodnou dobu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 2839x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2670x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3092x
Partnerské krize, odstěhování 5 1782x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1243x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1761x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1837x
Jak byste se zachovali??? 4 1263x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1942x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 2002x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny