Téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda

30.12.2015 21:52
Uživatel: Frantik
Věk:  17
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Zdravím,

delší dobu se podotýkám s velkým problémem. Vůbec nevím, kde bych začal, ale zkusím to.

Předem se omlouvám za nějaké chybky nebo nesrozumitelnosti.  

V říjnu 2015 jsem začal chodit s přítelkyní, které je 14 let a 15 let jí bude až v květnu roku 2016. Vše bylo ze začátku suprově, její mamka měla ze mě skvělej pocit a říkala, že jsem milý. Postupem času však svůj názor na mě začala měnit, kvůli tomu, že mně je 17 a její dceři je 14 a bojí se, že jí budu sexuálně zneužívat, opíjet a tak dále. I přesto, že se jí snažíme oba přesvědčovat, že tomu tak není a že bych si to k její dceři nikdy nedovolil mi nevěři. Nechce jí ke mně pouštět a když pustí, i když nerada, tak přítelkyni stále volá a kontroluje. Tohle bych ještě pochopil, tohle k tomu patří, že se kvůli věku stresuje. Věřím, že tohle postupem času bude lepší, až mě lépe pozná.

Další věc je ta, že sestře mojí přítelkyně je 26 a vůbec nám nepřeje vztah a radši by byla, kdyby chodila s alfa samcem, což já nejsem. Její sestra je zvláštní v tom, že už od 16ti let bere prášky na nervy, protože od svých 14ti let fetovala a měla starší přítele třeba o 10-15 let. Je to typ člověka, který vysává šťastnou energii.

Když za mnou přítelkyně jede a byla třeba dva dny před tím se svojí sestrou, tak je šíleně negativní a já ji vždy musím dostat do nálady. Jejich mamka si to bere hrozně za vinu a zřejmě nechce udělat další chybu s mojí přítelkyní, proto jí vše hodně zakazuje. Sestra mojí přítelkyně ovlivňuje jejich mamku. Mamka si nepřeje, aby se mnou chodila, i když jsem normální, nepiji (jen občas, při nějakých příležitostích), nekouřím a to hlavní, nejsem zlý na její dceru a nijak jí neubližuji.  

Vůbec nevím, co mám dělat. U nich doma mě prý pořád řeší a myslí si, že jsem největší grázl na planetě. Moje mamka má přítelkyni moc ráda a ona se u nás cítí jako doma. Zkoušel jsem třeba nabídnout i to, že vůbec nebudeme u nich doma, ale bude přítelkyně jezdit jen ke mně, zatím to tak děláváme, ale i tak je to špatný.
Byl bych moc rád, kdyby se tady objevil někdo, kdo měl podobný problém a jak ho řešil.
Já rozhodně neplánuji vztah kvůli tomu končit. Děkuji za všechny rady, co mi dáte. alt

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1766x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rodina mé přítelkyně by nejradši chtěla, aby jsme se rozešli
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.12.2015 01:27 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda
Text uživatele: 

 

V tomto bohužel pomůžou jedině Tvoje silné nervy a obrovský nadhled.

 

Musíš si uvědomit, že za matku své přítelkyně ani za její sestru neneseš žádnou zodpovědnost. Obě mají zřejmě negativismus v rodině. S tím nemůžeš udělat vůbec nic. Taky nejsi povinen k nim chodit. Jen pokud si to vyloženě bude přát přímo Tvoje přítelkyně.  

 

Sestře ukážeš svůj „alfasamismus“ tím, že ji budeš ignorovat. Nereagovat na její blbý kecy nebo pohledy, … prostě jakoby neexistovala. Ty jí k životu nepotřebuješ a nepotřebuješ s ní ani vycházet.

 

To, že řeší pořád jen tebe a tvoji partnerku je známkou toho, že nemají žádné důležité starosti ani nic na práci. S tím asi taky nic neuděláš.

 

Vysvětlování, že jsi hodný vůbec nepomůže, spíše naopak. Tyto debaty je nejlepší neřešit, protože nikam nevedou a pokud se v nich zůstává, jen se problém prohlubuje. Takže se do těch zbytečné nezapojuj, protože zapojení znamená jen další přilití benzínu do ohně.

 

Jediné co můžeš ovlivňovat je Tvůj vztah s Tvojí přítelkyní. Věnuj se jí konstruktivně (aby se měla na co těšit). Podnikejte spolu hodně akčních věcí. Zkuste si vymyslet nějaké společné cíle na kterých budete pracovat – o něco se snažit (můžou to být i hry), ať to odvede pozornost konstruktivním způsobem od těch zbytečně vyráběných problémů u nich doma.

 

 

 
31.12.2015 09:36 Uživatel: armi
Věk:  57

Město:Valasske Mezirici

Téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda
Text uživatele: 

Ja jsem se kvůli blbosti přestala bavit a navštěvovat se sestrou na Celých 11 let! Ted jsme opět 3 roky 

sestry a  ne cizí osoby a jsme  obě moc rády ze se máme. Lepší je říct vsem ze jsem s NI šťastný a co 

bude dál neví vůbec nikdo u nikoho. Dcera se kvůli o 13 let mladšímu studentovi rozvedla, prodali dum,

odstěhovala se i s 2 dětmi 350 km daleko za mladým a řekla  mne ze kdyby byla jenom 2 roky tak šťastna

tak svuj život ne promarnila s někým koho nemilovala a on ji taky ne. Po 2 letech jsem to pochopila! Je

to vás život a lidi co pro vás chtějí to nejlepší i když se jim to nelíbilo vás nechají na pokoji. Ale nezavirejte

za nima vrátka,  je to přejde to chce čas, ale pokud je tam Velká alergie na ni ta s  ni k příbuznými nechodTe. Ale vy chodte za nima a vůbec se u nich nebavte o ni, rodina je moc důležitý ani vy nevíte budete li s ni

celý život! ? Armi

 

 
31.12.2015 10:10 Uživatel: Frantik
Věk:  17
Téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda
Text uživatele: 

Děkuji za reakci

Přesně to jsem přítelkyni včera (30.12.2015) řekl, že mě už to, jak mě její rodina řeší nezajímá a nechci to dál řešit. Navrhl jsem jí to, že bude jezdit ona za mnou a souhlasila. S její sestrou ve styku často nejsem, jen párkrát a bylo to celé velká ironie. To, že její sestra žárlí je nejspíš pravda, protože podle vyprávění nikdy nezažila tak hezkej vztah, který máme. Dokonce pomlouvá i svého bratra, který má uz 5 let hezky vztah se svojí přítelkyní. Ten se ji rozhodl ignorovat a říká, ze osoba jako ona do rodiny nepatří. Nevím jestli děla dobře, je to konec konců jeho rodina, ale žije se mu lépe než dřív. Já přítelkyni nechci ovlivňovat, ale dle mého by bylo lepší, kdyby ji taky začala ignorovat.

 

Jde o to, že její sestra je opravdu vydařený kousek. Je to ten typ holky s kterou kluk opravdu nevydrží ve vztahu, proto doma má kočku a vynahrazuje si tím muže. Třeba i když přítelkyně říkala, že je sestra šla navštívit, tak je to jen samé vychloubání, jak je ona nejlepší. Jednou jsme měli trošku hádkové období kvůli její rodině a přítelkyně z toho byla smutná. Její sestra ji na to vyloženě řekla,, Pošli ho do pí*i. '' Ještě před tím, než jsme spolu zacali chodit, tak byla její starší sestra zvyklá na povchvaly a podobně (moje přítelkyně se musela pretvarovat, protože když řekla nějakou pravdu o ní, tak hned bylo zle) a teď jak spolu chodíme, tak ji přítelkyně často ignoruje a říká svůj názor, to se její sestře podle mne nelíbí a proto je taková.  

 

Ještě abych se zmínil o otci. Jejich otec od nich odešel když bylo přítelkyni asi 8 let. Stále se navštěvují a mají se celkem rádi. Dokonce jim platí i školy. Takže si nemyslím, že by její sestře chyběl otec.  

 

Takže tak, určitě dám na rady, co jste zde napsal a pokusím se vytrvat.

 

 

 
31.12.2015 09:14 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda
Text uživatele: 

Starší dcera přítelkyně způsobila své matce  nejspíš nejednu bezesnou noc a maminka se teď domnívá, ž podobné peklo jí připraví i mladší dcera. Ta starší navíc evidentně v pořádku není a je možné, že žárlí.  

Nikde se v příspěvku nepíše o otci, je možné, že mají obě dvě s muži spíš negativní zkušenosti? vybírala si ta starší sestra k sobě věkem nerovné partnery, protože v rodině otec není?

Asi by pomohlo, kdyby se seznámily obě matky, jak pisatele článku, tak jeho přítelkyně. Nevím, jstli by k tomu byla "politická vůle", ale matka přítelkyně zřejme pisatele moc vážně nebere a sestra brát nechce. Pokud by to nešlo, jediná možnost je vytrvat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodina mé přítelkyně by nejradši abychom se rozešli - jsem přitom slušný a má rodina ji má moc ráda
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7383x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1709x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1911x
Nesplněné sliby v rodině 2 1122x
A jak se cítím já? 2 1223x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1216x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1524x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1455x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1684x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2080x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny