Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit

20.04.2013 11:04
Uživatel: Liliath
Věk:  17
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dobrý den,

dostala jsem se do situace, kdy jsme si s kamarádem řekli, že budeme ve vztahu jako kamarádi s výhodama, bohužel jsem po nějaké době zjistila, že má přítelkyni v jiném městě. Sama chci ale i nechci to skončit, zamilovala jsem se do něj, ale nechci mu to říct. Bohužel i když si řekneme, že je konec s výhodami, vydržíme to nanejvýš dva dny. Také je před ostatníma kamarádama na mě hrubý a nepříjemný, ale když jsme sami, je pozorný, milý, přívětivý. Prostě by pro mě udělal první poslední, přespává u mě, za celý den se musíme vidět alespoň na chvíli.

Bohužel mě zžírá představa, že se i s jeho přítelkyní bavím jako kamarádka, ale zajímalo by mě co cítí on ke mě.

Chtěla bych se zeptat jak bych mohla tenhle milenecký vztah ukončit, bez toho aniž by jsme se k sobě vrátili 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4848x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem milenka, ale nemůžu skončit
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.04.2013 11:22 Uživatel: Takykateřina
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Kamarádi s výhodama to je jako kamarádi se sexem?

Mno, mě tohle přijde spíš jak vztah s nevýhodama, tohle ani kamrádství není, copak kamarádi si lžou? A ty NEvýhody jsou: nemá vůči mě závazky, může mít jinou, může se ke mě chovat hrubě na veřejnosti.

Kde máš jaké výhody? Ty má jen on. Hezky si to zařídil - nezlob se, řeknu to natvrdo, jak to vnímám - ale pořídil si prostitutku gratis.

Nejlíp to s ním skončíš, když si to pojmenuješ pravým jménem. kdyby pro tebe udělal první poslední, tak to první bude to, že s tebou bude chodit normálně a to poslední, co by si dovolil by bylo, aby na tebe byl hrubý a měl ještě jednu.

To hlavní, co si s tebe totiž udělal, je matrace.

Jsem asi hrubá, omlouvám se, ale mám pocit, že potřebuješ ledovou sprchu, protože máš tendenci si lakovat narůžovo něco, co je úplně pod úroveň.

 
20.04.2013 13:11 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Souhlasím s Kateřinou, ale co nechápu je, že se dokážeš bavit s jeho přítelkyní jako kamarádka a ani necítíš v jak ponižující pozici jsi. On k Tobě žádný vztah nemá a dokonce mu Tě ani není líto. Hrubostí jen ukazuje, jak Tebou opovrhuje.

 
20.04.2013 13:21 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

 

Také je před ostatníma kamarádama na mě hrubý a nepříjemný, ale když jsme sami, je pozorný, milý, přívětivý…
Takhle se nechová ani přítel ani kamarád. Když jsi mu dobrá a má plný pytlík, tak se chová hezky. Vykašli se na něho, sundej ty růžové brýle rychle a jedním tahem, nemáš zapotřebí ze sebe dělat matraci a nechat se od něho takhle ponižovat.  

Zajímalo by Tě, co k Tobě cítí, já Ti na to odpovím, ač to bude  znít drsně, prostě necítí nic, jen, že tě využije na sex, nic víc, nic míň, vlastně jako prostitutku Tě použije/využije, akorát to má zadarmo.

 
20.04.2013 13:31 Uživatel: Jitka
Věk:  30
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Rozumím Liliath, že to máš těžké. Ale musíš pochopit, že jsi zneužívána, protože ty výhody jsou tady asi jen pro něj. Ani lidé z  okolí tě nebudou moc chápat a jsou takoví, kteří tě budou odsuzopvat, zvlášť za to, že se bavíš s jeho přítelkyní, jako s kamarádkou. Viz tady některé komentáře… Ale pokud nemáš sílu to ukončit, tak v tom pokračuj, ale uvědom si, že jsi pro něj lehce dosažitelná a veškerou tíhu takového vztahu neseš na sobě Ty. Na tvém místě bych přestala být pro něj takovou samozřejmostí a jednoduše a bez skrupulí bych mu vysvětlila, že z takového vztahu chci mít výhody, například materiální ( dárečky, dovolená atd.  i já. Pokud nebude schopen obětovat něco za to, aby měl takový vztah, tak bude pro tebe jednoduché to ukončit.  Pokud bude ochoten, tak z toho budeš něco mít i ty. Vlastně to necháš na něm, aby to vyřešil…

 

 
20.04.2013 13:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Jitko, jestli je to narážka na můj komentář, pak si ho přečti znovu. Není v něm odsouzení, ale poukázání, v jaké pozici se nachází.

Pokud jde o Tvoje doporučení materiálních výhod, tak tomuto postavení se neříká "kamarádství s výhodami", ale zákazník a prostitutka. Myslím, že dotaz k tomuto nesměřuje.

 
20.04.2013 14:29 Uživatel: Takykateřina
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Jitko, to je tedy podle mě tedy rada, jak se stát prostitutkou se vším všudy.  

To myslíš, že když on dál bude chodit jen na kus sexu jednou dvakrát týdně, ona se dál bude nechávat před kamarády od něj ponižovat, bude dál koukat do očí jeho oficiální partnerce a přetvařovat se před ní, ale na krku bude mít od něj zlatej řetízek, že jí bude líp?

No brrrr…to doufám, kvůli ní samotné, že nee…

 

PS: a k tomu odsudku, já to tedy asi odsuzuju - konkrétně o, někomu šustit s chlapem a stavět se za kamarádku. Ženský stále nadávají na chlapy, že chlapi zahýbají, ale přitom kdyby ženské k sobě byly solidárnější, a nespaly se zadanýma, tak ty mužský nemají zahýbat s kým. Podle mě ten maník by si zasloužil jedině to, aby to holky jedna druhé řekla a nechaly ho obě dvě.

 

 
21.04.2013 21:38 Uživatel: milenka v letech
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Já Liliath chápu, ale i nechápu. Chápu proto, že jsem se ocitla v podobné situaci a vím, že odejít od někoho koho máme rádi je hodně těžké. Nechápu proto, že je jí tak málo let, že tolik kdyby mi bylo neváhala bych a okamžitě se s ním rozešla. Mě je ale podstatně víc, můj přítel na mne není hrubý, naopak, stále mi vypráví, že jsem jeho jediná. Přitom já vím, že tomu tak není. Začalo to moje podezření nechtěně, když začal dělat věci, které nikdy předtím nedělal, začal jezdit na dovolené se svými dospělými dětmi se kterými řadu let nikdy nikde nebyl, jen se občas setkávali při rodinných oslavách… byo mi to divné, ale jsem mu to i přála, … ale ono to byla asi velká bouda…pak jezdil s partoukde není vhodné abych volala. No a pak mi jednou neuváženě podal mobil abych mu jej nabila a tam byly otevřené sms a já koukala: je s tebou fajn, miluju tě … prostě jsem zůstala úplně paf. Od té doby jsem ve střehu, začínam si všímat věcí, které jsem předtím ani náhodou neřešila Zkoušela jsem mu i volat když řekl že odjíždí na pevnou linku a byl doma … lže, ale já nevím, jak to říct, že všechny ty střípky dohromady ukazují, že lže podvádí mne, ale pochopitelně protože jsme od sebe 80 km tak za ruku jsem jej nechytla… A pak mi volá jak mne má moc rád a co se stalo, že se k němu chovám jaksi divně … a já opravdu nevím, jak to říct. A je mi to i líto, je to první chlap v mém již dosti pokročilém věku se kterým se mi fajn povídá, je rozvážný, klidný, poradil mi spoustu věcí dokonce i mým dětem. všichni jej mají moc rádi. Já taky. Ale ten pocit, že mi lže a má určitě jinou ten je prostě bolestivý.

Vůbec nevím, jak to mám udělat, vím, že má na všechno rychlou výmluvu, když i řeknu, že byl doma, řekne že na skok odjel… o tom mobilu říct nemohu, to by mi bylo trapné i když ten mobil do ruky mi dal on. Kdybych tehdy věděla co vím dnes zareagovala bych. Ale já jen tušila, že se něco děje, nebyla jsem dost pohotová, stejně by řekl, že to si z něj dělá leraci vnučka a píše mu takové legrace… je hodně pohotový. já už bych to fakt chtěla mu říct, že to vím, ale on se vymluví a já budu tou, co nevěří a prověřuje. No přiznávám, že v mém věku je mi trapně. Ale nevím, co s tím. Už se vždycky chystám jak to řeknu a jak zavolá zase to nedokážu, říkám si, že mu to řeknu až dojede, ale moc si nevěřím. Vím, že se nejprve bude vymlouvat a vytáčet a pak prostě odjede … budu už sama, ono jak je člověk už v letech tak šance najít někoho s kým je mu dobře je moc těžké, ale zase na druhé straně nechat ze sebe právě i v tomto věku dělat blázna je taky hodně ponižující.

Pořád nevím, jak to vyřešit… poraďte co s tím… proto říkám, rozejít se opravdu je někdy hodně těžké i když člověk ví…

 
22.04.2013 00:09 Uživatel: Takykateřina
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

To je věc priorit. A každý je má jinak. Musíš si srovnat, jestli víc je pro tebe jeho občasná přítomnost nebo vlastní hrdost. Obojí řešení má svoje výhody a nevýhody.

Otázka je, jestli by nepomohlo, kdyby ses pokusila ho vnímat skutečně jen jako milence - muže na hezké chvilky - a nic víc. Píšeš o pokročilém věku - ale to je kolik? Sice chápu tvoje pocity, ale na druhou stranu, odepsaná zjevně ještě nejsi. Co kdyby jsi zkusila najít jiného partnera? Třeba někde na seznamce? Vůbec nemusí jít o vážné seznámení, ani to třeba nemusíš dotahovat do konce, ale jde o to, dokázat sama sobě, že tento přítel není "poslední štace". A jde o to, zkusit svou pozornost odpoutat jen od toho jednoho muže, a naředit i na jiné "exponáty". Třeba z toho samozřejmě jiný vztah nebude, ale možná by ti to pomohlo nebýt na dotyčném tak závislá a tudíž by ti bylo víc jedno, co dělá, když není s tebou.

 
22.04.2013 10:08 Uživatel: milenka v letech
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

No, máš plnou pravdu, i já vím, že to tak je. Věk odtajňovat nebudu jen řeknu, že v mém věku už opravdu mnohem více než o intimnosti jde o to mít vedle sebe někoho s kým si hezky popovídáte a intimní věci sice jsou, ale opravdu už tolik roli nehrají. Jsme spolu už 8 let a i když za mnou jen dojíždí, tak si denně voláváme. Jde o to, že mne naučil spoustu věcí, které jsem do té doby až tak nezvládala. Hlavně dívat se na věci pozitivně, problémy řešit nejen je konstatovat a vymlouvat se, že co s tím, jeho tolerantní přístup ke všem lidem a to i tomu opravdu nejposlednějšímu, ač sám je nesmírně vzdělaný a vůbec mu není cizí pomoc komukoliv, jak řešit  některé konflikty s dětmi, že většinu věcí jde řešit opravdu v klidu a podobrém … mnohdy jsem nevěřila, že takto by to šlo a ono to skoro vždy fungovalo, naučil mne opravdu mnohému. Opravdu jsem se do něj zamilovala hlavně pro jeho charakter …nikdy bych prostě nevěřila že by lhal, nebudou tomu věřit ani děti,  protože ho všichni považují za nesmírně dobrého a čestného chlapa. A tento člověk najednou zklame, kdyby mi to sám řekl co se děje, odpustila bych mu a klidně s ním zůstala v kamarádském vztahu, klidně bych pochopila, že našel někoho s kým je mu ještě líp, ale on mi lže, denně mi tvrdí, jak jedině já… Nikdy jsme si nic nedávali za dary, nebyli jeden na druhém ekonomicky závislí,  takže ani tohle že by v některém z nás byla nějaká vypočítavost není, . prostě stále ho mám ráda, ale musím to ukončit jen proto, že mi lže a to už hodně dlouho, zpětně jsem si prošla některé věci z mimula a bude to už rok, co začaly ty jeho prapodivné výlety do míst kde nejde volat nebo nemám volat protože se to nehodí … I když už jakýsi křížek na bedrech mám nemohu to tak nechat i když jak jistě cítíte je mi to líto. Ale nepotřebuju chlapa za každou cenu, nebudu nic hledat, ale jen jsem chtěla se k tomuto příspěvku připojit, že láska kvete v každém věku a že ztráta člověka co vás přestal mít rád / nebo nás má rád více/ bolí a že rozchod je těžký jak v 17 tak ve věku vyšším.  

 
22.04.2013 10:37 Uživatel: Takykateřina
Téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Text uživatele: 

Podle toho, co píšeš, je váš vztah hezký, přestože nejsi v jehoživotě jediná. Nenapadlo tě, že bys mu prostě na rovinu řekla, že víš, že je nějaká jiná a že si dál nemusíte lhát a předstírat a že tedy budete jen přátelé?

Žijeme v tradičně monogamní společnosti a tak jsme zvyklí, že partnerké vztahy jsou buď všechno nebo nic. A třeba názory na to, jestli jde zároveň milovat víc lidí, se různí. Někdo si myslí, že ne, ale třeba já si myslím, že ano. Rodič děti má rád taky všechny, i když třeba ty vztahy mají nějaké nuance. Kamarádů taky svedem mít rádi víc, i když podoba těch jednotlivých vztahů není totožná. Takže proč partnerská lásky by měla být jen jedna. - nakonec ve výsledku to všechno je jen láska člověk k člověku a to tím spíš, když už nejde jen o ty fyzické věci.

To píšu proto, že třeba není důvod, ho ze svého života vyhodit jen pro to, že má rád ještě někoho jiného než tebe. Já vím, zní to asi divně, nejsme na takovou velkorysost zvyklí. Ale pokud je jinak ten váš vztah stále hezký a obohacující, tak proč se ho vzdávat úplně. Možná by stačilo jen tomu vztahu dát jiné pojmenování a přiznat si pravdu do očí. A že ti lhal - no možná právě proto, že tě rád stále má a nechce ti ubližovat.

Ale je to prostě o těch prioritách. Snažit se být velkorysá, když mě to vlastně užírá, je nesmysl.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kamarádi s výhodami - jsem milenka, ale nemůžu skončit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 3082x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1168x
dlouhodobý problém 8 1046x
Psaní s kamarádem... 9 1452x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 1204x
hysterie ? 23 1462x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 1551x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1885x
Sebevražda manžela 2 1525x
Přítel používá seznamku 2 1121x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny