Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?

12.08.2019 15:59
Uživatel: Peťa87
Věk:  32
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj, mám nějakou dobu přítelkyni, je hodná, hezká, chytrá, ale bohužel kvůli předchozím zkušenostem trochu nedůvěřivá. Pak mám dlouholetou kamarádku, kterou moje přítelkyně nemá ráda. Kamarádka o mě kdysi stála, ale já ne, později jsem však k ní i něco cítil. K ničemu však nedošlo, má přítele, je ale hrozná koketa a na chlapy se vysloveně věší. Oni na ní taky, potřebuje pozornost. Když jsem se seznámil s mou budoucí přítelkyní, měly obě příležitost se potkat a kamarádka na ni bohužel neudělala dobrý dojem a já celou situaci ještě zhoršil tím, že jsem kamarádku uvedl jako jeden z důvodů, proč váhám s něčím víc. Chtěl jsem mít u sebe jistotu. Přítelkyně stejně poznala, že jedním z důvodů je i ona a vadilo jí, že i když jsme ještě oficiálně nebyly spolu, kamarádka se na mě před ní a před svým přítelem nerozpakuje věšet a bez optání mě někam tahat. Řekla, že ji vedle mě naprosto ignorovala a chovala se tak, že zrovna ona může všechno. Od té doby ji moje přítelkyně také na společných akcích ignoruje.

Kamarádka mi vyčetla, že se s ní už tolik nebavím, nechodím s ní ven atd. a má za to, že přítelkyně mi kontakt zakazuje, nechápe, proč jsem na plesech jen u té mojí. Zároveň nedokáže pochopit, proč s ní moje přítelkyně nemluví.

Přítelkyně mi ale nic nezakazuje, jen pokaždé vidím, jak ji to vadí nebo trápí. A když jí zalžu, aby se netrápila, tak to stejně pozná. Kouká se na mě a vrtí hlavou, připadám si pak jak de*l a je mi to akorát líto.

Obě jsou si bohužel v něčem podobné, ale s kamarádkou být nechci, ale také o ní nechci přijít. O přítelkyni taky ne, hodně mi na ní záleží. Jenže nevím, co dělat a přítelkyně také ne. Bohužel ji podobná děvčata několikrát zničila vztah a tak si drží odstup i ode mě jako od člověka, který takovou kamarádku má. Je zamilovaná, ale nechce větší závazky jako je společné bydlení, svatba… jen aby mohla v podobném případě vztah ihned ukončit. Bojovat o mě nebude, ještě mě ráda sbalí. Dovolit si to může, taky se kolem ní leckdo točí. Jenže na rozdíl od kamarádky toho zrovna moc nevyužívá, poklona ji potěší, ale dokazovat si nic nepotřebuje. Ohledně kamarádky se  chvíli držela, ale teď ji má prostě za couru a podle jejího chování a mé náklonnosti nevěří, že jsme jen kamarádi. Navíc o ní slyšela kdovíco i od jiných lidí, takže o to se mi kamarádství s takovou holkou hůř vysvětluje.

Tak, teď nevím… Konečně mám jinak pěkný vztah, rozumíme si, jenže si připadám jak mezi dvěma mlýnskými šutry. Přítelkyni v jejím chování chápu, prostě se bojí, tolerování kamarádky se jí kdysi vymstilo, netolerování taky… bránit v odchodu jí nebudu, ale i tak bych chtěl, aby to nedošlo tak daleko. Po rozchodu už bych jí nejspíš nikdy neviděl, pálí mosty. Co s tím? : (

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.08.2019 21:57 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Text uživatele: 

Na Tvém místě bych si udržela vztah s přítelkyní, dle Tvého popisu na mě působí jako rozumná, charakterní a pokorná. K čemu Ti bude kamarádka, která má potřebu i před svým přítelem se věšet na všechny chlapy kolem včetně Tebe?

Píšeš, že obě jsou si v něčem bohužel podobné. Nevím, co tím myslíš, ale já mezi nimi dle toho, co píšeš, vidím velký rozdíl.  

Kamarádka se snaží být zajímavá tím nejlacinějším způsobem, kdežto přítelkyně se snaží zaujmout a být sama sebou, neboť laciné předvádění nemá zapotřebí, navíc Ti nedělá žárlivé scény, nic nezakazuje atd. Proto píši, že na mě to dělá dojem ten, že je dost rozumná, charakterní a pokorná, což pozor, dnes (12.08.2019) už tak časté není.

Je tedy na Tobě, čemu dáš přednost, zda charakteru či lacinosti.

 
13.08.2019 05:19 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Text uživatele: 

Tohle je hodně těžké rozhodnutí. Četl jsem úvahu, že pro člověka je důležité mít 3 pilíře - rodinu, přátele a práci, aby ho ty ostatní podržely, když mu některý z nich vypadne. Opustit jeden z nich pro některý z dalších je hloupé a riskantní.

 

Chápu tvoji přítelkyni, zažil jsem něco podobného a bohužel to dopadlo špatně. Nebyl to sice přítel, který by ji odloudil, ale kamarádka, která se snažila si ji tolik uzurpovat, až s ní jednou "musela" strávit nejen Štědrý večer a i pár hodin z obou vánočních svátků. To už jsem si řekl, že takovýhle vztah nemá smysl a ukončil jsem to (ona to byla jen poslední kapka a spíše takový důkaz, jakým směrem by se náš vzah dále ubíral).

 

Zkusil bych se s přítelkyní dohodnout na nějakém oboustranně akceptovatelném modelu, i kdyby to bylo, že si s kamarádkou budete jen psát (ovšem ne tajně). Pokud jednoznačně cokoliv odmítne a položí ti nůž na krk "buď já nebo ona", tak nevím, co poradit. Popis tvé přítelkyně znám jen z tvého pohledu a moc se mi nelíbí - bojovat o tebe nebude a ještě tě ráda sbalí, pálí mosty (mám obavu, aby podobně nechtěla řešit jakýkoliv jiný spor). Z tohoto popisu z ní nemám stejný dojem jako Dany, spíše naopak, ale je to tvůj popis, který nemusí odrážet realitu.

 

Podle mého názoru nemá problém šťastné východisko a nejspíše budeš jedné mít za zlé, že jsi kvůli ní přišel o tu druhou. Asi je o fous důležitější partnerka, než kamarádka, musíš si uvědomit, jestli tahle "za to opravdu stojí". Je taková oblíbená fráze "musí mě brát takového jaký jsem" (což znamená, že by tě měla brát i s tou kamarádkou), ale to jsou jen takové fráze v reálném životě moc nefungují : (

 
13.08.2019 06:01 Uživatel: Peťa87
Věk:  32
Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Text uživatele: 

Vážně nevím. Přítelkyně není necitilivá, nemá mě u p… , ale přede mnou se dlouho s bývalým snažili lepit vztah, už to nešlo a ona občas zalituje ztraceného času a zbytečně vynaložené snahy. Musela prakticky soupeřit s jinou holkou a do tohohle všeho se jí znovu nechce. Chápu ji, ona se mě ptá, k čemu je mi vůbec taková kamarádka… Mám plno mužských kamarádů, holek jen pár a u těch bohužel kolikrát nemůžu říct, že by to bylo v minulosti čisté kamarádství. Přítelkyně tomu nerozumí, má jasně dané hranice a důležitější je pro ni aktuální člověk, než nějaká naživo udržovaná vzpomínka. Říká mi, že kamarádka mě má jen jako součást svého harému a urazilo jí, že přišla o ctitele. Přítelkyně byla hodně veselá, celkem aktivní, má ráda společnost, teď často vidím, jak je smutná a když někam jdeme, předem se setkání bojí. Řekla mi, že další partner s kamarádkou ji za vážný vztah nestojí, nechce být zas "za krávu", ale dává tomu šancii. Tak jen čekám a nevím, co bude : (

 
13.08.2019 08:30 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Text uživatele: 

Každopádně to "rozčísni", nejhorší je čekat, že to "vyhnije". Otrávíš tím obě a nebudeš mít nic. Pokud máš pocit, že o tebe tvoje partnerka opravdu stojí a jediné, co vám brání být šťastni je jedna konkrétní osoba, tak bych ustoupil. Samozřejmě aby se pak nesnažila řešit každý problém tímto způsobem.

 

Ať už se rozhodneš jakkoliv, rozhoduj se rychle.

 
01.03.2020 11:20 Uživatel: Peťa87
Věk:  33
Téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Text uživatele: 

Kéž bych tě tenkrát poslechl. Nechtěl jsem přijít ani o jednu. Přítelkyně zjistila, že jsem se snažil s kámoškou několikrát sejít. Teď jsem bez přítelkyně. Rozešla se se mnou najednou, v době, kdy jsme už mluvili o tom, že bychom svůj vztah někam posunuli. Poslala mě rovnou za ní s tím, že ve mně nemá jistotu a pokračování vztahu by byla jen ztráta času. Přerušila veškerý kontakt, nic o ní nevím : (

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 4914x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1904x
dlouhodobý problém 8 1634x
Psaní s kamarádem... 9 2357x
hysterie ? 23 2215x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2716x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 2994x
Sebevražda manžela 2 2263x
Přítel používá seznamku 2 1716x
Nevěra sedmdesátiletého manžela 7 2057x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny