Téma: Psaní s kamarádem...

07.09.2019 13:29
Uživatel: Husajedna
Věk:  30
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Nevím, jak dál. Minulý rok se nám s přítelem narodilo dítě a začátek byl hodně těžký (pobyt v nemocnici). Trápila jsem se tím, že mi nešlo kojení a malý byl nemocný a já si všechno moc brala. Moje sebevědomí ženy, která má pocit, že všechno hnojí došlo do takové míry, že jsem se nechala zlákat do vypisování zpráv s kamarádem. Mimojiné ten má svou rodinu. Povzbuzoval mé ego lichotkami a já si to nechala líbit. Ačkoli jsem mu psala, co by na tyhle zprávy řekla jeho partnerka a ať si uvědomí, jakou ženu doma má, tak jsem to nikdy neukončila rázně, že ať už s takovým psaním přestane. Kdybych to řekla, nemusela jsem být teď tam, kde jsem. Přítel si přečetl jednu hodně špatnou zprávu, kde ten kamarád popisuje, že by mě chtěl. Já tuhle zprávu přešla se smíchem a smajlíkem (což byla opravdu špatná reakce - hodná blbé krávy). Ale každopádně, otřáslo to hodně jeho důvěrou ve mě. Nedivím se mu. Ale snažila jsem se mu vysvětlit, co mě k tomu vedlo a že bych jej opravdu nepodvedla, že jsem si hold "masírovala" takhle svoje ego. Bohužel, ani po půl roce to přítel nedokázal strávit. Máme problém i ten, že ten kamarád je náš soused. Vím, že asi jediné východisko je odstěhovat se, ale to zatím není tak jednoduché.
Opravdu se snažím, aby mi věřil, říkám mu o všem, kam jdu a s kým. Snažím se, abych mu nedala vůbec žádný důvod k tomu, aby mi nevěřil. Prostě sekám latinu, ale mám pocit, že je to čím dál horší. Přítel nikdy nebyl žádný násilník, ale v poslední době má docela násilné představy, jak by ten "náš problém" nejraději vyřešil. Řekla bych, že se uspokojuje, těmito představami. Protože je si naštěstí vědom, že tohle není řešení. Ale i tak to dělá. Nevím, co víc bych mohla udělat, abychom tohle překonali.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.09.2019 14:41 Uživatel: Žakelyn
Věk:  33
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

Nepřestává mě fascinovat, co všechno současné rádoby matky řeší, místo aby se starali o miminko.

 
08.09.2019 15:46 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

tím chceš říct, že miminko má být u ženy středobodem veškerého dění? To podle mě taky není moc dobrá představa. Mám známou, která je závislá na svém dítěti a kvůli tomu kašle na všechno a všechny. To taky není úplně ideální.  

 
08.09.2019 18:27 Uživatel: pajapapaja
Věk:  29
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

ono to není nikdy tak jednoduché. jak reagoval přítel v minulosti když ti někdo projevoval náklonnost. žárlil? pokud ano, pak jsi s takovou reakcí měla počítat. pokud ne, tak to může být tím, že teď máte rodinu a nejde jen o vás dva. píšeš, že jste měli těžký začátek. jak se u toho partner angažoval, byl ti oporou nebo dělal jen to nejdutnější? pokud ti pomáhá a ty se mu odvděčíš laškování se sousedem v době, kdy zakládáte rodinu, tak se mu nediv. pokud je to ale typický žárlivec, tak záleží jen na tom, kolik toho vydržíš

 
09.09.2019 07:30 Uživatel: Husajedna
Věk:  30
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

První příspěvek nemá cenu ani komentovat. Protože neřeším tady miminko, ale problém, který nastal potom.
Přítel je mi ve všem oporou i pro naše dítě (brala jsem to vždy jako samozřejmost - moje chyba, moje rozežranost). Nikdy nežárlil, nebo mi to alespoň nedával najevo. Dodám jen, že jsem mu o tom psaní říkala, že mi píše právě ten kamarád, ale on mi na to odvětil, že když to není nic vážného, tak že ho to ani moc nezajímá. Možná odpověděl tak, jak odpověděl, protože byl utahaný z práce. A já do něj ještě hustila všechno možné, protože jsem si chtěla "povídat", tak jak to dělá většina žen. Bohužel to moje zraněné a nízké ego si to vzalo hodně osobně, že ho vlastně nezajímám (což nikdy nebyla pravda). Kéž bych se dříve nad tím více zamyslela. no to už je ale bezpředmětné řešit.
Rozhodně se mu nedivím, že se tak chová a jsem ochotná snášet vše pro jeho "uzdravení", jen si nevím rady. Už zvažujeme i návštěvu poradny, protože nechceme, aby to zanechalo trvalé následky. Je těžké, když jsme nějakou dobu v pohodě, a pak najednou se to zase vrátí.

 
09.09.2019 07:46 Uživatel: Žakelyn
Věk:  33
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

Myslela jsem to tak, že já po porodu bych se starala o dítě, abych měla vše zajištěné a pohodu v rámci možností, ale každá žena má priority někde jinde.

 
09.09.2019 08:03 Uživatel: Husajedna
Věk:  30
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

A kdo říká, že nejde obojí najednou? Psala jsem snad, že jsem své dítě zanedbávala? Ne a znovu říkám, že tento příspěvek neřeší otázku blaha dítěte, to bychom byli někde jinde, takže pokud k tomu nemáte něco jiného, nějakou jinou radu, tak prosím přejděte někam jinam. Protože řeším jiný problém. Díky.

 
09.09.2019 10:33 Uživatel: pajapapaja
Věk:  29
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

pokud přítel předtím nežárlil. na rodině mu podle toho, co píšeš asi záleží, tak to jeho současné chování bude důsledek toho, že se bojí, že mu rodinu rozbiješ. bohužel si asi budeš muset přetrpět, co jsi nadrobila a doufat, že ho to přejde. pokud je ten s kým jsi "laškovala" váš soused, tak mít toho člověka pořád za rohem asi taky není příjemný pocit. nedávej příteli záminky proč by měl mít pochyby. srovnej si to v hlavě a chovej se k němu tak, jak se chová on k tobě. někteří lidé neví, co mají doma, dokud o to nepříjdou a pak už bývá pozdě. co se týče poradny (nemám vlastní zkušenost), tak hodně asi záleží, jaký je ten psycholog. kamarádka docházela s manželem do poradny půl roku. během těch rozhovorů si uvědomila, kolik toho v tom vztahu dělá ona pro něj a kolik on pro ní a rozvedla se. možná je to tak ale lepší dříve, než později

 
09.09.2019 13:56 Uživatel: Alicee
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

Nechápu, můj manžek byl něčím co ve slušné společnosti nemá jméno, ale nikdy bych si nedovolila zvedat sebevědomí u souseda, protože nás živil. Když jsem si potřebovala zvednout sebevědomí, a to jsem fakt potřebovala, šla jsem studovat a s každou zkouškou mi bylo líp. Nechtěla jsem ohrozit rodinu, protože sama bych dětem nemohla zdaleka poskytnout to co mohl on. Nebylo to ideální, ale prázdné komplimenty jsou k ničemu a pokud jsi jim věřila, tak se přítel zlobí oprávněně. Stačí se zamyslet nad smyslem počínání a stanovit si co je podstatné. Dle mého je to rozhodně pohoda, bezpečí a jistota pro dítě než to, že mi sluší nový účs nebo jsem zhubla do plavek za dva měsíce. Zarážející povrchnost. A není pravda, že o dítě a jeho prospěch nejde, jde. Pokud příjde o tátu, je to tvrdý dopad. Pokud je u vás dusno, tak to vnímá a není to dobré. Ty jsi si své potřeby saturovala na úkor těch, kteří měli jako jediní být v tvém zorném poli. řeki si sama pro sebe co jsi získala a co ztrácíš. Možná najdeš i odpověď na otázku kde a proč je Tvé sebevědomí. Možná bys měla sklopit hlavu a zeptat se přímo zda lze ještě něco udělat pro záchranu vztahu, protože pokud budeš jednat sama za sebe utvrdíš ho v tom, že něco tajíš a potom stačí málo a domeček z karet budeš zametat na lopatku.

Komunikace a zase jen komunikace.   

 
13.09.2019 07:52 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Psaní s kamarádem...
Text uživatele: 

Ono se nejednalo o "psani s kamaradem", ale o flirt!!
Podivej se do zrcadla, a tam uvidis pricinu svych problemu.
Tvuj pritel se chova naprosto adekvatne.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Psaní s kamarádem...
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 5041x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1969x
dlouhodobý problém 8 1685x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 2123x
hysterie ? 23 2276x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2830x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 3092x
Sebevražda manžela 2 2356x
Přítel používá seznamku 2 1774x
Nevěra sedmdesátiletého manžela 7 2120x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny