Téma: Nevěra partnera ze mě udělala žárlivku - neumím to zastavit a partner to vidí jako důvod k dalšímu záletu

18.11.2015 12:36
Uživatel: Lumi
Věk:  29

Město: Praha

Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím všechny,

moc bych vás chtěla poprosit o radu. S přítelem jsme byli 7 let (2008-2015) ve vztahu (od začátku spolu i žijeme v jedné domácnosti), pak ale někdy před rokem (11/2014) nám to neklapalo (dokončovala jsem VŠ a neměla na partnera čas, stále se jen učila, on raději lítal s kamarády a VŠ nedodělal) až jsem zjistila, že se s někým stýká. S paní o 20 let starší… jelikož jsme byli ve fázi, když už ani jeden nedokázal nic řešit, jednoho dne v létě jsem se odstěhovala a rozešla s ním (těsně před naší společnou zahraniční dovolenou). Nedokázala jsem čekat, až mi opravdu zahne. Bohužel jsem přišla na to, že mi děsně chybí a já jemu chyběla taky, ani ne po 14 dnech už za mnou jezdil a dali jsme se dohormady znovu. O tom, co se stalo s "paní" jsem nechtěla slyšet, bála jsem se, co se dozvím.

Jedna dobrá duše mi však vyzvonila, jak to s ní přítel měl a dozbvěděla jsem se, že s ní spal, asi 2x. Uhodila jsem na něj a on se přiznal, argunentoval tím, že to bylo v době, co jsme byli od sebe. Nějak jsme i toto překonali a už je to zas rok, co jsme spolu, jenže…

Přítel nastoupil do nové práce a seznámil se tam se "slečnou", se kterou si začal psát a mně lhal, že nic s nikým nemá, snažila jsem se věřit, ale po loňské (2014) zkušenosti to moc nešlo. Začala jsem být dost žárlivá, kontrolovala ho, neustále se ptala, komu píše, prostě se chovala jako největší trapka a stíhačka v jednom. Ale něco mi na tom stále nehrálo… A taky ne, 10/2015 šel právě s prací do hospody a nedorazil do rána domů. Když přišel večer měl na krku několik cucfleků a přesto stále zapíral, že neví, o co šlo. Tvrdil, že si to nepamatuje, ale rozhodně s nikým nespal… Jenže mně tím už totálně pohřbil jakoukoliv naději mu začít znovu věřit.

Nevím, co teď dělat. Když jsem se ho zeptala, jak by reagoval, kdybych takto "ocuflekovaná" přišla domů já, řekl, že by mi ro oplatil. Jenže to já nechci, akorát bych ublížila víc sobě a ještě k tomu někomu dalšímu. (Objevuje se u mě jeden "kamarád", který se do mě zamiloval a píše mi zaláskované dopisy, ale to prostě nemůžu udělat, vrace útok? Kde by to skončilo? Ubližovat třetím osobám? ) Za jeho chybu, to ne. Ale nevím, co jiného dělat. Bojím se, že se tento úděsný rok bude zase opakaovat, když se nad tím pokusím povnést a neřešit. A současně mu nedokážu tak nějak věřit.

On sám mi říká, že to pokazil, že to byla chyba a nechce to dělat znovu… ale taky říká, že jestli budu stále takhle šíleně žárlit, že ho k tomu doženu. Dokonce mi řekl,  že už jsem to právě jednou před tím rokem udělala a ještě mu uvolnila prostor, aby to mohl udělat. Přijde mi to jako výsměch z jeho strany. Já sama jsem v době studií byla dost divoká a předchozího partnera jsem několikrát podvedla - něvěděl to a nikdy jsem mu to neřekla, nemohla bych mu tím takto ublížit. Tuhle hořkou medicínu jsem si musela nechat pro sebe a poučila jsem se z toho. Jenže teď se to samé děje mně, ano, je to karma, vrací se mi to, co jsem sama dělala jiným. Jenže jak tohle zastavit? Přítel nikdy takový nebyl, až za poslední rok se to takto vyhrotilo. Nikdy neměl potřebu si něco dokazovat s jinými ženami a v té době jsem si byla téměř jistá, že je naprosto věrný.

Předchozích 7 let nám to perfektně fungovalo, dokonce jsme se rozchodem (před tím rokem) začali snažit i o miminko (vlastně se o něj snažíme už skoro 3 roky). Rozumíme si, máme společné zájmy, děláme oba společné sporty, máme stejný náhlad na život, intelektuálně si také vyhovíme, žijeme spolu přes 8 let ve společné domácnosti, fungujeme jako pár. Prostě jsem si myslela, že k sobě patříme a založíme společně rodinu, jenže, nedokážu mu věřit a nevím, zda se to někdy změní.

Asi mi spadly růžové brejle, co jsem si před několika lety nasadila a sama teď nevím, jak z toho ven. Kdykoliv slyším slovo nevěra, vzpomenu si na ten poslední rok a jak se vše zkazilo. Pořád ho moc miluju a chtěla bych být s ním, jenže co se stalo, nejde odestát.  

Co mám teď dělat? Prosím poraďte, nevím si už rady.

Děkuji moc Lumi

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2353x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevěra mého partnera ze mě udělala žárlivku a neumím s tím přestat, partnera doženu brzo k nevěře další, jak mi on sám říká
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.11.2015 13:31 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nevěra partnera ze mě udělala žárlivku - neumím to zastavit a partner to vidí jako důvod k dalšímu záletu
Text uživatele: 

Jsi nejistá a částečně taky pro to manipulovatelná do pocitů viny.  Ty přece nemůžeš za to, že v situaci ve které se nacházíte, si tvůj partner zařadil nevěru do svých aktivit. Kdyby šel vykrást banku, nebo kradl psy, nebo dělal okoli jiného, má za svoje jednání zodpovědnost. Že někdo někoho k něčemu dohnal je alibismus a manipulace se svalením viy. O "karmě" nemá cenu se zmiňovat.

Jste v období, kdy to už nějakou změnu chce, děti, kapku zas žít jinak. Partner to zřejmě cítí, a skutečně se podle toho chová.

Vzhledem k té manipulaci a "dělám si co chci" postoji, je to spíš partner rizikový.  

ŽArlivost je otravná, ale pokud je to tak závažné, tak léčit.  

 
18.11.2015 15:25 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Nevěra partnera ze mě udělala žárlivku - neumím to zastavit a partner to vidí jako důvod k dalšímu záletu
Text uživatele: 

Podle všech psychologů, dnešních i těch dávných, se ve vztazích mezi mužem a ženou toho mnoho nemění po celá tisíciletí.

I v biblických dobách je nevěra a také mnohoženství více než časté. Proto divit se, že zrovna mě něco takového nepotká, je jako věřit, že od teď už nebude žádný déšť, žádná bouřka, zemětřesení a slunce, že bude stále bez mraků.

Když jdu do vztahu, tak musím v prvé řadě milovat sám sebe. Potom musím jít beze strachu z všelijakých zkoušek osudu, a hlavně s touhou dávat svou lásku.

Chceš-li svůj vztah udržet a stojí-li dotyčný za to, udržíš si jej jedině skutečnou láskou, bez podmínek.

Chceš-li se partnera zbavit, tak mu denně vyčítej, kontroluj telefon, počítač, poštu. Zkus ho i stopovat když jde ven, do práce, nebo na fotbal. Pověs se mu na krk a vykřikuj, že nemůžeš bez něj žít a co ti to udělal, když ty jsi mu obětovala mládí, také mu nezapomeň za každý prohřešek odpírat sex. Spolehlivě to dlouho nevydrží a uteče.

Neschvaluji nevěru, ale když k ní dojde, není to ve většině případů příčina potíží v párovém soužití, ale spíše důsledek nějakých problémů, třeba nevyřčených, mezi vámi.

Cesta je v hledání toho, co vás spojuje a ne v hledání toho co vás rozděluje.

 

Nepočítej s tím, že někoho změníš! Změnit můžeš k dobrému (nebo také horšímu) jedině sebe až tím se budou měnit i ostatní okolo tebe. Možná, že někteří negativní ti ze života zmizí, ale jiní lepší se určitě objeví.

 
20.11.2015 13:41 Uživatel: Bonami
Věk:  37
Téma: Nevěra partnera ze mě udělala žárlivku - neumím to zastavit a partner to vidí jako důvod k dalšímu záletu
Text uživatele: 

Mám hodně příbuznou životní zkušenost, a v cca pětiletých etapách jsme vždycky udělala tu stejnou chybu a s partnerem zůstala. Ty nevěry byly 3 (teda ty, na které mám důkazy) a vždycky jem odpustila. Napřed, protože nás spojovalo předchozích 6 let soužití, pak rozestavěný dům a  pak navíc děti. no a teď jsem rozvedená s dvěma dětma… Přesně ve 30 letech s jedním dítětem doma a druhým v břichu jsem řešila naprosto stejné dilema jako dnes ty. Tenkrát jsem se rozhodla špatně a přes všechny pochyby, rady přátel a rodiny, ať neodpouštím, odpustila jsem. O 4 roky později jsem opět řešila nevěru. Rok nato jsem našla partnera, kde jsem ani na minutku nemusela zapochybovat, váží si mně, já jeho taky a když se ohlédnu zpět tak nechápu, proč jsem ten razantní krok neudělala dřív. Pokud takto pochybuješ, což asi ano když píšeš sem,   nezakládej rodinu a partnerství v něčem takovém. Na rok 2014 nikdy nezapomeneš a celý život se to s Tebou potáhne. Je to hrozně těžký krok (vím, co píšu), ale stojí Ti to zato. Ta cesta novým životem bude mnohem a mnohem snadnější. A něco oplácet?   Spát s někým jiným? Proč? Abyste měli špatné svědomí oba a byli si fifty fifty? To snad v tomto věku nemůže dospělého člověka ani napadnout. Jsem tvrdá, ale upřímná.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevěra partnera ze mě udělala žárlivku - neumím to zastavit a partner to vidí jako důvod k dalšímu záletu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 4959x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1925x
dlouhodobý problém 8 1649x
Psaní s kamarádem... 9 2381x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 2045x
hysterie ? 23 2236x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 2755x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 3026x
Sebevražda manžela 2 2294x
Přítel používá seznamku 2 1739x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny