mojra.cz

Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím

19.09.2012 09:12
Uživatel: mis
Věk:  23
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den, náš problém spočívá v tom, že na svojí partnerku žárlím a mnohdy zcela zbytečně.

Jsme spolu již pět let (s nějakýma přestávkama). Jí je 19 a mě 23 (tudíž od jejích 14 let). Hrozně mi na ní vadí, že se baví spíše s klukama, než s holkama, ale to musím pochopit. Nedávám jí dostatek volnosti a víceméně mě má jistého.

Velice často se poslední dobou hádáme a bohužel to graduje. Myslím si, že ani jeden z nás nechce o toho druhého přijít. Již dlouho nemá se mnou chuť k sexu a tvrdí, že neví čím to je. Byli jsme spolu již dvakrát od sebe a vždy jsme si k sobě cestu znovu našli a dokázali si odpustit. S partnerem,, mezi" naším vztahem prý problém se sexem neměla, ale se mnou je to jinak. Není vyjímka, že sex nemáme třeba už i dva měsíce a dýl. Myslím si, že je to v tom, že nemá u mě dostatek svobody a že se cítí být na provázku.

Většinou když chtěla s klukama někam jít, měl jsem z toho panickou hrůzu, že se budou odehrávat katastrofické scénáře a pak vznikly hádky. Mě toto všechno hrozně mrzí a vím, že jí tím ubližuji, ale bohužel vůbec nevím jak na to... nechci na ní žárlit, nechci ji brát svobodu, ale bohužel beru. Dokázal by mi někdo PROSÍM poradit, ajk se začít chovat aby se dalo vše do pořádku? Bohužel to došlo už dost daleko a sama mi řekla, že se už bojí mi něco říkat. Nechceme aby sme se rozešli... ale abychom se pochopili a vše si vyjasnili. Já jsem rak a ona lev... Charakteristika tohoto znamení na nás sedí do posledního puntíku.... Děkuji za každou radu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3444x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: žárlím a zbytečně
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.09.2012 10:30 Uživatel: Julie
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

   Asi si synku málo věříš. Pohledej na netu a něco si o sebedůvěře přečti.... marná není ani knihovna. Slečně se nedivím, taky bych na vodítku nebyla, kór v devatenácti......

 
19.09.2012 11:58 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Tím svým chováním ji akorát od sebe odháníš, člověk by ve vztahu měl mít volnost, svobodumoci dýchat a ne být v zajetí jak nějakej křeček. Zapracuj na svým sebevědomí, jinak tohle taky může být začátek konce ve vztahu..

 
19.09.2012 12:17 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Kdyby bylo všecko v pořádku, netoužila by po "někam chození" s jinými kluky. Vůbec si nemyslím, že máš nízké sebevědomí, jen to tak prostě je, že jeden má rád víc a bojí se konce. A v případě prvních lásek se nedá počítat, že by vydržela na celý život.

 
19.09.2012 13:00 Uživatel: Aaa
Věk:  28
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Dej jí víc volnosti. Pokud sám říkáš, že na ni žárlíš bezdůvodně, tak proč to děláš????

Kdybys k tomu měl důvod, ok, ale takhle? Upřímně, můj názor je, že jestli budeš se žárlivými scénami pokračovat, tak nakonec k nim budeš mít pádný důvod, protože se může naštvat a říct si, tak jestli chce žárlit, tak aby aspoň měl proč.

Dej si na to pozor. Jestli ji znáš tak dlouho, tak už bys sakra měl vědět, jestli jí můžeš důvěřovat, ne? A pokud si s někým 5let a pořád si nejsi jistý, jestli je hodna tvé důvěry, pak už dál nemarni čas.

Já jsem s přítelem první rok měla stejný problém. Strašně žárlil, dělal scény, že jsem se bála jet na pár dní k mamce, protože to už měl v hlavě katastrofické scénáře, jak ho podvádím se svými bývalými a kdo ví, co ještě. Ale časem, přišel sám na to, že k žárlivosti nemá důvod. Já se taky víc bavím a kamarádím s klukama, hlavně v jejím věku to tak bylo. Holky byly drbny, řešily jen kluky a sex a váhu, a s klukama byla aspoň sranda. Ale nikdy se nic nestalo, protože jsem nechtěla.  

Takže si dobře rozmysli, co děláš. Proč se třeba nedomluvíte, že vyrazíte někam spolu a pozvete i tvoje i její kamarády? Tak nejlíp uvidíš, jestli máš důvod žárlit. A pokud se přesvědčíš, že ne, tak ji pak klidně pustíš ať si s nimi vyrazí, ty budeš klidnější a ona pocítí, že jí důvěřuješ.

TO, ŽE ŽÁRLÍŠ, ZNAMENÁ, ŽE JÍ NEVĚŘÍŠ. TAK SE NA TO KOUKNI Z JEJÍ STRANY. TOBĚ BY BYLO PŘÍJEMNĚ S NĚKÝM, KDO TI DÁVÁ NAJEVO, ŽE TI PO 5LETECH VZTAHU NEVĚŘÍ? CHTĚL BYS V TOM POKRAČOVAT? TÍM, ŽE SE S TEBOU DOTEĎ NEROZEŠLA, TI DÁVÁ NAJEVO, ŽE TĚ POŘÁD MILUJE, TAK TOHO  VYUŽIJ, PROTOŽE PŘECE JEN, ONA JE LEV, TAKŽE SE MŮŽE STÁT, ŽE JÍ NEČEKANĚ RUPNOU NERVY A DÁ TI KOŠEM!!

 

tAK SE NAPRAV DOKUD MÁŠ JEŠTĚ ŠANCI A DEJ NA MOU RADU

 
19.09.2012 13:48 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

... "Není vyjímka, že sex nemáme třeba už i 2 měsíce a dýl... S partnerem mezi naším vztahem prý problém se sexem neměla... Přičtu-li k tomu ještě vše ostatní, co píšeš, myslím si, že nazrál čas pro Vás oba ke změně partnerů. Jednak první lásky netrvají věčně a jednak tak by to i mělo být = mít více než jednu zkušenost do doby, než potkáme toho pravého nejen na chození, ale i pro soužití se vším všudy, v dobrém i zlém... No a jak je to se žárlivostí a co se s ní dá dělat si počti např. : tady

 
07.11.2012 03:07 Uživatel: sabrina
Věk:  37
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Hele, já myslím, že všechny ty rady jsou k ničemu. Jsi už takový, i když máš snahu se změnit. Uděláš cokoli, aby jste se nerozešli, ale stejně na to budeš myslet, kde je, s kým a proč vlastně... Jediné co by ti pomohlo... je něco co tady nemůžu psát.. pak bys byl naprosto v klidu. A opravdu vím o čem mluvím.. Všechny ty rady jsou dobře a upřímně míněné, ale ty sám nejlíp víš, jak to je. Viď? Dokud nebudeš mít jistotu, že můžeš věřit, věřit nebudeš. A jak ji mít?? Možná bych věděla...

 
30.11.2012 19:48 Uživatel: ondřej
Věk:  22
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

a jak teda na to abych dostal důvěru k přítelkyni? Pro sabrinu 37

 
30.11.2012 20:37 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

ten problém sedí ve tvé hlavě a nesouhlasím vyjímečně s BArčou, že kdyby bylo všechno v pořádku neměla by chut jít s někým jiným ven. Měla, lvi jsou společenští a lev v jleci je smutný kouknutí. Potkávala jsem se v životě také s nepochopením, protože mezi mými přáteli je mnohem více mužů než žen a protože jsem velmi kontaktní člověk, tak není setkání s přáteli jen o ahoj jak se máš, ale obejmu je, dáme si pusu, vypráviíme si velmi živě, mí skuteční přátele u mě mají dveře otevřené kdykoli a to doslova, nezřídka se stane, že tu musí někdo zústat do druhého dne a tak ležíme vedle sebe na jedné velké posteli (bez ztráty květinky, samozřejmě)  ale nikdo z nich by mě taky nenechal na ulici... prostě povahy lidí jsou různé a nejde ušněrovat druhého do své kazajky, důvěra vychází z vědomí kvality člověka, pokud někoho považuji za nekvalitního  (lhář, podvodník, zlodějíček, šmírák.... ), nevěřím mu, ale pokud se někdo stane mým partnerem, pak mu přece musím věřit, jinak bych s ním nemohla být. Věřím a nepídím se, pokud chce sdílet, fajn, pokud ne, nebudu ho nutit... poznám, pokud přjde vztahový problém... a nutit někoho, aby se mnou byl, když nechce? k čemu je mi podezření kde je a co tam asi dělá... nevlastním, jsem ráda za sdílení času, pocitů a sounáležitost, nechci být klecí... jsem asi jedna z mála, co věří v přátelství mužů a žen, ne že by kompliment nepotěšil (čím víc jsou leta, tím to je vzácnější a milejší) ale to není důvod lezt pod peřinu... ostatně některá přátelství jsou taková, že tuhle hranici nelze překročit ani kdyby oba chtěli... neumím vysvětlit, prostě nejde, protože to přátelství má vyšší hodnotu než případné partnerství...   Svět možná stojí na 4 nochách od postele (asi jak u koho) ale tohle je jen jeden ze sloupů, na nichž stojí život a zdaleka ne ten nejfrekcentovanější jak si mnozí myslí....

 

 
15.09.2015 16:32 Uživatel: Petr123
Věk:  37
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Nedej si od těch potvor blbnout hlavu. Ta tvoje má sklon k promiskuitě. Ber jako dar z nebes, že to víš, překonej bolest rozchodu a hledej jinou. Tudy totiž cesta nevede …

 

 
15.09.2015 17:51 Uživatel: Erufael
0-100
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Promiň, ale ty svoji přítelkyni jakože vlastníš, nebo jak jsi to myslel, že jí nedáváš dostatek svobody? Ty jí nemáš právo dávat jakékoliv svobody, jelikož tvoje přítelkyně je svobodná. Svůj problém jsi jasně popsal. Jsi žárlivec. A každý žárlivec vede svůj vztah do pekla. Se žárlivcem není pohodový život. Proč máš tak nízké sebevědomí, že musíš tu svou partnerku ovládat a mít ji pod kontrolou? Pokud se takto budeš chovat i nadále, tak rozchod vás dvou je jen otázka času. Oba dva jste partneři už hodně dlouho, navíc ona od svých 14 let. Jste jak staří manželé, jen vy dva a nikdo jiný, okoukaní… Vztah má mít určitou dynamiku. Jakou má ten váš? Jak plánujete svoji budoucnost? V sexu vám to vázne, svobody si holka neužije, držíš ji jak na provazu, nediv se, že vám to moc neklape. Napíši ti jedno, já bych od tebe prchala co nejdál. Žárlivci, lakomci, alkoholici - to nejsou muži pro život. Jen pro starosti a trápení.

 
15.09.2015 18:49 Uživatel: mis
Věk:  26
Téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Text uživatele: 

Tak po třech letech konečně zareaguji i já… Moc Vám děkuji za rady, ale po pár dnech po přidání této žádosti o pomoc sme se rozešli… Nyní, jsme dá se říct, že nej přátelé. Ona má zdravého jednoletého syna, nyní má přítele, je šťastná a to je dobře Měl jsem dost dlouhou dobu na to abych přemýšlel co kde bylo špatně a naštěstí sem snad dospělý a vím, že to co sem dělal bylo zabíjení vztahu mou samým. Důvěra ve vztahu je jednou z těch nejzákladnějších věcí, které musí dlouhodobý vztah obsahovat. Druhá věc je ona svoboda a třetí je jednoznačně taky tolernace. Bez těchto tří základních věcí se dál pokračovat nedá. Moc děkuju za příspěvky Vám všem, sice si je čtu až teď, ale o to větší mám radost, když sám v sobě poznávám změnu k lepšímu a upřímě se směji nad tím, jaký jsem byl,, vůl" Jistě ale určitě bude mít někdo podobný problém jako já a proto příspěvěk zde zanechám aby se mohl kdokoliv kdykoliv ponaučit z toho, že žárlivost je pitomost. obzvlášť, když je to problém v hlavě samotného žárlivce

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítelkyně se přátelí s kluky - panicky žárlím
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
dlouhodobý problém 8 508x
Psaní s kamarádem... 9 681x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 4 521x
hysterie ? 23 886x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 689x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1064x
Sebevražda manžela 2 895x
Přítel používá seznamku 2 612x
Nevěra sedmdesátiletého manžela 6 1003x
Rozchod v afektu 2 587x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16045
Počet odpovědí celkem: 173023
Počet registrovaných: 4843 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny