Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím

06.01.2013 15:03
Uživatel: Petr22223
Věk:  19
Odpovědí na téma: 20
Text: 

Ahoj, mám roční vztah. Je to můj první vztah. Přítelkyni mám velice rád, plně jí důvěřuji, záleží mi na ní. Jen jediná věc mi chybí. Vím, že to bude znít velice povrchně a podobně, ale náš vztah začal fungovat hlavně na něčem, co bych nazval zvájemná podpora. Oba dva jsme měli psychické problémy, kvůli kterým jsme museli oba k psychologovi a podobně. Jenže na začátku vztahu mezi námi nebyla žádná jiskra. Tedy aspoň mezi mnou a jí. Já se jí velice líbím, ona je krásná žena, jen to prostě není můj typ sad a zde nastává ten problém. Vždy, když se setkám se ženou, která mne fyzicky přitahuje a i já ji (jiskří to mezi námi), jsem z toho fakt dost mimo, začínám pochybovat o vztahu, je to prostě problém. Na jednu stranu si říkám: "Co až budeš mít děti a manželka porodí, všichni zestárneme, to taky budeš pochybovat o vztahu? " Ale na druhou stranu si myslím, že přece každé manželství, které nějak dlouho vydrželo, vzniklo i s jiskrou. Já prostě nevím, co mám dělat? Je to normální? Povězte mi k tomu něco, já jsem už docela zoufalej.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4290x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Můj vztah a pocity, kterým nerozumím
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.01.2013 15:12 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

To je docela těžká situace, když to vemu, tak Tobě je 19let a v tomhle věku si máš ve vztahu užívat, být zamilovaný jak blázen a né mít vztah  z rozumu, aby sis pak v pozdějším věku nevyčítal, že si vše promeškal a nic nestihl.

Nevím, jak to bude pak mezi váma oběma, ale pokud to není Tvůj typ, tak nevím, jestli ten vztah má šanci.

 

 
06.01.2013 15:17 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

To je fakt rozporuplný vztah. Mám jí opravdu velice rád, ale nejsem spokojenej v sexu. Mě to prostě psychicky neuspokojuje. Fyzicky ano - orgasmus, blá blá… ale necítím se dobře.

 
06.01.2013 16:55 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Já myslím, že by z toho mohlo být krásné a pevné přátelství na celý život…Ale na vztah to moc nevidím. A myslím, že čím dřív to ukončíš, tím lépe pro vás oba…

 
06.01.2013 17:37 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

No veveruška to napsala za mě, zkuste to přetavit do důvěrného přátelství, protože sex je součástí života a ne nepodstatnou a pokud tam něco není s jiskrou, atk to začne skřípat, možná pak i jinde, takže když vynecháte sen sex a budete si žít každý svůj partnerský život a zústanete dobří, blízcí přátele, máte šanci, že vám vydrží po zbytek života… klidný, upřímný rozhovor bez afektu, výčitek a obviňování.

 

 
06.01.2013 18:17 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Děkuji za všechny vaše příspěvky. V tom vztahu to opravdu vrže, právě kvůli tomuto. Dokázal jsem se ale dost přetvařovat, aby to nebylo poznat. Mám strach. Právě tím, že jsem nebyl upřímný a přetvařoval se (s vírou že tím vztah zlepším), jsem si teď dost nadělal do bot. Pro přítelkyni to bude strašně silná rána, kterou opravdu vůbec, ale vůbec nečekala. Navíc je to strašně horká hlava a je strašně plačtivá.

 

Byl bych velice rád, kdybyste mi řekli vše, co vás napadne, nechci to ještě více zhoršit.

 

 
06.01.2013 18:26 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Ale nedokážu si představit, že bychom zůstali přáteli. Je to přece jenom člověk, ke kterému něco cítím… a myšlenka, že spí s někým jiným, kdo ho má třeba většího, je pro mne neúnosná. Já vím, je to jen komplex méněcennosti, který tomu brání, ale co s tím.

 
06.01.2013 19:03 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

No tak já vlastně nevím co chceš.

Jinak nevím jestli má cenu být ve vztahu, pokud o něm pochybuješ, ale ten Tvůj poslední příspěvěk se mi vůbec nelíbí, to chceš jako svou přítelkyni, která není tvůj typ využívat? Netrap ji a sebe a radši to ukonči, bude to pro vás oba dva nejlepší.

 
06.01.2013 19:37 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Tak jsem to nemyslel. Jsem férovej člověk, radši se s ní rozejdu, než abych s ní zůstal kvůli sobě. V opačném případě bych chápal tvoji nechuť.

 
06.01.2013 19:49 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Petře, asi by bylo dobré si fakt sednout, možná by tomu mohlo předcházet období, kdy se přetvařovat nebudeš, aby to nebyla pro ni taková rána, aby v podstatě cítila, že "to vrže", aby bylo zřejmé, že to vrže u tebe, že ty jsi ten, kdo se s tím nerovná. Pokud máš problémy s tím, že tvá současná partnerka bude spát s někým jiným… no jasně že bude a co má v kalhotách, do toho ti nic není, tobě to co je nevyhovuje a není to tvůj majetek, takže jí dopřej partnera se skterým si budou vyhovovat… pokud k ní "něco cítíš" tak jí snad přeješ pohodu, nebuď majetnický, nic z ní ti nepatří. a platí to i naopak. nic z tebe nepatří jí. Vztah je dobrovolné souznění, nesouzníte - jděte od sebe, pokud se u tebe vztah váže na sexuální aktivity, tak holt nebudete přátele, pokud pro tebe jako člověk nemá cenu a nepřeješ jí, aby byla v pohodě (stejně jako tu šanci chceš mít ty, že ano…) Jediné, co mě napadá je vlídná upřímnost, prostě jí vysvětli, že sis myslel, že to zvládneš, ale tvůje vnitřní nepohoda roste a už jí nezvládáš, mrzí tě to, ale nepovažuješ to za dobrý základ partnerství, takže bys rád vztah v dobrém ukončil. Pokud nezvládáš přátelství, tak ho pak ani nenabízej, prostě konec, popřát si jen to dobré a odchod.

 
06.01.2013 20:11 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Taky mě trochu ta část, kde píšeš, že bys na ni žárlil, zmátla.

Ano, ve vztahu má být jiskra, to jo. Tak teď zkus upřímně odpovědět na toto…Když jste třeba seděli vedle sebe v někde na veřejnosti, začali se sebe dotýkat (myslím tak, jak je na veřejnosti vhodné), žes ji chtěl mít hned v tu chvíli? Nebo jiné situace?

Víš, ono totiž někdy muži si myslí, že sex může být mnohem lepší s někým jiným, ale pak nakonec se vrátí k té původní, protože pochopí, že ty city mají obrovský vliv, že nejde jen o to mít u sebe v posteli supermodelku, která tě rozpálí.

 

Fakt zkus ještě popřemýšlet. Jestli vůbec nejsi spokojený, tak rozhodně vztah neprodlužuj. Ale zas na druhou stranu, mi to spíše připadá, že jste se hodně rychle dostali do fáze vztahu, která běžně nastává po několika letech a ještě jste hodně mladí na to, abyste si s tím poradili.

A nenapadlo tě někdy ějak si ten sex zpestřit? Nějakými hračkami, oblečky, nové polohy atd

 
06.01.2013 20:45 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Ještě k tomu, jak jsi napsal není můj typ…kdybych měla popsat můj typ, tak by to byl černovlasý hnědooký 2m vysoký chlap s dokonalou vizáží, vymakaným tělem, snědý, s plnými rty, delšími vlnitými vlasy…a tomu tedy ani jeden z mých partnerů neodpovídal. Ale to nic nemění na tom, jak krásně jsem se s nimi cítila, jak toho současného miluji…říkáš, že je krásná…fakt ti nerozumím…trochu to zkus ještě rozvést, v čem je tedy problém

 
06.01.2013 20:50 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Megera: Máš pravdu. Jenom nechápu toto: pokud se u tebe vztah váže na sexuální aktivity, tak holt nebudete přátele, pokud pro tebe jako člověk nemá cenu a nepřeješ jí, aby byla v pohodě (stejně jako tu šanci chceš mít ty, že ano…) 

 

Vztah se přece musí ve většině případů vázat (také! ) na sexuální aktivity, ne? Pokud nejsem asexuální, nebo mi to stačí jednou za měsíc, tak to samozřejmě asi tolik žhavé nebude, ale to není většina případů.

pkud pro mne jako člověk nemá hodnotu, tak co?

 

AAA: Odpovídám ano. Ale prostě problém je ten, že já pak podkám ženu, která je podle mých představ a můžu se z toho zbláznit, často na ty ženský pak přemejšlím a vztah je tatam. To mě štve. sad


To mě napadlo, ale to by nic neměnilo na tom, že se pak zakoukám do jiný. Neříkám, že je to každej den jiná. Ale za náš roční vztah se to stalo už podruhé, a vždy jsem začal takto pochybovat. Nyní se to stalo taky, taky jsem se zakoukal. Jestli je tohle normální a stává se to každýmu chlapovi, tak bychom se asi všichni měli léčit sad

 
06.01.2013 20:51 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Ježíš, nevšímejte si těch chyb excited

 
06.01.2013 21:36 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

No, ale myslis, ze kdyz jsem ve vztahu s nekym koho miluji, ze nereknu o nejakem chlapovi, ze se mi libi? ale to neznamena, ze ho s nim hned podvedu. treba by byl vzhledove muj ideal, mozna bychom se meli i o cem bavit, le co kdyz je to hajzl, ktery by me jen vyuzil;Nebo treba by me podvadel, mozna bychom se neshodli na nazorech co se budoucnosti tyce, mozna by se nechtel odstehovat do zahranici a ja jo, atd, atd, atd… U toho koho miluji mam aspon nejakou jistotu, ze se bude snazit pro mne delat vse, abych byla stastna. A ze neni vzhledove muj vysneny chlap? Ted je pro mne timnejkrasnejsim a nejlepsim.

Jenze tady je pak dalsi vec, a to, co je pro tebe dulezitejsi. jestli ten vzhled, nebo to, co k ni citis. Ale kdyz zarlis, …

 

Nevim, proste podle mne ji mas rad a vas vztah pokrocil rychleji nez dokazes unest. a zkouseli jste si zpestrit sex? mozna nejste tak zkuseni a jestli nevymyslite neco noveho, tak te to casem prestalo bavit.

 

Nepochop me spatne, jestli citis, ze nema cenu v tom pokracovat, takdal netrap ani sebe ani ji. Ale na druhou stranu, jestli si myslis, ze to cenu ma, tak zkus dat na me rady, vyzkousej to parkrat a pak se rozhodni. Treba nam napis vysledky pruzkumu…wink

Totoz prijdes mi dost zmateny a tak bych nerada, abys treba zahodil prilezitost. nerikam, ze s ni budes navzdy, ale proc s ni nebyt, pokud vam muze byt hezky, ze?

 
06.01.2013 21:54 Uživatel: Marky
Věk:  21
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Ahoj : )

Docela ti v tomhle, snad, rozumím (jestli tě dobře chápu). Znám tohle. tady nejde o to, jak ten dotyčný člověk vypadá, klidně může být objektivně krásný. Ale jde o to, jestli tě přitahuje, líbí se ti, jestlli cítíš nějaký ten "šmrnc" (jiskru, přitažlivost). Sama jsem zažila vztahy, kde z mojí strany ta jiskra nebyla a nikdy nevyšly a myslím si, že do takovýho vztahu nemá cenu jít a nemá cenu ho udržovat. Samozřejmě - jde o to, jestli tam ta jiskra vůbec není nebo aspoň trošku. Člověk nikdy nemůže mít všechno : ).

Může se potom stát, že sice budeš s holčinou, která tě bude přitahovat, ale zase bude jiný problém. Asi je to vždycky něco za něco, ale osobně pořád doufám, že jednou najdu "někoho" : ) a těch nedostatků (obecně) bude málo. Ale to zase zabíhám jinam.

Abych to shrnula - jestli tě tvoje holčina nepřitahuje, nemá cenu se do ničeho nutit a i pro ni bude lepší, když to ukončíš. Máš chuť se jí dotýkat, líbat, jsou ti příjemný její dotyky? (nemyslím teď při milování, ale takový ty něžný zamilovaný… ). Jestli ne (ale vím, že to nejde říct takhle striktně), hodně bych přemýšlela, jestli neodejít. Chybět ti bude, věřím, že ji máš rád, ale bez přitažlivosti žít (já) ve vztahu neumím.

Přeju ti hodně štěstí a napiš ještě : )

Marky

 
06.01.2013 22:15 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

AAA:Já nehodlám nikoho podvádět. Vím, že fyzická přitažlivost je jen jedna věc. Ten člověk by mi jinak mohl docela lézt na nervy. To všechno chápu… ale takhle by to taky nemělo fungovat. happy) Děkuji za rady


Marky: Vystihla jsi to výborně happy Děkuji za příspěvek

 
07.01.2013 00:11 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Ta Tvoje poznámka:…ale nedokážu si představit, že bychom zůstali přáteli. Je to přece jenom člověk, ke kterému něco cítím…a myšlenka, že spí s někým jiným, kdo ho má třeba většího, je pro mne neúnosná…mi nejde dohromady s Tvým prvotním odůvodněním pochyb ve Tvém vztahu. Jestli to nakonec nebude trochu jinak - jestli ten problém  není spíše v něčem jiném…

 
07.01.2013 00:29 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

No tak jak tady pise Dany, mozna to neni primo to, co zminujes, ale podle popisu mi to prave taky pripada vice jako nejaka nevyrovnanost u Petra 22223 nez ze by to byl vylozene problematicky vztah.

Proto jsem poradila at to jeste zkusi. A pokud to i nadale bude stejne, tak to citlive ukoncit, ale je prave potreba najit pravou pricinu problemu, ktera temer vzdy byva skryta v nasi hlave

 
07.01.2013 18:29 Uživatel: Petr22223
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Nedokážu to vyřešit. Asi je čas navštívit zase psychologa, už několikátý den se tím trápím, doslova mě to odzbrojuje, nedokážu nic dělat a nedokážu se rozhodnout. Tak pokud to někoho dál zajímá, napíšu sem, jak jsem pokročil.

 

 
08.01.2013 09:27 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Text uživatele: 

Urcite, to je dobry napad. Proste mu rekni presne to, cos napsal tady nam. My ti sice muzeme zkusit poradit z te lidske stranky, aleprece jen odbornik je odbornik.

Mozna to muze byt nejaky blok, ktery na prvni pohled vubec nesouvisi s tvym vztahem k pritelkyni, ale nejakym zpusobem ovlivnuje.

Preji ti hodne stesti a urcite dej vedet, jak jsi pokrocil

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pochyby ve vztahu - sám sobě nerozumím
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 3 383x
Rozchod kvůli jiné 25 763x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 617x
Nepochopitelny konec 4 355x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 567x
Nejistota 5 418x
Obava z nového 2 508x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 599x
Drobné krádeže v domácnosti 3 704x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 553x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16264
Počet odpovědí celkem: 173868
Počet registrovaných: 4897 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny