Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou

06.01.2013 15:42
Uživatel: anada
Věk:  35
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,
trápí mě vztah s rodiči. Je mi 35, mám skvělého manžela a malého syna, od rodičů bydlím 200 km vidíme cca 3x do roka, takže by mi to mělo být jedno, ale není. Každého setkání se s rodiči už dopředu děsím, téměř vždy se pohádáme a já se z toho několik dní vzpamatovávám, v noci nespím a nemyslím na nic jiného. Pak to sice jakštakš přejde, ale s dalším setkáním je to to samé.

Už od dětství jsem pro ně nebyla dost dobrá, musela jsem být ve všem nejlepší, což jsem prostě nebyla. Navíc mám sestru, která pro ně byla vždycky lepší než já. Já jsem velice inrovertní a ona naopak extrovert (je moderátorka a reportérka v TV) uměla si vždycky získat jejich pozornost a měla od nich veškerou podporu.

Naši ještě téměř veškerý čas a finance věnují na cestování a to stylem, který mě nevyhovuje, takže když jsem pak už odmítla s nima jezdit, tak mě odepsali úplně a neměla jsem nárok už na vůbec nic. Sestra jezdila s nima a měla veškeré vybavení a ještě jí platili soukromou školu.

Když jsem se ozvala, že bych taky něco chtěla, máma mi řekla, že ona se bude mít vždycky líp, tak ať si zvykám. Vše to pokračuje do dnes, rodiče si postavili domek a ona tam má svůj pokoj a to i když má několik bytů (některé pronajímá) a bydlí tedy jinde, ale já tam pokoj nemám. Jí prodali velice levně byt, kde jsme dříve bydleli atd. Někdy si říkám, jestli by nebylo lepší se s nima přestat úplně stýkat, ale nevím, jestli by se to tím vyřešilo. Jak se s tím mám vyrovnat? Proč na to musím pořád myslet?

Teď mám malého syna (19 měsíců) a nevím, zda jeho taky časem nemůže ranit to, že sestřiny děti tam mají svůj pokoj a hračky a on tam nemá nic? Jestli je pro něj lepší mít alespoň nějaké prarodiče?

Veškeré snahy o komunikaci s našima skončí vždy hádkou a dle nich je vše jen můj problém. Je fakt, že já jsem už zablokovaná a okamžitě vypěním. Nevím jak to řešit. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2380x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vztah s rodiči
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.01.2013 16:08 Uživatel: Angel
rasy4.jpg
0-100
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

Náročné Ti povím…Anada

Co nemá ještě tvá sestra? …má dítě?

Jako v pohádce…ale nakonec dobro zvítězí…neboj happy

Já bych přerušila s nimi kontakt na nějakou dobu, pak jim to dojde, může to trvat, ale dočkáš se… happy

 
06.01.2013 16:49 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

Já bych si zkusila popovídat se sestrou…Jaký na to ona má názor? Chápu, že třeba v pubertě to asi bylo složité, ale teď už jste obě dávno dospělé…

Nebo to říct narovinu rodičům, takhle, jak to cítíš. Nebo jim to napsat dopisem.

Ach jo, co to sakra je, tohleto, upřednostňovat jedno dítě. Přece vždy, když jsou dva a více sourozenců, někdo je průbojnější a třeba i v tom,, vnějším" ohledu úspěšnější, ale to přece ještě neznamená, že je lepší člověk.

 
06.01.2013 18:26 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

 

Milá Anado!

Platí to obecně: Chceš-li něco změnit na svém vztahu s kýmkoliv, začni změnou u sebe. Změnou svých myšlenek, svého přístupu a životních postojů.

Píšeš, že při návštěvě rodičů, se téměř vždy pohádáte.

K pohádání musí být vždy nejméně dva. Proč se tedy hádáš, proč chceš mít vždy pravdu, nebo poslední slovo. Pravda přece nejsou slova a věty.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Moje maminka, kterou jsem měl rád, vždy se snažila mně něco vyčítat, mluvit do mé rodiny, výchovy dětí atd. Tehdy jsem na to reagoval podrážděně. A hádka byla jak oheň na střeše. Později měla vždy připraven seznam upozornění a výčitek. Přestal jsem odporovat. Říkal jsem, že má pravdu a začal jsem odvádět hovor jinam, nebo na její zdraví. Vyprávěl jsem žertovné příhody. Případně jsem, v žertu, chtěl ten seznam výčitek písemně.

Rodiče bývají nespokojeni se sebou, případně s tím, že se jim nesplnily jejich životní sny a už vidí, že to nestihnou. Mnohdy mají pocit, že už jsou nepotřební. Děti odešli, nemají koho dirigovat.

Oprosti se od závisti sestře, buď na ni hrdá. Odpusť všechno a všem, sobě i rodičům a sestře. Buď spokojená s darem svého života, stanov si písemně životní plány a cíle a plň si je. Pracuj se svými cíly, stanov si cíl, abys jednou byla sama vyrovnaná, spravedlivá, abys také jednou neotravovala svoje děti.

Děkuj denně vesmíru, nebo bohu, podle tvojí víry, za to, že žiješ, máš skvělého manžela, dítě, že je venku hezky, nebo že krásně prší, že ti chutná a tvému manželovi, atd.

Láska a vděčnost jsou nejsilnější emoce a energie, kterými, chceš-li, můžeš vyzařovat a pozitivně působit na všechny lidi.

Píšeš, žeKaždého setkání se už dopředu děsím“.

V tom je ovšem ten zakopaný pes. Opakem lásky je právě strach. Je to právě strach, který ničí vše i tvoje vztahy spolu s tvými pocity ukřivděnosti. Nebát se, dělat vše i mluvit vždy s nejlepším vědomím a svědomím, to je recept úspěšného a hlavně spokojeného života.

 
07.01.2013 00:38 Uživatel: samča
100-500
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

Já to znám. Moje sestra byla taky v rodině ta lepší než já. Na hádky jsou sice dva lidé, ale jeden ji vyvolá, protože se chce hádat a už to začne. Znám to z práce. Pracuju v obchodě. Ten druhý, co se hádat nechce by na to neměl reagovat nebo říct druhému v klidu, že má pravdu.

Ale v rodině to je něco trochu jiného. U nás doma se rodiče taky pořád jen hádali a mě do toho zatahovali a mě to nebavilo. Raději tam ani moc nechodím. Proto tě chápu, že se bojíš jet domů, abyste se nehádali. Je těžké si zachovat chladnou hlavu a být v klidu, když na tebe hned spustí výčitky a dotknou se záměrně tvého citlivého místa, které oni dobře znají. Jaký je spouštěč vaší hádky a kdo to začne?

Na tvém místě bych tam moc nejezdila, když se kvůli tomu tak trápíš.

 
12.02.2013 12:51 Uživatel: Rafaela
Věk:  38
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

Milá Anando,

tohle znám a "vždy bylo vše špatně", musela jsem vše obhajovat i každou drobnost a nakonec mi všechno vyčetli. Bratr udělal průšvihů až hanba a přesto se u něj vše omluvilo. Pan Sova má v lecčem pravdu, ale přece jen to někdy nejde. Já to vyřešila tím, že se s rodiči nevídám, jen volám tátovi a ačkoliv je mám všechny 3 ráda, vždycky mi je z jejich manipulací a citových vydírání nanic (i několik dní). Myslím ale na ně jen pozitivně a tak mi to nevadí a hlavně mám oporu ve své rodině, kde vládne "normální a příjemná pohoda", kterou jsem u rodičů a ani u bratra nikdy nezažila. Někde jsem četla, že mamaka je určitým druhem narcisty, kdy pokud jsem šla cestu "její představy" pak vše bylo ok, ale jakmile to nebyla její představa, tak jsem ta nejhorší a to doslova nikdy není nic správně a začala si i vymýšlet a tátu proti mě štvát. Je to spíše smutné a já to neřeším. Mám teď klid a nechám na životě, co se bude dít. Nevyřeším to a ani nechci. Mám svůj život a pokud se nezmění, budu zůlstávat ve svém azylu a ve svém klidu. Pokud to shrnu, tak asi bych to nechala být, život sám to vyřeší. Zavolat ale nejezdit a myslet na ně jen v dobrém a žádná traumata opravdu vím o čem mluvím. Bohuežl je mi bez nich líp. Dokonce jsem dříve mívala velmi velké migrény a teď kde nic tu nic . Držím palce. R.

 

 
14.02.2013 13:29 Uživatel: Mare
Věk:  47
Téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Text uživatele: 

Pochopila jsem, že sestra tvým rodičům tak něja líp " vyhovuje". Asi je i víc poslouchá, to se jim musí líbit. Je to škoda, ale vykašli se na ně. Oni si tě nezaslouží, odříznout, opustit. Je v těch tří něco nezdravého, proč se toho účatsnit. ne každý má na to, aby byl rodičem. Tihle teda ne. rady pana sovy bych brala jen jako pěkný, ale neproveditelný nástěnkový cíl.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Setkní s nespravedlivými rodiči končí pravidelně hádkou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 495x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 564x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 598x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 583x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 622x
Matka mě pořád kontroluje 17 803x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 944x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 543x
Soužití s mojí mámou 6 943x
Prosba o pomoc 7 812x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny