mojra.cz

Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?

15.01.2015 15:19
Uživatel: Divoká Vlčice
Věk:  34
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Zdravím všechny dobré duše na MS alt

rozhodla jsem se Vám svěřit se svým trápením. Připravte se na to, že to bude na delší povídání.

 

Někdy před rokem jsem potkala svého nynějšího přítele (37). Bylo to v době mezi svátky, přijela jsem ze zahraničí za rodinou na 2 týdny. Podnikli jsme několik procházek. Zjistili jsme, že si rozumíme, máme stejné záliby, názory. Chtěla jsem ho trochu víc poznat. Domluvili jsme se a na hory na běžky. Cítila jsem se s ním dobře, bezpečně. Považovala jsem ho za zdravého, vnímavého a rozumného člověka. Nemohla jsem tomu uvěřit, získala jsem dojem, že to je TEN, na kterého jsem čekala. Věděl, že zase odjedu, domluvili jsme se, že za mnou přijede.

 

Udržovali  jsme virtuální vztah v dalších týdnech a měsících. Cítila jsem se po dlouhé době zase zamilovaná. Mrzelo mě, že nemáme možnost sdílet to v reálu, ale každý den jsme si povídali 2 - 4 hodiny po Skypu. Malovala jsem si vše v zářivých barvách, stvořila jsem si sen o naprostém souznění ve všech rovinách. Jenže zázrak se nekonal. V únoru za mnou přijel na týden. Jenže bylo to trochu jiné než jsem čekala. Uvědomila jsem si rozdíl mezi námi - v intelektuální rovině - on truhlář, já magistra přírodních věd. Nezná věci, které jsem do té doby považovala za základní, nezná spisovatele, literaturu, gramatiku - píše otřesné hrubky! Měla jsem dojem, že nic nechápe, ničemu nerozumí, a má v hlavě piliny. No snad mu to mohu odpustit, zase dovede jiné věci, je šikovný a práce mu jde od ruky, utěšovala jsem se.

 

Po půl roce v zahraničí jsem přijela do ČR a mohli jsme se vídat. Každý víkend za mnou přijel. V té době bydlel v domku u maminky 140 km od mého bydliště. Dojíždění ho unavovalo, tak se rozhodl přestěhovat se za mnou. Od listopadu bydlíme spolu v mé malé garsonce (20 m2) a já uvažuji, co mě s ním čeká.

 

Zjistila jsem, že za celých 20 roků práce nemá ušetřeno nic. Nechápu to. Když jsem s ním o tom mluvila, tak řekl, že hodně cestoval, něco investoval do auta a do přítelkyně, za kterou dojížděl 100 km 4 roky. Jak jsem zjistila po jedné z mých návštěv u něho, tak mamince celé roky NIC nepřispíval a nechal se živit! Nedovedu to pochopit. Tvrdí, že když jí chtěl dát peníze, tak si je nikdy nevzala. Snad doufala, že si je ušetří na bydlení, jenže milý přítel si neušetřil nic alt

 

Přiznám se, že toto zjištění mě trochu odrazuje. V poslední době hodně přemýšlím o tom, zda je přítel vůbec schopen uživit rodinu. Vím, že je pracovitý a snaží se, v dnešní době to není vůbec lehké, jen si prostě nejsem jistá, jestli dovede hmotně zabezečit rodinu. Mí přátelé a známí - každý už má rodinu a já cítím, že už nemohu dlouho čekat, pokud chci dítě. Jenže nemohu si pořídit dítě, dokud nemáme zajištěné podmínky = bydlení.  Nedovedu prostě pochopit, jak je možné, že si chlap v 37 nedovede zařídit život, vytvořit zázemí pro svou rodinu, nemá ženě co nabídnou.  Jinak přítel je povahově perfektní. Milý, veselý, upřímný, obětavý, má mě rád. Funguje nám to docela dobře, dovedu si představit žít s ním po zbytek života. Odrazuje mě ale ta nejistota hmotného zabezpečení. Nemohu si dovolit čekat dalších 5 - 10 let než si ušetříme na větší byt. Nejsem materialista, snažím se dívat na věci realisticky (taky mi není 20) a je mi jasné, že lásky se člověk nenají a střechu nad hlavou rodina potřebuje alt

 

Další věc jsou jeho zdravotní potíže. Přítel se zmínil již dříve, že má laktózovou intoleranci a míval dříve ekzém, jenže od podzimu ho to trápí děsivě. Má pokrytá celá záda, hrudník, nohy i ruce. Snažím se mu pomoci, aby se uzdravil. Hodně jsem toho přečetla o detoxikaci, kupujeme hodně zeleniny i ovoce, objednala jsem ho k lékařce. Jenže jak se snažím zjišťovat si o této nemoci informace, dočetla jsem se, že se jedná o dědičnou nemoc. Mám astma a v dětství jsem také trpěla na atopický ekzém. Mám strach, aby se to nepřeneslo i na naše dítě, pokud si někdy pořídíme rodinu.

 

 

Co mě s ním čeká? Mám se s ním rozejít a čekat na někoho, kdo bude odpovídat mým přestavám a požadavkům, s kým si budu rozumět ve všech rovinách - fyzické - emocionální - intelektuální - ekonomické? Nebo jít do nejistoty s mým přítelem a doufat, že se nám bude časem dařit lépe? Jak to vidíte??  Děkuji za přečtení a odpovědi.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1762x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Potíže ve vztahu - zdraví a hmotné zabezpečení
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.01.2015 16:12 Uživatel: veverka
Věk:  30

Město:Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

Jak to vidíme… Vzhledem k tomu, že nejsme v Tvé kůži a tudíž zamilovaní do něho, spíše by Ti asi většina lidí radila hledat si někoho dle představ… Ale jsou v tom Tvé city, o to to máš složitější… Nezapomeň ale taky, že ty city jsou hodně taky díky Tvému zvyku, plus díky tomu, co sis vysnila. Maminka ho nejspíše i živila a šatila, nemusel tedy platit asi skoro nic. Kdo ví, jak často chodil do práce, zda si třeba jen sem tam něco nepřivydělal na "kapesné". Lidé někdy dokážou hodně klamat a zatajovat o sobě podstatné věci. Například můj bývalý - když jsme se poznali, byl už asi půl roku bez práce, a mně tvrdil, že o práci přišel až za našeho vztahu, i na mě jako by hrál, že do práce ještě chodí. A to jsem taky celkem inteligentní bytost, jak se aspoň doposud v životě zdálo, nechci se chválit, ale stejně jsem neprokoukla, že věci jsou jinak, než se zdají. Něco jsem tušila, ale mystifikoval velmi obratně.

 
15.01.2015 18:12 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

Zdravotní problém by asi nebyl tím, co by mě na celé věci trápilo. Ale jsou tu věci, přes které bych se nepřenesla.

1) … Měla jsem dojem, že nic nechápe, ničemu nerozumí, a má v hlavě piliny… (tohle si byť jen pomyslet o partnerovi)

2) … mamince celé roky NIC nepřispíval a nechal se živit! Nedovedu to pochopit… (určitě by mu to nedělalo problém do budoucna ani ve vztahu)

3) … Přijde mi, že je milý veselý, upřímný, obětavý, má mě rád … atd - protože si jasně uvědomuje, že drží v ruce zlatou slepici? Těžko říct, na mě to tak působí. Pořádný chlap by se styděl a nesestěhovával by se zas do "cizího". Ne do té doby, dokud by nějakou tou kačkou nemohl přispět.

 
15.01.2015 18:39 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

Na tvuj dlouhy prispevek ti odpovim jenom kratce: jste oba v poradku, ale kazdy z jineho testa a drive nebo pozdeji by jste se rozesli. Proste nejste pro sebe stvoreni. Ty to jiste tusis, ale tvoje city te trochu zaslepuji.
Veverka i Barca ti odpovedely velice trefne.

 
15.01.2015 19:42 Uživatel: Soyna
0-100
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

tak do toho bych fakt nešla

 
15.01.2015 20:09 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

Že by pán byl mamánek? !

 
16.01.2015 08:28 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Text uživatele: 

To, že nic nenašetřil, to by mne tížilo ze všeho nejmíň. Můj pan domácí taky neměl ani floka na spořícím účtu, ale věděla jsem, že má šikovné ruce a práce se nebojí a o zbytek jsem se postarala já . Už na spořícím účtu je.  

Ale to, že mamince nic nepřispíval, to je podivné. Pravda, opravdu maminka nemusela nic chtít, jelikož mí rodiče, když jsem s nimi bydlela, nechtěli ani korunu, ale to je let zpátky a byli dva. V domečku se každá korunka hodí.  

Píšeš, že máte rozdílné vnímání světa. Otázka je, zda mu chybí přirozená inteligence nebo "pouze " nemá přehled. To se dá napravit na rozdíl od té první věci.  

Zdravotní otázka je vážná, ale pokud se dva mají rádi, jde to vyřešit a překonat.  

 

Všechno se dá řešit, ale ty máš pochybnosti. Už přemýšlíš, zda je dobrou volbou a to jsi zaláskovaná. Počkej, až to přejde. Co bude pak? Spadnou růžové brýle a zjistíš, že je nepoužitelný.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: 37letý přítel za život nic nenašetřil a nechá se vydržovat matkou - může být dobrý otec a partner do života?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 7
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 5 témat
Počet témat celkem: 15700
Počet odpovědí celkem: 171268
Počet registrovaných: 4645 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Dospělý nevlastní syn
Nejkomentovanější za 7 dní: Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny