Téma: Hledám spřízněnou duši - když se holkám otevřu, ztratí o mě zájem

05.09.2017 18:53
Uživatel: Stofik
Věk:  20

Město: Praha

0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím,  

jsem tu dnes (05.09.2017) nový, náhodou jsem stránku objevit při hledání podobně smyšlejících lidí. Třeba se tu někdo takový jako já najde.

Je mi 20 let a studuju v Praze, mám pár super kamarádů a boží rodinu. Jenže v životě mi něco zásadního chybí, a to je drahá polovička se kterou bych mohl sdílet svojí bytost. Není to tak, že bych byl ošklivý nebo stydlivý, randil jsem s hodně holkama, ale vždycky se to zaseklo na stejným bodu. Když se druhým otevřu, tak už o mě nikdo nestojí, nikdo mi nerozumí. Jediná holka se kterou jsem v životě chodil mi potom, co jsme se víc poznali řekla, že ke mě vlastně nic necítí.

Nemám rád konverzace o ničem, nebaví mě mluvit jen ze slušnosti, rád sdílím ticho s jiným člověkem. Nestydím se za to, že mám občas blbou náladu a nebojím se mluvit o problémech. V zásadě jsem introvert, který se ale tlakem společnosti přetransformoval to falešného extroverta, za což jsem vlastně rád, protože umím navazovat s lidmi kontakt, jenže když pak odhalí moje introvertní jádro, utečou.

Mí kamarádi mě chápou tak napůl, bojím se, že kdybych i jim odhalil svojí pravou podstatu, ztratím i je. Navíc všichni z nich už si svoje drahé polovičky našli dávno a tak se ani tolik nevídáme. Cítím, že pomalu všechny lidi ve svém životě ztrácím a žádní noví nepřicházejí…

Přitom jediné co chci je být sám sebou, aby mě lidi brali takového jaký jsem, nechci si hrát na něco co nejsem. Nechci žít ve světě, kde se musí hrát debilní společenský "hry" typu musíš bejt seběvědomej arogantní vůl, co se o nikoho nestará, a co nikdy nesmí dát najevo svoje city…

Jenže když tyhle hry nebudu hrát zůstanu asi sám, což už dlouho nevydržím, koníčky a známí to místo v srdci nezaplní, jak to děláte vy, mně podobní jestli tu vůbec jste, abyste se nezbláznili?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1890x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Spřízněná důše
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.09.2017 19:15 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Hledám spřízněnou duši - když se holkám otevřu, ztratí o mě zájem
Text uživatele: 

Ahoj, mám to podobně a vnímám to tak, že mám alespoň čas a prostor rozvíjet se jiných věcech. Takže ty koníčky, chození do práce, cokoliv, kde bych jinak čas musela dělit. Má to svá pozitiva, akorát já už jsem za fází, kdy mi to taky tolik chybělo, já se svobodně rozhodla, že budu prozatím raději sama.  

 
06.09.2017 12:48 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Hledám spřízněnou duši - když se holkám otevřu, ztratí o mě zájem
Text uživatele: 

No vidíš. Vždyť ty ses sám přiznal že jsi vůči lidem veskrze falešný a předvádíš jim "falešného extroverta". To se ale taky musíš smířit s tím že kdokoliv kdo má na faleš radar ti dá eventuelně bodlo. Ty "kecy o ničem" jak říkáš se nazývají small talk a jsou důležitá společenská konvence která lidem pomáhá posoudit koho si k sobě pustit a koho ne. Jsou lidé se kterými budu sdílet ticho nebo debatovat o všem možném. Ale taky jsou lidi u kterých o to absolutně nemám zájem. Nemůžu a hlavně ani nechci být s každým kamarád. To všechno vynásob desíti když jde o vztahy v romantickém smyslu. A taky se mi zdá že hrubě podceňuješ fakt že lidé komunikují z 80% nonverbálně. Nejsme nějaké blbé diferenciální stroje do kterých na vstupu vložíš určitá slova a na výstupu nějaká dostaneš. Říkáš že holky utečou když se otevřeš. Neotevíráš se náhodou příliš snadno, příliš rychle a příliš dokořán? On i outlocit a zženštilost má své meze, kdy začínají působit krajně nesympaticky. Do jisté míry všichni svoje chování kontrolujeme, ale když už lidem vyloženě prodáváš falešný obraz sama sebe "aby tě měli rádi", vlastně tím hrubě urážíš jejich inteligenci. Buď hlavně člověkem kterého ty sám máš rád. Lidi přijdou sami. Někdy dělat méně je více a ve chvíli kdy žádné lidi vlastně (v uvozovkách) "nepotřebuješ" a jsi silná osobnost se o tebe začnou nejvíc zajímat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hledám spřízněnou duši - když se holkám otevřu, ztratí o mě zájem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nerozumím chování ženy, má o mě zájem? 11 2802x
Kde na rande v době korony? 13 3107x
Jak hodně se snažit při psaní s holkou? 6 3941x
Bojovat, ale jak, když nemám možnost? 4 2845x
Vztahy, které skončí dřív než začnou 34 3984x
Společné bydlení 41 2304x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 1655x
Co darovat na MDŽ? 2 999x
nechtěně 1 1225x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 1317x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny