Téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?

27.09.2016 18:25
Uživatel: rubby
Věk:  23
Odpovědí na téma: 4
Text: 

 

Říká se, že když si kluk chce najít holku, tak jí prý vůbec hledat nemá. Má si dělat svoje koníčky a být se sebou spokojený a vůbec si nelámat hlavu s tím, že je sám. Pak se prý stane to, že si nějakou holku najde zrovna, když to nejméně čeká. Tomu vůbec nerozumím.

Takže já teda nesmím chtít holku, ale jakmile se nějaká objeví, tak jí najednou mám chtít? To zní teda pěkně blbě. Budu si dělat nějaké své věci, pojedu si podle sebe, holku chtít vůbec nebudu, nebudu se o ně starat a až se s nějakou seznámím, tak jí mám pozvat na rande nebo tak něco? Ale proč bych to dělal, když vlastně žádnou nechci? Navíc, když žádnou chtít nebudu, tak se s nimi nebudu potkávát ani s nimi mluvit. Pokud jde o mě, tak moje záliby jsou např. čtení naučných knih a při tom žádnou holku nikdy nepotkám, čtu si totiž doma. Zní to fakt nelogicky. ten princip alt

Budu rád, když mi to někdo vysvětlí.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1876x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se seznámit s holkou, když jí nesmím chtít?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.09.2016 19:05 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?
Text uživatele: 

Ahoj, možná by bylo dobré nebrat to tak doslovně. A druhak ti to možná dojde, ale až za nějaký čas a bude to lepší, když si na to přijdeš sám, páč to tím pádem skutečně pochopíš. Jistě ti tady každý nastíní to, co to teda jako znamená, ale pochopit to musíš ty sám. Což se stává taky mnohdy nečekaně, prostě samo… najednou to docvakne. alt

Jinak bych řekla, že člověk musí být v pohodě, velmi spokojený/šťastný, mít své zájmy, potěchu z práce, radost ze života. Ta pohoda se odráží i v našem chování a v tom, co z nás vyzařuje. A když jsi navíc zaměstnán prací a zálibami atp. , tak ani urputně nemyslíš na to "teď chci ženskou, hrozně mě to drtí". Protože právě ty nutkavý myšlenky nejsou nic pozitivního, nic, čím by se to mělo přivolat. No a podepíše se to i na tom nevysloveném, na tom, co z nás tedy vyzařuje. Takže opět, kdybys na to přehnaně myslel, nevyzařovalo by z tebe nic extra, byl bys nespokojený a tím si spíš každýho odradíš. Tedy základ je být v poho, být spokojen. Protože tehdy si tě někdo i nečekaně všimne a ty nebudeš reagovat přehnaně, ale tím, že budeš vyrovnaný, to budeš brát s nadhledem.  Takže třeba příjde jedna, pak druhá, pak další… a až to "tam bude", pak spolu třeba budete mít vztah. A jsou to hezká překvapení života, skutečně, mnohdy to nečekáme a něco se stane. A to i v horších obdobích, ovšem to opravdu není pro vztah asi ideál… myslím tak obecně alt. Taky jde o to v to upřímně věřit. Nějakým zázrakem se mi daří věci, na které jsemv hloubi duše myslela. A věřím, že se splní i ty další. Někdo o tom mluví, jako že na co myslíme, v dobrém, to se nám vrátí atp atp, hlody o vesmíru a tak. Ale podle mě v tom není žádný nadpřirozený zázrak. Prostě a jednoduše to znamená to, že si sami vytvoříme jakousi jistotu, že "to něco" skutečně někdy bude. A máme na to celý život, takže není důvod si myslet, že se to skutečně nestane. Času na to bude dost. alt Čili nos to v sobě, jako samozřejmost, která se jednou patrně stane. Jen na to urputně nemysli každým dnem. Zatím jsi víc doma, ale jednou budeš víc i v jiných prostorách. Opět - času je na to dostalt

 

 

 
27.09.2016 20:25 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?
Text uživatele: 

Ten princip by se dal pojmenovat Princip Sluníčka a Pijavice.

Kdo je spokjený sám se sebou, je celistvou osobností, která i sama o sobě je kompletní a plnohodnotná, ten je jako Sluníčko. Hřeje a přitahuje, každý (každá! ) na sebe ráda nechá dopadnout jeho paprsky - a Sluníčko si může dokonce vybírat jakou planetu nechá kolem sebe obíhat.  

Kdo žije s tím že dokud je sám, je nekompletní, že jeho život není plnohodnotný, dokud je sám, ten na lidi působí jak Pijavice, která se rozhlíží, ke komu se přisát. Proto ten kdo nejvíc po někom touží, ostatní často nejvíc odpuzuje.  

Na první pohled to může vypadat nelogicky, ale logiku to má.

Slunce dává, Pijavice bere.

Přitažlivý pro druhé pohlaví je ten, kdo vypadá, že má co dát, protože každý podvědomě chceme vztahem získat. Ten kdo vypadá, že potřebuje brát, před tím se lidé mají intuitivně na pozoru. Ale na to, aby člověk vypadal, že má co dát, musí být soběstačná a plnohodnotná osobnost i sám o sobě jako singl.

 
28.09.2016 15:55 Uživatel: rubby
Věk:  23
Téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?
Text uživatele: 

To znamená, že sluníčkář chce být sám a nechce holku/kluka. A protože září jako sluníčko, tak si někoho najde. I když ho nechce.

 
28.09.2016 17:41 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?
Text uživatele: 

V podstatě ano, ale je to samozřejmě metafora (a nemá nic společného se "sluníčkáři").

Ale nejde o to, že vyloženě chce být sám.

Jen není nešťastný i když je sám, nemá pocit, že jeho život nemá smysl, když je sám, že někoho nutně k životu potřebuje.  

A samozřejmě to neplatí vždy a na každého, nelze to brát jako dogma.

Jen prostě umět být sám se sebou a spokojený sám se sebou je pro život vždy výhodnější než cítit se být závisý na tom, jestli někoho k sobě najdu a koho. Protože díky tomu pak také nehrozí, že člověk zůstává v nějakém špatném vztahu jen ze strachu, aby nebyl sám.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Když si přestanu přát najít přítellkyni a vztah, objeví se - platí to nebo ne?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nerozumím chování ženy, má o mě zájem? 11 3048x
Kde na rande v době korony? 13 3297x
Jak hodně se snažit při psaní s holkou? 6 4191x
Bojovat, ale jak, když nemám možnost? 4 3034x
Vztahy, které skončí dřív než začnou 34 4103x
Společné bydlení 41 2422x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 1747x
Co darovat na MDŽ? 2 1082x
nechtěně 1 1307x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 1411x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny