Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady

12.12.2015 17:27
Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

chtěla bych poradit jak se zachovat v takové situaci. Zůstala jsem s dítětem sama a jediný kdo mi s malým pomůže je moje mamka. Ale ted jsme se začaly často hádat, kvůli tomu, že mi připadá, že jsem jí ukradená a kvůli tomu, že se baví s lidma, kteří mi ubližovali. Když se ji chci s něčím svěřit, tak mi řekne že ji to nezajímá, přitom ona sama si každý den stěžuje na svého přítele jak je s ním nespokojená už několik let, i přesto, že jsem ji chtěla pomoct a řekla ji už tisíckrát at od něho odejde, tak neodešla a přitom tvrdí, že s nim není, přitom se s nim vídá každý den, a říká, že je to kvůli synovi, kterého spolu mají - je mu 18 let. Trpí přítele pořád a každý den řve na něho a on pořád pije a dělá ji naschvály už 20 let (1995-2015), neustále se hádají kvůli blbostem a na mě nebrali ohled a byla s nim mamka i přesto, že se ke mě chová strašně sprostě a poštval půlku města proti mě, atd… Přitom jsem mu nikdy nic zlého neudělala.
Když jsem měla sama po rozchodu a ukončila vztah s přítelem a chtěla s ni o tom mluvit, tak mi řekla, že je to moje věc a že ji to nezajímá, stejně jako je její věc, že kamarádí s lidmi, kteří mi ublížili a nebo mě poníží a řekne že se o ni taky doma nezajímali její rodiče. Vadí mi, že se baví s lidma, kteří mi ublížili - s mými bývalými, s jejím přítelem, který mi ubližoval několik let a dnes (12.12.2015) šla na návštěvu k jeho dceři ji dát dárek k narozeninám, která mě vždy ponižovala, shazovala bezduvodně a navíc se sere do moji výchovy a do toho že mi moje mamka hlídá syna a mamka se s ni baví i přesto. A když ji řeknu, že mi to vadí, tak začne se hádat semnou že ji nebudu omezovat s kým se má bavit. Chápete to? V kom je tedy chyba?
Má přítele se kterým žije a s nim se často hádá i před mým synem, kterého mamce dávám na hlídání, protože nikdo jiný mi nepomáhá.

Rozešla jsem se s bývalým kvůli tomu, že mě nemiloval a vubec si mě nevážil, jen na mě hledal chyby a ještě vše bezdůvodně svaluje na mě moji mamce, ted spolu byli i na pivu a když se chci mamce svěřit, tak ji to nezajímá. Přitom on je manipulátor - jak jsem o něm už zde psala před pár dny a chtěla poradit. A její přítel se ke mě chová taky hodně chladně, nekomunikuje se mnou nebo jen do mě rýpe a taky mi vadí, že se s nim baví. A mamka mi na to řekla, že ji nemám omezovat, že je to její věc a že je jen moje věc že mi ublížili, že to neznamená, že když ublížili mě, že se s něma nebude bavit. A když jsem řekla, že mi to ubližuje když se baví s takovýma lidma, tak se začne semnou hádat, že ji omezuju. Poradíte mi?
Prostě se ke mě chová odměřeně a vymlouvala se vždy na to, že je taková protože chodila do práce a je z té práce prý moc unavená a ted když do té práce nechodí, tak tvrdí, že je taková kvůli tomu, že se k ni taky tak chovali její rodiče a pořád se hádali. Jinak s kamarádkami se baví hezky a uplně jinak než se mnou. Nikdy jsem ji neublížila, tak nevím proč je taková. Tak bych chtěla poradit zda ji mám malého stále dávat na hlídání když se ke mě takto chová a když se i s mým 6letým synem stýká s těmi lidmi a vodí ho tam? Dávali byste tam své dítě? A nebo ji ho mám dávat na hlídání jen když se nebude s malým stýkat s těmi špatnými lidmi a nebude mi tam syna vodit? Protože já nechci aby trpěl i můj syn. Když jsem samoživitelka a nemá mi kdo pomoct, nechci se synem skončit uplně sama. Už mě to vážně štve.
Připadá mi, že mamka má zájem jen o mého syna, to ho hlídá každou sobotu a chodí s nim k jeho rodině, která mě urážela v jednom kuse a bezdůvodně, i jeho dcera, nevím proč, je to závist? Hlavně si na mě vymýšlí různé lži moji mamce a chtějí nás rozdělit. Co mi závidí když jsem sama s dítětem a ona štastně vdaná? Často se před mým synem hádá s přítelem a nadávají si před nim. A když jsem ji řekla, že ji malého už nedám, tak mi začala nadávat, že jsem sobecká a že tím trápím malého-že zakazuju babičku atd. Přitom já chci aby byl s babičkou, ale bolí mě, že malý trpí a taky mě bolí že se mamka baví s lidma, kteří mi ubližovali. Prosím poradte mi někdo jak byste se zachovali. Ted si koupila byt, tak ji mám říct, že ji ho dám na hlídání jen když tam s nim bude sama? Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2554x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Prosím o radu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.12.2015 19:14 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Jen malé upozornění: článek je zkopírován ze Zpovědnice, ale to je asi jedno. Nepochopil jsem tamní odpovědi pod článkem, ale to je taky jedno. Pojďme k věci:

 

Jediné co mě u Tebe napadá je pořádný „restart“.

 

Podle mého jsi v extrémně komplikované situaci, ze které nebude lehké vyváznout. Potřebuješ změnit dvě věci:

1. prostředí, ve kterém žiješ

2. sebe a svůj pohled na svět

a potřebuješ vydržet a být silná!!! Kvůli synovi a kvůli své lepší budoucnosti.

 

 

Myslím si, že Tvůj největší problém je nízké vědomí své vlastní hodnoty, které si kompenzuješ tím, že kladeš příliš velký důraz na to, co si o Tobě jiní myslí a co si o Tobě povídají.

 

Musíš si uvědomit, co je pro Tvůj život reálně důležité a co je pouze imaginární. Jelikož v životě nemůžeš stihnout nebo udělat vše, budeš se muset rozhodnout, do kterých věcí budeš svůj čas a nervy investovat a které přestaneš řešit.

 

Důležitá je pro Tebe obživa dítěte, což je vzdělávání se a práce. Pokud práci máš (neuvádíš), je to to, co je důležité a je to to, co Tvému dítěti zajistí budoucnost. Na to by ses měla soustředit a snažit se být v práci co nejlepší, protože práce ovlivňuje Tvůj život velice závažným a velice reálným způsobem.

 

To co naopak Tvůj život reálně nijak nemění jsou slova. Pokud o Tobě řekne někdo nějaký drb, nikdo rozumný tomu nevěnuje žádnou pozornost. Rozumný lidi nad tím mávnou rukou. Drbům se věnují jen nedůležití lidé, kteří jen potřebují vybít svoji frustraci, ale reálně nemají žádnou moc cokoliv ovlivnit.

 

Takže jelikož drby nemají žádný vliv na Tvůj život, měla bys přestat plýtvat na ně čas a nervy a měla bys ignorovat lidi a tyto témata.

 

Většina Tvých problémů zmizí v okamžiku, kdy dáš větší důraz na svobodu a přestaneš se starat o to co si lidé povídají. Jinak řečeno: když si přestaneš dělat starosti o tom, co si o Tobě lidé povídají, oni si o Tobě i přestanou povídat.

Takže začni u sebe.

 

Mamce, ani nikomu jinému nemůžeš zakázat s někým se bavit nebo se s ním scházet.

 

Nemáš na to právo ani v případě, že jde o lidi, kteří jsou z Tvého subjektivního pohledu ti špatní. Subjektivně Té chápu a věřím Ti, ale objektivně to může být zcela jinak.

Stejně tak Tobě nikdo nemůže zakázat nebo přikázat s kým se máš nebo nemáš bavit. Jelikož by se Tobě takové zákazy nelíbily, uvědom si, že stejně se to nelíbí ani Tvé mamce. Ty můžeš mít špatnou zkušenost se svým bývalým, ale mamka jí třeba nemá a má špatnou zkušenost s Tebou. To neznamená, že je někde chyba. To znamená jen to, že ani jeden z vás nemá dostatek zkušeností a všichni se ještě musíte hodně učit. Zejména Ty (pokud nechceš, aby Tvůj život řídil někdo jiný).

 

Na druhou stranu Ty nemusíš trpět tím, s kým se mamka baví.

 

Pokud je to pro Tebe neúnosné, tak si uvědom, že mamka si vybrala. Radši se bude bavit s nimi než s Tebou.

Nemá smysl řešit proč tomu tak je. Na to logickou odpověď asi nenajdeš. Jde o to, že Ty mamce něčím vadíš. Možná je to právě ten příliš citlivý zájem o sebe (co si o mě druzí myslí).

A když někdo není spokojen s Tebou a Ty s ním, jediné co zbývá je jít od sebe. Alespoň na nějaký čas.

Opět nejde o špatnou věc. Jde o uzdravovací proces.

Sama radíš mamce ať jde od přítele a důvody moc dobře znáš.

 

Teď nadešel čas, aby ses svou radou začala řídit i Ty sama. Jdi od mamky a jdi do jiného města jako sama navrhuješ. Mnoho špatných věcí pochází od rodin a ta vaše není ideální. Pokud se mamka s přitelem hádá již 20 let, nic se nezméní ani příštích 20 let.  

 

PS: pro dítě není nic horšího než vyrůstat v prostředí, kde se lidé hádají.  

 
12.12.2015 23:33 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Myslim si, ze se zbytecne snazis resit problemy lidi kolem sebe, ktere stejne nevyresis. Mela by ses od toho vseho odpoutat a zacit zit novy, nezavisly zivot. Oni maji zrejme jiny styl zivota nez  se tobe libi. Lidi zmenit nemuzes, ale muzes zmenit svuj pristup k nim.
Sve dite bych do takoveho prostredi vubec nepoustela.

 
13.12.2015 13:33 Uživatel: mateju
Věk:  59
0-100
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

PROSIM  O RADU A KDE ZISKAT PODKLADY KE KOUPI  GARAŽE  A KDO PLATI POPLATKY

 
13.12.2015 17:21 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Jsi taková dětská, buď ráda, že ti matka hlídat dítě chce, ale na to, aby ses pletla do jejího života nemáš nárok. Poku očekáváš alespoň přiměřené vztahy, nechovej se jak ufňukané dítě.

 
13.12.2015 18:15 Uživatel: taktak
Věk:  32
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Plaminku, nera bych seTe dotknul, ale casto pouzivas slovo Fnukat… nevim, co Ti pripada, nebo jak si vybavujes u cloveka jeho chovani, vystupovani, aby toto slovo splnoval. A Ty nekde delas psychologii? cetl jsem i starsi prispevky, tak snad se mi neco neplete, pripadne ae omlouvam. Dekuji za info

 
13.12.2015 21:27 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Ty nevíš, co znamená fňukat?

Pro psychologa i nepsychologa to znamena totéž.

Poslední dobou se tu vynořila řada podobných příspěvků právě od fňukálků. Laurinka =Pavlík, nešťastná mladá matka ze Slovenska-čo miluje iného ale tento ma živí, jaj srdce mi pukne od bolesti, zabijem sa- atp.

V práci mě nejvíce dojala mladá manažerka, která chtěla předepsat antidepresiva, protože se jí na firemní chatě v Andoře zlomil nehet, to si nevymýšlím, bože. Hrozné to bylo.

K těm antidepresivům chtěla ještě soucit a pochopení. Já jsem radši opustila místnost, ale kolegyně jí diplomaticky sdělila, že pokud cítí závažnou tíseň, tak antidepresiva jí předepíše jen psychiatr. To tu osobu úplně vykolejilo, že tedy my neumíme ani to, a znechucena našim neumětelstvím odešla.

Manipulátor bývá soda, ale rozmazlený i nedomazlený fňukálek, který má nárok být dítětem až do stovky a nárokovat péči, je snad horší. Přibývá jich.

Nevím, proč by ses mě měl svým názorem dotýkat, máš li jiný, proč ne. Být v tomto oboru vzdělán, neznamená, že mám pravdu, mám vzdělání i jakousi zkušenost, ale pletu se jako každý. Psycholog je většinou tak dobrý, jako je lidsky zralý. Nic víc.

 
14.12.2015 18:28 Uživatel: Maminka030
Věk:  28
Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

QAdama: Děkuji ti za rozumnou radu, pomohl si mi. Už si začínám hledat nové bydlení.

 
14.12.2015 22:50 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Text uživatele: 

Přeji hodně sil a vytrvalosti.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Matka se ke mně chová chladně, ubližuje mi a nevyslechne mě - nevím si rady
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2586x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1572x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1485x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1332x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1499x
Matka mě pořád kontroluje 17 1922x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2146x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1221x
Soužití s mojí mámou 6 1777x
Prosba o pomoc 7 1578x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16533
Počet odpovědí celkem: 175894
Počet registrovaných: 5176 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Mám nárok na ozz?

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny