Téma: Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem

26.02.2019 23:06
Uživatel: Kytiččkaa
Věk:  26
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím všechny, ráda bych se podělila o svůj problém a poprosila o nějakou radu nebo názor.

Je mi 26 let, chodím do práce, jsem po 2 docela těžkých rozchodech, které mi vzaly spoustu sil a energie, ale myslím že už jsem z nejhoršího venku.   Po 3 letech jsem se vrátila bydlet k rodičům se kterými mám hezký vztah, vím že by pro mě udělali první poslední a já se snažím taky. Zvlášt s tatou máme velmi hezký vztah, mám v něm velikou oporu a nesnesu když ho něco trápí.

Myslím, že se snažím žít normální život, aby se naši nemuseli stresovat, mám vystudovanou vysokou školu, pracuji, nekouřím, skoro nepiju, neberu drogy, nemám dluhy.

Teď jsem si našla přítele, který je taky docela po těžkém rozchodu, má 2 malé děti 2 a 4 roky. Problém je že se jim to doma nelíbí abych s ním byla.

Nevím jak se mám rozhodnout, je mi špatně a mám uzkosti když mám třeba říct že u něj budu spát, vím je to směšné že v 26 letech pomalu musím dovolovat, abych mohla jít spát k němu, ale já mám takový divný pocit vždycky jako když něco dělám špatně a přitom je to blbost, je to přece můj život a oni by to měli respektovat a jestli to nevyjde tak ten nos si v první řadě nabiju zase já.

Přítel mi řekl že to je jak když mi bylo 15 tak se mu snažím vysvtělit že chci aby mi to přáli, že nemůžu jen tak přijít domu a říct jim Stěhuju se, dík za všechno, jdu za klukem kterej má dvě děti a se kterým si nepřejete abych s ním byla,  prostě to mi přijde vůči nim ošklivý,  už jak se to zpívá v té pisniččce Jen táta a máma jsou s náma,  ale na druhou stranu je to zas nefér vůči tomu klukovi… Občas mi přijde že je táta trochu na mě závislý a teď přišel někdo kdo mu chce vzít,, jeho princeznu" která už ale vyrostla. Už jako malá jsem třeba nemohla se jít učit jezdit na koni, které miluju, musela jsem vždycky chodit brzy domu, to trvá pomalu i ted, když přijedu domu po tmě tak hned kde jsem byla tak dlouho a tak. Holky třeba chodí posilovat a doma hned aby se mi nestalo něco s břichem, nemám jezdot autem po tmě a tak. když se s rodičema na něčem neshodnem, začnu mít uplně strašný výčitky a přitom se nic vlastně neděje.

Teď se u mě objevily nějaké zdravotní prpblémy byla jsem hospitalizovaná a táta byl z toho uplně hotovej, pořád mi volal, brečel do telefonu a já se pak rozplakala taky až jsem se začla klepat, protože nesnesu když jeho něco trápí, jednou ležel v nemocnici a já tam jezdila každý den, pořád jsme si volali někdy mám i sen, vždycky se tam někdo snaží tátovi nebo mámě ublížit taka já jsem uplně nepříčetná, rvu se tam zuby nehty… Vím že by za mě dýchali a já za ně taky, ale přijde mi že někdy nechtějí respektovat muj názor a rozhodnutí. Vím že pro mě chtějí jen to nejlepší.  Nejsem naivní, vím že si pro mě nepřijede princ na bílém koni. Jim ,, pohádkový vztah" vyšel hned napoprvé, ale já prostě takové štěstí nemám, ale nevadí mi když bych měla vychovávat,, cizí" děti.

Řekla jsem přitelovi at přijede, že jsi s našima sednem a proberem to at se to vyřeší a řekne každý k tomu svůj názor, ale on že ne že není dobrej řečník a já už nechci obhajovat jeho před rodičema a rodiče před ním. Já chci mít hezkej klidnej vztah, prostě obyčejně v klidu žít.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1783x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rodiče nebo přítel?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.02.2019 10:22 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem
Text uživatele: 

Mila Kyticko, budes si muset upresnit priority. Doma jsi jako v bavlnce a rodice se o tebo boji. Jenze se budou bat, i kdyz ti bude 40 a stale te budou chranit - jsi jejich dite.
Je nejvyssi cas se osamostatnit.
Pokud se necitis na to, vychovavat dve cizi deti, tak si radeji najdi bezdetneho pritele. Drive nebo pozdeji by prave ty deti (ac zcela nepravem a nevinne) byly pricinou vasich sporu.
Taky je otazkou, zda soucasny pritel s tebou planuje rodinu a deti. Podle toho, jak se stavi k tve rodine, asi ne. Mohlo by se ti stat, ze bys s nim zbytecne ztracela  cas.
Ja jsem vdycky muze delila na perspektivni a bezperspektivni. Docela mi to v zivote pomohlo.

 
01.03.2019 02:22 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem
Text uživatele: 

Kytiččkoo, píšeš, že chceš žít normální život.

Je sice relativní, co je a není normální, ale podle mě je normální v tomto věk rodičům říct: děkuji za všechno a stěhuji se ke svému partnerovi. A nemít z toho výčitky. Pokud ti to připadá ošklivé, vypovídá to o tom, že příliš samostatná ve svém věku nejsi a pak má přítel pravdu, že je to s tebou jak s 15tkou a rodičům se nelze divit, že mají stále tendenci tě nepřiměřeně ochraňovat.

Pokud chceš respekt rodičů, chovej se jako dospělá.

Postarej se o vlastní bydlení, sama o sebe - bez nich!!! - a pak teprve uvažuj, že by ses mohla starat i o někoho dalšího. Pokud ukážeš, že svedeš stát na vlastních nohou, možná budou věřit tomu, že se umíš rozhodovat tak, abys neublížila sobě nebo někomu dalšímu. Popravdě totiž tvůj přístup mi přijde jak kdyby sis chtěla vzít na starost pejska z útulku a ne dvě děti. To přece není o tom, že ti to tatínek s maminkou dovolí nebo nedovolí. A naprosto nestačí, že ti "nevadí" vychovávat "cizí" děti!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2660x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1661x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1585x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1413x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1564x
Matka mě pořád kontroluje 17 2025x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2279x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1295x
Soužití s mojí mámou 6 1855x
Prosba o pomoc 7 1643x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny