mojra.cz

Téma: Co všechno vyřídit před rozvodem manželství

18.04.2012 12:44
Uživatel: Olík38
Věk:  38
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdá se, že moje manželství spěje k rozvodu, mám z toho obavy protože máme 3 děti. Ještě jsem rozvod nikdy nezažil a proto bych chtěl vědět co všechno je předem nutno zařídit, vyplnit a jak zažádat o rozvod. Ještě bych chtěl vědět jestli se rozděluje i majetek a jakým způsobem a nebo by jsme se s manželkou na všem předem rozumně domluvili, aby se rozvod vyřídil co nejrychleji. A kolik by takový rozvod stál peněz?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.04.2012 13:01 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Co všechno vyřídit před rozvodem manželství
Text uživatele: 

Určitě nejlepší je domluva manželů, předejte se tzv. tahanicím a praní prádla před soudem. wink

 

 Na ostatní otázky Tě nejlépe odpoví ...na těchto stránkách...

 
18.04.2012 13:54 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
Na příjmu
3000-4000
Téma: Co všechno vyřídit před rozvodem manželství
Text uživatele: 

Přesně jak píše Tepu.

Ještě doplním, že v případě dohody je nutné takovou dohodu uzavřít písemně a v ní mít ujednáno vše včetně svěření dětí, výživného i majetkového vypořádání.

Platí se žádost o rozvod 2.000, - a ověření podpisů na dohodě 50, - za podpis.

Čili v případě dohody manželů se výdaje prakticky omezí na nějakých 2.100, -. Pokud dohoda, zvlášť co se týká dětí, není v rozporu s jejich zájmy, je manželství rozvedeno bez průtahů, jen schválením dohody soudem.

Pokud se však jedná o tzv. sporný rozvod, kdy se manželé nejsou schopni dohodnout, stojí rozvod již zmíněné 2.000, -, avšak tím náklady nekončí. Další náklady jsou za právní zastoupení... pokud není dohoda možná, tak dobrý právník je na místě. V takovém případě záleží na tom jaký právník je, jak moc úkonů je třeba atd, ale obvykle se cena za tyto služby pohybuje od 10ti tisíc výše.

Tedy  od podání žádosti do prvního stání obvykle uplyne cca půl roku. Nejprve se řeší děti, tedy svěření do péče a výživné.. záleží na "dohodě", ale často to bývá na 2-4 stání,   čili další 2-4 měsíce. Pokud je vyžádán posudek psychologa tak plus 1-3 měsíce podle volných termínů. Je-li konečně rozhodnuto a vydán rozsudek, čeká se na jeho vypracování.. na to má soudce měsíc, tuto lhůtu si může však i o další měsíc či dva prodloužit. Po té se musí počkat na pravomcnost tohoto rozsudku, 15 dnů od data doručení poslednímu účastníkovi.

Není-li podáno odvolání, za dalších cca 6 měsíců je stanoven termín jednání o rozvodu a záleží na tom jak soud rozhodne, pokud je stále odpor jedné strany, 1-3 stání, čili 1-3 měsíce. Pak nastupuje zase vypracování rozsudku atd.

Jestliže předchozí odstavec (péče o děti a výživné) končí odvoláním, čeká se opět cca 6 měsíců než bude jednání u odvolacího soudu. Toto většinou bývá vyřízeno na první stání, zde však záleží na tom, zda odvolací soud rozhodne nebo věc vrátí k soudu nižší instance pro další doplnění... to je závislé na tom zda shledá, že něco nebylo řádně projednáno (nebývá příliš běžné, ale může se to stát). Pokud rozhodne, tak opět čekání na rozsudek...

Když je manželství konečně rozvedeno, mají bývalý manželé tři roky na to, aby vypořádali majetek.. a opět, buď se dohodnou nebo ne a v tom případě je nutné rozhodnutí soudu a tedy čekání na termín stání, počet stání, vypracování rorsudku, možnost odvolání....

Zkrátka dohoda je vždy nejlepší, šetří čas i peníze a hlavně nejitří rány. V opačném případě je to běh na velmi dlouhou trať, běžně rok a půl i déle + majetek.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Co všechno vyřídit před rozvodem manželství
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16039
Počet odpovědí celkem: 172965
Počet registrovaných: 4839 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Rozchod se ženatým mužem
Nejkomentovanější za 7 dní: Rozchod se ženatým mužem
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny