Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?

29.04.2013 09:04
Uživatel: voslík
1000-2000
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Hezký den přeji,

Klub rozvedených otců v Brně - neslyšeli jste o něčem takovém? Já jsem na internetu našla jen něco takového v Písku. A potom ještě Ligu otevřených mužů, potom něco v Praze, ale Brno jaksi ne.

Říkám si, že by to příteli třeba pomohlo, kdyby viděl a slyšel, že v tom není sám a mohl se podělit o svoje zážitky. On mi taky dost pomohl - začala jsem díky němu jezdit na kole a plavat. Já mu sice můžu být oporou, ale to jaksi nestačí a nerada bych, aby kvůli tomu náš vztah šel do kytek, protože se budu cítit přetížená. Se mnou si o tom sice pokecá, ale já jsem přítelkyně, ne řešitelka jeho vztahu s dětma.

Díky moc za případné reakce.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2736x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevíte zda v Brně existuje nějaký klub rozvedených otců?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.04.2013 10:19 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Text uživatele: 

Vybrala sis muže se závazky a to je na celý život. Budeš mu oporou, takže i spoluřešitelkou, ať chceš, nebo ne. Jinak ten vztah prostě nemůže vydržet. Máš odvahu.

 Žádný klub, nebo společenství jsem na netu nenašla, teda aspoň ne v Brně. Ani si nejsem jista, zda by mu to mohlo něco dát, protože pokud jsem dobře četla, pak  porozvodové věci má vyřešené a jinak je každý případ, problém individuální a řeší se s odborníky. Takže buď v právní rovině, nebo sociální. Snad taky pedagogicko-psychlogická poradna může pomoct. Záleží o jaký problém se jedná.

Pokud ale nemá v sobě vyřešenou minulost, nebylo správné hledat nový vztah.

 
29.04.2013 11:03 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Text uživatele: 

Já vím, že oporou mu prostě budu muset být (to zní blbě), vždyť on je mi taky. A řešit to s ním taky musím, jelikož jsme partneři a tak se to týká nás obou.

Šlo mi fakt hlavně o to, že by poznal někoho, kdo má podobný problém a mohl si s ním o tom pokecat. Já to s ním řešit můžu, chci a řeším, ale sama děti nemám a ani nejsem chlap, natož pak rozvedený. Myslím, že jsou věci, které můžeš sdílet opravdu jen s lidmi, kteří mají podobné zkušenosti. Nečekám, že jako zázračným mávnutím proutku z něho spadnou všechny starosti, když se setká s někým, kdo je taky rozvedený. To je samozřejmě blbost.

Děcka mu chybí, to je jeho největší problém. Sám si v hlavě dokáže srovnat, že je vlastně všechno tak, jak si přál a že jinak to nejde. Už naštěstí přestal přemýšlet nad tím, že možná něco mohl udělat jinak a nemusel se rozvádět a podobně. To měl úplně na začátku. A jelikož se spolu bavíme narovinu, věřím mu.

Když jsem do vztahu šla, samozřejmě jsem neměla ani zdaleka tušení, co všechno bude následovat. Teď to vím a nelituju, vím, že všechno, co se děje, k tomu prostě patří a nejde se od toho oprostit.

Ono je to ještě složitější skrz ty jeho rodiče. S nimi má vztah hodně špatný a dost dlouhou dobu byl pod jejich vlivem. Vím, že není úplně vyrovnaná osobnost. Taky ale vím, jaké má předpoklady a schopnosti a věřím, že to zvládne. V čem mám naději je to, že si společně dokážeme říct, že ten život prostě zvládnem a že do toho každý zvlášť a oba dohromady dáme všechno, co budeme moci.

No, je to prostě jedináček s diktátorskými rodiči. Navíc rozvedený - proč asi, že?

A problém konkrétní se teď objevil, přítelova dcera k němu teď přestala chtít jezdit. Jak už jsem psala v tématu o stěhování. Malej jel, ale ona nakonec nechtěla. Je strašně tvrdohlavá, těžko se s ní vychází a on jako táta to moc neumí. Říkala jsem si, že kdyby slyšel od nějakýho chlapa to, co mu říkám já (že na ni nemá tlačit, že je dítě a tak od ní nemůže očekávat chování, jako od dospělýho, že jí má dát prostor a tak dále), že by na to slyšel líp. Chlap to možná dokáže říct jednodušeji a pro chlapa pochopitelněji.

Ano, vím, že tady jsou i psychologové a taky vím, že by pítel nebyl proti, aby k němu zašel pro radu.

 
29.04.2013 12:47 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Text uživatele: 

Ještě doplním, že teď je jasné, kde je problém. Návštěvy prarodičů. Teď když se nad tím zamyslím, tak nechápu, proč jsme se minule prostě nesbalili a neodešli pryč. Nebylo to nepříjemné totiž jen dětem, ale i nám s přítelem. Já nevím, že člověk je někdy takovej blb, že mu to nedojde hned.

 
29.04.2013 19:39 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Text uživatele: 

Abych se přiznala, tak nevím o tom, že by v Brně bylo něco čistě jen pro otce, ale vím, že Centrum pro rodinu a sociální péči nabízí programy pro neúplné a doplněné rodiny, tak se můžeš podívat tam, pokud by Tě to zaujalo.

 
30.04.2013 08:46 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Text uživatele: 

Moc děkuji, sociální pracovnice. Já vlastně o centru pro rodinu vím, akorát mi nedošlo, že tam něco takového probíhá. Proberem to s přítelem, třeba by se mu taky něco zalíbilo. Ještě jednou díky, mám z toho radost

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Klub rozvedených otců Brno - existuje takové sdružení?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny