Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství

28.02.2013 13:19
Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Odpovědí na téma: 17
Text: 

 

Dobrý den,

 

nevím na koho se už obrátit a proto píšu zde, snad se najde někdo kdo mi poradí.

 

Žena si loni v únoru našla někoho jiného a následkem toho doma skoro vůbec není a o děti (3děti, 4roky, 8roků a 13roků) se nestará a když tak po nich jen křičí i když chtějí jen čokoládu nebo i večeři. Já jsem se pokoušel si s ní promluvit, ale odpověď vždy byla,   "já jsem tu jen služka, uklízím, vařím a starám se o Vás" (děti jí ve škole a školce, a večeři jim dělám já). Následkem toho se rozvádíme už od května. Dvě starší děti shodně na magistrátu jednoznačně uvedly, že chtějí být se mnou a né s mámou.

 

Já jsem si to srovnal v hlavě a rozhodl se, že se budu o děti starat i na úkor své práce, (jsem živnostník). Nikdy jsem do hospody nechodil a ani chodit nebudu, je to škoda peněz. Od května se tedy starám o děti a to myslím úplně od rána až po pohádku večer při usínání, nákupy a vaření, protože o víkendech není doma.

 

Nyní již od listopadu 2012 čekáme na psychologický znalecký posudek a stále se nic neděje.

 

Žena si domů přichází a dochází jak se jí namane, nikomu nic neřekne a pořád jen kdy mi pošleš peníze, u soudu mi řekly, že jí musím živit, protože je nezaměstnaná a ona si ani práci nehledá, že prý to zatím nepotřebuje. Úmyslně nezaplatila ten posudek aby se to protáhlo a snaží se zdržovat co nejdéle. Vyhrožuje, že budu platit jak mourovatý a, že se jí nezbavím a ať se snažím sebevíc děti dostane ona. Já jí pošlu peníze na účet a ona jde na Akkro a koupí si notebook nebo boty atd. Všude mně pomlouvá a roznáší pohádky o tom jak jí neplatím a nestarám se o děti, nadávám ji. Přitom je to lež a ona to říká i když ví že to není pravda.

 

Chodil jsem do manželské poradny (5 schůzek), žena nepřišla. Byl jsem na krizovém centru a i na magistrátu. Všichni i právník tvrdí, že musím vydržet, ale tak dlouho to nejde, už nevím jak, jediné co mně drží nad vodou jsou děti. Každý mi říká, že se mám na to vykašlat a odejít, ale co ty děti!

 

Vživotě jsem ženu neuhodil, ale ta moje by si to zasloužila. Co mám dělat, už jsem v koncích to opravdu není jiné východisko?

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 8238x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Psichické vydírání při rozvodu.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.02.2013 13:40 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Některé věci nechápu: u soudu mi řekly, že jí musím živit  Když ještě nejste rozvedení, tak jak Ti to jako řekli? A kdo má soudně děti v péči?  

A bydlení je čí? Byt bo dům patří Tobě bo je vaše společné?

 
28.02.2013 13:58 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Beu, zřejmě už nějaká stání proběhlo, ale ještě není uzavřené.

 
28.02.2013 14:10 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

To si taky myslím, ale docela pochybuju, že by určili výživné na manželku a neurčili by ho na děti a tím i svěření dětí do péče.  

 
28.02.2013 14:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Může klidně být, protože to může být projednáváno v odlišných jednáních. Známá se rozvádí dva roky a ještě není pravomocně rozhodnuto ani o dětech. byť už stání měli několik.

 
28.02.2013 14:13 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Po pravdě nevím čemu mám tak docela věřit, protože každý má tu svoji pravdu a svůj úhel pohledu.

Na druhou stranu znám bohužel celkem dost podobných matek, takže budu vycházet z toho, že vše co píšeš je pravda.

Jak se máš zachovat a co udělat, to si musíš rozhodnout Ty. Já to zkusím shrnout fakta tak jak jsem se s nimi setkala.

Není nijak zvlášť důležité jestli se Tvoje žena snaží nebo nesnaží získat práci. Jako manželé máte mít stejnou životní úroveň a co kdo z vás proto dělá, není až tak podstatné.

Totéž platí i po 3 roky po dobu od rozvodu.

Samozřejmě, že dle zákona by se mělo vše zkoumat atd. , ale spravedlnost nečekej.

To, že je Tvá žena matka. a je vcelku jedno jaká, protože bude tvrdit, že ona se o děti řádně stará…jí celkem dost nahrává v argumentaci proč je například závislá na Tvém příjmu atd.

Osobně to považuji za nevyrovnaný boj který nemáš moc šancí vyhrát tak, aby tím nebyly postižené i vaše děti a přiznám se, že po zkušenostech které mám a se svojí povahou, bych manželce řekla, že tady má děti a já odcházím. Zní to nejspíš tvrdě, ale z mého pohledu je to nejrozumnější řešení. Ona se chtě nechtě bude muset o děti postarat, buď to nějak zvládne nebo nezvládne a od toho se pak bude vše dále vyvíjet. Manipulaci s dětmi neovlivníš tak jako tak.

No, ale abych nebyla jen negativní…moc možností v zásadě nemáš, pokud do toho nechceš příliš zatahovat děti.

Co se týká peněz které máš dávat ženě a ona je utrácí po svém, místo aby se finančně i osobní péčí podílela na výchově vašich dětí, tak ani zde moc možností nemáš než jen sbírat důkazy, svědecká tvrzení, zakládat si účty a byť to zní asi hodně absurdně, mohl by sis najmout paní, která by se starala o vaření a úklid místo Tvé ženy. Toto by byl náklad který má opodstatnění, protože Ty musíš vydělávat a lze to doložit. Navíc je to i další svědek vaší situace.

To, že děti chtějí být s Tebou, na to se moc nespoléhej, stačí jedna dvě návštěvy ze sociálky, správně formulované věty a děti se "proti" mámě nepostaví.

Vím, že jsem Ti asi nedala žádné povzbuzení, ale to je holt realita. Samozřejmě existují i vyjímky, ale. ty se dají spočítat na prstech jedné ruky.

 
28.02.2013 14:43 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Děkuji za reakci.

Stání již byly dvě o děti a soudce řekl, že by si to neměl jak obhájit tak nařídil psychologický znalecký posudek.

"Jako manželé máte mít stejnou životní úroveň" tak já si nekupuji nic, všechny poplatky za rodinný dům a děti platím já a to nejsou malé peníze. Zatím co žena stihla se dvakrát potetovat a dva pírsingy, každý týden nové boty, bundu, kabelku a hodinky, to nemluvím o telefonu a notebooku. Tak kde je spravedlnost?

 

 

 

 
01.03.2013 01:01 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Říkala jsem Ti, abys spravedlnost nehledal…není to příjemná informace, ale je to fakt.

Jste manželé a tak je naprosto nepodstatné kdo a kolik do vaší domácnosti přináší. Tak to prostě je.

 
01.03.2013 05:28 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Veselka má pravdu!

Spravedlnost je u nás něco jako Bůh…všici o ni mluví, ale ještě nikdo se s ní nepotkal

 

 
01.03.2013 15:55 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

 

O peníze tu nejde, ono jí to lhaní u kamarádek a u mámy projde, ale u soudu ne. Tvrdit všem, že jí nedávám peníze a nestarám se o děti může u soudu jak chce já mám na to doklady a ze školy a školky příjde posudek, že tam chodím a starám se já a né ona, dokonce jsem od učitelky dostal pochvalu za zlepšení dcery, do její žákovské knížky.

 

„Tak kde je spravedlnost? “ Jsem myslel ironicky.

 

O spravedlnosti vím své. Poznal jsem to na magistrátu kde byly děti Bavili se jen se ženou a semnou ne, i když jsem seděl vedle ní.

 

Jde jen o to, že nám tu doma otravuje život a to mně i dětem. Holka se chce učit s mámou, protože se sní máma neučí. Kluk je s ni už na nervy. A já jen řvu na ni aby po dětech neřvala.

 

Každý druhý týden jezdí na 5 dní pryč a to je vždycky svátek. Děti po sobě uklízí a učí se a je pohoda.

 

 
02.03.2013 00:21 Uživatel: neznámá
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Ahoj, ještě mě napadlo- občas sem chodí sociální pracovnice, tak zkus napsat zprávu přímo jí

a nebo co zkusit občanskoprávní poradnu? Jinak nemýlím li se, má dítě od 12 let právo samo rozhodnout, u kterého z rodičů bude po rozvodu bydlet. Potom je ještě možnost sehant nějaký hodně kompromitující materiály, svědectví, že se oděti nestará atd.  

drž se

 
02.03.2013 21:08 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Ahoj, a kdo je ta sociální pracovnice (Uživatel)?

Shánět důkazy, kromě posudku ze školy nemám nic, jelikož se starám o tři děti, takže ráno do školy a školky a do práce a z práce do školy a školky a učit se a jídlo a pohádka na dobrou noc a je 20:00h.

Nestěžuji si, protože je krásné jak vidím, že se prospěch dcery zlepšuje a dokonce si ze sestrou i hraje a pomáhají si spolu. Dříve to byl problém, protože tu nejmenší vodila máma pryč a vracely se až večer a hodně jí nadržovala. Proto žárlila.

Poslední novinka:

volal mi právník, že podala novou žádost o svěření do péče a už nechce všechny, ale jenom to nejmladší 4roky. To mluví za vše. Právník říkal, že je nevyzrálá a chce jí jenom jako hračku, kterou když příjdou starosti odloží. Která máma se zřekne dvou ze tří dětí jen proto, že jsou s nimi starosti.

Je to možné přece se nemůžou rozdelit?

 
03.03.2013 21:18 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Ahoj, tak jste si mě přivolali.

Připrav se na to, že se to potáhne ještě dlouho, pokud nejste schopní se na péči o děti domluvit. Jinak je zvláštní, že si žena žádá pouze o nejmladší dítě o něčem to svědčí. Rozdělení dětí mně taky nepřipadá jako nejlepší nápad, ale někdy to i soud takto opravdu rozhodne. Důležitý pro soud bude také názor sociální pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) - soudy často schválí jejich návrh. Jestli jsi schopný se o děti  postarat, starší dvě děti chtějí být s Tebou a žena si požádala pouze o nejmladší dítě, pak by neměl být problém ty starší děti do péče získat, pokud to podpoří i sociální pracovnice. Jak to dopadne s tím nejmladším si netroufnu předpovídat.

Pokud budeš mít v péči dvě děti a ona jedno, tak si budete platit výživné vzájemně, takže představa, že bude tahat peníze jen ona z Tebe je poněkud naivní. Soud může v některý připadech sice přiznat výživné i rozvedené manželce, ale zde je důležitým předpokladem to, že je žena na výživné odkázaná, že nemá možnost získat finanční prostředky jinak. Takže soud bude zkoumat třeba i to, jestli žena nepracuje z objektivních důvodů (zdravotní problémy apod. ) nebo spíš proto, že se jí nechce a práci si hledat nesnaží. V druhém případě by mohlo jít o rozpor s dobrými mravy a soud by žádné výživné přiznat nemusel.

 
03.03.2013 23:24 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Ahoj, děkuji za odpověď. Vše co říkáte dává smysl.

Domluvit se s ženou bohužel nejde. Nechci to řešit doma, protože se hned rozčílí a řve, jak jsem již psal skončí to vždycky u toho, že je služka, i když to nechápu, protože není doma a nic nedělá.

Dva měsíce jsem se snažil domluvit, že se někde sejdeme a domluvíme se, ale prostě zumba kamarádky a nebo výlety jí v tom brání. Nemá čas.

Na magistrátu u sociální pracovnice jsme byly jednou i s dětmi, ptala se i nás na různé věci, ale vždy to žena skončila u peněz. Od té doby nic. U nás doma také nebyla. Tak nechápu jak a podle čeho má posuzovat?

Z mé strany o peníze nebo výživné vůbec nejde, vždy jsem vše platil a o vše jsem se postaral já. Já od ní nechci nic, jen aby nám dala pokoj a žila si ten svůj bohémský život dále. Já jsem ten který dětem říká, že mají mámu a když se ptají proč je na ně taková já říkám, "i když je máma na vás zlá je to pořád vaše máma a tak se k ní musíte chovat slušně". A ona "táta mi dal málo peněz, neumí vařit a chlastá, nechá vás doma samotné a nebude se o vás starat atd. " Holka mi šeptá "Proč to říká když to není pravda? ".

Jestli jsem schopný se o děti  postarat, ale já už se o ně starám jeden rok.

Můžu za tou sociální pracovnici zajít sám a nebude to vypadat podezřele?

 
04.03.2013 00:14 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Za sociální pracovnicí kidně můžeš zajít sám. Jak už jsem psala, její názor je pro rozhodnutí soudu důležitý - u soudu bude tzv. kolizním opatrovníkem, jinými slovy měla by hájit zájmy vašich nezletilých dětí. Soud zpravidla schválí to, co sociální pracovnice navrhne, jen zcela výjimečně je to jinak. Takže nebude od věci zjistit, jaký má sociální pracovnice na situaci ve Vaší rodině názor a jaké řešení vlastně u soudu navrhne či odsouhlasí. Vydat se za ní tedy klidně můžeš, doporučuji pouze sdělit svou verzi (k ženě se nijak negativně nevyjadřovat) a zjistit postoj sociální pracovnice - jaké řešení navrhuje/schvaluje.

 
06.03.2013 22:30 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

Ahoj, tak jsem se tam objednal.

Abych řekl, cítím se jako práskač. Ale na druhou stranu, když to pomůže dětem!

"(k ženě se nijak negativně nevyjadřovat)" jak to mám udělat když se jí to týká!

Holka dnes spadla a rostrhla si rifle, řvala po ní kvůli riflím (to že si odřela koleno jí bylo jedno), bylo to slyšet až na půdu a já musel zasáhnout. Skončilo to zase u té věty, že není služka a já vzal děti ven.

Vše se točí kolem ženy a o jejím jednání vůči dětem, o mně už tak nejde mám vůči ní vybudovanou imunitu.

Byl jsem u psycholožky a zvládl jsem to i bez těch prášků co mi chtěla napsat.

Jsem z toho nervózní, protože všude čtu jak sociální pracovnice nadržují ženám ať se děje cokoliv.

 

 
06.03.2013 23:31 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

I když vím, že nejde ve tvých úvahách o střídavou péči o děti, ale že bys je rád do vlastní péče, doporučuji v těch nemnoha volných chvílích co ti zbývají nastudovat www.stridavka.cz, zejména konkrétní příběhy a rady otců… jedna z nich zní - dělat si dokumentaci - vypadá to idiotsky, člověk e při tom idiotsky cítí, ale fotit, psát, natáčet - péči o děti, jejich společné aktivity, schovávat účty i za nakoupené zhoží včetně blbin jako jsou ponožky pro ně, dětské časopiy a knížky, kroužky, lístky do kina.   občas se cíleně věnovat skupinovým aktivitám s dalšími rodiči - svědci… komunikovat se šlolou, školkou a sociálkou, a nechávat si dělat zápisy a mít je u sebe. a i když se ti bude někdy vařit krev v žilách, manželku, respektive matku dětí nepomlouvat, neházet na ní špínu, neřešit přes děti své konflikty… Soud řeší děti, ne nahdrkující se dospělé a odpovědnou péči je schopen jim lépe poskytnout ten rodič, který uzdrží nervy a pusu na uzdě, ve tvůj prospěch hraje fakt, že jsi výdělečně činný, což manželka není, fakt, že se o děti fakticky staráš - bylo by hezké, kdyby ti to měl u soudu kdo potvrdit, třeba si piš děníček příchodů a odchodů tvé nezaměstnané paní a samozřejmě si od ní nechej podepisovat peníze, které jí dáváš a schovávej si účty i za nákup potravin - bude pak zřejmé, kdo je kupuje, ona to bue dokazovat těžko, nejde za jedny peníze koupit úplně všechno, zejména pokud nemá jiný zdroj než tebe… je to běh na dlouhou trať, na to se připrav, ale pokud 2 ze tří dětí stojí za tebou pak nejspíš půjdou všechny děti společně, je absurdní trhat sourozence od sebe. a svěřovat je osobě která není schopna jim zajistit ani odpovídající stravování a oblečení. o čase ani nemluvím…  Sepiš si kde a kdy jsi byl a že e manželka nedostavila, rokazujš tím snahu problém řešit, ona deklaruje nezájem. nooo. hodně sil, chlape, není to jednoduché, ale je tu šance, že to dobře dopadne… Nedávno můj kamarád získal rozhodnutím soudu  po několikerém odvolání a s nemalými výdaji za právníka střídavou péči pro svého syna… trvalo to rok a půl… rozvedení ještě nesjou, ale už každý bydlí jinde…  věřím, že máš šanci a zcela jistě bych to neřešila tak, že bych děti hodila samičce a zmizela. Vydrž, děti za to stojí.

 
07.03.2013 10:38 Uživatel: Joei
Věk:  42
bezec.gif
0-100
Téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Text uživatele: 

O střídavé péči jsem samozřejmě uvažoval, ale k čemu by to bylo, ona se s nimi učit nebude a já budu (psala s nimi jen úkoly a učit se mají prý ve škole), ona večer té nejmladší ani pohádku nepřečte natož si s nimi zahrát nějakou hru, denně koupí 10 rohlíků a půl chleba(to sní jenom syn, já musím každý den nakoupit) to je její nákup, platit jim nic nebude, známá věta "jděte k tátovy on Vám to koupí" ps. za měsíc si koupila na Aukru troje boty, bundu, dvoje hodinky, pírsing, tetování a starší notebook.

A to jim dělala k večeři:

 Snad jsem se rozhodl správně a nechci si to někdy vyčítat, budu se o ně starat tak jak nejlépe dovedu.

"Vydrž, děti za to stojí. " já víííím a už se mi to i vrací. Dnes jsem byl u třídní učitelky a pochválila mně za zlepšení jak v chování tak i klasifikaci dcery.

Děti občas zlobí, ale aspoň vím, že jsou normální a místo řvaní je vezmu někam do pokoje a ukážu jim co je správné a je klid.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Psychické vydírání při rozvodu manželství
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny