Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře

02.08.2015 16:04
Uživatel: Pva
Věk:  28
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den.

Od mého prvního vztahu v životě to je špatné. Tenkrát jsem se z toho dlouho vzpamatovávala - přítel si začal se svou učitelkou, byla těhotná. Jen mi tenkrát sbalil tašky a vyškrtl ze života. Neřekl mi pravdu, tu jsem se dozvěděla až po letech. Většinou, když jsem někoho poznala nepasovali jsme k sobě, jako odlišné světy. Jiné radikálně zájmy, názory. Říkám si, že než být jen tak s někým, abych nebyla sama a trápit se. Neumím se přetvařovat, že se mi někdo líbí, když to není pravda. Nejsem ten typ holky, co jen tak s někým je, než přijde někdo lepší.

Zamilovala jsem se v zimě 2014 - hrozně, ale on chtěl jen povyražení. Tajně na jednu noc a nic víc. Připadne mi, že v mém okolí nejsou muži, kteří by mě natolik zaujali, abych zase šílela. Souvisí to s tím, že hodně pracuji - 12 hodin, víkendy a nemám moc čas.

Zkoušela jsem seznamky, ale mám s tím špatné zkušenosti. Že ty protějšky mě psaly hnusné zprávy, když jsem se třeba nestihla ozvat nebo si na mě léčily mindráky - většinou podnikatelé. Potřebovala bych se dostat do mužské společnosti a nebyl by problém.

Kamarádkám většinou dělám třetího, když jsou na záletech, předbvádí se a já se tam cítím jako šedá myš. Myslíte, že třeba ještě potkám někoho, kdo mi bude stát za to? Rozumím si spíš s muži od 33 do 40. S kterými se dá o nečem už bavit. Možná ta zpověď zní moc namyšleně nebo zoufale. alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2386x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem dlouho sama. Když jsem někoho poznala, dopadlo to hrozně.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.08.2015 17:02 Uživatel: Anra
Věk:  45

Město:vesnice

Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Ahoj,

 má milá, myslím, že nejsi ani namyšlená a ani zoufalá. Jen hledáš ty správné hodnoty, které se poslední dobou vytrácí-jak se zdá i mě. Jak se říká "naděje umírá poslední" a není to fráze. Tahle celá doba mi přijde, že se řítí do velké deprese a vydrží Ti nejzdatnější. Já vím, je to těžké když se zdá, že se není čeho držet. někdy to tak vypadá. Mužům chybí zodpovědnost a síla a snad i zdravý rozum. Máme tu konzumní společnost po které jsme před revolucí tolik toužili, ale to není to co hledá člověk, který chce žít šťastě. Štěstí máme každý v sobě. Já se cítím podobně jako ty a mám někdy pocit, že nic nemá smysl i když tu mám 2 syny. Ale co jediné můžu dělat je věřit, že bude líp a že muži se správnými hodnotami taky někde jsou. Věř, že ano.

 
02.08.2015 17:43 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

 

Kvalitních mužů je přesné tolik, kolik je kvalitních žen. Není jich víc a není jich míň.

Přitom je zajímavé sledovat, že ženy mají pocit, že chybí muži a muži mají pocit, že chybí ženy.

 

Z mých zkušeností člověk pozná nejvíce lidí při různých aktivitách – ideálně nových aktivitách. Seznamky myslím moc nefungují. Chce to jít něco dělat, něco podnikat. Pravidelně.

 

Člověk stěží pozná partnera, když se pořád pohybuje ve stejných vodách. Je dobré ty vody PRAVIDELNĚ měnit.

 

Pva, pokud je Ti 28 a hledáš muže ve věku 33-40, tak se mi až nechce věŕit tomu, že máš nouzi. Věkový rozdíl je v podstatě ideální. Na druhou stranu hodně mužů je už v tomhle věku zadaných, proto je to složitější.

 

Otázkou je, zda musíš tolik pracovat nebo je to jen náhrada za vztah. Tempo 12 hodin je vražedné a až se mi nechce věřit, že to lze dělat dlouhodobě. Rozhodně bych z toho zkusil ukrojit a přesměrovat energii na něco jiného (a i kdyby to byl práce, tak s jinými lidmi).

 
02.08.2015 17:54 Uživatel: Pva
Věk:  28
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Máš pravdu, že najít po 30 normálního, nezadaného nebo neženatého muže je umění. Hlavně v seznamkách vidím problém - stalo se mi to několikrát, že muži tam žijí druhý život. Když si třeba v Praze, že hledá vztah, randí s holkou atd. , ale na druhé straně Prahy má rodinku nemá šanci to odhalit ani jedna strana. V takových případech za to nemůže Praha.  

 
02.08.2015 19:26 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

 

 

Myslím si, že seznamky jsou pouhým katalyzátorem chování, které je lidem blízké i bez seznamek. Míra podvodů a rozpadlých vztahů se příchodem seznamek nijak extrémně nezvýšila.

 

Seznamku chápu jen jako nástroj, který lidem umožňuje mírně zjednodušit hledání partnera, ale vysledoval jsem, že hodně lidí to randění přes seznamky po čase vzdá kvůli kvalitě. Všichni lidé lžou a v seznamkách je to jednoduší. Ženy si ubírají věk a kila, vkládají 10 let staré fotky a muži … no to zas víte vy holky. Pak přijde schůzka a vše je jinak.

 

Realitě ale nikdo neuteče, proto se ty krátkozrakosti směju.  

 

 

Mě se například osvědčilo hledat přátele stejně jako hledat obchodní partnery. Mám to štěstí, že to mohu skloubit – podnikání a přátelství. Když pro lidi připravím nějakou výzvu (v podnikání nebo i v soukromí), je zajímavé sledovat, že se přidají na společnou cestu životem ti správní lidé a ta cesta nebývá lehká a odfiltruje zrna od plev. alt

 

(a funguje to bez ohledu na věk)

 
03.08.2015 07:22 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Nejhorší, co můžeš udělat, je nedělat nic. Vyraž mezi lidi, oslov někoho, třeba na ulici, v metru, na Faceboku.  

Mně moje přítelkyně "ulovila" právě na Facebooku (měli jsme společného kamaráda, který nasdílel příspěvěk, který jsem napsal), zkrátka mi napsala, že jsem milý a začali jsme se bavit.  
Tu předešlou mi dohodil kamarád.

 

Zkrátka ne všichni kluci/chlapi jsou typ "Evžen, lovec žen", pokud ti nevadí takový trochu introvertnější typ, tak takových je i v téhle kategorii dost. Jen ty budeš muset být tou aktivnější - odměnou ti za to bude chlap, jehož koníčkem právě není lovení trofejí. Mám takových v mém okolí několik.

 

Jestli budeš jen "sedět v koutě a čekat, až najdou tě" budeš narážet na stále stejné typy, se kterými máš zkušenost.

 

Říká se, že když člověk není spokojen se svým životem, má něco změnit. Je celkem jedno co, důležitá je změna jako taková. Tak něco změň, oslovuj lidi ve svém okolí, třeba i v chatech a na seznamkách, nejhorší je právě nedělat nic.

 
03.08.2015 09:10 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Tady píšeš, že pracuješ 12hodin a v jiném tématu, že jsi zdravotní sestra. Předpokládám tedy, že pracuješ v nějakém zdravotním zařízení 12ti hodinové služby - denní, nebo noční, ale ty určitě nepracuješ každý den. Určitě máš mezi nimi nějaký den volna, něco jako krátký - dlouhý týden, kdy takto se pracuje i v některých jiných profesích. Také znám několik sestřiček, které takto pracují již x let v nemocnici na lůžkových odděleních a jsou to i maminy mající rodinu a děti. Takže já si myslím, že pouze tou pracovní dobou to u Tebe nebude. Tipla bych to částečně jako důsledek Tvého nevydařeného prvního vztahu, kdy Tě ta špatná zkušenost nějak poznamenala, i když už to můžeš vnímat tak, že je to pryč, ale někde tam vzadu, jak se říká, to může být stále uložené. Dále píšeš, že: "Většinou, když jsem někoho poznala nepasovali jsme k sobě, jako odlišné světy. Jiné radikálně zájmy, názory." Podle mého názoru určitě existují muži se stejnými či podobnými zájmy a názory, jako máš Ty, ale zřejmě hledáš v nesprávných vodách. Pokud v Tvém okolí takoví muži nejsou, nebo v něm nejsou takoví muži, kteří by Tě zaujali, tak asi bude třeba a dobré, když vyrazíš ve svém volnu do jiného okolí, kde jsi ještě nebyla či se nepohybuješ denně a mezi lidi, kde budou i muži s podobnými názory a zájmy, jaké máš Ty. Určitě nemáš takové zájmy a názory, které by neměli i jiní nebo někteří jiní lidé a muži alt A tam bych začala, být Tebou. Ale možná, že máš trochu i obavy, které Tě brzdí? Zatím jen uvažuji, moc jsi toho o sobě nenapsala alt 

 
03.08.2015 13:45 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Já bych tam viděla nějaký sebeposilující se blok. Možná nějaké vnitřní přesvědčení, bránící realizaci, možná jen dlouhotrvající nezdar.  

Asi by se to chtělo nejdřív zamyslet, zdali si to člověk nějak sám neblokuje- špatné zkušenosti například z manželství rodičů. atd. atd. Možností je spousta.  

 

Sestry to mají skutečně těžké, vím z Motola, jak si zoufají.  

 
03.08.2015 14:53 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Vážně to mají sestřičky těžký? Ne že bych Vám Plamínku nevěřil, to vůbec ne, jen mě to nikdy nenapadlo a upřímně mě to překvapuje. Ty co znám, všechny jsou fajn a mají partnery.

Přitom mi přijde, že zrovna sestričky potkávají tolik lidí, že nemohou mít nouzi.  

 

 
03.08.2015 15:07 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Hrozný to mají, Adame, to už se kolikrát řešilo i na úrovni hlavní sestry, co s tím. Mají dvanáctky, potkávají lazary, žijou pohromadě v ubytovnách v rámci nemocnice, lezou si na nervy. kvůli těm dvanáctkám a mimořádným směnám si těžko věci plánují, myslím tím opakované, atd.  

Taky to samozřejmě záleží na vlastní povaze, ale snadné to teda není. S normální zdravotní sestrou  třeba u obvodáka se to nedá srovnat. Tohle je těžký život. Pokud je sestra na denní režim, má třeba ve městě rodinu, žije s nimi, to je samozřejmě něco úplně jiného. Ale nemocniční sestra, na lůžkovém a na ubytovně, to je velký problém.  

 

 
03.08.2015 15:43 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Děkuji za vysvětlení Plamínku.

 
03.08.2015 16:31 Uživatel: Pva
Věk:  28
Téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Text uživatele: 

Když nejsem v práci, což není tak často, baví mě i divadlo. Dobře jsem úchylná trochu na herce. Poraďte mi kam třeba vyrazit - bydlím v Praze?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem dlouho single - když jsem někoho poznala, nedopadlo to dobře
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny