Téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek

14.05.2019 21:35
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  50
Odpovědí na téma: 4
Text: 


Dobrý den


Nevím kde se obrátit, protože mi dělají problém od bratra bývaly tchán s tchýni a jak je mám donutit, aby mě nechali napokoji a nestarají se o můj majetek.


Bratr odešel od své bývalé přítelkyně před 2 lety, se kterou má 2 holky -11 a 15 leté. Tchán s tchýni, píšu abych to lépe upřesnila.

Sice, i když spolu ještě s přítelkyni  spolu bydleli , už dělali její rodiče problémy bratrovi a tedy i mi, Ale teď je to ještě horší a nevím, co je ještě napadne, protože podle jejich chování, zřejmě nejsou tito lide normální.

Ještě jak bratr bydlel s přítelkyni u nich, její rodiče -tedy tchán s tchýni organizovali, že by bratr měl prodat barak, který měl zdědit a peníze  obětovat do baráku své přítelkyně i když nebyli manželé, což bratr odmítl a na svém majetku trval, chtěl zdědit, investovat do oprav a žít v baráku. Bývala přítelkyně to odmítla, protože ona má svůj barak a do brachového se odmítala nastěhovat a taky její rodiče ji přikazovali aby bydlela ve svém baráku a nikde jinde, jen chtěli všichni peníze z bratrového majetku. A k tomu naváději nezletilé bratrové děcka.


 Když ještě žil můj přítel, tak naváděli bratra aby řekl mému příteli, zaměstnán kamioňák , aby své peníze co vydělal  dával jim -tedy bratrové přítelkyni a děckám, protože kamioňák prý má peněz dost podle tchána a my s přítelem peníze prý nepotřebujemejen oni. Vůbec tak sobecké lidi nezajímalo, že přítel měl své děcka a kdyby chtěl se o své peníze rozdělit, tak především se svými vlastními dětmi a ne s cizími i když dospělé a taky že přítel měl právo si organizovat sám jak naloží se svými  penězi, nikdo cizí koho ani neznal neměl právo o tom rozhodovat. Oni však tvrdili že přítel má dost peněz a měl by ty peníze investovat jim, protože oni "chudáci prý nemají a potřebujou víc peníze než my". Ale vysvětlujte to psychický narušeným lidem.


Když bratr odešel, nebo spíše ho tchán s tchýni a přítelkyně, vyhodili, -si bratr vozí co 14 dní holky  k sobě na víkendy a tcháni  nařídili holkám až všechno co se u nás děje, mluví hlásili jim tam, chtějí o všem o nás vědět. Tedy i o mě, která bydlí úplně jinde, mám svůj život a taky mě vůbec neznají, jsem pro ně cizí člověk. Nevím proč? Vůbec to nechápu.


Nejhorší na tom je, že oni holky moje neteře navádějí aby mi nařídily, abych napsala svůj byt na ně -na bratrové děcka-na mé neteře  (já své děti nemám)  , protože žiju sama a byt je mi k ničemu podle těch sobeckých lidí a holky pak mohly můj byt prodat až mají peníze a podělily se o peníze z bytu se svou matkou-bývalou bratrovou přítelkyni. Já kde bych měla bydlet je nezajímá. Prý že můžu jít na ubytovnu. , nejlépe však pod most. To je už fakt vrchol co si dovolujou. Oni by i tu ubytovnu pak zpeněžili jak jsou chamtiví na peníze.


A bratrovi taky jeho vlastní holky které mají 11 a 15 let  poručili až barák napíše na ně, protože jim to nařídili "babička s dědečkem",  až pak můžou ten barak pronajímat aby měli  peníze . Kam má jít bratr s mou matkou to taky je nezajímá. Prý matka může jít do domova důchodců a bratr si má najít ženskou s bytem. Nejlépe kdyby ta nová ženská taky napsala byt nebo barak na bráchové holky.


Prostě jen peníze a peníze, peníze.


Bratr jim na to vůbec nic neříká a jen si všude všem stěžuje, místo aby se proti těm lidem bránil a řekl ji svůj názor.


Já s těmi lidmi nejsem v kontaktu abych jim  řekla svůj názor. Jen  nechápu kde berou ti sobečtí peněz chtiví lide drzost se starat o můj majetek a peníze, jestli nějaké mám atd. a ještě navíc navádět nezletilé děcka proti mě a celé moji rodině, jaký mají mít vztah k majetku a penězům.


Nedávno   mi ta starší 15 léta neteř řekla že dědeček s babičkou nařídili abych jim napsala můj byt, protože já jsem sama a proto byt nepotřebuju  -jsem odpověděla až vyřídí dědečkovi a babičce až mi dají pokoj, já si se svým bytem budu dělat co já chci a napíšu komu  chci, o moje peníze  se taky nestarají a dají mi pokoj.

Ta holka však řekla že stejně když jsem sama, ten byt po mé smrti připadne jim, tak byt mám napsat jim už teď.

Já jsem nechápala a mrzí mě jak jsou ty děcka navedené na peníze a majetek, jak všechno mají ti lide  promyšlené.

Jsem odpověděla že peníze pokud mi něco zbude, utratím za co chci a byt jsem už do závěti napsala na někoho jiného, oni holky to však nebudou.

No to jsem si dovolila moc.

Příště jak holky přijely  mi prý dědeček s babičkou vzkázali, že podle zákona mají právo dědit můj byt ony holky a já nemám prý právo byt psát na někoho jiného a jak nenapíšu ten byt na holky, tak se se mnou prý budou soudit.

Tak jsem holkám řekla že až dědečkovi s babičkou vzkážou, že klidně se se mnou můžou soudit, protože  byt je můj a já  si se svým majetkem můžu naložit jak chci a nikdo jiný nemá právo  mi do toho kecat a organizovat komu co dám a napíšu.

Holky nejvíc ta starší holka na mě vyjela, že to řeknou dědečkovi a uvidím.

Jsem řekla tak uvidím a jsem zvědavá CO uvidím.

Holky řekly že mě přijede dědeček zbít.

Jsem řekla že až přijede mě zbít, že ho aspoň zavřou za napadení a ublížení na zdraví kvůli moji operované páteře a bude od nich klid.

Nějakou dobu byl klid, ale už zase ti staří do mě ryjou, kdy ten byt přepíšu atd. Bohužel všechno přes děcka, jinak s těma lidmi nemám možnost komunikovat, abych si to vyřešila s něma. Jsem už i děckam řekla že až tedy za mnou přijedou, že to vysvětlím jim a proč do toho zatahujou nezletilé děcka, ale to odmítli.

No fakt nechápu co to jsou za ujetí  zřejmě psychický narušení lidí? Co mám dělat aby mě nechali v klidu a neotravovali mi život?

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1706x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Bratruv tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.05.2019 05:40 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Text uživatele: 

Za života si se svým majetkem můžeš dělat co chceš. Po smrti jsou tam určitá omezení - tzv. neopomenutelní dědicové, ale to v tvém případě asi není (chápu správně, že děti nebo vnuky nemáš? ), takže můžeš byt odkázat komu chceš.

 

Pokud ti nedělá dobře se s dcerami bratra (snad to chápu správně, ten popis je hodně komplikovaný) stýkat, tak se s nimi nestýkej : D.

 
15.05.2019 07:49 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Text uživatele: 

Slunicko, myslim, ze to zbytecne moc prozivas. Tvuj bratr je sice otcem tech deti, ale tebe se to po pravni strance vubec netyka.
Je smutne, ze  prarodice navadi sve vnucky k takovymhle intrikam. Jsou to primitivove a nestiti se niceho. Jenze lidi nezmenis, muzes zmenit jenom svuj postoj k dane situaci.
Mas nekolik moznosti:
1. Nestykat se s neteremi, coz by te mozna mrzelo ale predesla by jsi spouste neprijemnostem, protoze
    tyhle deti jsou zmanipulovane a podle toho se budou chovat i v budoucnu
2. Promluvit si s nimi a vysvetlit jim, ze penize by si mely ziskat vlastnim pricinenim, tedy praci,
    a ne zdimat je z pribuznych
3. Doslapnout si na ty prarodice a ukazat jim jasne svuj postoj
4. Apelovat na bratra, at to vyresi. Jsou to preci jeho deti.
5. Vsechno to ignorovat, protoze na tebe stejne nikdo nemuze
Ty se o svuj majetek bat nemusis a v tvem pripade bych radeji odkazala majetek nejakemu detskemu domovu nebo utulku pro psy, nez ho prenechat tehle hamizne rodine.

 
15.05.2019 15:54 Uživatel: JD
Věk:  35
Téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Text uživatele: 

Někteří lidé mají v hlavě jen peníze a majetek. Taková je bohužel pravda. Prostě hrabat, hrabat a hrabat. Ve stylu hamty, hamty at mám víc než tamti. Nic jihého je nezajímá. Tenhle typ lidí nebude mít nikdy dost.

 

Na neteře se nezlob jsou zmanipulované a navíc v pubertě. Pokud ten hodný dědeček na tebe něco zkusí pošli ho do háje. Pokud tě nějak fyzicky napadne - Okamžitě zavolej policii. Oni kalkulují s tím, že pomocí psychického teroru tě zlomí. PAMATUJ na to!

 

Každopádně majetek je jenom tvůj. Dělat si s ním můžeš co chceš. Pokud zemřeš dědí ze zákona tvůj bratr (či jeho potomci) nebo musíš sepsat závět, kteřá musí mít naprosto všechny právní náležitosti. Pokud ti na tom opravdu záleží musíš ji mít sepsanou opravdu důkladně  + důvěryhodné 2 svědky.  

 
18.05.2019 06:03 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Text uživatele: 

Ještě mě napadla jedna možnost, ale to je takový "kanon na vrabce" a neslo by to s sebou náklady.
Změnit u bytu majitele, tak aby si hladoví příbuzní mysleli, že už není tvůj (a že už z tebe nic nedostanou jakýmkoliv terorem), ale zároveň aby tvůj zůstal. Musel by s tím pomoci nějaký právník, asi by bylo nejlepší řešit to formou tzv. svěřeneckého fondu.

Můžeš tím vyřešit i dědictví, místo toho, abys odkazovala byt, odkážeš možnost v něm bydlet právě prostřednictvím toho fondu. Výhodou by bylo, že by mohl tímto být ochráněn např. i proti dalšímu prodeji či exekucím

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7235x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1677x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1850x
Nesplněné sliby v rodině 2 1094x
A jak se cítím já? 2 1194x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1190x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1503x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1429x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1658x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2042x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny