mojra.cz

Téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem

10.06.2013 16:56
Uživatel: Jehlička
Věk:  31
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj.

Se známou - jmenuje se Alena, se známe cca 10 let. Ona je kartářka - vlastně na začátku jsem jí kontaktovala na inzerát a tak jsme se seznámily. Brzy jsme si vypěstovaly docela blízký a důvěrný vztah. Ze začátku to mezi námi bylo opravdu hodně intenzivní. Já k ní i hodně jezdila na několikahodinová sezení - vždy jsem za to platila - buď já, nebo a to hlavně, mi to platil tehdy můj přítel. S Alenou si stále vykáme - nikdy jsme si ještě netykaly - je o 9 let starší. Vždy jsme mezi sebou měly spíše obchodní vztah, ale blízký. Tehdy mi hodně pomohla.
Ale v posledních letech - zvlášť poté, co jsme se s přítelem rozešli - jsou to už 4 roky, tak je náš kontakt čím dál chudší. V poslední době je to prakticky tak, že se většinou ozývám já - napíšu SMS a teprve až na to se ozve ona.

Když něco potřebuji, musím jí stále o něco prosit, jakoby jí uhánět. Vím, že má hodně starostí, má i rodinu, ale to jí nebrání, aby se občas ozvala i ona a zeptala se třeba jak se mám? - to by mi stačilo. Když už se tedy domluvíme, řešíme po telefonu mé problémy, ale Alena u toho volání vždy něco dělá.
Mrzí mě na ní více věcí a to dlouhodobě a proto dost reálně uvažuji, že bych se s ní v tomto životě rozloučila definitivně. V minulosti jsem jí už několikrát říkala co mi na ní vadí, co mě v jejím chování vůči mně mrzí, pak se třeba nějakou chvíli chovala dle mých přání, ale pak to opět sklouzlo k jejímu stávajícímu chování. Navíc někdy mám pocit, že mi ani nerozumí, že mezi námi vznikají zbytečná nedorozumění. Tento kontakt už mi skoro nic nedává. Před měsícem a půl jsem jí po SMS napsala co mi vadí, s čím jsem u ní nespokojená, ale psala jsem to v emocích - trochu v naštvání, ona mi podobným způsobem odpovídala. Nedávno jsme si po telefonu vše vyříkaly - nedorozumění i vše ostatní. Alena se od té doby zase docela snaží, ale já jako bych se vůči ní už ZASEKLA, nemám už moc chuť s ní volat, svěřovat se jí se svými problémy, nebo zážitky ze života, . opravdu jakoby to mezi námi směřovalo ke konci. Už se mi asi NECHCE s ní být dál v kontaktu, absolvovat celý její chaotický život znovu a znovu. Ona má totiž v životě děsný CHAOS. Má toho tolik, že na mě už jí čas prostě nezbývá. Navíc od sebe bydlíme daleko.

Prosím vás z vašeho objektivního, nezaujatého pohledu - jak tento vztah vidíte vy? Má cenu v něm pokračovat ať už pro mě, nebo pro Alenu? Cokoliv vás k tomu napadne, ráda uvítám.  
Myslím si prosím správně, že mě kontakt s Alenou vyčerpává a měla bych se s ní v tomto životě definitivně rozloučit - jak to chci udělat, nebo jí mám dát ještě šanci? Třeba jsem moc náročná a rozchodem tak přijdu o člověka, kterého třeba už nepotkám. Třeba by to tak bylo i s ostatními, že by se mi nevěnovali tolik, kolik bych si přála? Nevím. Proto vás žádám o váš pohled a rady.

Děkuji a přeji vám hezký den.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1722x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám se se známou definitivně rozloučit?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.06.2013 18:20 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem
Text uživatele: 

Jehličko, já hlavně nechápu, co vlastně po ní chceš. Jako kartářka je v kontaktu s více lídmi, možná se lidskými problémy proplétá denně, kde má brát sílu ještě na ty Tvoje? Vzájemně jste se vypovídaly a život jde dál. Tohle jsi zřejmě nepochopila. Nemusíš jí nic psát, jen se prostě třeba ozvi jednou za čas, ona Ti odpoví a co víš … třeba Vás čas zase jednou svede dohromady. Ale rozhodně se na ni neupínej. Je to vysávání energie a to nikdo nemá moc rád.

 
10.06.2013 19:53 Uživatel: Jehlička
Věk:  31
Téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem
Text uživatele: 

Barčo, děkuji Ti za názor. Víš, já asi chtěla, aby se mi věnovala tak moc jako na začátku - což bylo opravdu moc. Ale náš vztah takový už dávno není, budu se s tím muset smířit. A teď, když to je jak to je, tak pro mě už nemá význam být s ní dále v kontaktu. Tolik jsem se už kvůli tomu, jak se ke mně mnohdy chovala, natrápila. Proto uvažuji o úplném konci - třeba o ní do konce žikvota už nic nevědět.  

 
10.06.2013 22:45 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem
Text uživatele: 

Jehličko, podle toho co píšeš, ses na ní upnula až moc a nenechala jsi ji vůbec "dýchat".  

Ani nejlepším kamarádkám není příjemné, když se jedna na druhou lepí jak klíště, a to vy jste asi ani nebyly, vzhledem k tomu, že jste si vykaly, takže spíše jen známé.

Nech tomu volný průběh, nic nepiš a spíše se soustřeď na svůj život.

 
04.07.2013 22:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem
Text uživatele: 

Já budu trochu držka, jo? Promiň, ale připadá mi, že jsi trošku egocentrická a egoistická a zajímáš se hlavně sama o sebe. Píšeš, že i Alena má své potíže a trable - třeba s rodinou. Jestli se snažíš bavit převážně o sobě, nediv se, že je vztah neharmonický a Alena z něj třeba není nadšená (a proto Tě přestala aktivně vyhledávat). Nevím, no. Je to můj názor.

A jasně - prostě s některejma lidima se můžeme víc, někoho nemusíme, ale určitě NIKDY lidi neodepisuju defitivně - jako že bych jim řekl, že naše přátelství končí a tečka. Ono těch lidí co osobně a dobře známe není zase tolik, abychom je mohli "odstřelit" navždy. Takže to zkus jště promyslet - své chování k Aleně i to co jsem tu napsal.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Definitivní ukončení přátelství s mou známou - neprojevuje o mě zájem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 223x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 187x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 279x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 510x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 534x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 605x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 389x
Líbí se mi pohledný kolega v práci, chtěla bych s ním sex 7 804x
Líbím se zadanému kolegovi nebo nelíbím? 1 448x
konflikty se sestrou po úmrtí matky 10 531x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny