Téma: Falešné obvinění z krádeže - jak se mám s "poškozeným" lidsky vypořádat

15.08.2016 22:00
Uživatel: Rambutan
Věk:  28
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,

nedávno se mi stala celkem nepříjemná věc. 08/2016 jsem byl vyzvednout naši novou kolegyni (Američanku) na letišti, udělal s ní okruh městem, základní orientaci atd. Vše probíhalo v naprostém pořádku a potom jak jsem jí vídal v práci, tak byla vždycky přátelská a hodně otevřená - brala si moje číslo, že jak bude v městě, tak musíme spolu někam zajít atd. - takže u takového člověka čekáte, že jste mu aspoň trochu sympatický nebo podobně.  

Minulý týden jsem dostal v práci volno, protože na konci srpna nastupuju na jazykový kurz, takže jsem si musel zařídit byt v městě a podobně. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem od ní v noci dostal zprávu, že jí mám prý vrátit notebook, že mě viděla na kamerovém záznamu. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsme po jejím příjezdu našli starý notebook, který jsem si asi po týdnu vzal a chtěl jsem se jí zeptat jestli o něho má zájem. Tak jsem jí napsal, že co blbe, a dívá se na kamerové záznamy, když kdyby se mě normálně zeptala tak jí ten starý notebook klidně dám. Potom jsem si psal s šéfovou o něčem do práce a psal jsem jí, že co ta holka blbne kvůli starému notebooku, že nemám problém jí ho nechat, když ho tak chce. Co mi ale napsala šéfová mi celkem vyrazilo dech. Údajně se jí někdo vloupal do pokoje a ukradl jí notebook. Prý viděli toho člověka na kamerovém systému a drtivou většinu lidí nenapadlo, že bych to mohl být já až na jednoho člověka - na tu dotyčnou. Šéfka mi říkala, že se taky divila, jestli se zbláznila, protože ten člověk se mi vůbec nepodobá a navíc třeba měl kanady a u mě kanady v životě neviděla.   

Navíc jsem v tu dobu byl úplně někde jinde a těžko pojedu 100 kilometrů někomu jenom tak ukrást notebook, když si ani nemůžu být jistý, jestli je doma. Navíc bydlím v Thajsku, které má nejhorší věznice na světě, takže udělat  zločin v téhle zemi je celkem bláznovství. Navíc dělám ve financích, takže kdybych se chtěl nějak obohatit, tak mám přístup ke všem firemním účtům a kreditkám, což je asi praktičtější než se po nocích v kukle vyhýbat průmyslovým kamerám.  

Dotyčné jsem tedy napsal, že co blbne a dal jí argumenty proč je úplný nesmysl si myslet, že jsem to já - na zprávy nijak nereagovala a ještě mě zablokovala na sociálních sítích - takže si asi opravdu myslí, že jsem to byl já.  

Šéfka jí potom teda volala, že jestli je blázen a že je opravdu mizivá šance, že bych to měl být já a ona místo toho aby uznala svoji chybu a omluvila se, tak mě začala pomlouvat a říkala šéfce, že jsem prý zlý člověk, protože jak jsem se s ní setkal, tak jsem se prý vyhýbal policii (protože jsme jeli na motorce a ona neměla helmu) a potom jsem údajně řídil v opilosti - po dvou pivech jsem s ní jel kilometr na motorce po prázdné cestě. V Thajsku je navíc určitá tolerance alkoholu, takže jsem se nedopustil ani přestupku a helmu tady nenosí 70 procent lidí, ale jak je člověk bílý, tak si ho policajti vychutnají (u místních to ignorujou). Navíc jsem jí prý nutil lhát - protože jsem jí říkal, ať neříká šéfce, že jsme jezdili bez helmy, protože kvůli tomu vždycky vyšiluje. Prostě drobnosti nafoukla tak jako kdybych byl sériový vrah.  

Šéfka teď chce abysme se usmířili, tak opravdu nevím jak mám reagovat, jelikož mne to u tohoto člověka hodně překvapilo, jelikož byla po celou dobu na mě hodně přátelská a potom se tak změní, pomluví mě a řekne o mě, že jsem zloděj.  

Nevím jestli jí mám naoko odpustit a myslet si něco jiného, nebo po ní začít křičet nebo dělat ublíženého. Fakt nevím jak mám v této situaci reagovat a jak se s tímto člověkem vypořádat. Co vím jistěje, že jí nikdy v životě už nebudu věřit, protože jak vidím, tak se na každého směje a potom na něho vytáhne špínu když se jí to hodí

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1760x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Falešné obvinění z krádeže - jak se mám z daným člověkem lidsky vypořádat
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.08.2016 17:45 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Falešné obvinění z krádeže - jak se mám s "poškozeným" lidsky vypořádat
Text uživatele: 

Situaci Ti nezávidím protože ta Američanka je docela blbá. (Tím neříkám, že to platí o všech Američanech)

 

Nepíšeš ale jaké národnosti je Tvá šéfka. Thajka, Evropanka?

 

Problém je, že ta Američanka ví prd o Thajsku a prd o Evropě. Resp. ještě míň než Ty. Jenomže docela nevhodně používá své sebevědomí (ovšem typické pro Američany)

 

Kámen úrazu je v tom, že dochází ke střetu kultur – Americké,  Evrospské a Thajské. Ty kultury jsou odlišné víc, než si lidé uvědomují a Ty se se k tomu postavil bohužel typicky česky.  

 

První chyba je český humor. Český humor je hodně specifický a každý jiný národ na to reaguje jinak. To co Tobě mohlo připadat normální, nebo v mezích normálu, může na jiné působit zcela jinak – až provokativně nebo agresivně.

Druhá chyba byl alkohol. V Americe je alkohol nebo flirty velký problém. Američané ho chápou zcela jinak než my, takže ta holka si o Tobě udělala velice špatný obrázek, ale za tohle ona nemůže. Její pocity jsou negativně ovlivněné a všechno zlé v podstatě může hodit na alkohol. (Protože podle její kultury to je tak správně.)

 

Je jasné, že šéfová to urovnat chce. Jakou má chudák jinou alternativu? Vy dva to musíte urovnat, nebo jít od sebe.

 

Být Tebou, tak už další řeči s Americkou kolegyní nevedu. Vyhýbej se mluvení s ní na jiné, než profesionální úrovni a i to bych od této chvíle řešil minimálně mezi 6 očima. Nic jí nevysvětluj, tím to jen zkomplikuješ.  

 

A pokud by zaútočila, okamžitě si ber hodně dobrého (NE levného) právníka – firmu. (Thajského s přesahem na mezinárodní právo. Thajkso je pro cizince ráj, takže právníků je tam pro ně dost).  

Pamatuj, že Američané používají právníky tak běžně, jako my řidiče autobusu nebo pošťáky.

 

To, že se ta kolegyně na každého směje je zase typické pro Americkou kulturu. Jedna tvář je ta co ukazují v profesionální branži, druhá je ta, co je uvnitř. Zcela jiné světy! Pro Čecha je v porovnání s těmito dvěma národy, ač to zní podivně, typická upřímnost, otevřenost a naivita.

To ale neplatí ani pro Američany ani pro Thajce. (Thajci se běžně přetvařují taky. Jen tak nějak působí pozitivněji. Usmívají se, i když uvnitř trpí. A na rozdíl od Američanů se necítí tak sebevědomě).  

 

 

Takže ještě jednou: Ty se částečně potýkáš s nepochopením cizích kultur a částečně s tím, že Americká kolegyně je blbá.

 V dalším jednání s ní musíš být disciplinovaný a profesionální!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Falešné obvinění z krádeže - jak se mám s "poškozeným" lidsky vypořádat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7373x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1706x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1901x
Nesplněné sliby v rodině 2 1121x
A jak se cítím já? 2 1221x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1215x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1523x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1454x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1682x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2078x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny