Téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?

12.03.2015 17:46
Uživatel: milous6
Věk:  20

Město: Praha

0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

 

mám pár otázek, snad mi starší a moudřejší udělí nějakou radu, která mi mne mohla obohatit.

 

Je mi zhruba 21 let, studentka. Nikdy jsem nebyla moc živá osoba, spíš studenější a moc nevyčnívající. Nicméně pozoruji poslední rok (03/2014-03/2015) změnu ve svém chování. Uvědomila jsem si totiž, že je to vlastně hodně na nás jak se (za) chováme v různých situacích, jak reagujeme, co děláme atd. Z toho vyplývá, že hodně experimentuji a přemýšlím, jak se můžu v daný okamžik rozhodnout a co udělat. Jsem svým pánem. Na druhou stranu mě to mate, jak se má člověk doopravdy chovat ke svému okolí? Máme možnost volby, je to v našich rukou, jak se situací naložíme. Jak toto vy řešíte? Jak člověk vlastně zjistí, co je "správné" v daný okamžik? Pak si v hlavě vždy promítnu, jak vše probíhalo (je to můj subjektivní pocit, vím), ale jsem z toho zmatená - možností je spousta a žádná z nich ne úplně uspokojivá. To samé platí pro životní rozhodnutí, když máme dvě různé možnosti a máme si vybrat jen jednu (ale obě nabízejí něco "přitažilivého"), jak může člověk udělat nejlepší rozhodnutí?

Jak jsem byla dlouho izolována (neměla moc chuť s lidmi komunikovat…), tak tohle je tak nějaký ten měsíc naopak - je toho tolik co říct a tak se lidí hodně ptám a dost si povídám a naslouchám. Ale mám chuť poznávat lidi (hlavně opač. pohlaví), takže se hodně seznamuji a vyhledávám společnost. Ale říkám si, je i toto správné? Lidé sami o sobě mi příjdou velmi zajímaví, jejich osudy, názory, koníčky, myšlení atd. , hodně z toho čerpám. Není to ale příliš povrchní? Chtít poznat hodně lidí, bavit se, povídat si (beru na druhou stranu i částečnou odpovědnost za nově navázaný kontakt, což znamená, že na dotyčné nekašlu a když je potřeba, tak i pomůžu…), ale nechtít navázat nic hlubšího? Nevím, jestli je to jen momentální stav nebo nějaké mé dřív potlačované já, ale baví mě být mezi lidmi. Samozřejmě, morální stránka je pro mne také důležitá, ale ta touha poznat nové lidi je opravdu silná…

Děkuju moc alt) ) )     

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1685x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Je to jen na nás, jak se zachováme. Co je ale správné?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2015 21:23 Uživatel: Lemon48
Věk:  23
Téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?
Text uživatele: 

Jsme lidi a každý máme své pocity a názory a odlišené zkušenosti. Nejlepší je se řídit intuicí, ta ví, co je v dané chvíli nejlepší.

 

Jinak v druhém odstavci mi přijdeš tak trošku nerozhodná, jak kdybys nevěděla ani pořádně co chceš. Ano, chceš poznávat lidi, je to dobře a rozhodně do toho jdi!

 

Co ale od těch lidí očekáváš? Že se mihnou Tvým životem nebo zůstanou? A co s muži, chceš s nima flirtovat a užívat si nebo hledáš z té hromady mužů toho dobrého, se kterým bys utvořila vztah?

 
13.03.2015 09:08 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?
Text uživatele: 

Správné je to, co cítíme jako správné ve svém srdíčku. Život je krásný v tom, že máme možnost volby. Později můžeme zjistit, že rozhodnutí bylo špatné. Ale v ten určitý okamžik, kdy bylo třeba se rozhodnout, jsme se rozhodli správně, protože jsme  to tak cítili. Důležité je nikomu neuškodit. Já mám tu zkušenost, že když mám více možností volby, mnohdy i druhé v pořadí horší rozhodnutí může být lepší volba, pokud je uděláno rychle,   než to nejlepší řešení které se nabízí.

Líbí se mi jak píšeš, že tě to baví. Život nás má bavit. A je fajn, že jsi to objevila v tak raném věku. Pěkně jsi to napsala, takhle by to mělo fungovat. Přemýšlet, objevovat, užívat si.

A když bude moje rozhodnutí chybné, můžu se pokusit to napravit.

 
13.03.2015 20:55 Uživatel: milous6
Věk:  20

Město:Praha

0-100
Téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?
Text uživatele: 

Lemone: intuice je dobrá, určitě… Ale říkám si, jestli to opravdu má být tak Nu což, asi je to tak správné.

No, to je právě těžké říct. Užívám si ten proces poznávání, nikdy nevíme, co se v kom skrývá a jak nás to může obohatit. A ano, určitě počítám s tím, že to jednou vyjde, tak jak popisuješ. Asi můj prolém bude, že mě to táhne (= chci poznat) k mnoha lidem, což se ne úplně ztotožňuje s něčím vážným. Nevím, nedokážu říct…

Inko: moc se mi líbí, jakým stylem píšeš! Obzvlášť budu vzpomínat na "život nás má bavit", protože člověku se to tu všechno tu a tam slituje a neví kudy kam, je to moc povzbuzující.  

Mám ale další otázku, nakolik se má člověk v životě bavit a kde je ta hranice vzít vážně zodpovědnost za to, co děláme pro ostatní a jak být užitečnými?

 
13.03.2015 22:04 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?
Text uživatele: 

To jsou dnes nějaké filozofické otázky. Já jsem z Moravy, takže pro mě slovo bavit znamená asi něco jiného než pro Pražáka /nic ve zlém/. Neznamená to nějakou lehkomyslnou zábavu, ale tu chuť poznávat, objevovat, hrát si. /V dnešní době dost těžké-převažuje spíš deprese/

Takže mě život může bavit, ale zároveň si uvědomuji co dělám, cítím zodpovědnost za svoje činy. Tam hranice není.

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak chovat ke svému okolí? Máme možnost volby?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 5415x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1435x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1269x
Nesplněné sliby v rodině 2 899x
A jak se cítím já? 2 1013x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 983x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1264x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1211x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1346x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 1439x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny