Téma: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy - zkušenosti, tipy, názory, diskuze

05.02.2017 15:28
Uživatel: Dave
Věk:  22
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti a prosím o rady, jak vycházet s těmito dvěma skupinami lidí. Bohužel to musím v práci řešit každý den a už jsem z toho na prášky. Dělám vedoucího, ale zas ne tak velkýho abych moh něco změnit, takže nezbývá než se s tim smířit. Většina kolektivu je ženská, takže je to pěkná slepičárna.

Jedna skupina lidí je taková sladká, milá, usměvavá, dokonalá na pohled ale hned za rohem každého dost zle pomlouvá a to takovým způsobem, že to úplně snižuje hodnotu daného člověka. Jakmile ale pomlouvaný vstoupí do dveří, nahodí se sladký úsměv a vesele s ním šveholí. Člověk zmizí z dohledu a už je příšerný, neschopný, unavující apod. Druhá skupina jsou sice lidi, co Vám sice řeknou všechno do očí, ale takovým stylem jako "ty seš pro mě nula, nejsi pro mě autorita a protože si rozumím s tvým šéfem a jsi mi u prdele, tak po mně nic nechtěj a udělej si to sám". Když po nich něco chcete, nezájem.

Zažil tu někdo podobnou situaci? Jak vycházet na pracovišti v tomhle ovzduší?

Dík.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1836x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.02.2017 17:01 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy - zkušenosti, tipy, názory, diskuze
Text uživatele: 

Myslím, že tvoje hlavní starost je, abys měl autoritu - protože to je problém u každého člověka ve tvém věku, že ho lidi neberou přirozeně úplně vážně - pro starší je to zelenáč a bažant - vrstevníci čekají, že bude kámoš a běda když se tak nechová. Starší i mladší tak trochu počítají, že tě budou moc ovlivňovat - mladí skrze generační spojenectví - starší z pozice starších, zkušenějších - a když se ovlivnit nenecháš, tak to vnímají velmi negativně.

Tohle je etapa, kterou si ve tvém věku prošel kde kdo, kdo pracoval v nějakém širším kolektivu.

Na lidi s autoritou si ti agresivní tolik nedovolí a ani ohledně drbů to nejsou ty nejlepší terče - vždycky se líp drbe někdo bez autority.

 

Podle mně by ses tedy měl soustředit na to, abys měl autoritu.

Což znamená: být zásadový, stát si za svým slovem, mluvit na rovinu, být asertivní, nebýt vztahovačný a urážlivý, dělat dobře svou práci a pokud něco pokazíš, umět přiznat chybu. Nebát se požádat o radu - ale dobře se rozmyslet, koho o ni požádáš. Umět pokárat - ale i pochválit. Umět poděkovat.

 

Když narazíš na drby o sobě - neřeš to. Popravdě jsou málo důležité, zvláště pro ženy je to mnohdy jen jakési "koření života", které pokud nepřerostou v nějakou šikanu, mívá nulový dopad na praktické věci. Ten, kdo je drbán, je většinou zranitelný pouze tehdy, když si z těch drbů sám něco dělá. Pokud na to kašle, steče to po něm jak voda po kachně.

Když narazíš na drby o někom jiném, tak myslím je rozumné je buď zatrhnout nebo se toho drbaného případně zastat. Pokud dáš najevo, že drby nechceš slyšet, nchceš se jimi řídit ani je šířit, možná ubyde falešných kamarádů, ale je to právě bod pro tu autoritu.

 

Když na tebe bude nědo agresivní, je potřeba být asertivní. Nechat ho se vyvztekat, zachovat si chladnou hlavu a trvat si na svém. Např. na uvedenou věc můžeš reagovat slovy: "dobře, beru na vedomí, ale i tak trvám na tom, abyste to udělal vy, protože to je vaše práce." Priorita je: opakovat co po něm chceš a do jiných diskuzí se nepouštět, protože to je slepá ulička. A samozřejmě jsou i nepříjemnější metody - pokud máš pod sebou nějaké lidi, máš určitě i nějaké možnosti, jak je postihovat, když nedělají svou práci - pokud o takových možnostech nevíš, informuj se u svého nadřízeného. Normálně se zeptej, co máš dělat, když ti zaměstnanec odmítne vykonat práci, která je v jeho pracovní náplni. Ale nejmenuj - nejde o to hned bonzovat. Ale příště v té situaci prostě můžeš říct jen: "Opakuji, že po vás chci tuto práci. Pokud ji neuděláte, bude následovat to a to." A tečka. Nehádat se. Ale být připravený opravdu zajít do důsledků.

 

No a poslední věc - někdy jsou vztahy na pracovišti opravdu takové, že nejlepší je odejít. Práce je důležitá, ale duševní zdraví - které navíc se promítne dřív nebo později i do zdraví fyzického - je důležitější. Když jsou někde kreténi a vyjít a nimi opravdu nejde, je lepší si nedělat žaludeční vředy věčným polykáním vzteku a ponížení a prostě jít jinam.

Někde je i dobrý kolektiv.

 
05.02.2017 17:21 Uživatel: Dave
Věk:  22
Téma: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy - zkušenosti, tipy, názory, diskuze
Text uživatele: 

Milá Kateřino,

 

děkuji za Tvůj nadhled a moudré rady, je vidět, že jsi zkušená žena. Taky jsem si říkal, že si musím vybudovat autoritu, jen jsme moc netušil jak na to. To, co jsi napsala zní rozumně a líbí se mi to. Začnu na tom pracovat. Díky, D.

 
08.02.2017 00:30 Uživatel: Marcela45
Věk:  50

Město:Praha

0-100
Téma: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy - zkušenosti, tipy, názory, diskuze
Text uživatele: 

Kateřina je skvělá!! Dave, já z takového kolektivu musela odejít, musela, to se nedalo, to je v lidech, myslím že se to nedá ukočírovat!!  

Poslední rok mi z těch lidí bylo tak zle, že se mi ráno chtělo zvracet, tělo odmítalo poslušnost, fakt jsem nemohla a to jsem drsná, otřískaná zivotem!

Takové lidi bych já osobně přepravila na nějaký ostrov a ať se tam třeba sežerou, hajzlové!

Držím palce a hodně sil!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak vycházet s pokrytci a agresivními primitivy - zkušenosti, tipy, názory, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7519x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1748x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1994x
Nesplněné sliby v rodině 2 1157x
A jak se cítím já? 2 1259x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1250x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1566x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1498x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1725x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2133x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny