Téma: Jsem gay - nevím jak to říci rodičům a zbytku rodiny

24.10.2018 01:10
Uživatel: Adam752000
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

je mi 18 let. Asi 06/2018 jsem si uvědomil, že jsem gay. Nikdo o tom neví a neumím si představit, že by se to nékdo dozvěděl. Když vidí moji rodiče gaye, jsou zhnuseni. Nedokážou to snést a říkají, že je to odporné a hnusné. Každou chvíli slyším od kamarádů nebo rodiny nějaké vtipy o homosexuálech, proto je to pro mě obtížné. Aby to na mně nikdo nepoznal, musím se těm vtipům smát. Vždycky jsem byl jiný než ostatní. Baví mě nakupování obleceni, vaření, sport nebo poslouchání muziky- pop.   Všichni moji vrstevníci ale poslouchají rock a muziku úplně jinou než já. I za to se mi v minulosti někteří kamaràdi smáli a ptali se mě, jestli nejsem teplej. Tehdy jsem ale na homosexualy mel uplne stejny nazor jako oni.

Nikdy by me nenapadlo, ze jsem taky gay. Jednou jsem slyšel i narážku, že mám vysoký a něžný hlas.   Hrozně se do sebe poslední dobou uzavirám, snažím se nedat nic najevo. Jenže když se kluci baví o holkach, nemám prostě, co říct, vůbec mě to nezajímá. Naopak, když jdu na chodbách ve skole, pořád koukám po klukách, do některých se i občas zamiluju. Cítím se mezi kluky jako bych byl,, za mín". Cítím, že to možná někteří tuší, ze jsem gay.

Cítím se proto pořád velmi ponízene, mám strašně nízké sebevedomi. Nemůžu si ale pomocí, nikdy jsem se nezamiloval do žádné holky,   ani mě nikdy žádná nepritahovala, úplně naopak je to s kluky. Tuším, ze si to díky mému chování a zájmům možná myslí i rodiče a sourozenci. Nemam ale ani malinkatou odvahu jim to rict, bojim se neuveritelneho trapasu a posmechu, coz by me nesmirne ranilo.

Nevím, co mám dělat, abych byl zase sebevědomý jako dřív. Myslim, ze  díky mé homosexualitě toho ani už nikdy nebudu schopen. Prosím poraďte, jak byste jednali?

Děkuji za odpoved

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 853x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem gay
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.10.2018 09:47 Uživatel: TomíkSt
Věk:  24
Téma: Jsem gay - nevím jak to říci rodičům a zbytku rodiny
Text uživatele: 

Ahoj,

 

být gay je úplně normální a není na tom vůbec nic špatného. Gayové a lesby jsou stejně kvalitní lidé jako všichni ostatní a zaslouží si respekt. Sám jsem také gay a vím, že to ze začátku nebylo lehké. Rodiče také občas říkali věci, které byli homofobní, taky jsem si nebyl úplně jistý, jestli se o tom můžeme bavit. Nakonec jsem mamce řekl, že mám kluka a že jsem gay. Nebyla nadšená, dokonce i plakala, říkala, že budu mít těžký život a řešila co udělala špatně… hodně jsme o tom spolu pak mluvili, vysvětlil jsem jí své pocity, vysvětlil jsem jí, že nic špatně neudělala, vysvětlil jsem jí, že s tím přece nic nenadělám,   a že by měla být ráda, že jsem si našel člověka se kterým se máme rádi… uplynul nějaký čas a teď? Maminka si velmi si oblíbila mého partnera, podporuje zákon, který umožní aby se gayové a lesby mohli vzít a těší se, až budu moci přijít na naši svatbu…

Moji kamarádi taky měli hodně narážek na gaye - to je prostě v takové té drsňácké středoškolské řeči běžné, ale nakonec to taky všichni vzali úplně v pohodě.

Rozumím, že třeba Tvoje okolí takhle v pohodě být nemusí, ale obecně platí, že Češi jsou vůči gayům a lesbům dost otevření, i když si z nich občas dělají legraci o čemž svědčí například, že 70% české společnosti podporuje manželství i pro gaye a lesby. Není teda podle mě třeba se bát, že Tě ostatní nepřijmou. I když to tak nemusí vypadat, spousta lidí je s tímhle úplně v pohodě. Pokud bys chtěl poradit od lidí, kteří jsou poněkud větší odborníci než já, napiš do poradny "s Barvou ven". Odkaz:  https://www.sbarvouven.cz/. Je to parta super lidí, která Tě určitě podrží, pokud by Tě Tvoje okolí přeci jen nebylo schopno přijmout.

 

Drž se a neboj se! Nemáš se za co stydět. Stydět by se měli Ti, kdo vůči Tobě útočí.

 

 

 

 
29.07.2019 09:40 Uživatel: Konec
Věk:  27

Město:Kolín

Téma: Jsem gay - nevím jak to říci rodičům a zbytku rodiny
Text uživatele: 

Buď rád že jsi ještě tak mladý, mě je 27let kvůli strachu z nepřijmutí ze strany rodiny jsem ukončil 3letý vztah s partnerkou a odstěhoval se, zmrazil veškerý kontakt s přáteli, rodinou. Přestěhoval jsem se blíže k partnerovi a rok s ním žil. Neklaplo to. Jsem bez peněz, bez přátel, sám v cizím městě a už ani nevím jestli jsem na kluky nebo holky, začal jsem se uavírat a už vůbec nemám sociální přijem, spadl jsem do drog a zjistil že je asi všechno jen moje vina. O víkendu jsem se snažil předávkovat, nepovedlo se.  

 
29.07.2019 20:36 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jsem gay - nevím jak to říci rodičům a zbytku rodiny
Text uživatele: 

Adame, sice nejsem lesba, tak s coming outem neporadím, ale všimla jsem si jedné věci.

Na gayovi se většinou dřív nebo později pozná, že je gay. Ti, kteří se snaží předstírat, že gayové nejsou, jsou většinou dost v křeči, mají velký problém se sebevědomím a okolí je řeší mnohem víc než regulérní gaye, protože ta přetvářka (byť je pochopitelná) působí trapně, nedůstojně nebo dokonce směšně. Znám minimálně dva gaye, kterým rapidně stouplo sebevědomí a kterým se zkvalitnil život partnerský a společenský po té, co přestali hrát heterácké divadélko a šli s pravdou ven.

Proto ti doporučuji totéž. ; -)

Blbé poznámce se sem tam nevyhneš, ale to nikdo. Někdo je vysmívaný kvůli sexualitě, jiný kvůli vzhledu, schopnostem a pod.

Ale předstíráním vlastně nic nezískáváš, ono to nejspíš bude k poznání čím dál tím víc, jen ty budeš čím dál tím víc nešťastný a zamindrákovaný.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem gay - nevím jak to říci rodičům a zbytku rodiny
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Líbí se mi pohledný kolega v práci, chtěla bych s ním sex 7 531x
Líbím se zadanému kolegovi nebo nelíbím? 1 212x
konflikty se sestrou po úmrtí matky 10 335x
Pracovní vztah nebo flirt mezi mnou a kolegou? 12 359x
Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek 4 588x
Já, partner a ta třetí 5 578x
z přítele doma dělají workoholika 2 438x
Chodím s ladyboyem a nevím jak to říct rodině 3 837x
Jsem neprůbojný a nevím jak navázat vztah a o čem mluvit s holkama 1 616x
Chtěla bych si popovídat, vzájemně se podpořit a naslouchat si 3 584x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 15748
Počet odpovědí celkem: 171461
Počet registrovaných: 4660 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejkomentovanější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny