Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!

04.09.2017 22:48
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  49
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Ahoj

Nedávno (9.6.2017, téma Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?) jsem tady psala o příteli, který pořád  spal. Mnozí z vás uvedli že se možná jedná o nějakou nemoc a  měli jste pravdu. Jenže přítel vůbec nic neřekl a ni si nestěžoval, nebo neupozornil že by ho něco trápilo. Jen na únavu a to on si myslel že je z práce tak moc vytížený. Jinak chodíl pokaždé k lékaři na kontroly a odběry když přijel  domů, protože měl zvýšený cukr a od dubna si stěžoval  na bolest kolene, ale na to mu jeho lékař dal jen mast a nijak zvlášť ho nevyšetřil, uznal práce schopným i když jezdil s kamionem. Proto jsem ani já  netušila když chodil pravidelně k lékaři  co 2-3 měsíce, že by mohl byt hodně vážně nemocný a myslela že je opravdu vytížený z práce, protože ospalost z kolene je hodně divné, takže jsem si myslela že možná má i silné léky. Bohužel mast nezabrala, koleno bylo ještě horší, ale  i přes sliby že půjde ještě k lékaři než odjede po 3 týdnech  do práce - nešel.

V práci se mu zdravotní stav tak moc zhoršil, prosil firmu za týden aby ho poslali  domů, což odmítli, ale pak se sesypal a musel stejně domů, kde mu lékař aspoň už koleno prohledl a dal obstřk, jinak opět žádné důkladnější vyšetření v jakém stavu přijel a padal na levou stranu. Jen řekl  jinak bude muset  s kolenem  na operaci. A jeho sestra - bývala zdravotni sestra mu slíbila, že mu zajistí nejlépší péči v nemocnici a dohlídne na to, což  tak nebylo.

Když dojel za mnou takže nebyl schopný ničeho, ani moc chodit a jen spal a spal. Do týdne to dopadlo tak že nemohl už ani dojít na záchod  a sesypal se. Pokud šel ven, vždy upadl, ale nikdo nám nechtěl pomoct ho zvednout, protože  já sama 50 kg a po operaci páteře jsem neměla sílu zvednout 100 kg chlapa a lidé odmítali, takže musel posbírat síly. Hrozné jak jsou mnozí lidé bezohlední!!! Proto pak  chtěl do nemocnice. protože nemohl se postavit.

Odmítli pro něho dojet, že si má zavolat taxíka! Nakonec jsem poprosila kamarádku a odvezla ho do nemocnice, kde ho moc taky nevyšetřili, když viděli že má obvázané koleno, tak mu udělali jen převaz, a změřili tlak a poslali k jeho lékaři. Nechtělo se mu protože neměl moc sil, a já nemám  řidičák. proto jsem chtěla aby pro něho dojel syn, ale přítel odmítl, že  cestu nějak zvládne. 150 km, nikdo z jeho rodiny jinak pro něho přijet nechtěl.

Cestu zvládl vyčerpaný, ale jeho lékař  ho opět nějak nevyšetřil a jeho sestra pak musela na doktora přitlačit co  s nim tedy má dělat v takovém stavu, proto ho pak poslal konečně do nemocnice v místě  bydliště  na vyšetření  a tam zjistili, že má nádor v mozku v hodně pokročilém stadiu a prý nedalo se už s tím nic dělat - to mi jeho rodina řekla až 1 den před smrtí! Jinak jsem do te doby nic netušila ani přítel.  

Jenže pak s jeho rodinou mi nastalo peklo, jeho sestra mě začala urážet že jsem vychrtlá mumie až se na sebe podívám a já byla pro přítele jen přítěž, že se na mě měl s mou pateři vykašlat a měl zůstat u mámy, že mu to všichni říkali, že jsem mu prý nedokázala pomoct. Vůbec nechápala že já nejsem lékař - od toho  lékař aby ho vyšetřil a  on aby určil diagnozu, že ho lékaři špatně léčili, já  za to nemůžu, ale jeho sestra na mě házela špínu dál. - Třeba že jsem jim neřekla že pořád přítel spal, jenže já jsem jim to říkala pořád když volali, že mě nevnímali  za to nemůžu. Oni však si všimli  už před Vánocema že je přítel nějak divný a unaven, tak proč s ním nic oni  nedělali a sváději to na mě?

Já jsem s nim  před Vánocema moc nebyla, protože měl potřebu byt s mámou a kamarádem takže jsem si jeho stavu všimnout nemohla. jen jsem  je upozornovala na částe výkyvy nálad, a chtěla řešit u psychologa. Ale jeho sestra řekla že proč s něho dělám blázna? Že blázen jsem já. Přitom  by se možná na něco přišlo? Měli jsme i termíny, ale při jeho zaměstnání bylo nemožné mu nějaký termín určit když mu kolikrat firma změnila.

Když po 3 týdnech v nemocnici zemřel, ptala jsem se proč mu nesnažili  se o léčbu, a jeho rodina řekla že už se nedalo nic dělat že se na to přišlo pozdě a on sám nic neřekl že by měl nějaký problem. Dnes (05.09.2017) mě uražejí, že kdyby za mnou nejel a zůstal u mámy tak by ještě žil a možná i  uzdrravil. Tak to ty lidí nechápu, protože mi  tvrdili že už se s tím nedalo nic dělat a  teď mě obviňujou. Tak proč ho vůbec poslai do nemocnice když jeho máma dělá takové zázraky? A nechali ho tedy v nemocnici zemřit? Jsou vůbec normální?

Pohřeb pak  taky proběhl divně, jako by přišli na zábavu-rodina vysmatá, dokonce i máma, tu zajímalo  kde se ztratil od přítele zlatý řetízek který nosil neustále na krku a já vůbec nic netušila. Jako by měli mě za zlodějku. A ještě se  starali  jestli jsem aspoň příteli koupila kytici. Že jsem  mu ji já jedina dala do rakve je nezajímalo, Ani vlastní máma svého syna nechtěla naposled vidět. Divné. Pak se všichni divili že mě smrt přítele tak moc zasáhla. jsou vůbec normální???? Pak mi několik týdnu nechtěli sdělit jestli je už na hřbitově. Nechápu co z toho ti lidé mají, proč se tak chovají, co si na mě ještě vymysleji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2099x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nemocný přítel,divné chování jeho rodiny
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.09.2017 23:10 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Sluníčko upřímnou soustrast.

 

Jsi teď plná emocí, což je pochopitelné. Když teď už přítel nežije, nemáš s těmi lidmi nic společného a nikdo tě nemůže nutit se s nimi stýkat. Pokud jsou na tebe zlí, už je nekontaktuj a nechej to nějak plavat. Oni také budou plni bolesti, škoda, že to nemůžete sdílet spolu. Mohlo by vás to sblížit, ale za těchto okolností to naopak jitří vaše city. Odpoutej se od nich a jdi dál svojí cestou.

 

Jediné co mě ještě napadá, byt kde jste žili je tvůj nebo byl přítelův?

 
04.09.2017 23:33 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Našla jsem tvé předchozí téma, tak byt je tvůj a naopak si na něj dělal přítel nárok, píšeš : "A ještě si klidně tvrdí všem známým že až já umřu, tak ten byt dostanou bratrové děcka!! Přitom jsem o 9 let mladší než přítel a on už myslí na mou smrt. Tak to už přehání. T myslel že ten můj byt zdědí přítelové děcka???? Si na to děla nárok?? "

 

No při vší úctě k zemřelému příteli byl podobný jako jeho příbuzní a přepočítal se, když myslel na tvou smrt. Ty tu jsi, ty jsi neumřela a jsi živa. Zavři tuto bývalou kapitolu svého života s přítelem, co myslel na tvou smrt a chtěl tvůj byt pro svoje děti  a jdi dál.

 

 
04.09.2017 23:24 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Já sem vložím pro ostatní to téma, které jsi psala minule  (klikni)

 
04.09.2017 23:37 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Jé to je náhoda, já se to předchozí téma také jala hledat, trvalo mi to nějakou dobu, bylo to v jiné sekci, ale nakonec jsem ho našla.  

 
05.09.2017 00:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Upřímnou soustrast, Sluníčko…

 

Jinak, no, co k tomu říci…

Já tedy mám osobní zkušenost takovou, že někteří muži, byť jsou si dobře vědomi toho, že se s nimi něco děje, tak si okolí prostě nestěžují a k doktorovi nejdou, protože by je ani ve snu nenapadlo, že se děje něco až tak vážného. No a okolí si pak začne všímat toho, co Ty - velká únava, změny nálad, omezení sexuálního života, zloba směřovaná k okolí atd. A to okolí také hned nenapadne, že se děje něco až tak vážného, to také znám…

Co tím chci řici, Sluníčko, nezlob se už ani na přítele, ani na jeho rodinu, odpusť jim. Přítel za vše již před tím (jak jsi popisovala minule) dle mého názoru vzhledem k jeho velmi vážnému onemocnění až tak úplně nemohl, no a jeho rodina teď kope kolem sebe, a ještě bude, je to na jednu stranu přirozená reakce. Každý reaguje na takovou situaci jinak, a někdo tak, že se zlobí na celý svět nebo jen na někoho, a hledá možné i nemožné "chyby" ve smyslu co by bylo kdyby… co by mohlo být kdyby atd. , kdy následuje výčítání, obviňování atd. To jsou jen výkřiky bolesti na duši, si myslím já. K tomu patří i ty další navenek viditelné zdánlivě zvláštně působící reakce jeho rodiny, že byli na pohřbu vysmátí, jeho maminka ho nechtěla vidět atd. , ale nitro a duše každého z nich, tam se dle mého názoru a zkušenosti odehrává něco jiného, něco, co nechtějí dávat navenek najevo, uvnitř si myslím to ale každého z nich také hodně bolí. Prostě každý člověk reaguje na takové trauma, kterým úmrtí blízkého je, jinak až všelijak či až jakoby nepochopitelně, případně nepředvídatelně.  

Jestli mohu poradit, nechte vše, co bylo nebo nebylo spát, ať může přítel v klidu odpočívat.

 
05.09.2017 07:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Ahoj.  

Je mi líto co se stalo, určitě lékaři zanedbali péči, protože vysoká spavost, poruchy emotivity a nálad jsou rozhodně indikací k laboratornímu vyšetření, neurologickému vyšetření a případně i internímu vyšetření. Pokud nebylo provedeno, dle mého názoru šlo o non-lege artis (nesprávný postup).  

Dále si myslím, že jakékoliv vyčítání "s křížkem po funusu" je naprosto zbytečné. Co se stalo, vrátit nelze a jediné co lze, je poučit se z toho. Výčitky a invektivy ze strany rodiny jsou ubohé a nic nového nepřinášející (jen zlobu a rozlady).  

Přemýšlím nad souvislostí kolene a spavosti. Nádory mozku totiž nikdy nemetastazují. Šlo asi o rakovinu jinde v těle, která následně metastazovala do kostí a mozku. Bohužel je pravdou, že v takovém stavu je možné pacienta zachránit vzácněkdy.  

 

(jsem lékař, neurolog s 11letou praxí)

 
05.09.2017 09:13 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  49
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Ano minule jsem psala že jeho rodina taky pořád spí, tak mě to mátlo. Po vašich odpovědí jsem si uvědomila že je to přítelovie spaní fakt moc divné, když ještě před půl rokem fungoval. Nepsala jsem tady všechno teď ani předtím, protože by to bylo na dlouho. Než odjel do práce za 3 týdny, řekla jsem mu aby ještě šel na kontrolu k lékaři na kterou měl jít, ale nešel a spěchal za rodinou, kamarády a hlavně vystřídat kolegů do práce který jel na dovolenou!!!

Přesně nevím  jak to bylo s tou rakovinou, protože jeho rodina mi tvrdí pokaždé něco jiného? Ale až ten večer před smrtí švagr řekl že měl nádor  v mozku a na plících, proto mi bylo divné že ležel na plicním oddělení.

To jsem u něho zpozorovala, že nějak na plících chrčí, moc kašle a mnohem více kouřil než obvykle, proto jsem ho nutila až jde s tím k lékaři aby neměl zápal plic nebo něco jiného! On mě však odbyl že už zápal plic prodělal a raději si uvaři bylinkový čaj od "maminky". Nedonutila jsem ho. Ale byla jsem trochu klidnější když chodil na pravidelné prohlídky k lékaři když přijel domů, takže jsem si myslela že to není nic vážného.

Jenže je mi bylo divné když chodil na ty pravidelné prohlídky ohledně zvýšeného cukru, a taky jako řidič kamionu měl povinné, odběry krve a moče, který jsem si všimla když ten poslední týden nesplachl wc, byl zbarvení do hnědá! Nechápu že jeho lékař nic nepoznal podle výsledků!

Jinak já jsem dříve nemohla při jeho zaměstnání včas nic poznat, protože jsme byli spolu hrozně moc málo a jen jsme komunikovali přes mobil, nebo když se zadařilo i Skype. Jen mi byly divné ty náhle výkyvy nálad.

Si  myslím že to jeho dřívější chování ke mně mohla způsobit  možná i ta jeho zákeřná nemoc. Nevím.

 

 
06.09.2017 07:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Ahoj.  

Za sebe děkuji za zajímavou kazuistiku.  

 

Jinak jak jsem psal, je mi moc líto co se Ti stalo. Na tom se nic nemění.  

 
06.09.2017 09:45 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  49
Téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Text uživatele: 

Je to hrozná rana, protože to šlo hrozně moc rychle. Nikoho nenapadlo že by to mohlo byt jinak. Přijel domů, sesypal, a za 3 týdny zemřel aniž by to tušil. Nájednou tady není. Nikdo jsme nebyli připravení že mu zbývá tak málo času života, jen jeho sestra. Těžce smiřitelné, v 58 letech, na rozdíl u mnohem starších lidí, kdy už víme že věkem to  lepší nebude.

Zvláštní že i při jeho nemoci, kdy už vlastně nemohl se pohnout na levou stranu a nemohl chodit, chtěl ještě 2 dny před smrtí jet domů a jet někam na výlet a pak na dovolenou do Řecka.

Odpovídám ještě na předešlé otázky komu patřil byt. Byt je můj, který mi nechal bratr nechal přepsat.

Auto je přítelovo, i když vždy tvrdil že je naše. Ale stejně mě jeho rodina zkoušela co s tím  autem, že jim stojí před garaži? Řekla jsem že to je problem jeho syna, protože oni jak jsem zjistila mysleli že si na to auto dělám zřejmě nárok, ale  byli překvapení že jsem jim to auto nechala. I když mě to mrzí, že mi nezůstalo, ale přítel ještě když byl v nemocnici ho stejně nechal synovi. Pak řekli že auto už stejně má syn takže nevím co to mělo znamenat proč se mě ptali co s tím autem když ho už stejně měl syn.

Proč to píšu-bylo to od jeho rodiny hodně hnusné když ještě za přítelova života už nastaly tahanice o věci a cennosti, majetek, a jestli mi  v bytě po něm ještě zůstalo něco cenného. , aniž by to chudák tušil co se za jeho zády děje!!! A taky že měl spoustu pojištění které platil, ale špatně zřídil prý pojistku, jednalo spíše o úrazy, ale na nemoc nepomyslel, takže finančně nezajistil své blízké. ! Hnusné. !!! Jak ještě za přítelova života byli jak supi, řešili peníze. Co si jinak o tom myslet.

Proto si nejsem jistá jestli opravdu měl přítel rakovinu v takovém stadiu že se nedala léčit,  už nic dělat, nebo ho rodina odmítla léčit, aby něco po něm získala. ??? I když vlastně o léčbě především rozhodujou lékaři. Já vím že mi pracuje teď psychyka, ale já te rodině nevěřím, jak to ve skutečnosti s tou léčbou bylo, protože tam nebyly moc dobré vztahy a vše se tam pohybovalo kolem majetku,  peněz, závisti. Jenže jak všichni píšete nechat to už jít a přítele nechat  na pokoji.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemocný přítel zemřel a rodina mi vyčítá, že jsem pro něj dělala málo - je to lež, křivda a mrzí mě to!
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7580x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1773x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 2034x
Nesplněné sliby v rodině 2 1176x
A jak se cítím já? 2 1277x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1276x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1591x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1519x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1751x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2158x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny