Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti

01.10.2016 21:53
Uživatel: Nevim
Věk:  20
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

 

Dobrý den,
toto tèma zakládám asi hlavně proto, protože bych chtěl slyšet vaši radu. Můj problém je, že se cítím sám a opuštěný. Jsem spíše typ člověka, který nevyhledává velké společnosti a nejsem nijak společenský založen, ale čeho je moc toho je příliš.

Ve škole se bavím s pár spolužáky ale je to takové nijaké. Po škole se nestýkáme a bavíme se jen ve škole, to že bych s nimi někde zašel to asi nejde. Oni nikde také po škole nechodí a ani nevím jestli bych vlastně chtěl.

Mám 2 kamarády které znám už od 5 let. Občas s nimi asi 3x měsíčně někde zajdem. Na výlet, pokecat a projít se ven, na golf. Jsem moc rád, když mě někde vezmou. Dříve jsme byli taková super trojka, ale teď mi to připadá, že oni jsou největší kamarádi a já tam jsem spíše nějak navíc a navíc už to je trošku jíme než dříve. Ne, že by mi vadilo, že k sobě mají blízko, ale spíše mě mrzí, že se cítím tak nějak odstrčeně a ani mě to někdy nebaví tam s nimi, protože si připadám navíc.

Partnerku nemam, asi bych chtěl, na druhou stranu si říkám, co by se mnou dělala. Sice mám nějaké své zájmy, ale nějak na ně ztrácím chuť v tomhle rozpoložení.

Kamarádů moc nemám, také jsem byl jednu dobu na ZŠ šikanovaný.

Dneska (01.10.2016) už vlastně nikde moc nechodím. Jdu do školy ze školy, asi 3x týdne si vyjedu na kole, ale to je individuani věc. Občas se jdu někde do parku projít, ale někde vyloženě mezi lidi, na koncert, na náměstí, kde je nějaká zajímavá akce nebo jiná věc nejdu, protože je mi trapné tam jít sám, když tam vidím všechny ve skupinkách. Zase kdyby mi ale někdo teď napsal nechceš jít zítra (03.10.2016) s námi do čajovny, bude nás tam 6, tak dobrá příležitost na seznámení, ale asi bych odmítnul, protože se stydím mluvit s cizími lidmi a ani nevím co bych jim říkal.

Mám své zájmy a rád se bavím na určité témata, ale tohle nikoho nezajímá a obdivuji lidi, kteří se dokazi bavit s každým. Nevím jak si najít kamaráda a nebo kamarádku. Byl jsem chvíli na seznamce, ale tohle jsem přestal zkoušet, protože tam nechci mít fotku a bez fotky nikdo nenapíše.

Děkuji za rady

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1619x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Osamění, opuštěnost
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.10.2016 23:18 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Text uživatele: 

Já si myslím, že by sis měl napřed v hlavě srovnat, co chceš.

Jestli chceš trávit čas sám a je ti tak dobře, tak si tak žij, není na tom nic špatného - a nenech se ovlivňovat tím, že druzí jsou společenští - nemusíš se jim přizpůsobovat,

Jestli ale chceš nějaký společenský život mít, musíš pro to něco udělat. Ono "sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě" už dávno neplatí. Když budeš sedět v koutě, tak budeš sedět v koutě napořád. Když chce člověk kamarády, musí si je nějak získat. Minimálně tak, že o ně jeví zájem a jeví zájem o nějaké trávení společného času.

Že se rozpadají kamarádství z dětství je přirozené, mění se priority, zájmy, zkušenosti, životní cíle, názory, někdy i trochu povaha. Ale mohou vznikat nová kamarádství. Ale když budeš chodit ze školy do školy a jinak vysedávat doma - a ve škole partu nemáte - tak asi ti kamarádi z nebe nespadnou.

Chápu, že se třeba ostýcháš nebo cítíš trapně, ale tak neřeš že jsou lidi ve skupinkách, ale zaměř se na účel té akce: na koncertě si užívej muziku, na akci pozoruj idi a dění, bav se, nasávej atmosféru. Zkus se na lidi usmívat, zkus leký krátký oční kontakt - třeba na tebe někdo kývne, zeptá se, jestli nemáš oheň, nevíš, kde jsou nejbližší toalety, kolik je hodin, co si myslíš o té akci - a rozhovor je započatý.

Zkus přemýšlet nad novými aktivitami a koníčky. Taneční kursy, nějaké sportovní aktivity, kde se schází víc lidí, třeba nějaké kurzy bojového umění nebo sebeobrany, nebo něco jiného, co by tě zajímalo.

S fotkou na Seznamce máš pravdu, ale s trochu šikovnosti jde vymyslet fotka, na které člověk není moc k poznání a která vzbuzuje zvědavost - a reálnou fotku lze poslat až po navázání kontaktu. Viděla jsem černobílé fotky v pološeru, kde bylo stěží poznat, jestli je to muž nebo žena, tvář třeba za cigaretovým dýmem, rozostřenou, protože zaostřeno bylo na něco jiného, tvář v nějaké masce, fotku zdálky, z nějakého extrémního úhlu a pod. - nejsem sice zrovna tohoto fanoušek, ale na druhou stranu si myslím, že když člověk zapojí hlavu, může vymyslet i něco, co ho docela vystihuje.

Doporučila bych ti zkusit internetovou seznamku.  Jde tam hledat lidi - i jen kamarády - podle slunečního znamení nebo podle koníčků, nebo podle toho, kde žiješ - myslím, že to je právě taková seznamka, kde je hodně lidí i jen že si chtějí třeba pokecat a někoho poznat jen kamarádsky, ty stránky totiž primárně seznamka nejsou, je to jen přidružená funkce. A hlavně - tam nelpí na tom, že jako fotku musíš mít svůj obličej, můžeš si tam jako avatar dát jakýkoliv obrázek. Sama tam fotku nemám a občas mi někdo napíše nějaký pozdrav jen proto, že mu to vyjede že mám stejné datum narození a tak. Člověk tam nemusí být v takové křeči jako na seznamkách kde jde jen a pouze o hledání partnera.

 
02.10.2016 14:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Text uživatele: 

Nu, vidím, že z mého příspěvku zmizel název té konkrétní Seznamky, teď ten poslední odstavec vypadá trochu nesmyslně. : -/

 

Já to smazání chápu, ale popravdě bych uvítala, kdyby namísto toho smazného odkazu a názvu těch stránek třeba administrátor umístil závorku (smazáno z důvodu toho a toho) , nebo na konec příspěvku přibyla věta příspěvek byl edivotán (krácen) z důvodu toho a toho -  aby bylo patrno, že se v tom příspěvku někdo hrabal a nevypadalo to, že já to takto nelogicky napsala.  

 

Trochu jsem doufala, že když tu člověku jde o to, aby někomu poradil a ta rada je směřována na nekomerčně zaměřený zdroj, že to takto hrotit nebudete.

 
04.10.2016 17:47 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Text uživatele: 

ty zásahy admina taky často nechápu, ale psaní o tom je to jako házení hrachu o zeď …

 
02.10.2016 08:30 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Text uživatele: 

Už jsem to sem dával víckrát - zkus si v okolí najít nějaké party podobných zájmů. Nepíšeš odkud jsi, já žiji v Praze a tady je toho neurékom. Klidně můžeš začít s tím kolem, jsem členem několika skupin, které rády občas někam vyrazí (většinou o víkendu). Když nebudeš chtít, nemusíš se tam s nikým bavit, prostě "si odjedeš svoje", když zjistíš, že je o čem, můžeš o polední pause a jiných zastávkách zapříst nějaký rozhovor.  

 
02.10.2016 14:07 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Text uživatele: 

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.  

Tvoje psaní má poměrně často nějaké ALE. Schválně si to po sobě znovu či několikrát přečti, a spočítej si, kolikrát to ALE tam máš napsané, a které vyjadřuje proč nejde tam to či ono, proč nejdeš tam a tam atd. atd. Dokud v Tvé mysli a následně v Tvém uvažování bude tolik ALE, tak se nikam neposuneš. Čili, pokud chceš, aby to bylo jinak, potřebuješ začít jinak smýšlet a uvažovat, nehledat ALE proč to nejde, proč nejít tam a tam atd. , nýbrž hledat ALE proč ano, proč klidně jít sám někam, kde jsou i jiní lidé a tam postupně navázat kontakt. Taky můžeš nehledat pouze na seznamkách, ale pokud máš své zájmy a určitá témata, o kterých se rád bavíš, tak určitě existují o nich nějaké diskuse na netu, kde se můžeš zapojit, nebo v reálu určitě existují lidé stejně zaměření, kteří se i někde společně stýkají s těmi samými zájmy co máš Ty. To je jako s tím kolem, jak Ti radí Patrik, to přeci nemusí být pouze individuální záležistost mimo ostatní lidi. A co škola, kterou studuješ, předpokládám, že má nějaké zaměření, tomu se dá také přeci někde a mimo domov jistě věnovat? Co vlastně studuješ, a jaké jsou Tvé zájmy a ta témata, o kterých se rád bavíš?

P. S. Stejných témat, jako je to Tvoje, je tu hodně, zkus si v nich počíst, třeba některé rady pomohou i Tobě.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Obavy z nových lidí vedeou k osamění a opuštěnosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 5108x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1397x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1221x
Nesplněné sliby v rodině 2 879x
A jak se cítím já? 2 987x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 961x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1227x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1173x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1318x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 1396x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny