Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to

01.10.2016 14:08
Uživatel: Milla
Věk:  22

Město: Boskovice

Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj,

zkusím popsat svou situaci a možná se tu najde někdo, kdo mi může poradit co s tím. Odmalička jsem neslyšící, mám praktickou hluchotu, ale vyrůstám ve slyšící společnosti, chodila jsem do školky i do školy pro slyšící děti, znakový jazyk bohužel neovládám, umím mluvit, dokážu se s lidmi běžně bavit skrz odezírání. Během školních let jsem naštěstí nezažila nějakou šikanu nebo tak. Spíše se našli spolužáci, kteří si mysleli, že si jen vymýšlím, že neslyším, protože opravdu na neslyšícího člověka nevypadám.

Po studiu jsem nastoupila do práce, kde jsou opět jen slyšící, ale chovají se ke mě moc hezky, jsem v práci moc spokojená. a teď nastane to ALE. hodně mě trápí, že vlastně nemám žádnou pořádnou kamarádku se kterou bych někam zašla, o nějakého kluka jsem taky od studií nezakopla a vlastně nevím, jestli by se mnou slyšící kluk chtěl mít rodinu (když člověk nad vztahy přemýšlí lehkomyslně, tak ho to nenapadne), rodinu nemám moc velkou, takže z rodiny taky nemám s kým kam jít. Moje víkendy většinou vypadají tak, že spím do dvanácti a pak se jen plahočím od ničeho k ničemu a je mi smutno. Mám pocit, že mě nečeká žádná budoucnost, že zůstanu uplně sama. Možná jsem celkově sama i proto, že dnes (01.10.2016) se už moc nenosí nějaká slušnost, ochota, věrnost, důvěra v přátelství a tak.

Poradíte mi něco? alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1914x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Smutek v životě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.10.2016 14:50 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Ahoj a jaké máš třeba zájmy? Soudě dle psaní budeš se sebou a svým handicapem velmi srovnaná (chvála tvému okolí, měla jsi zřejmě velké štěstí a nebyla jsi obětí posměchů) takže bys mohla být pro mnohé lidi zajímavá, kor pokud ty sama jsi ochotná, věrná a věříš v přátelství! alt Btw já taky, ale též nemám "vhodné" okolí alt. Jo a spala jsem do jedný a už teď zívám, takže v pohodě alt Z víkendů si nic nedělej alt Si můžem podat ruce, jsem ráda, že v tom nejsem sama, haha .

 
01.10.2016 15:22 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Podle mne je větší problém v tom, že žiješ v malém městě, než to, že jsi neslyšící. Podle toho, co píšeš, jsi se s tím vyrovnala tak dobře, že okolí občas i pochybuje, jestli si nevymýšlíš - to je super.

 

Pokud mohu poradit, snažil bych se co nejdříve osamostatnit. Máš práci, super. Teď nějaké vlastní bydlení (nechceš si přece nápadníky vodit k rodičům ). Zkus zauvažovat o přestěhování do většího města (jasně, chtělo by to začít hledáním práce tam).

 

Zkus se víc dostávat mezi lidi, zapiš se do nějakých kurzů (čekoholiv), choď na výlety (kdyby už třeba i s Klubem českých turistů, i když tam je to většinou starší věková kategorie), … Jestli jsi hezká, tak se nemusíš obávat, že bys nenašla nějakého partnera. A nejspíše ho najdeš i když hezká nebudeš. Ono dnes (01.10.2016) je spoustu ženských hodně vybíravých, ty máš výhodu, že jsi ještě mladá, máš šanci si vybrat, než jim bude 35, začnou jim bít biologické hodiny a narychlo budou shánět někoho, s kým by zplodily dítě

 
01.10.2016 15:32 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Boskovice jsou blízko Brna, nezkoušela ses třeba někdy dostat do nějaké komunity neslyšících v Brně? Já vím, vyrůslala jsi mezi slyšícími, ale proč si nezkusit najít kamarády i tam? A neuvažuješ o tom, že by ses přece jen naučila znakovou řeč? Měla by jsi pak určitě i víc možností se seznámit.

 
01.10.2016 15:52 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Dovolím si s kavenkou nesouhlasit. Pokud Milla nemá problém v komunikaci se slyšícími, měla by si primárně hledat přátele a partnery tam. I pro případnou rodinu je výhodou, pokud jeden z partnerů slyší. Nejsem úplně příznivec toho, že by lidi mělo sbližovat postižení, tedy to, co je trápí. Spíše by je mělo sbližovat to, co je těší - třeba sport, výlety, literatura, nevím jak moc je Milla schopna si užít filmy (I když v kinech je většina filmů s titulky, nevím, jaký je to zážitek bez ruchů).

Ale dojíždět do Brna a snažit se tam přidat k nějaké komunitě není špatný nápad, jak jsem psal výše, klidně nějaký spolek turistů.  

 

Vše odvisí i od toho, jak je atraktivní - pokud dokáže zaujmout svým vzhledem, rozhodně bych toho využil.

 
01.10.2016 17:11 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Kamarádů můžeš mít libovolný počet a proč nemít i některé mezi neslyšícími? O co jsou oni horší než slyšící kamarádi?  

 
01.10.2016 15:52 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Víš, ono je to zákonité. Pokud budeš malinovou šťávu držet v lahvi od malinové šťávy, tak ta šťáva, ať je slaďounká jak chce, nevytvoří chutný drink …. až dokud ji nepřileješ do sklenice s vodou, nebo ještě lépe do džbánu s vodou.  

 

Zkrátka, musíš začít chodit mezi lidi.  

 

Ale život máš teprve před sebou. Jsi milá a chytrá holka, všechno dobře dopadne. A věřím, že kluci s Tebou budou chtít mít rodinu. Nikdy neuvažuj o tom, že hluchota by měl být vážný problém. Já si to nemyslím. Právě opačně. Myslím si, že možná dokážeš naslouchat druhým lidem mnohem víc, než spousta slyšících. A to je spíše přednost než handicap!

 

A nemyslím si, že dnes (01.10.2016) se nenosí nějaká slušnost, ochota, věrnost, důvěra v přátelství a tak. Myslím si, že je to stejné jako v každé době. Jen těch lidí, co sdíli tyto hodnoty bylo je a bude vždy méně a méně je je slyšet než ty ostatní nemravné křiklouny. Ale lidé, kteří uznávají stejné hodnoty jako Ty existují.  

 
01.10.2016 17:30 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Text uživatele: 

Nemáš kamarádku, se kterou bys někam zašla.

A zkusila jsi někdy nějaké ženě nebo dívce, která ti je sympatická, nabídnout, abyste zašly na kafe, do kina (film s titulky zvládáš, ne? ) , na výstavu? Tak totiž kamarádství vzniká.

Kamarádi se dají najít i na sociálních sítích - i když pro skutečné přátelství podle mně je nezbytné navzájem věnovat čas i skutečnému nevirtuálnímu setkávání. Ale na síti se dají lidi podobných zájmů, ze stejného města a pod.

 

O víkendech se plahočíš od ničeho k ničemu.

Najdi si nějakého koníčka. Nic tě nebaví? Žádné ruční práce? Nějaká pohybová aktivita? Nemáš chuť něco vytvářet, něčím se zabývat?  

Co se ti líbí?

 

Dělá to na mě dojem, že tvůj handicap vůbec není tvoje hluchota, ale spíš to, že nemáš žádný cíl a smysl života. Nic oč bys usilovala. Kdo ví, jestli to, že jsi měla celoživotně tak přátelské okolí, nebylo nakonec na škodu, protože jsi si stále připadla trochu hájená a nezažila pocit, že těm slyšícím ještě ukážeš, co v tobě je a co dovedeš.

 

V Boskovicích, jak jsem teď koukala na net, se toho pro mladé opravdu asi až tak moc neděje, ale opravdu by neškodilo zapřemýšlet o nějakých výletech do Brna.  

Podívej se třeba na stránky brněnské Dílny Matilda, odkaz asi bude smazán kvůli reklamě, ale můžeš si to vygooglit - tam by sis mohla najít nějakého koníčka, seznámit se s nějakými ženami a dívkami:

http://www.dilnamatilda.cz/

Dělání dělání všechny smutka zahání

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem neslyšící, ale umím odezírat - nemám žádnou kamarádku ani přítele, trápí mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3288x
Chci umřít 2 3110x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1435x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1516x
vrati mi vse osud? 4 1370x
Uzavřená do sebe 8 1541x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1519x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2134x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1175x
Proč nikoho nezajímám 7 2745x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16526
Počet odpovědí celkem: 175841
Počet registrovaných: 5169 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: nerozumím rozchodu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny