mojra.cz

Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné

18.08.2013 11:37
Uživatel: Gabriell
Věk:  21
0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Už vážně nevím jak dál. Je mi 21 let, studuju vysokou školu kde jsem na bytě, ale většinou ve čtvrtek k večeru se vracím domů do měnšího města, kde bydlím s rodiči. Problém je ten, že ve svém městě nemám skoro žádné kamarády, jen pár (vím, že lepší málo opravdových přátel než tisíc falešných), ale mezi ty opravdové se z nich neřadí ani jeden. Není mezi nimi prostě člověk, na kterého bych se mohla za každé situace spolehnout a trávit s ním spoustu volného času, takže většinu týdne sedím doma na zadku a nemám s kym jít ven. Moc mě to trápí.

Teď půjdu od září 2013 do Prahy na školu, ale mám hrozný strach že si tam nenajdu kamarády, protože mi přijde, že jsem fakt neoblíbená, ještě ke všemu stydlivá takže se těžko seznamuju a když se s někým seznámím tak mi přijde, že mě většina lidí nemá moc ráda, nevím proč.

Chtěla bych mít větší sebevědomí, ale přijdu si, že ať udělám cokoliv, jsem trapná a nudná. Tak moc bych si v Praze chtěla najít přátele a domů jezdit minimálně, ale co když si ty kamarády nenajdu ani tam?

Jsem z toho smutná. Vím, že na to není asi žádná rada, jen jsem se potřebovala vypsat, někomu se svěřit.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1694x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem zoufalá - nevím co se životem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.08.2013 11:45 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Ahoj Gabriell,

 

tvoje trápení moc dobře znám. Nebo, abych to líp napsala - znám ho ze svýho pohledu, zažívala jsem a zažívám něco podobnýho. Podle tvýho psaní mi nepřijdeš nějak nepříjemná, namyšlená (tohle by mě osobně od kamarádství odradilo). Možná je ten problém úplně jinde. Nějací lidé by si mohli vykládat tvoji stydlivost jako aroganci, možná nejsi od pohledu sympatická, ale to neznamená, že taková vážně nejsi! . Možná máš taky jiný zájmy než lidi kolem tebe a v malým městě se těžko hledá někdo podobný. V tom by ti mohla Praha pomoct. Navíc - možná do ní půjdu i já, taky sama a nevadilo by mi se seznámit předem. Co kdybys mi napsala na můj e-mail? Počkám, jestli budeš souhlasit a pak ti ho sem napíšu nebo si dáme jiný kontakt (nevím, jak je to tady možný : )

 

Zatím ahoj a zkus se moc netrápit… nebo spíš - zkus věřit v lepší zítřky…

 

Marky

 
18.08.2013 11:48 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Chyba… Myslela jsem to tak, že uvnitř sebe taková jsi - jsi sympatická. (šestý řádek textu). S těmi "jsi a nejsi" to vážně nejspíš přeháním : ) Zatím ahoj a budu ráda, když se ozveš : )

 
18.08.2013 12:47 Uživatel: Rabopank
Věk:  23

Město:Praha

Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Gabriell, mám to taky tak a to byldím v Praze. Podle mě vůbec nezáleží na tom, kde (odkud) jsi, ale na koho narazíš. Naopak, pokud tě nezajímá dnešní moderní zábava (mě taky ne jako je alkoholismus, kouření, sex a párty, tak to máš mnohem snadnější v menších městech. Tady v Praze se už lidi nezajímají o přírodu, procházky nebo sport (alepoň mi tak přijde podle mojich zkušeností). A na závěr jedno klišé: "aby sis našla kamarády, najdi si nějaké koníčky, abys byla ještě zajímavější"…asi to nepomůže, ale nikdo ti nic lepšího asi poradit nedokáže…

Držím palce

 
21.08.2013 20:44 Uživatel: SatmanSmaart
Věk:  22

Město:Tichov

Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Vřele doporučuju knihu od Dona Miguela Ruize - Hlas poznání
Možná, že ti po prvním přečtení nepomůže pochopit sebe sama, ale pomůže ti pochopit to, proč se k tobě někteří lidé chovají, tak jak se chovají

Nedostatek sebe lásky - to je tvůj skutečný problém
Objev na to, kdo jsi, zjisti jak jsi úžasná, přestaň věřit lžím, které si o sobě vytváříš.
Nauč se milovat… pak budeš skutečně šťastná, ať jsi kdekoliv

 
22.08.2013 10:26 Uživatel: Majky
Věk:  41
0-100
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Souhlasím se všemi odpověďmi nade mnou. Také se dokážu vžít do Tvých pocitů, Tvých obav.
Také jsem nikdy nepatřila mezi ty, kteří se hned a rychle s každým zkamarádí během chvilky a spíš jsem si také tolik nevěřila. Také věřím tomu, že to, že nejsi oblíbená, není tvojí vinou, že bys byla špatná nebo arogantní. Ale třeba jsi jen nepřístupná. No a nebo to třeba ani není pravda, že nejsi oblíbená, třeba si to jen myslíš a vůbec to tak nemusí být. Každopádně souhlasím s předchozími. Najdi si koníčky, ketré Tě budou bavit a seznámíš se s jinými lidmi i se skupinou lidí, která má stejné zájmy. Získáš tím i třeba více sebevědomí. Ale hlavně!!! Tu Prahu ber jako takový nový start! Přijdeš tam, nikdo Tě tam nezná, takže můžeš začít tak nějak od začátku. Představíš se taková jaká jsi a ne tak, jak jsi třeba zapsaná u vás doma. Nemysli negativně už teď, že to bude špatný! Mysli pozitivně, že tě čeká něco nového a bude to super!! Těš se na nové lidi, nové prostředí. Třeba to bude trvat trošku dýl, než najdeš přátele, ale hodně záleží i na Tobě. Jak k sobě lidi pustíš. Určitě se setkáš i s lidmi, ktěří jsou na tom stejně jako ty, mají stejnou povahu a třeba i stejné obavy.

Držím moc palce!!!

 
26.08.2013 19:41 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Já jsem taky dost nesmělá a seznamování s neznámými lidmi mi dělalo potíže vždycky - a v podstatě dál dělá - takže tuším, jak se cítíš. Z toho, co píšeš, vyznívá, že o sobě nemáš nejspíš moc vysoké mínění a moc si nevěříš, což je škoda. Abys tohle prolomila, musíš se snažit začít trochu míň řešit to, co si o Tobě myslí ostatní a začít se mít víc ráda. To se líp napíše a hůř udělá, vím. Ale je to jediný způsob, jak si alespoň k některým lidem kolem sebe najít cestu. Taky je dobré pěstovat různé koníčky a záliby, udržovat si přehled o aktuálním dění, abys měla vždy nějaké téma ke konverzaci. A neznám lepší způsob, jak se seznámit, než přes nějakou činnost, kterí Tě baví. Takže co v současném i novém městě oprášit nějakého koníčka nebo začít s něčím, co Tě vždycky lákalo? Nějak začít mušíš, no ne? Držím pěsti!

 
02.09.2013 18:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Buď klidná. Na VŠ bude tolik lidí, že se určitě s někým víc spřátelíš. A životem v Praze "se otrkáš", takže si víc zvykneš na lidi, atd.

Bude líp, věř tomu - a stane se to.

 

S časovým odstupem nám určitě napiš, jak se Tvé vztahy s lidmi v okolí vyvíjejí. Moc Ti fandím.

 
02.10.2013 22:42 Uživatel: Lenička
Věk:  27
0-100
Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

Gabriell, měla bys trošku vic angažovat se. Dokud sama nežkusiš, nikdo za tebe to neuděla. Je to tvů život a měla bys začit žit. Na světě je hodně lidi a jsou poměrně různí. Ale to co pišeš, že sediš furt doma sama, tak to vidim na sebezničení.

  VŠ je tvoje šance osamostatnit se a začit budovat svůj kruh přatel. Nemusí to byt hned nejlepši kamarad nebo kamaradka. Když budeš poznávat lidi, budeš obohacena informaci kterou ti lidi tobě poskytnou. Od toho jsou životni šance - poznavat, navazovat kontakty a vyvijet se.

  

   

 
27.11.2013 02:46 Uživatel: hanz
Věk:  20

Město:Budišov

Téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Text uživatele: 

řeknu jedno každy píše dava rady ale nikdo ti ruku nepoda

rěknu ti toto ja doma nemam žadne kamoše ale dělam toto hodim na sebe bagl tak na 2 dny zmizim z tehle diry někam kde to neznám a seznamim se s novyma lidma

A ješte jedna věc jesi chces ozvi se mi na mail narak7@seznam.cz mužem si psat a dat kontakt  později možna seznamit jo a lidi co jste z prahy stydte se tady pišete davate rady ale nenapišete že by jste se klidně seznamili většina z vas da teoreticke rady ale ruku nepoda

napřiklad doma sem za debila ale když vyrazim o 10km dal tak mě maji radi vyslechnu je  atd

protože když si před urcityma lidma udělaš nalepku tak to potom vykecaji svym kamošum atd a před danyma lidma skončis a oni to potom širi dal a i když by se člověk změnil sebevic tak maš nalepku nezbyva něž jit odum dal kde tě neznaj a nemaš nalepku otazka je taky ta jakes měla vztahy na gymplu a kolik lidi co tě zna tam bude a jake maš s něma vztahy protože když tam pujdou ze 2 lidi kteři tě nemaji v lasce tak už je to složitejší

jesi chces udělám ti vrbu 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Osamělá, bez kamarádů - bojím se že to bude na VŠ stejné
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 114x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 391x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 402x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 456x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 277x
Líbí se mi pohledný kolega v práci, chtěla bych s ním sex 7 707x
Líbím se zadanému kolegovi nebo nelíbím? 1 371x
konflikty se sestrou po úmrtí matky 10 448x
Pracovní vztah nebo flirt mezi mnou a kolegou? 12 502x
Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek 4 656x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny