Téma: Zamlklý, uzavřený a nesebevědomý, jinak ale milý spolužák - jak mu pomoci?

27.09.2018 01:50
Uživatel: Luci135
Věk:  17
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho spolužáka na gymplu. 09/2018 k nám do druháku přišel nový spolužák. Je nám okolo 17 let. Celý druhý ročník i teď ve třetím ročníku je pořád ale takový zamlklý. Když se ho ať už učitelé nebo my (spolužáci) na něco zeptáme, odpovídá s úsměvem a je milý. Při mluvení před třídou (když má prezentaci) je na něm ale znát velká nervozita. Působí velmi nesebevědomé, má slabý, tichý a jemný hlas. Když zdraví, tak se na nás usmívá, ale jinak se s nikým příliš nebaví a je často sám.

Připadá mi, jako by ho něco trápilo, nezapadá do kolektivu. Dobře se učí, má vyznamenání, chodí pečlivě upravený (vlasy) a hezky oblečený, trochu se odlišuje od ostatních kluků. Nevím, proč je tak zamlklý. Znám i jeho rodiče, a vím, že s nimi vychází dobře, že nemá doma žádné problémy.

Napadlo mě, jestli náhodou není na kluky. Protože vím, že někteří lidé nesou odlišnou sex. orientací špatně. Jeho něžný hlas, oblékání a pečlivost (vzhled) tomu nahrávají.

Chtěla bych se zeptat, zda mu máme nějak pomoct, nebo ho nechávat pořád někde samotného sedět. Připadá mi to divné, protože všichni si s někým povídají.
S pozdravem Lucka

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 492x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Uzavřený spolužák
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.09.2018 17:33 Uživatel: Rypoušice
Věk:  25

Město:Brünn

1542927537_dsc_0032lllk.jpg
1000-2000
Téma: Zamlklý, uzavřený a nesebevědomý, jinak ale milý spolužák - jak mu pomoci?
Text uživatele: 

Ahoj, chápu tvou úvahu, ale nemusí to být gay. Prostě o sebe třeba jen hezky pečuje. když se to nepřehání, tak je to sympatické - když muž voní a je vidět, že o sebe pečuje atp.

Podívej, já dva-tři roky chodila do třídy na střední se shrbenými zády a sklopenou hlavou. Spolužáky jsem si jakž takž zapamatovala až po půl roce - vůbec jsem se na ně nedívala, takže jsem neměla jak si je zapamatovat.

Měla jsem komplexy, byla nesebevědomá, utrápená, bála jsem se všeho a všech.

Takže kluk může mít nějaké osobní problémy, nebo problémy v rodině apod. , to vše se na psychice podepíše.

Nikam ho netlač, klidně si vedle něj jen tak sedni a zkus s ním muvit, ale netlač na pilu - nebude-li chtít kontakt, tak to respektuj.

Tobě to připadá možná divné, ale mně ne, vzhledem k tomu, že jsem na tom byla ještě hůř - já se ani nedívala do očí, nezdravila, pokud to nebylo nutné, neusmívala se…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zamlklý, uzavřený a nesebevědomý, jinak ale milý spolužák - jak mu pomoci?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny