Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?

05.07.2014 23:52
Uživatel: Ka
Věk:  19
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den, chci svěřit s něčím, co mě už dlouho trápí.  

Už od mala jsem měla kamarádku, se kterou jsem vyrůstala, chodily jsme do stejné třídy na základní i střední škole, bydíme vedle sebe, stále jsme společně s rodiči jako malé jezdily na různé výlety atd. Prostě jsme k sobě měly spoustu let opravdu blízko. I přes všechny neshody nebo kamarádění více s jinými lidmi, jsme stále měly k sobě jakési pouto. Alespoň já to tak cítila.

Potom jsme šly na střední, na stejný obor i do stejné lavice ve třídě a naše přátelství pokračovalo. Zde jsme se seznámily ještě s jednou slečnou a utvořily takovou trojici kamarádek.

Ze začátku jsem se s novou holkou příliš nebavila, ale postupem času jsem jí měla víc a víc ráda. Prošly jsme společně až do třetího ročníku, kde už jsme tvořily nerozlučnou trojku. Všude jsme byly spolu, neudělaly bez sebe skoro ani krok, seděly blízko sebe ve škole a po škole si dopisovaly.

Přestože jsem měla občas pocit, že si spolu rozumí více, než se mnou, stále jsem měla obě ráda a řešila s nimi každou maličkost i se svěřovala se svými problémy. Měla jsem prostě dvě skvělé kamarádky, kterých jsem si vážila a měla obě ráda.

Později se mi však začínalo čím dál více zdát, že mě trochu od sebe odstrkují, že se baví více spolu atd. Dost s i změnilo po tom, co mi jednou řekla kamarádka, že jde vidět jak jsou raději spolu. Od té doby jsem se při některých situacích začala stranit a měla pocit, že jsem odstrčená. Vždy mě však kolikrát dávaly najevo zájem, takže jsem se začala s nimi bavit opět normálně. Bohužel jsem se toho pocitu už nezbavila, proto jsem si kolikrát k nim nesedla nebo s nimi nekomunikovala a následně si ony myslely, že s nimi nemluvím. Udělala jsem to jen párkrát a vždy jsme se daly zase nějak dohromady.

Vše se ale změnilo, když jsme na konci května měly ve škole praxe, kde bylo jen pár lidí ze třídy, kteří si nic nesehnali. Protože se ve škole nic nedělo, obě přestaly chodit. Já jsem však kvůli přísným rodičům nemohla zůstat doma několik dní a ve škole jsem byla mezi cizími lidmi a většinou úplně sama. Jedna z kamarádek mi psala, že má doktory, tak jsem jí chápala, ovšem štvalo mě u té druhé, že nechodila, protože se jí nechtělo.

Vzhledem k tomu, že jsme byly opravdu skoro všude společně a většinou když nebyla ve škole jedna, nešla ani druhá, protože by byla sama, štvalo mě, ž ona mě nechá v klidu samotnou mezi cizími lidmi. Měla jsem pocit, že té druhé by to neudělala. Tudíž jsem se s ní trochu pohádala a nemluvily jsme spolu. S druhou jsem se pár dní bavila normálně, ale jednoho dne, když byly obě na praxi, jsem přišla do třídy a nesedla si k té jedné, protože u ní nebyla židle. Tudíž jsem seděla dál a čekala, kdy si budem moct normálně popovídat. Při příchodu jsem jí normálně pozdravila, vše. Ale jak sjem si odsedla, tak si myslela, že s ní nemluvím a přestala se se mnou bavit.

Když jsem jí po pár dnech psala, vše jsme si vysvětlily a navrhly, že si o všem promluvíme ve škole. Bohužel se tak nestalo. Ikdyž jsem si sedla k nim, ona se, otočená ke mě zády, bavila s tou druhou a mě uplně přehlížela. Od té doby se vše změnilo a ikdyž jsem se omluvila jedné i druhé a s obouma jsem si následně chatovala už celkem v pořádku, stále navrhovaly promluvit si, al ani jedna se k ničemu neměla. Domluvila jsem se i s jednou jít ven, ale na poslední chvíli to odřekla s tím že nestíhá, přitom jsem jí viděla, jak asi 10 minut před domluvenou schůzkou přijela domů.

Nechtěla jsem, aby to takhle dopadlo, snažila jsem se u obou to vráti zpátky, ale už se mi to nepodařilo. Přes všechny omluvy a vysvětlování se ve škole chovaly jinak než přes chat. Když jsem viděla, že už opravdu nemají zájem, přestala jsem se snahou.

Nyní jsem zůstala téměř sama, mám přítele, kterého miluji, ale nemůhu s ním probírat věci jako s dobrou kamarádkou. Chybí mi se někomu svěřovat s každým problémem, dopisování si s někym, povídání. Sice mám spoustu dalších kamarádů, ale neni to nikde tak silné, jako bylo u nich. Nejvíc mě mrzí, že ony to už nechtěly řešit, že si stačí samy a že na mě úplně zapomněly - kvůli věci, která šla snadno vysvětlit a domluvit se. Určitě jim nechybím, protože to by ty domluvy dopadly jinak. Přerušily se mnou kontakt a mě to teď hrozně mrzí.

Jsem najednou sama, nikdo mi toik nepíše, nikdo se o mě tolik nezajímá. Nejhorší jsou pro mě teď prázdniny, protože jsem celé dny doma sama a s nikým nemluvím. Nemam ani s kym co podnikat, nikdo na mě nemá čas. Děsím se i příštího roku, kdy budu s nimi celou dobu v jedné třídě, poslouchat, jak si povídají a o mě naprosto nejeví zájem. Mrzí mě to u jedné, že jsme spolu byly několik let dobré kamarádky a najednou už jakoby o mě nejevila žádný zájem a u druhé, že jsme spolu také řešily vše možné a najednou je vše pryč.

Chtěla jsem se vypovídat, protože už nemám ani komu to říct. Řešila jsem to s mým přítelem i s mamkou, oba si už ale myslí, že je to za mnou, ale není. Stále mi obě hrozně chybí a obzvlášť po večerech, kdy jsem naprosto sama, se doma trápím ve vzpomínkách na naše společné chvíle a mrzí mě, jak vše špatně dopadlo a jak snadno se ode mě obě odloučily.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3781x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se vyrovnat se ztrátou kamarádek
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.07.2014 11:00 Uživatel: Inka
Věk:  55
Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Text uživatele: 

Milá Ka, Tvůj příběh mi připomněl můj ještě na základní škole. Byly jsme také 3 kamarádky. Byly jsme si velmi blízké, spolu jsme všechno řešily, pomlouvaly, smály, pak jsme spolu chodilly i na zábavy. Nikdo v okolí si nás nedokázal představit samostatně. Bylo to krásné období, ale musím Ti říct že ta žárlivost tam byla také. Alespoň já jsem ji cítila. Nikdy jsme o tom spolu nemluvily. Myslím, že ve třech nelze vytvořit takový vztah jako ve dvou. Tak bych ti poradila, abys to tak brala. Já jsem ten pocit vždycky nějak zaplašila a chovala jsem se jakoby nic. Ale také mě hodně věcí zamrzelo a trápilo. Pak jsme odešly na školy-každá jinam, ale na zábavy jsme chodily zase spolu. Pomlouvaly a provokovaly jsme kluky a měly z toho ohromnou radost. Pak jsme se zamilovaly a vdaly - tehdy ve 20 letech nebýt vdaná bylo nemyslitelné. Sama jsem se vdávala v 21 letech a byla jsem ze školy skoro poslední. Každá měla rodinu, už jsme se stýkaly jen sporadicky, až děti odrostly, tak se stýkáme už víc. Ale už to není ono. Takže to shrnu, co prožíváš je normální, tak to v životě chodí, někdo přijde - je Ti s ním dobře, odejde. Najdi si jinou kamarádku, se kterou si budeš rozumět. V dnešní době internetu to není zase takový problém. Pokud Vám to kamarádství nefunguje, jak by sis to přála, tak na tom nelpi. Já v Tvém věku jsem byla také závislá na ostatních, co si myslí, jak se tváří. Později mi došlo, že jsme v životě každý sám za sebe a hledám kolem sebe lidi, kteří mi mohou něco říct, kteří mi sedí. Život je i zajímavější, když si ho řídíš sama, než když se podřizuješ druhým a necháš se řídit ostatními.

 
07.07.2014 13:07 Uživatel: marcela31
Věk:  31
0-100
Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Text uživatele: 

něco poodbného jsem zažila a za mě - nech to být, pokud nemá zájem, nemá cenu se vnucovat, byla jsem z toho taky špatná a věř, že to bude bolet ještě dlouho, ale čas je fakt léčitel a pomůže, navíc jak píše Inka, možností, jak najít nové je fakt hodně!!!! takže se na ně vyprdni, když jim nestojíš ani za 10 nimut!

 
23.08.2014 20:39 Uživatel: truck
0-100
Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Text uživatele: 

Ahoj Ka, nic si z toho nedělej. Taky sem to zažila a rovnou dvakrát a hodně těžce sem to nesla, ale ted mi to už je tak nějak jedno. Já sem to vyřešila tak, že sem je nechala bejt, ať si dělaj co chtěj. Když je v dnešní době potkám někde venku a ony se na mě ani nepodívaj, neřeknou ani ahoj, je mit pořád ještě líto a bolí to. Ale potom si řeknu, že ony za tu bolest nestojí. A hned mi bylo líp. Najdi si jiné kamarádky. Mě to pomohlo. PROSTĚ KAŠLI NA NĚ!!!!!!

 
24.08.2014 09:43 Uživatel: Angela
Věk:  29
Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Text uživatele: 

Zkus si najít nějaký nový koníček, přihlaš se na nějaký sport nebo prostě něco, kde se seznámíš s novými lidmi. Celý život můžeš poznávat nové přátele, takže se s tím netrap, mě se stalo něco podobného. Soustřeď se na svůj vztah s přítelem, buď veselá a snaž se něčím zabavit, abys na to nemyslela. Uvidíš, že čas všechno spraví.

 
07.11.2018 15:45 Uživatel: Petr_1ka2
Věk:  18
Téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Text uživatele: 

Chapu te, zazivam uz pul roku uplne to same, jsem rada ze mam pritele ktery mi se vsim pomaha ale neni to jako kdyz mluvim s kamaradkou. Vubec nevim jak se z toho dostat. Potrebovala bych nejakou rada, nebo typ jak na to prestat myslet. : ( ( 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ztráta kamarádek - jak se s tím vyrovnat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 427x
Nesplněné sliby v rodině 2 323x
A jak se cítím já? 2 387x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 411x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 500x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 446x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 701x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 718x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 785x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 539x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny