Téma: Nemocný citrus - listy žloutnou a opadávají

18.01.2011 17:24
Uživatel: Mirka
Věk:  28
Odpovědí na téma: 2
Text: 

2009 jsem dostala asi 60 cm vzrostlý citrusovník, bylo to v zimě a měl (a stále má) plody jako mandarinky, ale jsou hrozně kyselé, takže je nejíme. V létě jej mám venku, taky proto, že v zimní zahradě, kde pobývá ve zbývajícím období, se k němu stěhují mravenci.

Venku mu zežloutly listy, ale neopadávají, jen některé, keřík bohatě kvete a uzrávají plody, jen listí je nažloutlé.

V roce 2010 jsem našla pod listy nalepené pukličky, postříkala jsem keřík a vykoupala pro jistotu v jarové vodě. Nově rostoucí lístky jsou zelené, ale později rovněž zežloutnou.

Poraďte, co s tím: přesadit do nové zeminy, ale do jaké? Nebo stačí ošetřit postřikem a jakým, jak se zbavit lepkavosti pod keříkem, je tam pořád.

Děkuji za odpověď.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.01.2011 18:28 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
 
11.04.2019 18:43 Uživatel: tommm
Věk:  50
Téma: Nemocný citrus - listy žloutnou a opadávají
Text uživatele: 

puklice a svilušky citrusům škodí, produkují tu lepkavost pod  rostlinou, padání listů, když je rostlina menší stačí přetřít namočenou houbičkou, lístek po lístku hlavně zespoda a u krčku lisrtů, i  větvičky, a puklice setřít, tak 2x-3x po 14 dnech, když je rostlina větší je to opruz, když jich je víc je to větší opruz. padání listů působí i chloroza  (špatné  přijímání železa díky velkému množství vápníku, špatné složení plynů v místnosti, (zrající ovoce) a další, . osobně pěstování cirusů vzdávám, velké ztráty, rostliny jsou citlivé a lahůdka pro různé breberky. klobou dolu před těmi, co se jim daří.   když už tak je lepší fík, který vydrží více, až vše. případně ananas, (velká růžice s ostrými konci, je lepší  ostré konce ztupit. když se podaří zakořenit, pěstování bez problému, kolem 4 let plodí ananasy… citlivé na mráz, kolem 0.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemocný citrus - listy žloutnou a opadávají
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny