Téma: Ambiciózní kolegyně mi komplikuje život v práci

04.11.2013 17:48
Uživatel: Anna1
Věk:  31
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj všem,

od nástupu nové kolegyně do zaměstnání uplynulo již rok a půl (05/2012). Jde o velmi šikovnou kolegyni, která je ochotná, na všechny milá, pracovitá a také ambiciozní. Problém vidím v tom, že dříve jsem na práci byla sama, nyní je práce více, tudíž jsme na podobné pozici dvě. Ona má asi o 3 tisíce nižší mzdu (já mám jakožto zkušenější vyšší). Je pro mě velmi těžké s ní spolupracovat z následujících důvodů:

  • je velmi přátelská a ochotná k ostatním - dělá co jim na očích vidí, profiluje se tedy jako člověk pracovitý, nápaditý, nepostradatelný.
  • v případě mých návrhů k danému pracovnímu tématu, mé návrhy téměř vždy zpochybňuje, navrhuje zásadně jiné
  • nenechá mě domluvit, komunikovat s ostatními, protože ona to přeci udělá a udělá to nejlíp
  • její falešné chování se prozradí větou typu: to jsem chtěla říct já, to napadlo mě! Já jsem ochotnější, milejší (ano to říká).

Ostatní tento problém nevnímají, protože s ní nejsou každý den a její podle mého názoru falešné chování nelze odhalit při krátkém kontaktu. Vše dokresuluje fakt, že neustále všem okolo dává najevo, že má mnoho práce, nestíhá, je zavalena prací, bývá tam do 19h apod. Když pak říká, že nemá ráda faleš a špatné vztahy (zakládá si na tom, aby se všemi vycházela co nejlépe), nevím, co si o tom všem myslet.

Jak se takovému člověku důstojně bránit? Jak nepřistoupit na jeho hru? Zkrátka jak se chovat? Je mi to dost nepříjemné, staví mě na druhou kolej před kolegy i šéfem. Věty typu: již jsem ti to jednou říkala apod. mě také nestaví do dobrého světla.

Budu ráda za vaše názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2926x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Ambiciozni kolegyne
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.11.2013 21:36 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Ambiciózní kolegyně mi komplikuje život v práci
Text uživatele: 

A opravdu to ostatní nevnímají, nebo jen mlčí? Znáte se přece jen déle a určitě Vás znají jako zkušenou a znalou věci. To, že mlčí vůbec nemusí znamenat, že je jim sympatické chování typu - všude byla, všechno zná a od všeho má klíče.

To, že nestíhá by se dalo taky vnímat tak, že je neschopná. Šéf přece ví, kolik práce zastane, nebo ne?

 
04.11.2013 23:52 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Ambiciózní kolegyně mi komplikuje život v práci
Text uživatele: 

Radu jak se bránit Ti nedám, snad jen "poučení" pro příště. v zásadě se dá říct, že není příliš důležité jak kdo danou práci dělá dobře, ale nejdůležitější je jak ji umí prodat.

Je to dost smutný fakt, ale zkrátka fakt.

Tak máš v podstatě dvě možnosti, buď to brát jak to je a nebo si "na prodavače limonády" (tak tomu říkáme s kolegou) zahrát.

 

 
05.11.2013 10:50 Uživatel: Julie
Téma: Ambiciózní kolegyně mi komplikuje život v práci
Text uživatele: 

  S největší pravděpodobností jde o manipulátorku. A sebeobrana je jednoduchá, nepřistoupit na její hru. Manipulátoři se většinou staví do pozice oběti: „nestíhám, mám toho moc atd…" snaží se vzbudit pocit viny, svaluje zodpovědnost na druhé a kritizuje. Ty máš potom pocit, že i kdyby ses rozkrájela všechno bude špatně. Manipulátor zpochybňuje dobré vlastnosti druhých: „ona to má opsané z internetu, kdo ví jaká je skutečnost, to ona nezvládne. , . , ." 

  Nesnaž se změnit manipulátora, nejde to! A i když jej požádáš o vysvětlení dostane se Ti vyhýbavé odpovědi. Jediná možnost je nehrát si na jejich písečku, být rozhodná a bojovat jejich zbraněmi. Když Ti skočí do řeči, mile ji požádat ať počká, že jsi nedomluvila, pokud nestíhá, upozornit ji na dlouhé přestávky a pod. Musíš být rozhodná a sebevědomá, postavit si okolo sebe ochranný štít a nebrat si nic osobně. Hodně štěstí, manipulaci používá asi 3% populace.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ambiciózní kolegyně mi komplikuje život v práci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny