Téma: Chci vyšší plat když budu dělat za dva lidi

12.03.2011 20:35
Uživatel: Fabien
Věk:  29
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj všichni,
nejprve rozvedu, co se konkrétně děje, pak teprve položím otázku.
Pracuju ve státní správě (důležité) a mám tu kolegyni, která otěhotněla. Pracuju tady už pět let, kolegyně o půl roku déle. Jsme jedny z mála z kategorie do 35ti let smile Kolegyně, ač na nižším stupni vzdělání a odbornosti, byla vždycky ze strany naší vedoucí považovaná za tu lepší, schopnější atd., možná tomu přispěl fakt, že vedoucí měla zájem na tom, abych se věnovala své škole a svému rozvoji, který se jí jednou bude hodit, ale já to tak nevnímala. Ba naopak. Osobní ohodnocení mám nejnižší na celém oddělení a občas dokážu být na vedoucí pěkně nepříjemná, pokud mám dojem, že jsem v právu.
Každopádně kolegyně teď otěhotněla a byla by ráda, kdybych jí pomohla s její prací, až ona půjde na mateřskou. Zároveň ví, že si hledám novou práci a že nemám v plánu tady zůstávat - z výše uvedených důvodů, jinak si nemůžu stěžovat. Moje vedoucí si tedy přeje, abychom si já, vedoucí a náš ředitel sedli a sdělili si, jak to vidíme do budoucna - zda tedy pomůžu kolegyni nebo ne. Já samozřejmě nebudu dělat nic zadarmo, moje představa je taková, že mám-li sedět na dvou židlích, budu chtít platovou třídu navíc a k tomu maximum osobního ohodnocení. Na jednu stranu jsme státní sektor, takže vůbec nepočítám s tím, že se to chytne, na druhou stranu dostanu od zaměstnavatele mnohem míň peněz, než by dostala osoba zaměstnaná jako zástup za mateřskou.
Počítám s tím, že mojí vedoucí naštvu, že to nebudu dělat dobrovolně a zadarmo.
A já se proto ptám - jak se mám chovat po tom jednání? Předpokládám, že nesmím ustoupit ani slevit ze svých nároků. Aby si najednou někomu hodilo do krámu, že něco umim a ovládám, když to do té doby přehlížel. Nechci tu ze sebe dělat vola, co dře zadarmo, ale zároveň nechci být za svini, co nepomůže kolegyni na tolik vytoužené mateřské. U bývalého zaměstnavatele - soukromý sektor - to bylo o něčem úplně jiném, za každou práci navíc jsem dostala zaplaceno a nikomu to divný nepřišlo. Tady však nevím, jak se zachovat, abych nepokazila aspoň ty vztahy, který teď máme.
Díky za radu a přeju hodně příjemných pracovních dní

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2011 21:40 Uživatel: Julie
Téma: Chci vyšší plat když budu dělat za dva lidi
Text uživatele: 

  Já bych řekla, že ráda pomůžu a že v tom nevidím problém. Jenom bych byla ráda za nějakou výhodu, která z toho plyne pro mne. Velmi si cením důvěry a odpovídající ohodnocení mi bude dostatečnou motivací. Ďěkuji. Slovo plat,peníze,přidejte mi nepadne a všem musí být jasné, že právě o prachy jde především. 

 
13.03.2011 19:35 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Chci vyšší plat když budu dělat za dva lidi
Text uživatele: 

Správně - když dělat za dva, tak dva platy. Na to Ti ale nikdo nepřistoupí, takže řešením (pro zaměstnavatele asi méně výhodné) je najít si druhou sílu. Výhoda je to ale pro Tebe, protože se z toho velkého množství práce aspoň nezblázníš.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chci vyšší plat když budu dělat za dva lidi
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny