Téma: Práce na poště u přepážky - příprava na novou práci, zaškolení, zkušenosti

19.07.2016 11:05
Uživatel: Holka
Věk:  22
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

 

Chtěla jsem se zeptat jak se nachystat na nástup na poštovní přepážku. a jak probíhá zaškolení? pokud s tím má někdo zkušenosti prosím napiště alt

Ráda bych věděla jak se připravit a na co.

Moc děkuji alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3938x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pošta-přepážka
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.07.2016 18:32 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Práce na poště u přepážky - příprava na novou práci, zaškolení, zkušenosti
Text uživatele: 

Zkušenost nemám, ale než se  někdo ozve, můžeš si přečíst tady  -  Průvodce světem povolání.

 

 
19.07.2016 19:42 Uživatel: Sigil
Věk:  46
Téma: Práce na poště u přepážky - příprava na novou práci, zaškolení, zkušenosti
Text uživatele: 

Já zkušenost mám cca šestadvacetiletou na různých pozicích. Teď zrovna dělám vedoucího. To, co je na výše uvedeném odkazu je zčásti pravda. To jen maličký základ. Hlavně musíte umět počítat a HLEDAT. Cokoliv kdekoliv. A rychle. Dopisy, balíky - záleží na j ak velkou poštu jdete, budu brát že na  městskou ve městě s cc a 10.000-ci obyvateli. Dopisy, balíky, co do jaké služby zařadit (jen u balíků je asi 8 druhů) musíte vědět, stejně jako to zaůčtovat dle kódů či jmen služby. U přepážek se prodává hromada zboží, klasika-ibálky, známky specielní obálky, balicí materiál, tužky lepidla, smršťovací folie ale i pohledy (někdy mraky druhů-nesmíte splést mezi sebou, knížky,   hromada novin a časopisů.  Vydávání  zásilek - na to jsou dost přísná prav idla co komu a co komu ne. Zapomeňte na rodinné vztahy, věcí co u přepážky může přebrat rodina je minimum - dáte dopis od soudu m anželce místo manželovi s tím že si to doma předají a je průser-třeba je tam oznámení o datu soudu rozvodu, paní je  zlomyslní, manžovi nic neřekne, soud musí být zrušek k n áhradě m anžela který tvrdí že o ničem nevěděl. Vyžádají si zdokladovaný výdej onoho dopislu, pán samozřejmě řekne že to nepřebral a podpis není jeho, nastoupí grafolog a Vy máte průser a všechno (soud, znalci, ušlé zisky) platíte Vy. Dále se připtravte na večné téma  zvané produkty. Dostanete plán n a  několik stavebních spoření, hromadu běžných účtů, pár pojistek, na kreditní karty, kontokorenty a nesplníš-jsi špatná a strhávají se peníze, později h rozí vyhazovem. Práce je dost napreslá v rámci racionalizace-codřív dělaly  ženy 4 teď dělají dvě. Budu Vám přát dobrý kolektiv protože ten je Vaše základna-poradí, pomůže-uvědomte si, že na nich ze  začátku z ávisíte jak pupeční šňůrou. Jo, ještě práce pro sazku, spousty losů, Ověřování z rejstříku trestů, katastru, dluhové databáze (toto zatím dělat nebudete až po spešl školení) ale ucpe to jednu přepážku na půl hoďky a déle  a její práci budete muset  zvládnout Vy. Důležité- připravte se na psychický nátlak nadřízených, velmi často necitlivý kvůli prodeji produktů a tak. Neustále. Musíte aktivně nabízet, nevadí že ten člověk je u  Vás dnes (19.07.2016) potřetí a nadává ať jste sticha. Nadřízení a lektoři si nad Vás i stoupnou (u nás se schovávají za sloup ve dvoraně aby je pracovnice neviděly) a neslyší nabídky, je mazec.

Vím, je to spíše zastrašující ale když se adaptujete a nepřestane Vás to bavit, budete pošťačka. Teprve teď si uvědomíte, co všechno musí pošťáci zvládat a vědět-máte finančního poradce? Budete o řád chytřejší… Když padnete na dobrou partu, bude vše o mnoho lepší, proto nebuďte arogantní, pokud máte Vš, dělejte ze začátku že ji nemáte.  

Nyní, cca rok a půl, je strašná fluktuace, lidé z venku vydrží tak 14 dnů, meěl jsem paní která odešla po hodině.

Hodně štěstí a vězte, že nejvíc to záleží na kolektivu, pokud neklapne jedna pošta  zkuste jinou. Držím Vám palce - mně ta práce baví, a Vás bude také!!!

 
23.07.2016 06:48 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Práce na poště u přepážky - příprava na novou práci, zaškolení, zkušenosti
Text uživatele: 

Co se týče přípravy, rozhodně bych si prošla stránky České pošty, hlavně sekci služby (ve žlutém menu úplně vlevo), abys věděla, jaké produkty a služby pošta nabízí. Konkrétní postupy Tě pak už naučí přímo na přepážce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce na poště u přepážky - příprava na novou práci, zaškolení, zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny