Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory

03.03.2015 18:43
Uživatel: Silblade
Věk:  26

Město: Brno

Odpovědí na téma: 17
Text: 

Zdravím všechny,

už ani nevím, jestli si chci typicky "po česku" postěžovat nebo se vyptat na nějakou praktickou radu, možná z obojího trochu. Jako "čerstvý" absolvent (o prázdninách roku 2014 jsem dokončil magisterské studium) Přírodovědecké fakulty MU (zoologie) jsem se s nadšením a elánem vrhnul po hlavě do hledání práce… dnes je tomu už něco přes půl roku a práce stále žádná. Frustrace na nejvyšší úrovni. Zoufalství za dveřmi. Vím, že průměrná doba hledání práce je až rok, jenomže v srpnu se mám ženit a začít platit inkaso v novým domku + výdaje na jeho opravu, zařízení atd atd.
Nic moc situace. Absolvoval jsem už různé pohovory, leč nikde jsem nebyl přijat, psal jsem různé životopisy a motivační dopisy, leč marně. V lednu mi byla přislíbená práce, čekal jsem jenom na nástup, od té doby jsem přestal hledat. A světe div se, v té dané práci se zakázka nějak zkomplikovala, takže si mám prý hledat práci jinde (mimo mě museli tohle napsat ještě 10 dalším lidem, které se mnou zároveň brali… nebo mě sprostě vylifrovali).

Po opětovném usednutí na net a prohlížení prací mi docvaklo jedno nepříjemné zjištění: na pracovních portálech nabízí práce

1) příliš specifické, než aby je běžný smrtelník splňoval,

2) práci, o kterou nemá nikdo zájem,

3) práci, která už je stejně někým obsazená.

Kroutím hlavou nad tím, kolik je pracovních pozic na IT (programátoři, vývojaři, junioři, senioři atd.), avšak i kdyby člověk chtěl do tohoto oboru zabrousit, bez znalostí IT ho nikde nevezmou, pač nikde nechtějí zaučovat. Pak je to také samý manažer a obchodní zástupce, otravující call centra, sem tam stavbyvedoucí a pak dloooooouho nic, až jsou ty ostatní obory.
Začínám být přesvědčen, že když nemám nikde žádnou známost ani pracovní praxi, normální práci nejde sehnat. Opravdu nemám zájem pracovat na noční směny nebo pracovat do deseti do večera, zkrátka normální práci v normální denní dobu, pokud možno s volnými víkendy… takovou práci snad už dnes nejde sehnat. : / Něco s přírodou, psaní článků, redaktorství, korektura, publikací, administrativní práce…

Jaký vy máte zkušenosti s hledáním práce v současné době? Našli jste si ji přes portál, přes známé, přes úřad práce?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2536x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Hledání práce...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.03.2015 19:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Zkusil jsi oslovit firmy, které by Ti vyhovovaly bez toho, aby inzerovaly práci? Já to udělala a do měsíce jsem práci měla (štěstí, já vím).

Jinak bych se na práci dívala asi tak, že se žádný zaměstnavatel nebude přizpůsobovat požadavkům a představám žadatele. Naopak  - zkus se přizpůsobit i tomu, co Ti zrovna nevyhovuje, nemusí to tak být přece na věky … můžeš průběžně hledat dál.

 
03.03.2015 20:45 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

S hledáním práce moc zkušeností nemám, uchytila jsem se v jednom oboru a nabídky mi chodí sami.

Ale mám zkušenosti s hledáním pracovníků a opravdu narážím na to co tady říkáš Ty. Práce je dlouho do odpoledne, nebo moc brzo ráno, nebo mám moc požadavků, nebo je to práce po úroveň uchazeče… a spooousta dalších výmluv! Ale makat, to nechce nikdo.  

 
03.03.2015 21:10 Uživatel: Medvěd
Věk:  52

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Začínám být přesvědčen, že když nemám nikde žádnou známost ani pracovní praxi, normální práci nejde sehnat. Opravdu nemám zájem pracovat na noční směny nebo pracovat do deseti do večera, zkrátka normální práci v normální denní dobu, pokud možno s volnými víkendy…

To je mazec, být bez práce a takhle uvažovat může pouze otrlá povaha. Když jsem byl bez práce já, tak jsem si takto nevymýšlel a vyplatilo se mi to. Bral jsem různé práce, díky tomu jsem získal zkušenosti, které mi poté pomohly k získání místa, o kterém jsem si mohl předtím nechat jenom zdát.

 
03.03.2015 22:36 Uživatel: Silblade
Věk:  26
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Ad 1) Ano, i firmy, co nikoho nehledali, oslovuji. Zítra zkusím znovu štěstí osobně.

 

Ad 2, 3) Pracoval jsem v knihkupectví dvanáctky (tedy brigádně) za 55, - na hodinu. Spousta lidí mi řekla, že to je otročina, abych si našel při nejlepší příležitosti něco jiného, ale já tam pracoval dál. Závěr: jsou i mnohem "otrlejší" povahy.
Ona je i totiž otázka priorit. Co člověk, to názor. Někdo vezme opravdu jakoukoliv práci a je mu jedno, jestli dělá 16 hodin, dojíždí do Prahy nebo maká v noci. Mezi tyto lidi nepatřím, naproti tomu nejsem ani jeden z těch co ohrnují nos nad každou nabídkou, že není úplně ideální. Vidím to na zlatý střed: zbytečně nešpekulovat, ale nekývat automaticky na všechno. Moje opatrná povaha mě díky tomu zachránila od dvou podvodnických firem, které psaly líbivé nabídky práce.

 
03.03.2015 22:46 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Nevím, jestli  - osobně - je ideální. Protože když jim přijde e-mail s motivačním dopisem (šance zaujmout), mají čas o něm přemýšlet. Když osobně - nikoho právě nehledají a taková je hned na místě i odpověď (bez možnosti zaujmout).

 
03.03.2015 23:18 Uživatel: Silblade
Věk:  26
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Mám právě zkušenosti, že když přijdu na "místo činu" osobně, moje šance byly nejvyšší. Když jsem to zkusil úplně poprvé, hned jsem si našel alespoň tu brigádu. Emaily se životopisy čte jen hrstka lidí a ještě méně jich na něj odpoví. Takové mám zkušenosti, mají je i mí známí. Někdy volám přes telefon, ale tam mě většinou přesměrujou zpátky na email.
Do emailu může člověk napsat cokoliv, ale když zaměstanvatelé vidí toho člověka osobně, mohou si jej ihned zařadit.

 
04.03.2015 14:34 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Ne, osobně moc ideální opravdu není, pokud si nejdu pouze zjistit kontakt či požádat asistentku o schůzku s person. odd. I když na druhou stranu také záleží v jaké je to společnosti.  

Já tyto lidi moc ráda nemám, vždy když za mnou rovnou někdo přijde, že se jde zeptat na práci a chce to vědět hned mám nutkání mu říct: Proč si kwa myslíte, že nemám na práci nic jiného než Vás?  

Ano, můžeš do e-mailu napsat cokoliv… o tom to právě je. Musíš se umět prezentovat.

 
04.03.2015 15:56 Uživatel: Silblade
Věk:  26
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Jenomže už jsem se párkrát přesvědčil, že daná společnost, firma atd. skutečně někoho hledala, ale na stránkách neměla nic uveřejněnýho, ani na žádným pracovním portálu. Přišel jsem, zeptal se na práci nebo brigádu, vedoucí přikývla a hned na místě začala se mnou věci projednávat… a přitom ani na obchodě nebyla žádná vývěska ani papír, že někoho hledají! Kdybych tam nešel osobně, nikdy bych se o té brigádě ani nedozvěděl. A to bylo hned v prvním obchodě (knihkupectví). Většinou mi teda řeknou, že si nechají u sebe životopis a kdyby něco, napíšou, zavolají. Jen malé procento z oslovených firem mi řeklo, že tímto způsobem to nejde. Pamatuji si jen na jednu takovou, z těch spoust, co jsem už osobně navštívil. V jedné mě dokonce pochválili, že dělám nejlíp jak mohu, když chci práci - trůnit doma a psát maily anebo občas zvednout telefon, že to je šance minimální.
Pamatuji si i na "případ" mé příbuzné, která rovněž sbalila saky paky, vyrazila do terénu a hned ten den našla práci. Myslím si, že náhoda to není. A co, když řeknou, že ne, mohu zajít jinam.
Všechny varianty kombinuji a rozhazuji sítě, kde se dá. Přesto je to poměrně náročné. Už mi bylo i jednou úřednicí z ÚP řečeno, že některé firmy sice na portál uveřejní volnou pracovní pozici (protože musí tak učinit ze zákona), ale už dávno ji mají obsazenou nějakým svým známým.

 
05.03.2015 08:36 Uživatel: Gab
Věk:  46
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

zkuste http://www.stazepromlade.cz/

 

 
14.04.2015 09:31 Uživatel: Vesna
Věk:  40
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Musím říct, že z vašich slov zní arogance. A proč vy si myslíte, že nezaměstaný má na práci jenom vás? Nezaměstaný neznamená=nic nedělá, já zase nemám ráda zaměstnavatele jako jste vy. když někdo hledá práci, čeká odpověď ano máme, ne nemáme. Ne že odešle žádost, životopis apod. a pak má zase sedět doma a čekat na odpověď, která nikdy nepřijde. Podle mě je slušnost odpovědět a to ve společnosti na jakýkoli dotaz. Obecně: Když se někdo slušně ptá, já mu slušně odpovím, tak jako když slušně někdo pozdraví, jsou holt i lidi neslušní, kteří neumí odpovědět ani na pozdrav, takové lidi pak nezdravím ani já, protože mi za to nestojí.

 

 
14.04.2015 14:25 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Vy nemáte ani tušení co já si myslím! A jak máte nebo nemáte ráda jaké zaměstnavatele je dost jedno. Vycházím z toho, že času je málo a je "drahý" pro všechny a proto se mi zdá lepší smluvit si schůzku a vědět, že potencionální zaměstnanec i zaměstnavatel má čas a může se mi plně věnovat.

 
12.03.2015 10:19 Uživatel: Lemon48
Věk:  23
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Inspiruj se mým příběhem:

 

Je mi 23 let, jsem vlastně už potřetí nezaměstnaný. Prvně jsem byl doma 4 měsíce, potom 2 a teď jsem doma týden. Byl jsem jeden z těch aktivních, co hledali - různé veletrhy, osobní obcházení firem, denní vyhledávání portálů, mraky pohovorů a Assesment center, pohovorů po telefonu a nic. Na pohovorech jsem sledoval mimiku, gestiku a četl různé psychologické návody jak uspět

 

Tak jsem si říkal, že prostě si budu užívat života, budu sportovat a bavit se. I přesto jsem každé ráno vstával sp ocitem, že jsem flákač a že nemám práci.

 

Vyšiloval jsem po měsíci, že nemám práci. Pak jsem poznal i lidi, co byli bez práce rok, protože měli vážný úraz či nemoc. Já měsíc doma, svobodný a s koníčkama vs. člověk, který nemůže nic dělat. Chápete tu pointu?

 

A jak jsem se dostal ke všem pracem? Úplně náhodou, prostě jsem někde viděl inzerát, napsal průvodní dopis, šel na pohovor a začal pracovat. Zrovna když jsem rezignoval a nejméně to čekal.  

 
28.05.2015 13:33 Uživatel: Grush
Věk:  23
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

 Získat práci přes ÚP, no schválně, kolik takových lidí je? Zaráží mě, proč je fotografie (vyžádaná firmou) v životopise kritériem výběru, když se nejedná o modeling a tomu podoné věci. To je mimo moje chápání. To je důležitější ten "ksicht" víc než dovednosti/poctivost/loajalita? altalt

 
10.09.2016 19:26 Uživatel: Dáša13
Věk:  28
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Chci se zeptat, jestli když chci změnit úplně obor mého zaměsstnání, jestli stačí udělat si rekvalifikační kurz. Pracuju jako asistentka ředitele v jedné firmě a ráda bych si otevřela sálón a dělala vizážistku. Vyučená jsem účetní, takže nic z takového oboru nemám. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

 
21.09.2016 21:30 Uživatel: Nela63
Věk:  40
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Když si děláš rekvalifikaci, tak nevadí že nemáš vzdělání v oboru. Od toho je to rekvalifikace. Musíš z toho udělat zkoušku, abys na to dostala osvědčení a pak si na to můžeš udělat živnost. Kde chceš tek kurz dělat? Už máš nějaký vybraný?

 
24.09.2016 09:05 Uživatel: Dáša13
Věk:  28
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

Chtěla bych jezdit do Prahy. Jedna známá si tam taky dělala kurz a hrozně si to chválí. Tak bych htěla tam. Jinak děkuji za informace. Už bych to chtěla mít všechno vyřízené a v klidu si dělat co chci.

 
25.09.2016 09:44 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Text uživatele: 

já měl docela komickou zkušenost. Přišla mi pozvánka na pracovní pohovor. Název firmy mi nic neříkal, ale posílal jsem hodně reakcí a tak jsem si řekl, že jsem asi na něco zapomněl. Zvali mě z oddělení logistiky, což byl můj preferovaný obor, tak jsem si říkal, že tam přijdu.

 

No, nakonec se ukázalo, že šlo o chybu v e-mailové adrese, původně chtěli pozvat někoho jiného a nabízená pozice byla - svářeč

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zkušenosti s hledáním práce - rady, tipy a názory
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny