Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?

22.06.2014 20:32
Uživatel: mišánek
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dobrý večer,  

chtěla byc se zeptat, nebo spíš mám takový problém…Po roce se mi stalo, že jsem se opila s přítelem a vypila jsem toho více, než bych unesla a dělala jsem hrozné věci, jako bych to ani nebyla já. Řekla jsem příteli takové věci které bych mu za střízliva nikdy neřekla a plácala jsem totální nesmysly které neměli hlavu ani patu a byla to lež. Dokonce jsem byla agresivní a došlo k požďuchování a urážení. Nepamatuji si úplně vše, bylo to jako by byl ve mě démon alkohol. Svého chování lituji a nenávidím se za to a přítel mi to už asi nikdy neodpustí …a já ho strašně miluju a nechci ho nikdy ztratit. Takto dalo by se říct do němoty se opiju málokdy asi s tím jsou spojené i psychické problémy, protože jsme meli krizi už před tím a byla to nevěra z jeho strany, která byla odpuštěna, ale bohužel něco podobného pokračovalo dál a on mi lhal. Poraďte mi prosím, co mám dělat když přepiju nedokážu se kontrolovat a říkám věci které nejsou pravda a pak toho lituji.

 

Jsem z toho hodně špatná a nevím co mám dělat asi se v tom projevila i minulost a bolest z nevěry. Co dělat? NEPÍT KDYŽ TO NEUMÍM, TEĎ UŽ TO BOHUŽEL VÍM alt …ale alkohol je prostě obrovskej zabiják a ničitel vtahů. Méte s tím někdo podobné zkušenosti?? Podotýkám už to mezi námi bylo celkem v pohodě akorát jsem asi nebyla úplně smířená s tím co mi udělal v minulosti a pak jsem takto vybouchla a ovládnul mě ten odpornej alkohol (asi pul litr tequily)  alt 

MILUJI TĚ a nechci tě ztratit kvůli zkratu z alkoholualt Poraďte prosím.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5254x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: V opilosti se chovám nesnesitelně a ubližuji okolí
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.06.2014 21:00 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Tak se za to tak nebičuj, to se stane každýmu. A možná ani tak moc nejde o to, že Ty ses opila, ale o to, že se nemůžeš (se vůbec nedivím! ) vyrovnat s jeho tehdejší nevěrou a alkohol byl prostě jen spouštěč tvých skrytých a hlav. potlačovaných emocí kv. tomu, jak Ti ublížil. No, tak jsi mu něco řekla jinak, než bys mu to řekla (nebo neřekla vůbec) za střízliva. No a? Asp. vidí, že něco takového jen tak nezmizí.

 

Mmch - i já, když mi v mých 20-ti zemřel táta, o tom nějak moc nemluvila, ale když jsem (asi ve tvém věku) se obč. trochu picla, brečela jsem často příteli na rameni a o tátovi skoro vždy mluvila. trvalo mi dlouho, než jsem se s tím nějak trošinku víc vyrovnala.

Když se člověk opije, je celkem. normální a běžné, že řekne někdy něco, co by jinak asi neorzebíral, nemluvil o tom. prostě to "skryté" takto vyjede ven. Už si z toho nic nedělej.

 

P. S. Posílám článek, co jsem teď náhodou našla o nevěře.

 
22.06.2014 21:21 Uživatel: mišánek
Věk:  23
0-100
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Děkuji za odpověd,

ono jde hlavně o to, že já jsem do něj tak zamilovaná a odpustila bych mu snad uplně cokoliv a přesně jak jsi napsala, nebo něco v tom slova smyslu… odpusti můžu, ale budu si to dlouho pamatovat… ale mrzí mě to, že to tak vygradovalo tím alkoholem za stžízliva bych se takhle v životě nechovala. Prostě totální zkrat, který se neměl stát… ta prokletá láhev mi asi zničila vtah o který jsem tak dlouho bojovala a překonávala překážky, až jsem na jednu narazila a natloukla si. (asi vina nás obou) altNikdy si to neodpustím.

 
22.06.2014 21:45 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Alkohol a ničitel vztahů? To nemůžeš myslet vážně!

Alkohol nedělá nic, dělají si to lidé sami. Buď si přiznáš, že máš problém a chceš ho řešit, ať už sama nebo s odborníky a nebo si nalháváš, že žádný problém nemáš, to ten alkohol a pak je to jedno.

Takovéhle výlevy si můžeš odpustit, nemají žádný význam.

 
22.06.2014 22:03 Uživatel: mišánek
Věk:  23
0-100
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Psala jsem jestli má někdo podobnou zkušenost!!!!

Pokud Ty ji nemáš …tak si můžeš odpustit tyto komentáře.

Myslela jsem, že je to poradna a lidé pomůžou, nebo poradí a ne, že ještě víc srazí k zemi!!!!

Člověk, který nezažil něco podobného nepochopí. Někdo má Opici veselou a druhý to má zase obráceně.

 
22.06.2014 22:13 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Mišánku, ono tohle ale opravdu není o té opici, ale spíš - jak koukám, o Tvém sebevědomí, které moc velké není. Jestli někdo napíše, že by druhému odpustil cokoli a jak strašně druhého miluje (nebo proto, že ho tak šíleně  miluje), něco je špatně. A právě proto má Veselka pravdu, jen Ty si to zatí m moc nepřipouštíš, ale je to vidět, opravdu.

A jestli to ještě k tomu dáváš partnerovi tak najevo, jak tu prezentuješ, tak mi věř, že si Tě může (ne musí, píšu, že může! ) přestat třeba vážit, třeba to někdy dokonce zopakuje…prostě proto, že TY HO TAAAK MILUJEŠ A ODPUSTÍŠ MU VŠECHNO, tak proč byse snažil si třeba dát příště bacha? A jestli mu pořád opakuješ (jako nahlas před ním) to samé, co tady nám, tak potěš koště…

 Neenee, nechci Tě strašit, že by se něco takového mohlo stát znova, ale měla bys ubrat. A pro začátek toho litování toho, že ses opila (na to už se fakt vykašli), to je spíš jen zástupný problém.

 
23.06.2014 18:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Také si chtěla poradit. Tak Ti Veselka upřímně poradila a hlavně Ti vysvětlila podstatu problému, který je jinde, nikoliv v alkoholu. Tak se uklidni, zlobit se můžeš jen sama na sebe. Alkohol, cigarety, drogy, sladké, nezdravé jídlo atd. za Tebou nechodí a neříkají Ti: "Vypij mě, vykuř mě, vem si mě atd." To je pouze o svobodné vůli každého člověka po čem sáhne, stejně tak je svobodná vůle člověka jejich užité množství. Když víš, že nemáš míru, tak nepij. Pokud Ti to samotné nejde, pak máš problém a je opět jen na Tobě a Tvé vůli, zda-li ho budeš chtít řešit. A taky by jsi měla, jak Ti psala Leňa, zapracovat na svém sebevědomí a hrdosti. Všechno by mělo mít svoje hranice. Pokud ovšem Tvůj přítel ví, že bys mu snad odpustila úplně cokoliv, tak si Tě vážně nemá pro co vážit a pro sebe si může říkat a smát se, jak si hloupá, když si může dělat co chce.

 

 
22.06.2014 22:20 Uživatel: mišánek
Věk:  23
0-100
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Asi máte pravdu…jen mě to mrzí to je celé. On moc dobře ví, že bych pro něj udělala cokoliv a to je asi opravdu špatně.

 
22.06.2014 23:05 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Ty to vážně nechápeš.

Nejde o něj, ale o Tebe, až-jestli Ti tohle dojde, tak jsi na dobré cestě si pomoci.

 
26.06.2014 22:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Již mnoho let (cca. 8 let? ) radím na webu www.alkoholik.cz a tento typ dotazu je tam relativně častý. Řešení je bohužel jedno jediné: pokud mám impulstivní chování v době opilosti, je nezbytně nutné pít jen do takové míry, aby se impulsivita neprojevila. Znamená to např. dát si jen vinný střik a konec (hladina alkoholu v krvi je pak tak nízká, že je člověk sto se ovládat a impulsivitu bez problému potlačí).

Bohužel jiná rada neexistuje.  

Projevy typu "MILUJI TĚ" bych na Internetu šetřil. Kdokoliv si pak může myslet, že to píšeš jemu. Ale mě to potěšilo, že mě miluješ Ahoj.  

 
28.07.2014 09:22 Uživatel: Milan01
Věk:  35
0-100
Téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Text uživatele: 

Asi bych navázal na odpověď Veselky,  

ale musíš nám toho napsat více. Je asi běžné, že po alkoholu řekne každý více než za střízliva nebo více než by chtěl. Většinou každý řekne to co by za střízliva neřekl, že se více odváže, ale moc necháou jak píšeš, že jsi plácala co nemělo hlavu ani patu a byla to lež a říkáš věci co nejsou pravda? Můžeš nějak vysvětlit.

Byl to stav, který se ti stal poprvé?  

Myslím si, že podmětem ke spuštění může být ten okamžik nevěry, ale zamyslel bych se nad příčinou toho jak píši, kde se bere to ostatní s tím spojené, neměla jsi nějaký problém někdy dříve … rodina, přátele, dětství… 

Jak píše Veselka, je důležité si nenalhávat, že problém nemáš, přiznat si že nějaký problém je a řešit to, nejlépe s těmi odborníky pokud to nepůjde tobě samotné. Ten alkohol bude až ten druhotný problém. Rada typu pít s mírou nevím nevím, kde je pro tebe ta míra? Těžko měřitelné a zvladatelné, spíš bych se zaměřil na řešení toho prvopočátku, kde se to bere, než na rady typu nepij když to neumíš .

A přítel. buď bude nebo nebude. Chlapů je spousta

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chování v opilosti - nesnesitelné a ubližující okolí, co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny