Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu

22.06.2014 18:24
Uživatel: mamča J.
Věk:  45
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den, již jednou jsem sem psala o svém dospělém synovi, který vlivem jeho tehdejší slečny přibral na váze a jeho líný zpusob života se nám jako rodičům zdá nesprávný.

 

Trvá to už ne zrovna krátkou dobu a syn se nemění k lepšímu. Není už ani podstatné zda má či nemá známost, jeho životní styl je pro mě nepochopitelný a pro něj je nepochopitelné proč mu říkáme nejen my rodiče i širší rodina, aby se nad sebou zamyslel.

Jeho den začíná v 7 hodin ráno silnou kávou a sladkým pečivem následuje cesta autem do práce (pracuje v bance) cestou z parkoviště přidá cigaretu, polední pauzu vyřeší rychlým občerstvením po obědě nesmí chybet sladká tečka. Po práci pokud nemá svuj program, většinou chodí k nám domů na návštěvu kde vyluxuje lednici a poličky se sušenkama jeho mladšího bratra.

Věčně pak Tonda (mladší) chodí a kňourá co mu brácha snědl. Čím víc dobrot nakoupíme tím víc toho zmizí.

Marek je jak kyselina čímž ho nazvala mamka jeho nejlepšího kamaráda. Je pochopitelné že při výšce 180 cm a 99 kg má vysoký tlak a cholesterol, syn byl na vyšetření srdíčka a štítné žlázy aspon co si pamatuji mu lékař naordinoval dietu kterou ovšem nedržel ani nedrží a u lékaře se raději neukazuje. Netrápí ho, že si zadělává na potíže. ani to jak se změnil fyzicky.

Od mala byl štíhlý a věnoval se spousta sportum, dneska ho nikam nikdo nedokope krom občas bowling a vyjmečně bazén s mladším bráchou. Kolo pro jistotu prodal, aby na něm nemusel jezdit. Pěšky krok neudělá již 6 let co vlastní auto…

Jsem z toho neštastná ale nemohu stím nic dělat je dospělí.

Maminy nemáte někdo nějaký tip nebo zkušenost?

Děkuji Jitka K.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2515x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Syn si ničí zdraví
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.06.2014 19:04 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Nepomohla by kraibčková dieta? Měl by zajištěné pravidelné stravování- bohužel kafe a cigarety si dá tak jak tak.

 
22.06.2014 21:05 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Při čtení vašeho příspěvku mě hned zarazila věta, že váš syn vlivem jeho slečny přibral. altTo je jako když alkoholik tvrdí, že nepije ale, že ho kamarádi ožrali. alt

Každý máme svůj život ve svých rukou a hlavě. Pokud nechce váš syn nic změnit v životě, tak se s tím netrapte. Nemá to význam, protože si škodíte sama sobě.

Nekupujte domů sladké blafy ani pro druhého syna!!!

Promiň Jancahoalt ale krabičková dieta je tahání peněz z lidí. Možná líné lidi naučí pravidelně jíst, to je na tom jediné pozitivní.  alt

 
23.06.2014 06:23 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Jo, já to myslím právě tou pravidelností a určitou bezstarostností. A co se týká peněz, máš pravdu, že to není nejlevnější. Ale nikd nepíše, že to musí být kupované. Může jej dělat paní pro svého syna, dát do krabiček na celý den. Pokud je ochotná se o něj starat jak o malé dítě. Podle toho, co píše, jede syn na cukru, ale bílkoviny mu asi budou chybět.

 
23.06.2014 08:44 Uživatel: mamča J.
Věk:  45
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Tak svačiny jsem mu dělala naposled na základce aspon myslím. Pochybuji, že v 25 letech si bude jezdit ráno pro krabičky na celý den.  Nápad to není špatný to určitě ne, ale Marek si jede po svém. Je schopný připustit, abychom mu řekly jak by to měl dělat, ovšem nedělá to a nebo u toho nevydrží dlouho. ale díky za tip

 
22.06.2014 21:41 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Mamčo, s Tebou je to marné úplně stejně jako Ty se synem. Pochop konečně, že je to jeho život to za prvé, ne Tvůj.

Za druhé při výšce 180cm a váze řekněme metrák, to zase tak strašné nebude. Ano, jistě má nadváhu, ale koule to prostě není.

No a za třetí ten tlak a cholesterol, má to vůbec smysl komentovat? Asi ne. Nicméně, nadváha absolutně neznamená, že musí mít vysoký tlak nebo vysoký cholesterol. Je to jen jeden z možných rizikových faktorů, avšak mnohem podstatnější jsou další vlivy stejně tak jako u lidí štíhlých.

 

Pokud chceš mladšímu synovi kupovat sladkosti, tak ať je má jinde.

Mimochodem napadají mě dva celkem zásadní a z mého pohledu podstatnější problémy.

1) Proč kupuješ sladkosti svým dětem, když v sušenkách a podobných věcech není nic prospěšného ba naopak a tím jim zcela vědomě škodíš?

2) Jak je možné, že Tvůj syn není tak vychovaný, aby věděl, že na věci které nejsou jeho se nesahá?

 

Stěžuješ si na syna, ale problém máš Ty holka.

 
23.06.2014 08:55 Uživatel: mamča J.
Věk:  45
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Já to beru jeho život, ale chci pro svého syna i když je dospělí to nejlepší a to je zdraví přeci to si nikde nekoupí a jestli od cca 20 let bude se stravovat takhle tak na to brzo dojede… ve 40 mít infarkt nebo mrtvici mu vážně nepřeju a kdyz nemá rozum on, měl by mít kolem sebe lidi kterým není lhostejné jak bude žít. zaléží na něm zda se dá na jinou cestu nebo ne já vím  Nadváha to není už je to podle BMI obezita 1. stupně. Nejsem lékař nechci slovíčkařit, jen ho neberu na lehkou váhu to že ted není "koule" neznamena že jíž brzo nebude. Mladší syn denně sportuje a je i dle doktorky velmi štíhlí, roste je v pořádku když kromě snídaně oběda večeře a svačin má přes den sušenku nebo tyčinku nevidím na tom nic špatného. Starší syn byl v jeho věku to samé ikdyž až takle zas ne ale tlustý nebyl nikdy to v žádným případě. Pokud Marek přijede na návštěvu domu nevím proč by se měl ptát mami mužu si vzít susšenku nebo si ohřát oběd z lednice? samozřejmě at si vezme je dospělí. jen to bylo myšleno, třeba jednu nebo dvě tatranky ale ne 5 a podobně. Marek v jídle netroškaří. připouštím že s jeho zdravím budoucím mám obavy…

 
23.06.2014 11:39 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: To já si, Mamčo, teda představit vážně nedovedu - že přijedu k máti a jejímu příteli a klidně jim budu šňupat v JEJICH lednici a chtít si ohřát JEJICH jídlo, které máti pro ně navařila??? Mě to praštilo do očí už ve Tvém prv. příspěvku. Přijdu k někomu na návšt+ěvu (a co, že to je moje máti? ) avyluxuju jim lednici?? Mám přece SVOU vlastní domácnost - stejně jako Tvůj syn, tak má místo trajdání si jít normálně nakoupit a hotovo. To by mi teda máti dala! A já bych se jí vůbec nedivila. ********* Jinak - mě by teda taky mrzelo a asi i štvalo, že se mé dítě cpe a málo hýbe, a měla tak obavy o jeho zdraví, ale i když pominu, že s cígem a kafem jsem na tom stejně, tak pořád je to jeho život (vidíš - stejně jako ta JEHO domácnost, kterou si má zásobovat SÁM) a navíc - říkat mi někdo pořád, jak to a to dělám blbě, tak to ve mně probudí zcela opačné "účinky".
 
23.06.2014 12:42 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Takže znovu, i když asi marně.

Ty opravdu nevidíš tu souvislost mezi sušenkami a tím jak to dopadá?

Znovu poukazuješ na nějaká zdravotní rizika a ano určitě jsou, ale riziko ještě neznamená jistotu onemocnění. Já to tím vážně nechci zlehčovat, o to nejde, jen to uvádím do souvislostí zejména s tím kontextem, že Ty si za to zodpovědná, to Ti nevadí, ale to, že syn Tě teď v dospělosti neposlouchá, to už Ti vadí.

 

Možná to dovedu do absurdna, ale fakt je, že Ty si naučila syna na sladké a jeho tělo funguje jen tak jak bylo v mládí nastartováno.

Samozřejmě by mohl, kdyby chtěl, ovládnout své chutě, omezit se atd. , ale to proč je takový jaký je, či proč jeho tělo funguje právě takhle si můžeš přičíst Ty.

Nemysli si, že Tvůj druhý syn, pokud nadále nezůstane u sportu a s léty si neupraví jídelníček, na tom bude jinak.

 

Za svůj život je každý zodpovědný sám a zcela nepochybně by Tvůj syn, kdyby chtěl, mohl svůj život změnit, nicméně nechce.

No a ten základ jsi mu dala právě Ty, ať už ve stravování tak i výchově.

Bylo by na čase, měřit všem stejným metrem a nejdřív si zamést před vlastním prahem.

Nicméně chápu, lépe se kritizuje než přijímá vlastní odpovědost a přestože přesně tohle Ty děláš, nechápeš totéž u svého syna.

Kdybys jako matka nebyla pokrytec, ale skutečně chtěla pro svého syna to nejlepší, jak říkáš, uvědomíš si nejdřív vlastní chyby, nastavíš si doma hranice, aby Tvé děti věděli co je správné a co už ne a dál v jejich osobním životě je necháš žít podle svého.

Ale už teď je mi jasné, že přesně tohle nedokážeš, protože náplní Tvého života je opičí láska. Nejde o to co je skutečně dobré, ale o to co chceš Ty.

 
23.06.2014 14:47 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Takže, Jitko, našla jsem, že se ptáš opakovaně na totéž tady na MS, zpovědnici, abeceda zdraví…Tady i jinde dostáváš v podstatě tytéž odpovědi a stále to bereš tak, že Ti nikdo nerozumí. No to je jasné, nevidíš nebo nechceš vidět chybu a problém tam, kde skutečně je - v Tobě.  

Pro ostatní upřesním info, které jsi psala jinde a tady ne. Jestli Ti to vadí nebo ne, je mi jedno, jsou to info z veřejných stránek.

Tedy, Tvému strašímu synovi je 24 a mladšímu 10 let. Starší syn pracuje v bance. Původně měl od 18ti let obézní přítelkyni, cituji z jiné diksuse, z 16.12.2013, např: "Již na první dojem se mě a manželovi nezamlouvala vzhledem, byla poněkud prostorově výraznější, ale řekla jsem si nejdřív jí poznej jaká je a nedávej na první dojem, třeba je nemocná…slečna si našeho Marka omotala kolem prstu, pořídili jsme jim společné bydlení a tím to možná vše začalo…Po 2 letech s touto slečnou přibral ze 70 kg na 92 kg při výšce 180 cm. Nyní již se slečnou není, ale při těle je stále (88 kg) … Nyní žije se štíhlou slečnou, které to nevadí vubec naopak říká že má doma medvídka. Syn kouří asi 10 cigaret za den občas pije alkohol, stravuje se převážně v restauracích či rychlo občerstvení, doma si moc nevaří radši koupí pizzu. a z jiné diskuse z 21.6.2014, např. : "Nevím, proč by doma nemělo být něco sladkého pro návštěvy a mladšího syna, který denně sportuje a je velmi štíhlý…nerozumím, co je špatně? Že se snažím? To ho mám nechat ať se ničí? To nikdy! "

No, na Tvoje slova z jiných diskusí, která jsem citovala, si každý udělá názor sám. Jinak ostatní Ti již trefně napsali, jak se věci mají - respektive se Ti snažili otevřít oči tak, aby jsi pochopila, že chyby, jejich počátek a problém je na Tvé straně, nikoliv na straně syna.  

Dítě se vychovává (i vlastním příkladem) a učí návykům od narození = co do jeho výchovy atd. vložíš, to se Ti vrátí, tj. co zaseješ, to sklidíš. Naučila jsi si děti od mala na sušenky? Naučila. Takže poděkuj sama sobě, přiznej si to a dětem se omluv a vysvětli jim, že jsi udělala chybu Ty. Pokud Ti ovšem připadá normální, aby 10ti letý syn měl doma k dispozici horu sladkého či sušenek, protože denně sportuje a je velmi štíhlý = aby si takto doplňoval výdej energie + přibral na váze, pak je zbytečné Ti cokoliv vysvětlovat. Snad jen, co kdyby jsi zkusila, když už brouzdáš na netu po x diskusích, si najít info o správném složení jídelníčku alespoň pro mladšího syna? Staršímu už nepomůžeš, ten si na to musí přijít sám.

K tomu staršímu synovi. Pokud nemá svůj program, jde po práci většinou k Vám na návštěvu, kde vyluxuje lednici a poličky se sušenkama mladšího bratra. A to proč? Má svůj byt, přítelkyni a práci. Neměl by být ve 24 letech již samostatný? Jinak co dělá se svým zdravím a životem je již jeho věc a odpovědnost. No ale pokud ho chceš ztratit, jak jsi psala v jiné diskusi: "To ho mám nechat ať se ničí? To nikdy! " tak v tom mluvení mu do života dál pokračuj, a uvidíš sama.

 

 
24.06.2014 09:15 Uživatel: mamka J.
Věk:  45
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Dokud syn žil doma s náma tak jedl pravidelně domácí celkem pestrou stravu. Měl vše co chtěl a co potřeboval, nyní žije ve svém bytě podle svého, tím chci říct že dostal dobrý základ do života si myslím. Jak žijeme my s manželem tak žil i náš syn a my s manželem jsme oba zdraví a štíhlí často sportujeme  bohužel sami nebo s přáteli či mladším synem. nemyslím si že bychom Markovi znechutili sport  my… nevím proč se tak obrátil a dělá co dělá respektive nedělá nic. Včera jsem mluvila s Markem, ubytoval u sebe kamaráda ze školy (přiletěl na par tydnu z Anglie) kluci spolu hráli závodně florbal Marek se vrátí  do týmu. Byl z toho nadšenej tak já doufám že mu to i vydrží. Mají odborného trenéra několikrát tydně trénují, zdravotní prohlídky jsou dané atd. Možná právě toho bude nenasilá cesta k lepšímu životu. Bez našich připomínek, se vrátí k tomu co ho kdysi hodně bavilo v byl v tom dobrý. Nejspíše tedy na tom vinu neseme jako rodiče přestože se nám to nezdálo v minulosti…

 
04.08.2014 13:06 Uživatel: ladis
Věk:  55
0-100
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Ahoj Mamco tak to je problem a stim nic nenadělaš mam vlasni zkušenost a se sebou moje vaha se dostala po gastroplastice na morbidni obezitu a to 198kg, dokud si člověk nesrovná v hlavě co chce tak jsou diety na nic a je to i v nazvu die--- je preklad 30 variant a jedna je SMRT. A tak jsem začal jinak a s TČM A HOUBOU REISHI  a dnes mam za 3 roky 50kg dole a uspěšně pokračuji dál a je to ůžasné se dozvedet o reishi a začít jednoduše a bez stresu a hladu hubnout a bez vyzivovych poradcu to jde taky!!! jednoduchosti je sila nemenime zvyky ale značku!!!!!!!!!!! Lada

 
04.08.2014 13:52 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Nesouhlasím s tím, že hubnout se dá a má beze změny zvyků, návyků nebo zlozvyků (fyzických i psychických), tj. beze změny jídelníčku, stravovacích návyků + životního stylu a myšlení (např. málo pohybu, stresy atd.) Pouze změna značky - komerčního produktu, byť se jedná o přírodní věc = (znamená) vzít si na pomoc pouze berličku, nic víc.  

Mimochodem, neumím si představit, pokud jsi měl 198 kg a zhubnul si 50 kg, jak si tělo samo poradí např. s uvolněnými svaly a kůží. Ty je přeci potřeba zpět zpevnit cvičením…

 
10.03.2015 15:28 Uživatel: Klára Z.
Věk:  33
0-100
Téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Text uživatele: 

Chápu, že pro něj chcete to nejlepší, ale je dospělý, a má vlastní hlavu…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn si ničí zdraví obezitou a leností - obezitu neřeší a nedodržuje dietu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny