Téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují

07.06.2011 14:00
Uživatel: marki
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den,
v médiích se stále mluví o nové, silné a agresivní bakterii. Jak si zvýšit imunitu, když nám hrozí nové období bez antibiotik /neúčinkují již/. Zdá se, že všechny mediálně profláklé infekce máme v podstatě všichni, ale u někoho propuknou a u někoho nikoli. Vítám všechny i babské i nebabské nápady a rady. Příklady ze života.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.06.2011 14:27 Uživatel: Julie
Téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují
Text uživatele: 

  Mám kamaráda sportovce(hokejista) a ten dělá 20let tohle:  otužování, cvičí 5 tibeťanů a jí česnek(hodně česneku). A nepamatuji si, že by byl kdy nemocný.  Jo a pije slivovici, možná víc jak ten česnek. Mrkající

 
07.06.2011 14:35 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují
Text uživatele: 

Antibiotika fungují, jen se jim bakterie díky nadužívání lépe adaptují. V medicíně se tomu říká rezistence. Naštěstí máme velké množství různých antibiotik, takže když bakterii nezabije jedno, tak druhé ano. Navíc máme právě imunitu, která umí obrovské spektrum bakterií zahubit.

Co se týče babských rad, Julie zmínila otužování, cvičení, česnek, to jsou dobré rady. Já přidávám radu buď hodně jíst ovoce a zeleninu nebo si vzít jendou denně multivitamínovou tabletu + 1x za dva dny i 500 mg vitamínu C. Vitamíny, minerály z multivitamínových tablet a případně různé enzymy z ovoce a zeleniny jsou nejlepším základem pro dobrou imunitu.

Zhuntované tělo, které krmíme hamburgery, mastnými hranolkami a zapíjíme to kolou, nebude mít dobou imunitu i kdybychom se na hlavu postavili.

Takže prevence. 

Jím multivitamínovou tabletu a to céčko od podzimu, kdy jsem byl nemocný a od té doby jsem prodělal (asi před týdnem) jedno menší nachlazení, které bylo bez teplot a dobře jsem ho zvládal (dokonce jsem chodil do práce). Navíc jsem si to zavinil sám, protože jsem jel autem s puštěným větrákem (ne klimatizací) a to jsem odmalička nikdy nesnášel.

 
31.10.2014 09:02 Uživatel: Leonika
Věk:  36
Téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují
Text uživatele: 

Babské rady nemám, mě se na podporu imunity osvědčila hlíva ústřičná, teď jsem si koupila novinku, hlívu s tradičníma českýma bylinama a ta mě úplně nadchla. Nejen, že podporuje obranyschopnost, ale taky podporuje trávení a pročišťuje tělo.  

 
31.10.2014 09:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují
Text uživatele: 

Poslední věta je teda opsaná z obalu, že? Jinak - hlíva ústřičná je určitě dobrá, ale na reklamy si tady moc nepotrpíme.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak si zlepšit imunitu když antibiotika nefungují
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny