Téma: První sex - krvácení a bolesti, proč?

30.10.2014 20:32
Uživatel: Sansa
Věk:  17
Odpovědí na téma: 3
Text: 

V pondělí 27.10.2014 jsem měla svůj první sex, a další dva dny po té jsme to s přítelem dělali také, ale pokaždé mě to hodně bolelo. Celý týden krvácím a menstruace to určitě není. Tak se chci zeptat, jestli je to normální.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3171x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: První sex
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.11.2014 21:34 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: První sex - krvácení a bolesti, proč?
Text uživatele: 

Sanso, možná máš kamarádky ve svém věku a mohla by ses některé svěřit a popovídat si s ní, nebo s maminkou. V tvém věku by ti to maminka už vysvětlila. Jen mně zaskočilo, že píšeš, že šlo o první sex a ne o první milování. Zní to trochu,  jako od zkušené v tomto ohledu.

 
04.11.2014 21:50 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: První sex - krvácení a bolesti, proč?
Text uživatele: 

A proč to " děláte" i přes bolest? Proč nepočkáte, až se Ti to uvnitř zahojí a raději se nepoučíte, jak k prnímu milování přistupovat. Myslím, že Tvůj přítel k Tobě není moc ohleduplný …

 

 

Ztráta panenství

První sex provází "deflorace", tedy roztržení (rozšíření)  panenské blány penisem. Z dívky se stává žena. Defloraci může provázet mírná bolest a malé krvácení. Tento stav je naprosto normální a přirozený. Podobně to může být i s celým prvním milováním.

Nemusí být zdaleka tak příjemné, jak jsme si vysnili. Je to dáno tím, že první milování provází strach z neznámého, obavy z otěhotnění a mnoho dalších pocitů, které mohou zabránit vzrušení a prožití orgasmu. nepříjemné pocity může žena i muž prožívat i tehdy, pokud je přirozené vzrušení ženy nízké a tedy i přirozená lubrikace není dostatečná !!!

Proto je nutné k defloraci přistoupit až po dlouhé a něžné milostné předehře a nebrat ji jako "plnění úkolu".  Vhodné je použít lubrikační krém, který pomůže nejen při defloraci, ale i při prvním milování.

Doporučuji článek "První milování" a "O panenství a defloraci".

Problémy s prvním milováním zažívají nejčastěji dívky, které je prožijí s mužem, která myslí jen sám na sebe a nebere vůbec žádný ohled na dívku, která je ještě panna.

Názor, že "odpanění" má proběhnout rychle a rázně je naprosto "mimo mísu". Muž, který takovýto názor do prvního milování s pannou přináší, by si zasloužil prožít anální sex s podobně smýšlejícím mužem a to bez lubrikantu.

Proto je nutné ze strany dívky přemýšlet před prvním sexem i o tom, zda muž nebo chlapec se kterým jej chce prožít je něčeho takového hoden.

Základem zklamání z nevhodného, agresivního nebo jinak dominantního přístupu k defloraci je především volba špatného partnera.  

Mnohdy si tak dívka za svůj negativní zážitek může v podstatě sama. Sobecký "borec" většinou není zdaleka tak úžasný milenec, jak se snaží svému okolí namluvit. Někdy jistý stupeň suverenity u jinak normálního kluka může pocházet z obav a strachu, aby první milování nezkazil. Je potřeba to umět odlišit. Někdy strach ze selhání natolik chlapce nebo muže zahltí, že vůbec neví, co má dělat a jen se bojí, aby neztratil erekci a defloraci a první milování nezvládl. Pokud dívka, nebo žena pozoruje, že její jinak pozorný muž je "mimo", měla by ho uklidnit, případně převzít iniciativu za muže a snížit tak stres, který ho ovládl.

První milování není úkol. Je to vzájemné první spojení ženy - panny s mužem, které by mělo proběhnou ve vzájemné souhře. Tady pomůže a je naprosto nutná otevřená komunikace a spolupráce.

Pokud je však muž nebo chlapec k dívce nebo ženě při prvním milování hrubý nebo agresivní, pak je nejlépe zvážit, zda je to člověk, se kterým stojí za to se ještě někdy vůbec sejít.

Správné zhodnocení přístupu muže k ženě někdy zabrání mnoha problémům, které by pokračování v takovém vztahu určitě nastaly. Chování muže při první milování může ženě o muži hodně prozradit.

Dovolím si ještě citovat dva mýty, které se k prvnímu milování váží:

  • "Odpanění" je jen technická záležitost a může je provést prakticky kdokoli, nejlépe někdo zkušený" - to je hit poslední doby, ale dost zvrácený. v žádném případě nepodléhejte těmto názorům.
  • Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku především vybrat partnera, kterého miluje. První sexuální styk je jedinečným a významným životním momentem pro každého jednotlivce.
  • "Musí to proběhnout co nejrychleji, tak aby ani nevěděla, že už to má za sebou" 
    Často mezi chlapci šířený názor. Jedná se o bezohledný a naprosto špatný přístup k tak závažnému a významnému okamžiku v životě ženy.

alt

 
05.11.2014 13:04 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: První sex - krvácení a bolesti, proč?
Text uživatele: 

Sanso, rybka ti to krásně vysvětlila, máš to jako od maminky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: První sex - krvácení a bolesti, proč?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Možné těhotenství 2 711x
Opožděná a krátká menstruace ve 14 letech 1 762x
bolestiva menstruace 2 765x
Posunutá menstruace o týden dřív - příčina, antikoncepci beru pravidelně 3 1250x
Panna ve 21 letech - zájem o mě mají jen moulové 12 2350x
Menstruace - vliv antibiotika, stresu a angíny 4 1327x
Bolest podbřišku po sexu - příčina, léčba, vyšetření 4 1971x
Jak gynekolog pozná jak dlouho nejsem panna? 1 2117x
Proč ženy častěji trpí na gynekologické problémy než muži na urologické nemoci? - může za to psychika? 34 1579x
Jsem neplodná - zvažuji návštěvu lékaře na umělé oplodnění, IVT 35 2506x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny