Téma: Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy

15.08.2019 09:07
Uživatel: Glenny
Věk:  54
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den mám 9 měsíční štěně mix border kolie, fousek a vlčák, jsou dny kdy poslouchá na slovo, ale většinou neposlechne. Kudy projde všechno sebere, odnese na zahradu pod jablon a rozkouše. Žádný pes v  mém životě nic nerozkousal, ale tento jako kdyby to měl dohnat za všechny. Už nevím jak dál. Není sám má 10 ti letého kamaráda. Má spoustu hraček které ho baví tak minutu. Jen chodí a zkoumá co by provedl. Aportovat nechce to si sedne a s výrazem hodila sis to tak si to přines čeká co bude. Po mámě je hyper aktivní a potom někdy převládá fousek a někdy vlčák. Říkám mu že je trojboj a pere se tov něm. Jak ho donutit poslouchat a přestat kousat vše kolem sebe. Můžete mi prosím poradit? Děkuji za radu

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2127x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: neposlušnost
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.08.2019 19:26 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy
Text uživatele: 

Dobrý den, všechna tato tři plemena jsou dosti specifická a potřebují vedení. Co takhle zkusit odborně vedený výcvik na cvičáku?

 
19.08.2019 20:11 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy
Text uživatele: 

Měla jsem doma už hodně zvířátek a mě takové kousání a neposlušnost u štěnátek a kotátek připadá jako normální. Není to nic neobvyklého. Když malému dítěti rostou první zoubky, tak má taky tendence vše okousávat, protože ho to svědí a myslím si, že u štěnátek je to stejné. Je to jenom dočasné období, které  přejde. Navíc, je to mladý pejsek, který si chce ještě hrát, stejně jako malé děti si chtějí hrát. Ale pokud Vám záleží víc na majetku, tak ho dejte někomu, kdo bude mít rád toho pejska takového, jaký je. Jedině tam se pejsek bude cítit štastný.

 

Mám doma tři kočíčky, sice mám poškrábaný nábytek, přišla jsem o koberec a mám trochu potrhanou sedačku, ale ani tak bych je za nic na světě neměnila a jsou to moje lásky.  

 
20.08.2019 12:20 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy
Text uživatele: 

Štěně je v pubertě a ještě nějakou dobu bude. Nelze se spoléhat na to, že to samo přejde. Takto aktivní štěně si samo na zahradě nevystačí.  

Potřebuje pravidelně a denně unavit fyzicky mimo zahradu (procházky, výlety, různé aktivity, kdy upoutáte pozornost na sebe) a doma psychicky (psí hlavolamy).

Cvičák je taky dobrá jedna z možností.

Jinak ještě motivace = hodně chválit a odměňovat za vše, co udělá dobře. Když udělá něco špatně, spojit s povelem fuj, nesmíš atd. , netrestat fyzicky, ale např. odeslat na přiměřenou dobu na místo.

10 letý kamarád už může mít rád svůj klid, na to bych se nespoléhala.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Neposlušné štěně, jak ho vychovat - rady, tipy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny