Téma: Výběr plemene psa, shiba inu nebo šiperka - zkušenosti, názory, diskuze, reference, recenze

14.04.2018 17:58
Uživatel: Doggie
Věk:  20
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Zařizuji si vlastní bydlení a říkám si, že bych si pořídila pejska, abych nebyla tak sama. Jenže zatím nevím, jakou rasu. Nikdy jsme pejska neměli, táta psi nesnáší, takže něco zvladatelného a nepříliš náročného pro pejskaře začátečníka. Měla by to být menší rasa, která se hodí do bytu, pokud možno moc nehryže nábytek a neštěká - nemám ráda uštěkané psi.

Také musí přežít to, když bude pár hodin doma sám. Co se mého životního stylu týče, nejsem žádný velký sportovec, ale zato ráda chodím po městě nebo po přírodě. Miluju mazlivé a blízací pejsky, co nekoušou a nejsou agresivní.  

Z plemen se mi nejvíc líbí šiperka a shiba inu. Žádné neznám, ale co jsem zatím četla, tak shiba sice neštěkají, ale bývají povahově složitější a šiperka je zase hyperaktivní a často i uštěkaná.  

 

Má někdo zkušenosti s těmito plemeny? Jak je to se šiperkou a uštěkaností? Co byste mi případně doporučili?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2516x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Shiba inu nebo šiperka - zkušenosti?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.04.2018 23:00 Uživatel: aaa_del
Věk:  29
Téma: Výběr plemene psa, shiba inu nebo šiperka - zkušenosti, názory, diskuze, reference, recenze
Text uživatele: 

Myslím, že máš trošku zkreslenou představu o tom, co pejskařství znamená. Pes není kus nábytku, který by měl ladit s tvým vkusem. Takhle to nefunguje. Nesmíš vyjmenovat jenom to, co chceš ty, ale především se zamyslet nad tím, co můžeš psovi nabídnout ty. Jaké jsou tvé finanční možnosti, časové možnosti (kolik času si ochotná ráno obětovat před odchodem do práce a strávit ho se psem na procházce, kolik odpoledne, jak trávíš volný čas), fyzické možnosti, prostorové možnosti… jakou máš povahu a jakým stylem bys vychovávala psa (jsi trpělivá, jsi spíše výbušnější) a tak dále. Od toho všeho se pak odvíjí to, jakého psa si pořídit a jestli vůbec. Pes je především závazek. Šťastný pes = šťastný páníček. Nešťastný pes pak dokáže terorizovat celé okolí a může být v krajním případě i hodně nebezpečný.

 

Osobní zkušenosti s těmito plemeny nemám, ale ani jedno nemá zrovna pověst psa pro začátečníka. Navíc oba mají podle všeho dost energie. Vyber plemeno, které jé méně energické a méně paličaté. Je větší pravděpodobnost, že ti totálně nepřeroste přes hlavu. Nekousání, neštěkání… to je z většiny výchova. I vlk umí být s dobrým páníčkem mazlivý a blízavý.  

 

Doporučuji začít chodit do nějakého útulku a venčit. Uděláš dobrý skutek a možná ti nějaký i přiroste k srdci natolik, že si ho nakonec necháš. Nebo se o psech alespoň naučíš něco do začátku, zjistíš jaká povaha a úroveň energie ti vyhovuje… a pak se bude vybírat lépe a hlavně zodpovědněji.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výběr plemene psa, shiba inu nebo šiperka - zkušenosti, názory, diskuze, reference, recenze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny