Téma: Změna krmiva psa střední rasy - zkušenosti, diskuze, názory

30.06.2017 11:11
Uživatel: Nicolle
Věk:  36

Město: Brno

1374055116_jk-wed-blog-10.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,  

ráda bych slyšela/přečetla si vaše zkušenosti se změnou krmiva u psa.  

Donesli jsme si z útulku fenku zřejmě boxera a něčeho. Je jí 5 let. Nikdo neví co jedla předtím, než se dostala do útulku, byla na tom docela špatně. Má trošku problémy se zažíváním, ale vet to moc neřešil, prý to tak prostě je…  

A teď k mojí otázce. Je zvyklá na jeden druh granulí, ale mně se nelíbí jejich složení. Od paní, co chová boxery, jsme pro ni dostali 12kg pytel granulí OPTIMAnova a doporučení na nějaký e-shop.

Problém je, že jsem nikdy neslyšela ani o tom e-shopu ani o těch granulích (poprvé teď na výstavě v Brně a od té chovatelky). Složení to má fajn, nemám s tím problém, rozhodně lepší, než co baští teď.  

Je tu někdo, kdo má s těmi granulemi zkušenost?

Jaké máte zkušenosti se změnou granulí u dospělých psů s problémy se zažíváním?

 

Opakuju že s veterinářem jsem o tom mluvila a ten na to jen mávl rukou, takže ty zažívací problémy snad nejsou tak vážné, jako mi přijdou. O co mi jde je spíš jestli nemám mít strach jí dát nové granule, nebo ji na to mám postupně připravovat.  

Psala jsem svůj dotaz i na jednu nejmenovanou diskuzi přímo zaměřenou na domácí zvířata, ale nikdo mi tam nebyl schopný nijak konstruktivně pomoct…

 

Předem díky za váš čas alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 658x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Změna krmiva u psa střední rasy - zkušenosti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.06.2017 13:05 Uživatel: pit
Věk:  22
Téma: Změna krmiva psa střední rasy - zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Mám též psici, která je hodně citlivá skrz zažívání. Zmiňované granule neznám ani eshop. Ale apeluji, pokud jsou psi citliví na trávení doporučila bych opravdu kvalitní granule. My jsme zkusili Royal Canin, i hypoalergenní, ale neseděly nijak extra na to, jaký prachy za to chtěji. Pak jsme zkusili Fitmin, no chvíli to šlo ale pak nám pitbulice začala zvracet, stejná zkušenost jako s Britem. Nevím tedy, jak moc citlivý je Váš pes, každopádně všeobecně doporučuji pro citlivé psy granule lamb+rice (jehněčí a rýže). Vynechat pšenici a obiloviny všeobečně. A pozor na to, když bude ve složení na prvním místě syrové maso. Na prvním místě by mělo být př. kuřecí/hovězí moučka. Zdá se to jako hloupost, ale když je v granulích př. 70% syrového masa, ve skutečnosti je ho tam mnohem méně. Protože jak známo většina masa je voda. Kdežto masová moučka, je čistý podíl masa.

Jinak doporučuji ještě vyřadit kuřecí maso pokud možno.

Granule mohu doporučit : K9 a my teď máme hypoalergenní Nativia dog a zatím dobrý tak uvidíme na jak dlouho. Já nejvíc za sebe mohu doporučit krmit syrovým masem, brala jsem od vetamixu, ale je s tím strašná práce. Musí být k tomu vyváženě přidáváno ovoce a zelenina a rýže nebo těstoviny. Jinak když to není vyvážené to psovi více škodí než pomáhá.

Závěr: změny granulí bych se nebála, ale nekupovat srajdy, ale kvalitní granule.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Změna krmiva psa střední rasy - zkušenosti, diskuze, názory
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny