Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat

15.08.2011 19:56
Uživatel: Mimi
Věk:  33
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den, doufám že jsem na správném místě. Nevím si rady se synem. Má 22 měsíců a hodně zlobí. Když po něm chci aby si uklidil hračky tak odmítá. Někdy to udělá ale příště už zlobí. Pak se někdy usmívá škodolibě a odmítá spolupracovat. Snažím se uklidit i s nim aby mi pomohl ale nechce. Já ho nechci učit na to že to nakonec udělám já. Když se pak syn vzteká tak ho praštím po rukách. Trestám ho tak i když háže kračky na zem. Né hned ale když mu domluva nestačí tak se neovládnu. Navíc mne to mrzí, jsem z toho smutná že nemám u malého respekt a takto si blízký vztah asi nevytvoříme pokud ho budu bít. Nevím jak se zachovat v takových situacích. Ještě k tomu mně rozčiluje tchýně jak tvrdí že jí prý poslouchá. Buď nám prostě "leze" do výchovy nebo nevím. Prosím poraďte. Také jak reagovat na to když dítě dělá něco schválně a ví že to nesmí. Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.08.2011 20:22 Uživatel: janas
Věk:  23
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

Dobrý den,

doufám, že nevadí, pokud se pokusím poradit, ač sama ještě dítě nemám, ale třeba moje rada pomůže. Podle mne jde o tzv. období zdroje, kdy je potřeba hlavně zachovat klid a být důsledná. Kamarádce v tomto období u dcery pomáhala metoda ohrané desky - stále dokola v klidu opakovat, co má udělat, především stále klidným a stejným hlasem, nezvyšovat hlas apod. Je to dost psychicky náročné , ale dost to pomáhá (zkuste si do vyhledávání na internetu zadat spojení metoda ohrané desky a najdete víc informací). Pokud se malá začala rozčilovat, dovedla ji do druhého pokoje s tím, že má přijít až bude klidná. Co vím, tak to fungovalo.

U toho bití si nejsem moc jistá, jestli bude mít kladný účinek, co třeba zkusit jiný trest? Mému příeli, když byl malý a nechtěl si uklízet hračky, namluvili rodiče, že v noci přijde zlá čarodějnice a ty hračky si vezme, když se o ně neumí starat. Když si je neuklidil, v noci rodiče hračky schovali. Když byl hodný, "čarodějnice" zase hračky v noci vrátila. Zní to možná trochu divně, ale tato metoda prý docela fungovala. Jde  to uplatnit i na neopatrné zaházení s nimi, zkuste synovi říci, že už u něj hračky nechtěly být a odešly jinam. Třeba to zabere.

 
15.08.2011 21:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

Prý pomáhá jako trest dát hračky na vyvýšené místo a říct za trest, že sis je nechtěl uklízet si teď nebudeš hrát.

Myslím, že málokteré dítě chce uklízet hračky. Včera jsme byli s přítulkou u její sestry, ta má 2letou holčičku a to bylo křiku a pláče, když se mělo uklízet smile Ani má dcera nechtěla uklízet hračky, když byla menší. To je u všech dětí stejné.

Výchova ano, ale moc se tím nestresujte. Prostě to tak je a toto dělají všechny děti.

 
16.08.2011 07:16 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

Vyvýšené místo? Kdo to vymyslel? Když ta moje 14 měsíční je schopna si přisunout židli ke stolu a vylézt až na vysoký psací stůl smile. A to neumí chodit. A vyšší nábytek doma moc nemáme.

 Ohraná deska.... když jí v ulici 10x zvedám čepici ze země, nervy ztrácím.  A plácnutí přes ruku se směje. Jsem zvědavá, jaké výchovné metody vymyslíme my.  A to dočasné zabavení hraček prý fakt funguje.

 
16.08.2011 08:31 Uživatel: Julie
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

  Já bych taky řekla co oči nevidí, to srdce nebolí. Já vychovávám stylem 3x a dost. Nervy mám jen jedny a mám v úmyslu se dožít vysokého věku. pokud jsme uklízeli hračky, tak většinou spolu, v tomhle věku ani neví pořádně co se po něm chce. Dneska už to ví a uklízíme pořád spolu, psací stůl je perla. Ale mě ta činnost nevadí, povídáme si a dohadujem se co poletí do koše a co ještě né. Osobně by mě více vadilo podrývání autority od tchýně, tomu bych udělala asi konec. Je to boj a chce to nervy, ale dá se to zvládnout. Tuším, že puberta bude horší.

 
18.08.2011 18:54 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

Tak hračky do trezoru, čepku do trezoru, dítě do trezoru wink

 
16.08.2011 08:36 Uživatel: Mim
Věk:  33
Téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Text uživatele: 

Moc děkuji za náměty. Dnes ráno jsem skutečně intuitivně odložila všechny hračky na vyvýšené místo, také plyšáky a malému se to nelíbilo. Udělala jsem to proto, že jsem ho už nechtěla trestat bitím jenom proto, že se nechce přebalit a převlíknout. A to zlobil až neskutečně. Navíc jsem v 8 měsíci těh a je to pro mně náročné. Úplně tohle ale nepomohlo a musela jsem vymyslet něco jiného. Řekla jsem mu ať jde ode mně pryč když zlobí. Pak jsem se na chvíli zamkla v pokoji, dost brečel. Pak jsem vyšla a opět po několikráté se zeptala jestli se půjde převlíknout a pak půjdem snídat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dítě si nechce uklízet hračky - jak ho potrestat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 952x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1008x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1773x
Je to normální chování? 5 967x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1389x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1302x
Roční batole - usínání 2 901x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2090x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10234x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1937x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny