Téma: Je to normální chování?

29.12.2019 18:46
Uživatel: Kačaba
Věk:  28
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

posledí dobou mě dcerka (22m) dělá problémy. Nevím, jestli je to normální, nebo je snad "jinačí"… Dcerka se pravidelně dívá na pohádky - nijak dlouho, max hodinu denně, kolikrát ani to ne, většinou ještě rozdělené do dvou tří částí. Jednoduše u toho nesedí hodinu v kuse, to jen na vysvětlenou. Teď k tomu problému. Má své oblíbené pohádky asi jako každý druhý. Jenže… Kolikrát, když se zrovna nedívá a hraje si, všeho nechá, začne se točit do kola a doslova si přehrává ten či onen díl pohádky. Je zajímavé, že se točí jenom do leva, když má změnit směr, tak jí to prostě nejde. Při tady tom jejím "přepnutí" absolutně nevnímá, že se na ni mluví, i když zvýšíme hlas. Kolikrát při tom jejím točení ještě zavře oči a prostě si jede svou. Odvykládá celý asi 5minutový díl od začátku do konce a klidně jede od znovu nebo si skočí do jiného dílu. I 15 minut ji to drží. Vzhledem k tomu, že u toho kolikrát zavře oči není vyjímka, že vrazí do dveří, zakopne o hračku… trošku mě připomíná - když to zhorším - autistu až s tím rozdílem, že se nehoupe do předu do zadu ale točí se do kola. Kolikrát chytne pomalu záchvat, když ji chceme zastavit. Jde vidět, že se jí pak i točí hlava, ale jednoduše si nemůže pomoct. Ptala jsem se ostatních maminek, co mají stejně staré děti a ty jim to nedělají. Vím, že dřív jak ve třech letech se stejně nedá nic moc zjistit, ale jednoudše mě dělá problémy. Prostě se začne točit, ztratí se do svého pohádkového světa a nevnímá nic kolem sebe. Je to normální nebo je snad vážně v něčem jinačí?
Jinak od roku mluvila, teď už relativně krásně mluví, komunikuje, běhá, navazuje kontakty, hraje si na "jako", fantasie jí jede na 110%. Jenom to její vrtění se do zblznutí je prostě divné.

Děkuji za odpovědi, snad mě uklidní

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.12.2019 20:08 Uživatel: tres
Věk:  20
Téma: Je to normální chování?
Text uživatele: 

Odstavte ji od pohádek a namísto toho ji např. čtěte. Muže tímto způsobem na sebe upozornovat, malé akord takto děti jsou až víjmečně ojedinělé paličatostí a cílevědomostí. Stejně tak jsou velmi dobře zmanipulovatelné. Vydržte nějaký čas a uvidíte. V druhém případě je opravdu možné že je nějakým spůsobem nemocná, nechci vás a ani se mi o tom psát nechce ale může se jednat o tlak jenž by ji mohl tlačit na mozek v počátcích.Skuste zjistit zda nemá teplotu či ji nebolí hlava, zda není ještě něco v nepořátku. Přeji at je zdravá a hlavně at je to prkotina.

 
30.12.2019 01:58 Uživatel: Klarabel
Věk:  34
Téma: Je to normální chování?
Text uživatele: 

Pokud má fantazijní hru na "jako", mluví a v ostatních věcech je v pořádku, nemělo by o autismus jít. Nejspíš jen její nervová soustava nezvládá příval vjemů z televize: barvy, rychle se střídající obrázky, zvuky, příběh nad úrovní jejího chápání… pak hledá uvolnění v točivém pohybu a dostává záchvaty - cítí, že je toho na ni moc a hledá způsob, jak si ulevit. Autisté také v točivých pohybech nacházejí jakési zklidnění, ale rozsah jejich potíží je daleko, daleko větší.

Volila bych televizní půst. Radši chodit do zverimexu koukat na akvária s rybičkami. Fakt. Říkám jako matka jednoho autisty, jednoho nervově přetaženého a vychovatelka mnoha dalších dětí, zdravých i ppstižených.

 
30.12.2019 23:28 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Praha

Téma: Je to normální chování?
Text uživatele: 

Ony ty dnešní moderní pohádky jsou pěkně na palici, mimochodem. Jsou plné různých podivností, politické korektnosti, divných momentů. Občas si říkám, že být dnes (30.12.2019) dítě, tak z těch současných tv pohádek a příběhů bych skončil asi v klecovém lůžku. Sem tam dokonce nezapomenou dítěti přeprogramovat mozek nějakým tím neomarxistickým moudrem a poučením.

 

Zkusil bych televizní půst.

 

A poté bych zkusil pár pohádek ve starém provedení, tedy 20 a více let dozadu.

 

A budete vidět, co jak působí.

 
31.12.2019 11:03 Uživatel: kacaba
Věk:  28
Téma: Je to normální chování?
Text uživatele: 

Heh, tak zrovna pohádky, co bavili mě malou vůbec nebere. Žádný bob a bobek, krtek jedině s pandou… a TOP je u ní králíček bing : -D sice trapně jednoduché, na druhou stranu pořád lepší jak telettubbies : -D ale děkuji za radu

 
01.01.2020 01:43 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Praha

Téma: Je to normální chování?
Text uživatele: 

Já jsem chtěl hlavně říci, že:

 

1) V mnoha dnešních filmech i pohádkách jsou různé podprahové informace. Některá z nich možná vaše dítě uvádí do tohoto stavu. Např. sem tam některé dospělé určité podněty uvedou do epilepsie, ale děti jsou obecně mnohem vnímavější a citlivější.

 

2) Že dítě starší pohádky nebaví se nedivím. Dnešní pohádky jsou hloupější a přímočařejší, takže by musela přepnout na vyšší level. Chtěla by to přizpůsobení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je to normální chování?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny