Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní

12.03.2011 13:53
Uživatel: Nešťastný otec
Věk:  42
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Zdravím, vím, že by se to nemělo ale asi mám jednoho syna raději než druhého. Prvorozený (16) je skvělej fotbalista, oblíbenej, řekl bych že i hezkej a nosí výborný známky. Ale druhý syn (14) je tak trochu jiný, vůbec se s námi nebaví, nic ho nezajímá, známky nosí velmi průměrné (několik trojek naposledy) a pořád zůstává doma, s nikým se nebaví atd. prostě je to téměř přesný opak toho prvního.

A já nevím co dělat. Kdykoli ho donutím jít ven tak si stejně (myslí si, že o tom nevím) zaleze do garáže a půl hodiny tam sedí. Pak prostě přijde domů a dělá 'jak se náramně prošel'. Jinak se vůbec nebaví, je problém s ním prohodit i 3 věty. Už hodněkrát jsem za ním šel aby mi řekl kde je jeho problém, ale nedostal jsem z něj nic a byl pak ještě smutnější. U psychologa (vlastně u dvou) jsme už byli, ale celou dobu odmítal odpovídat takže to nemělo žádný účinek.

Co mám dělat? Neskutečně mě to trápí.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2011 14:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

Co navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu? Syn je opravdu trošku zvláštní.

 
12.03.2011 16:11 Uživatel: Julie
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

   Z toho co píšeš usuzuji, že je mladší syn citově zanedbáván.  Pokud celé jeho dětství preferujete toho staršího, tak se není čemu divit, do toho puberta a průšvih je na světě. A místo aby jste ho zahrnuli láskou a chválili, tak jste  s ním utíkali za chocholouškem. Ale problém tady nemá on, ale vy, rodiče.

 
26.05.2011 13:24 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

Po přečtení mě napadlo přesně to, co píše Julie. Tím svým přístupem to celé akorát zpečeťujete frown

Dítě není hloupé a vycítí to a tím spíš bude takové.

 
12.03.2011 18:53 Uživatel: lmmt
Věk:  31
100_3372.jpg
0-100
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

já si myslím, že není "zvláštní", je jen ve stínu svého bratra, přišla na něj puberta a on možná chudák neví čí je a kčemu tady na tom světě vůbec je.

Možná byste měli spolu něco podniknout, nebo podporovat v nějakém jeho snu, či nadání, koníčku, něco v čem by měl možnost vyniknout a být možná i lepší než brácha.

Nevzdávejte ten boj o přízeň syna, máte ještě šanci, za pár let už by mohlo být pozdě a vyčítal byste si to celý život.

Pořád dokolečka mu dávejte najevo, že jste tady pro něj, že je váš syn a jste na něj pyšný a že ho berete takového, jaký je, ono mu to tam časem secvakne Mrkající.

 
13.03.2011 13:15 Uživatel: Genevieva
Věk:  26

Město:Střední Čechy

srdíčko.jpg
100-500
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

A co dela, kdyz je doma? treba ho opravdu jen bavi pocitac nebo treba cte? mam kamaradku, ktera proste dokaze mesic nevylezt z baraku a jenom si cte a s okolnim svetem nekomunikuje(obcas maximalne pocitac)...
Urcite nejaky zajem ma, neverim, ze ne, ale v o nem proste nevite. Co treba pocitacove hry? nebo se kouka na filmy? co v tom pokoji dela, kdyz je tam cely den? 

 
26.05.2011 12:12 Uživatel: zdena
Věk:  38
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

Skuste TŘEBA  navodit situace  že problémy které o synovi každý asy ví/ sám se zajisté STYDÍ /se přestanou říkat-začněte s čistým jakoby zdravím štítem-a berte syna jaký skutečně je -umý pomalu běhat - tak pomalu běhejte s ním,umí uvařit, tak to vychvalte,dávejte mu větší prostor když má rát samotu a možná mu tak moc NEORGANIZUJTE-oni to totiž neberou- zaseknou se -lžou-aj ...Pak se ptejte- co zítra-co o výkedu-plánujte POMALU společně-a komunikace určitě nastartuje třeba jen o trošku.....trpělivost...

 
26.05.2011 13:03 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

No, oni někdy děti v tomto věku toho opravdu moc nenamluví, zvláště kluci. Jistě je ve věku, kdy kamarád - vrstevník je pro něj mnohem na konverzaci důležitější než rodiče. Hlavně neupřednostňujte druhého syna, to je až neskutečné, jak jsou na to děcka citlivá. V podstatě by vám mohl pomoct jej trochu rozmluvit a rozpohybovat ten druhý syn, že by se s ním dával do řeči a pokusil se jej někam vytáhnout sebou ven. Jestli se mu to podaří.
 
Jinak hlavně mu dávejte stále na jevo, že ho máte moc rádi a že je pro vás stejně důležitý jako jeho brácha. A prosím HLAVNĚ NESROVNÁVEJTE!!!!!

Jediné, co by byl trochu problém, zda ke změně chování nedošlo ze dne na den , pak by to mohl být varovný signál, kde by mohlo jít o jiné věci než jen to, že prostě nemá normální potřebu komunikace.

 
30.05.2011 18:35 Uživatel: lenka
Věk:  39
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

může to být jak pubertou,tak i pocitem,že si s rodiči nerozumí,nebo jim toho memá co říct.ale pokud by se začal stahovat víc a víc do sebe,může to být počínající schizofrenie,tak se to projevovalo u mého známého.tady by ten ´´chocholoušek´´mohl pomoct.naordinoval by mu léky.

 
22.07.2011 20:39 Uživatel: trapiko
Věk:  39
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

NO STÍM OPATRNĚ -POKUD TOTO SYN  USLYŠÍ , TAK MU TÍM MOC UBLÍŽÍTE -STRATÍ ZBYTEK SEBEVĚDOMÍ A POTOM VÁM MŮŽE NASTAT OPRAVDU DALŠÍ -VELKÝ SE SYNEM PROBLÉM.PODLE MÉHO JE V PUBERTĚ. JEN DOBŘE NEVÍTE ŽE KAŽDÝ ZE SYNŮ MŮŽE BÝT SCELA JINÝ- ÚPLNĚ VE VŠEM. pokud ho vy nepřijmete - bude  on- co má problém v rodině ne vy. a v dospělosti si pude stejně vlastní cestou ale už bez vás -a to je škoda.neovlivnujte ho. on sám požádá o pomoc když bude chtít /on už neni nemluvně. .z.

 
23.07.2011 21:57 Uživatel: TRAPPIKO
Věk:  39
Téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Text uživatele: 

znovu jsem si přečetla váš problém na který jsem  již reagovala. myslím že problém mnoha rodičů s dospělákama je  právě ve Způsobu komunikace. Neštaštně  jim vnucujem své názory .-neposlechnou a to je v tomto věku prostě normální. Důležité je jim stručně opakovat jen co NESMÍ a následný postih-Typu....  kradeš- půjdu okamžitě do střediska výchovný pěče -kde budeš do plnoletosti-, bereš drogu -doprovodím tě k lékaři na test na drogy,- nechodíš domů-najdi si okamžitě práci a bydlení-noclehárna doma nejsme......a jiné- Bohužel dnešní mládež jde do krajnosti a dokáže i roky takto rodinu trápit dokat se nepostaví na vlastní nohy.. UKÁZAT SMĚR ANO ALE NEDYKTOVAT CO MAJÍ DĚLAT- MUSÍ ALE DOMA  DODRŽOVAT NAŠE URČENÁ PRAVIDLA-A OPTÁVAT SE JAK SITUACI ON VIDÍ -JAKÉ MÁ RADOSTI- STAROSTI -KONÍČKY atd.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn se mnou nekomunikuje a je zvláštní
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co říkáte na tyto body k zvýšení propustnosti v ČR? 4 950x
Jak naučit dítě spát samo? 3 1002x
Vzdorovité dítě - neposlouchá, dělá naschvály 6 1768x
Je to normální chování? 5 962x
Hysterické batole- je to ještě normální? 6 1384x
Uražená a naštvaná dcera, když přijdu z práce. 1 1295x
Roční batole - usínání 2 892x
Nespokojené mračící se dvouleté dítě stále pofňukává a něco jí vadí - proč? 7 2087x
Holky 11 a 14 let chodí nahé po domě i na veřejnosti, matce to nevadí a týrá je hladem - je to v pořádku? 6 10190x
Jak zvládnout teenegera v 17 letech - řve, rozčiluje se 3 1935x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny