Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero

11.07.2012 09:31
Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město: Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Odpovědí na téma: 45
Text: 

 

Těchto deset věcí by neměl dělat muž po třicítce…

1. Oblékat se jako šupák

Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Na tom, jak vypadáte, totiž velmi záleží. Mnoho lidí si na vás udělá názor již na první pohled – a mnohdy ho nezmění, ani když se budete snažit sebevíc. Zatímco ženy o sebe většinou dbají a po třicítce už mají jasně daný styl, u pánů je věc jiná. Přitom stačí pár slušivých kalhot a košil, vkusně vybraných triček a džínů, k tomu nějaké pěkné sako, bunda a dobře vypadající boty a rázem je z muže jiný člověk. A je tu ještě jedna věc – když budete dobře vypadat, ženy na vás prostě poletí!

2. Nemít žádný rozhled

I když vás politika příliš nezajímá, stejně jako dění ve světě, základní orientaci byte mít rozhodně měl – a zvlášť po třicítce. To už se totiž nemůžete vymlouvat na mladickou nezkušenost. A tak abyste ve společnosti nebyl za člověka, který nemá ani páru o politice, neví, kdo to byl Shakespeare, či jaké je hlavní město sousedního státu, měl byste vnímat dění kolem sebe – sledovat zprávy, číst noviny anebo informace na internetu. Pak se vám nestane, že při hovoru s přáteli budete za nevzdělance…

3. Dělat práci, která ho nebaví

V dnešní době je sice spousta lidí ráda, že má vůbec nějakou práci, ale na druhé straně – kdy jindy začít intenzivně hledat práci snů než právě po třicítce! Školu máte za sebou, stejně jako pár let praxe, a tak je na čase pracovat na tom, abyste se do smrti netrápil v zaměstnání, které vás nebaví a ubíjí. Muž po třicítce by měl mířit k vrcholu a to by se mělo projevit právě na jeho práci.

4. Žít od výplaty k výplatě

Kdy jindy než po třicítce je čas začít šetřit. Mnoho bohatých mužů získalo jmění tak, že umělo se svými penězi nakládat a správně je investovalo. A tak pokud máte třetí křížek na krku a peněženka vám zeje prázdnotou, je ta pravá chvíle něco s tím udělat. Vždyť které ženě by se líbilo vzít si vychudlého třicátníka…

5. Opíjet se do němoty

Jistě, většina lidí občas dostane chuť na skleničku, anebo se najde příležitost, kdy je něco třeba řádně zapít. Ovšem opíjet se do němoty pravidelně s kamarády nebo sám doma u televize by muž po třicítce rozhodně neměl. Nedělá to dobře ani jeho játrům a ničí si zbývající mozkové buňky…

6. Nechat se tetovat

Na tetování rozhodně není nic špatného a je samozřejmě moderní, ale než se pro nějaké rozhodnete, je třeba zvážit následky – jde totiž o celoživotní záležitost. Muž po třicítce, který o tetování přemýšlí, by si navíc měl uvědomit, že s věkem se tělo mění a jinak vypadá obrazec na urostlém hrudníku a jinak na takovém, pod kterým vyrůstá pivní bříško. Zkrátka a dobře – pokud je vám přes třicet a toužíte po tetování, doporučujeme hennu.

7. Žít v garsonce

Od muže po třicítce se očekává, že pokud se ještě neusadil, brzy to bude mít v úmyslu a třeba i založí rodinu. A tak je ten pravý čas zamyslet se nad otázkou bydlení. Když totiž budete žít v mini garsonce (nebo nedej bože ještě u rodičů), kam se vejdete sotva sám a pár kousků levného nábytku či několik plakátů na zdi, asi si o vás nikdo nebude myslet, že jste už dospěl, a ani ženy se nejspíše do stálejšího svazku s vámi nepoženou.

8. Sedět hodiny u her na počítači

Zahrát si občas nějakou tu hru na počítači není špatné, ale pokud u něj sedíte denně a jediné, co vás zajímá, je kolik oblud dneska (14.02.2018) postřílíte, pak není něco v pořádku. Stěží můžete mít úspěch v životě a najít si práci či ženu snů, pokud jediné, co vás zajímá, není realita kolem vás, ale virtuální svět v počítači.

9. Řídit jako šílenec

Po třicítce jste již dost starý na to, abyste věděl, jak se na silnici chovat. Vždyť díky nezodpovědným řidičům, kteří si hrají na piloty Formule 1, umírají nebo jsou těžce zraněny miliony lidí ročně na celém světě. Muž se třemi křížky na krku by už mezi nezodpovědné řidiče rozhodně patřit neměl. Pokud máte rád rychlou jízdu, je právě teď vhodná doba s ní přestat.

10. Jíst ve fast-foodech

Stravovat se ve fast-foodech je jistě rychlé a pohodlné, ale nejen že pěkně leze do peněz, ale – a to především – je nezdravé. Když už máte na krku třicítku, neměl byste to brát na lehkou váhu, protože z přemíry tuku, cukrů apod. vám hrozí obezita, vysoký tlak, cukrovka, metabolický syndrom a mnohé další… Takže ideální rada zní – začít si připravovat zdravá a chutná jídla, anebo ještě lépe – najít si ženu, která to udělá za vás.

 

Co na to říkáte? Souhlasíte s tím? A pánové po třicítce, platí u vás tyto věci? Nebo víte další věci, které by muži neměli dělat (nejen) po třicítce? happy

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 8601x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Deset věcí, které by muž neměl dělat po třicítce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.07.2012 11:08 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

glasses-coolBeuško, tohle chlapi po třicítce nebudou dodržovat, protože se většinou chovají, jako když je jim dvacet. excited

 
12.07.2012 07:23 Uživatel: David
Věk:  36
83522a17135.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Mě je prosím 13 excited

 
12.07.2012 07:51 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

glasses-coolDavídku, ale už skoro třikrát, viď? excited

 
11.07.2012 14:14 Uživatel: MitsCa
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Díky Pavli. happy

Ale jen 4. , 9. a 10.

- k bodu 4 - to je problém, když jsou velké výdaje...

- k bodu 9 - a dá se jinak v této džungli?

- k bodu 10 - někdy fakt člověk nestíhá a mám být o hladu?

 

excited

 
11.07.2012 14:51 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Mici, k tobě nesedí ani jeden bod, tak se neboj. Jen ten bod 9, ten by stál za zamyšlení, i když zcela jistě to není tak hrozné.  

 
11.07.2012 14:55 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Micánek jezdí s Emčou jako ďábel... happy

 
12.07.2012 08:39 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

1. oblekam to v cem mi je dobre ( vyjimky jsou oslavy atd. ) at si mysli kdo chce co chce, neziju proto abych se staral o to co si o me kdo mysli

 

3. mas pravdu ze v dnesni dobe je kazdy rad za tu praci co ma, ja mam dokonce praci ktera me bavi a na nikoho nedelam

 

4. tezko setrit kdyz prave zije od vyplaty k vyplate excited

 

7. rikam uz davno ze nez platit nekde najem treba 10 tisic tak si postavim svuj barak a tech 10 tisic davam na splatky uver ALE DO VLASTNIHO, proc platit treba 20 roku najem a stejne nemit nakonec nic kdyz mi pak muze zustat barak

 
22.09.2012 01:47 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Šmarjá, tady mi zakazují skoro všechny hříchy, které mám rád! Nebo ne? happy Podívejme se:

Dobře, tak ne všechny.

1. Check

2. Check

3. Práce, která nebaví, bývá často velice dobře placená. Takže tento bod považuji za nesmysl.  + Pracovní vrchol jsem zažil, když mi bylo 27 - 29. happy Lze to zase zopakovat, ale proč … IMHO v kariéře vidí smysl života ten, kdo jí ještě nedosáhl. Pak kariéra ztratí smysl.

4. Check

5. Check

6. Nesouhlas. Jako správný novopečený „gangsta“, potřebuje správný chlápek pořádnou kérku. A do pořádného gangu se může pořádnej „gangsta“ dostat i v sedmdesáti!  Pavla má pravdu když říká, že je nám pořád 20!

7. Nesouhlas. Sice sám mám něco malinko většího, ale IMHO je jedno v čem kdo bydlí.  

8. Nesouhlas. Absolutní! Jde o předsudky. Ale to je tak obšírné téma, že na jednom řádku nevysvětlím proč nesouhlasím.  Znám lidi, kteří si vydělají hraním her víc než 2 vysokoškoláci v "normální" práci dohromady.

Dokonce znám případ jednoho českého profesora, který se snaží o změnu školství ČR a vystupoval na české konferenci TED, prohlašujícího, že hraní hry World of Warcraft dalo jeho synovi více dovedností, než dnešní škola! A když to řekne taková kapacita, stojí to aspoň za zamyšlení.

9. Nesouhlas. Spojuješ rychlou jízdu s nebezpečnou a nezodpovědnou. Rychlá jízda a nezodpovědná jízda jsou dvě rozdílně věci. Je možné jezdit rychle a bezpečně a je možné jezdit pomalu a nezodpovědně. Mohu Tě svézt a dokázat to.

10. Nesouhlas. Resp. Titulek je „Jíst“ a v textu je „Stravovat“, což je rozdíl. „Fast-food“ neznamená v překladu „nezdavé-jídlo“, ale „rychlé-jídlo“! Existují fast-foody se zdravým jídlem. V Praze je přes 40 řetězců. Už dávno tady není jen Mac Donald a KFC.

 

Prosím neuraz se Beu_Pet, toto téma vítám, oceňuji ho, pobavilo mě, fakt že jo, ale přijde mi, že kromě 2 a 3 je to seznam takových nepodstatných, ryze materiálních a povrchných věcí, které pro život opravdu nejsou vůbec důležité a o kvalitě člověka nevypovídají absolutně nic.  

wink

 
22.09.2012 07:26 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

QAdama, trochu mi připomínáš Smějícího se Jacka.  

Podobnost čistě náhodná happy.  

Zase je tady někdo, kdo musí vše vysvětlit " věděcky". Hele, věříš v Boha? Nebo ve Vyšší Já, Vesmír, Otce.. či cosi takového?  

 
22.09.2012 09:43 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Již nejsem ten typ člověka, který by věřil jen proto, že mu někdo něco řekne. Protože jsem se naučil, že všichni lidi lžou. A mám práci, kde kdyby mi zaměstnanec nebo dodavatel lhal (a dělají to pravidelně) a já jim pouze slepě uvěřil, klient přijde o miliony.

Abych něčemu věřil, nepotřebuji důkazy, ale potřebuji, aby to do sebe logicky zapadalo.

Vyšší já? Nevím co tím myslíš.

Bůh - Jelikož neumíme logicky vysvětlit vznik vesmíru, tak věřím že nevím, zda existuje Bůh. Jednoduše nevím. Možnosti jsou obě ani jednu zatím neumíme dokázat ani vyvrátit.  

To co pokládádm za docela nepravděpodobné je život věčný. To je IMHO lidský výmysl, protože život věčný tak, jak ho dnes chápe většina lidí nedává smysl.

Vesmír – vidím ho kolem sebe, takže v ten snad věří každý, kdo se večer podíval na oblohu.  

Otce – mám, takže věřím že je. Ano. happy

 
22.09.2012 09:52 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Odpověděl jsi mi zcela dokonale.  

Věřit není o tom, že ti někdo něco řekne.  

No, koukám, že to tady s tebou bude veselé, zřejmě se nám budeš snažit vše racionálně vysvětlit a doložíš  zcela jistě i  vědecký rozbor happy.

A jestli mi prosím vysvětlíš, co znamená tvoje věta - tak věřím že nevím -.  

To jako věříš tomu že nevíš? Tomu přece nemusíš věřit. Nevědomost bud je nebo není.  

A nepovažuj to prosím za rejpání. Nejsem rejpna, což je z mých příspěvků patrné a neberu si věci osobně happy. Jen se ptám.

 

 
22.09.2012 10:01 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Tak jistě. Když něco budu vysvětlovat, tak jinak než s logickými argumenty to já neumím. Mě musí věci do sebe zapadat, jinak si o nich nepovídám a nechávám diskuzi těm, kterým stačí pouhé nepřemýšlení. happy

A každý si může vybrat, zda mu bude mé vysvětlení sedět nebo ne. Nevnucuji ho nikomu. happy

„tak věřím že nevím“ – no to byl jen takový konstrukt. happy Přijde mi to ekvivalentní k tomu „věřím ve vesmír“ tj. když parafrázuji Tebe: tomu přece nemusíš věřit. Vesmír bud je, nebo není.  wink

 
22.09.2012 10:19 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Jestli jsi si všimnul, tak já u slova vesmír použila velké písmeno. Tudíž to nebylo myšleno jak shluk hvězd v prostoru.

A já tedy nevěřím, že nevím. Já t bud vím nebo to fakt nevím. Ale mám jistotu.  

Vesmír s malým v je, zcela jistě. Tudíž tomu nemusím věřit, to je dokázáno.  

 

A někdy nepřemýšlení je fajn. Nemusíš vždy zapojit mozek a zahltit člověka věcnými, studenými argumenty. Někdy je víc nepřemýšlet a nechat promluvit srdíčko. Možná proto tady je spoutě lidem dobře.  

 

 
22.09.2012 10:28 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Aha, tak pojem "Vesmír" s velkým "V" neznám. Takže to asi platí i u „Otce“ s velkým „O“. Ale to taky neznám. A jestli je myšlen Otec ze Svaté trojice, tak to vnímám jako trojjediného Boha.  

 

A souhlasím s tím, že nezapojovat mozek je lepší, vždyť v Bibli se píše „Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je Království nebeské“. Jen mě to moc nejde. sad Už jsem raz takovej.  sad

 
22.09.2012 10:36 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Řekl bych, že v Bibli je to myšleno zcela jinak... Jde právě o to, že zapojíš svůj mozek a přiznáš svoji duchovní malost před Bohem... Jde o přiznání duchovní bídy a svým způsobem se takto připravuješ na spasení... Alespoň tak to chápu já...  

 
22.09.2012 11:38 Uživatel: Julie
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

   Mám stejný názor, Bibli jsem četla..... Starý i Nový zákon.

 
22.09.2012 11:50 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Když s Biblí je to jako se zákoníkem. Nebo ne? Není důležité co je psáno v zákonu, ale za normu se považuje jejich právní výklad. A 10 právníků, 10 výkladů. sad

A připomíná mi to situaci jako v jednom fascinujícím filmu: „Muž ze země“. (Nedoporučuji pro věřící)

 
 
22.09.2012 12:12 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Nejsem věřící... Bible není zákoník, Bible je příběh o člověku a světě, ve které člověk žil, žije a žít bude... Je to návod pro lidi, jak svůj život můžou prožít, pokud v tento příběh uvěří a vezmou za svůj...   Zákoník je norma pro všechny...

 

 

 
22.09.2012 12:25 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Víš, je docela úsměvné sledovat, že níže jsi mě obvinil z toho, že jsem jenom „JÁ“, že mé názory jsou typu  „SVĚTU NEJLEPE ROZUMÍM“, že mi chybí pokora a v zápětí přijdeš s takovýmto kategorickým alá „pokorným“ tvrzením o Bibli...

 

To mi připomíná pasáž z Bible: „V cizím oknu vidí smítku, ale ve svém břevno přehlíží“.  happy

 

Fakt jsi mě pobavil a zároveň uklidnil. happy

 
22.09.2012 12:36 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Z ničeho jsem tě neobvinil, nejsem orgán činný v trestním řízení... Pouze jsem napsal, jak to vidím já... A jsem rád, že jsi uklidněný a nemusíme dál zbytečně zatěžovat čtenáře našimi kecy... Promiň, mými kecy...  

 
22.09.2012 12:53 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

QAdame, nejsi věřící a přitom znáš tak dokonale Bibli?  To je zvláštní na ateistu. I když, jak jsem již kdesi psala, všichni jsme věřící, jen to popíráme.  

 
22.09.2012 13:04 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Nejsem ateista. Nejsem ani věřící. Já prostě nevím jak to je.  

 

Bibli znám proto, protože jsem byl vychován v rodině katolíků, ministroval jsem a chtěl jsem být knězem. Ale chtěl jsem si být jistý, že když předstoupím před lidi, budu věřit tomu, čemu říkám. Tak jsem hledal. A nenašel jsem odpovědi. A nechtěl jsem lidem lhát.  

 

Dnes pracuji v oblasti aplikované vědy.

 

Zodpovědně mohu prohlásit pouze to, že ani náboženství ani věda neumí odpovědět na tuto otázku a vzhledem k tomu, že odmítám slepě věřit mi zbývá jediné – nevědět a mít otevřenou mysl všem nevyloučeným možnostem.

 

Proto mě docela uráží, když mě někdo označí za nepokorného.  

 
22.09.2012 13:12 Uživatel: Julie
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

   Předpokládám, že ministrantoval...... ale nechci se přít.

 
22.09.2012 13:16 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Pro mě osobně pokora znamená přijímat vše, co se mi stane, přijímat to, že jsme si všichni rovni. Dítě, bezdomovec i  multimilionář.  

Nesoudit a nemít vždy ve všem navrch. Poslouchat a naslouchat.  

Z tebe mám pocit, že chceš mít vždy poslední slovo. Možná proto Medvěd mluvil o pokoře. Ale nevím,  nejsem on.  

 

 

 
10.05.2015 17:20 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

pro Adama:

 

Věda, jako cesta k Bohu - http://vedaavira.cz/index.aspx?p=96

 

Cesta ateisty, docenta Miloslava Krále, k víře v Boha, který se dá dokázat s určitostí, z vědy.

 
22.09.2012 10:33 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

S tebou je prča. No, nebudu se přít, Bibli jsem nečetla, takže tyto znalosti nemám. Ale koukám, že ty jsi takovej Ferda Mravenec. Práce všeho druhu.  

Čímž nemyslím všechno vím, všude jsem byl, od všeho mám klíče. happy 

Jen že máš přehled.  

Já tedy hodně čtu, ale abych si to vše takto pamatovala, to tedy ne.

Každopádně vidím, že Jacka supluješ dokonale happy.  

 
22.09.2012 10:40 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

kissed

 
22.09.2012 10:47 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Jack byl jiný sekáč, toho hned tak nenahradíš... Uměl analyzovat, nevytrhával věci z kontextu a svým způsobem měl v sobě pokoru... Pokud člověk chtěl diskutovat a přistoupil na jeho hru věcných argumentů, tak z něj vypadlo mnoho zajímavých myšlenek... Pokora, to je to hlavní, co mi zde chybí...

 
22.09.2012 10:51 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

nj, každý jsme jiný wink

 
22.09.2012 11:16 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Vidím to jinak... Všichni jsme stejní, když jsme mladí, pokora přichází s věkem... U někoho dříve, u někoho později... Byl jsem stejný jako ty... Bylo jenom JÁ, měl jsem všechno nejlepší, největší, vše jsem měl první, rozuměl jsem celému světu a bral jsem... Bylo to jednoduché, protože díky tomu JÁ jsem žil pouze v malém výseku světa... Poté přišlo poznání a s ním pokora, začalo být MY a ONI, v tom okamžiku se svět stal větším a pochopil jsem, že se mám ještě hodně co učit... Začal jsem i dávat... Postupně začínám vyrovnávat misky vah, které jsou stále nekloněné na stranu mého ega a mých hříchů, ale věřím, že jednou příjde rovnováha a já najdu klid...

 
22.09.2012 11:24 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Můžeš být konkrétní? Podle čeho konkrétně soudíš, že mi chybí zrovna pokora?

 

No a když už jsme u toho, tak proč myslíš, že neanalyzuji? A kde jsem vytrhnul věci z kontextu?

 
22.09.2012 12:43 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

embarrassedMedvěde, moc si tě nyní vážím, za tento příspěvěk. Je vidět, že už nejsi dítě, ale dospěl jsi ve zralého muže. rose

 

Ten staročeský text přeložen do dnešní mluvy je

- Šťastni jsou ti, kteří si uvědomují duchovní potřeby -

 

Někdo k tomu poznání přijde, dospěje dříve, či později, někdo vůbec nikdy. Někdo si uvědomuje jen hmotné potřeby a jeho život se stává nenaplněným, neradostným a beze smyslu.  crying 

 
22.09.2012 11:51 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Že ti chybí pokora, to vidím konkrétně téměř ze všech tvých příspěvků...

Napsal jsem, že Jack uměl analyzovat... Z tohoto mého tvrzení vůbec nevyplývá, že ty analyzovat neumíš, což jsem ani nenapsal... Z tvé strany jde pouze o domněnku...

Například citace o slabých duchem byla vytržena z kontextu a byla použita ve špatné interpretaci jako podpora tvého názoru o nezapojování mozku...

Z mé strany bylo vše napsáno...

 
22.09.2012 12:01 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

 

Tvrdit to, že Bible má nějakou správnou nebo špatnou interpretaci … aha, u které náboženské války v historii jsem to už to jenom slyšel?  happy

 

 „Téměř ze všech mých příspěvků je vidět, že mi chybí pokora“

Tak k tomu fakt nemám co říct. Hlavně, že mi jdeš příkladem. happy

 

 

 

 
24.09.2012 08:59 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

QAdama: ne, mi opravdu neurazíš!

Nevím zda sis toho všiml, ale většina témat je tu proto, aby se o nich diskutovalo a proto, aby se na ně odpovídalo. Více odpovědí = více názorů.  

I já jsem se v tématu ptala, na názory ostatních a nikomu jsem nevnucovala, že toto je pravda happy

Když si začal o té práci:v tématu je bod:

 

3. Dělat práci, která ho nebaví

 

V dnešní době je sice spousta lidí ráda, že má vůbec nějakou práci, ale na druhé straně – kdy jindy začít intenzivně hledat práci snů než právě po třicítce! Školu máte za sebou, stejně jako pár let praxe, a tak je na čase pracovat na tom, abyste se do smrti netrápil v zaměstnání, které vás nebaví a ubíjí. Muž po třicítce by měl mířit k vrcholu a to by se mělo projevit právě na jeho práci.

 

Ty jsi napsal:

3.  Práce, která nebaví, bývá často velice dobře placená. Takže tento bod považuji za nesmysl.  + Pracovní vrchol jsem zažil, když mi bylo 27 - 29.  happy Lze to zase zopakovat, ale proč … IMHO v kariéře vidí smysl života ten, kdo jí ještě nedosáhl. Pak kariéra ztratí smysl.

Můj názor na Tvůj komentář je asi takový: Pokud máš dobře placenou práci, je to pravděpodobně dobrá práce. To, když se Ty neumíš naučit mýt rád svou práci, neumíš v ní najít pozitiva, výhody a užitek, který Tvá práce má a to nejen pro Tebe, ale i pro ostatní je z mého pohledu smutné. Myslím si, že pokud nemáš rád svojí práci, tak si nepochopil proč jí děláš a co tato práce přináší, jediné co Tě zajímá je Tvůj výdělek. Vidím v tom logiku naší vlády-tak mi tady budeme sedět, z nudy vymýšlet mindoviny a vydávat je za práci, ale ptz jsme tu jen pro prachy tak to vymyslíme tak, aby jsme z toho měli hlavně my. Kdyby měli rádi svojí práci a věděli proč ve vládě jsou a co by jejich poctivá práce přinesla lidem nebyl by náš stát tam kde je sad

Takový člověk, podle mi, na takéto místo vůbec nepatří! I tady se dá přesně použít to co napsal  Medvěd :Vidím to jinak... Všichni jsme stejní, když jsme mladí, pokora přichází s věkem...  (příspěvek 22.09. 2012 12:16)

Pracovní vrchol? to je pro mi "divná" definice típ spíš ve Tvých letech. Jediné vysvětlení které pro to mám je, že sis sám udal cíl kam se chceš dostat, tam jsi se dostal a víc nechceš bo nepotřebuješ.

Sama si myslím, že vrchol kariéry můžeš určit zpětně za uplynulá léta a to v době kdy už nepracuješ (jsi v důchodu a pod. ) Myslím si to z toho důvodu, že podud buduješ kariéru, každá "pozice" které dosáhneš je Tvůj úspěch, ale zároveň otevření dalších možností a cílů. To pro mi znamená, že mám další možnosti na úspěch, na zdokonalení se, naučení se nových věcí.... (moc toho je).  

Tím jsem se zase trochu dostala k tomu co píše  Medvěd:Bible je příběh o člověku a světě, ve které člověk žil, žije a žít bude... Je to návod pro lidi, jak svůj život můžou prožít, pokud v tento příběh uvěří a vezmou za svůj...   To je pravda. A můj názor je: že každý z těch lidí, co si bibli přečtou si v ní najdou svoje "vyložení" tohoto příběhu a budou mít svůj názor na každou věc v něm napsanou.  

Všechny věci mají více jak jeden význam a jsou pochopit více způsoby. Jak já říkám: všechno je na úhlu pohledu!  

Ty se sice snažíš Medvěda "umlátit" argumenty, ale možná by bylo lepší se snažit pochopit co tím Medvěd myslel a jak to myslel. Máme k základnímu tělěsnému vybavení dvě uši a jednu pusu a Ty by ses měl naučit je přesně v tomto poměru používat! To, že Medvěda umlčíš (z mého pohledu) není výhra, ale fakt, že Medvěd uznal, že Tobě nejde předat žádná myšlenka a... je to marný, je to marný, je to marný

 

Tímto jsem nechtěla NIKOHO urazit, ani vyvolat hádku!!! Je to jen MŮJ vlastní názor! happy

... takže krá krá krásný den všem excited a úsměv PROSÍM! excited

 

 
24.09.2012 09:20 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

happyBeuško, přesto, že seš mladá, máš moudrost a jsem moc ráda, že jsem tě poznala a že můžu i z tvých moudrých slov čerpat pro sebe. embarrassedSeš hodné děvče a mám tě ráda.  in_love  Pavla

 
24.09.2012 10:12 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

DĚKUJI Pavli, není to asi ani tak moudrost, jako spíš zkušenosti.... které většinou pramení z chyb.

Taky Tě mám rada "mami" Pájo in_love

 
24.09.2012 10:22 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Beuško, vím, že seš skromná, ale jenom moudrý člověk se dokáže poučit z chybování, mama.  kiss

 
24.09.2012 10:34 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

taky se říká, že moudrý člověk nevkročí do stejné řeky dvakrát.... a víš kolik chyb jsem udělala více krát, než jsem pochopila, že tudy cesta prostě nevede sad

 
24.09.2012 20:40 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

roseBeuško, to já taky. Udělala jsem spoustu chyb a jak jsem stará chybuju, a pořád se učím.

 
25.09.2012 00:05 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Ad medvěd:
Já jsem tady přišel a snažil se na otázky odpovídat a diskutovat. Nikoho jsem tady NIKDY nekritizoval a nikdy jsem se nad ostatní nepovyšoval. Na rozdíl od medvěda a 5 dalších, kteří se pustli první do mě. Tak jestli tohle považujete za pokoru, tak o takovou pokoru já nestojím. Víc se k medvědovi vyjadřovat nechci.

Ad politika:
K tomuto tématu se vyjadřovat nechci.

Ad práce která nebaví:
Jsou lidé, a ano, z celkového počtu je jich menšina, kteří jsou v tom co dělají na špici. To jsou lidé, kteří se na vrchol dostali opakováním činností, protože jen tak se v nich zdokonalili na maximální úroveň. Časem, když v oboru dosáhnou všechny mety, je těžké hledat nové výzvy. Protože prostě v malém rybníku, kde už byl uloven každý druh, zůstává malá šance, že najdeš nový. A když chytíš stejný, už prostě chybí vzrušení z nového. A kreativní lidé k životu potřebují nové výzvy.

Specialisté působí na projektech. Projekt skončí, dokončili práci, odevzdali, zákazník je nadšen a jdou dál. Specialisté nezůstávají na jednom místě 10 let. Není důvod, své odvedli a na méně náročnou práci jich je škoda. Takže prostě se stane, že dělají stejné věci za dobré peníze jinde, protože už není nic jiného.

To ovšem ale neznamená, že svoji práci flákají. Opačně. Dokážou svoji práci udělat lépe než všichni ostatní kolegové v dané firmě, protože jsou to profíci a dokážou se nad pocity povznést. A to, že je nebaví ještě neznamená, že k ní přistupují s nechutí, jak to někdy bývá u řadových zaměstnanců.

A zda takový člověk (ne)patří na své místo? Jednoduché. Tak když někdy budeš majitelkou firmy a budeš řešit opravdu skutečně složitý a skutečně nákladný úkol, na kterém bude záviset zda firma nebo třeba divize přežije, tak si budeš moci sama zvolit, komu ten úkol  svěříš. Zda svým nadšeným zaměstnancům, kterým sice nechybí nadšení, ale zkušenosti a kvalifikace ano, nebo profesionálovi s prokazatelnými úspěchy.

Ad kariérní vrchol:
Jistě. Každý si stanovujeme svůj vrchol sami. Nezáleží na věku kdy dosáhneme vrcholu. Co je pro muže největší vrchol kariéry? Píšeš že máš zkušenosti takže víš. A ano, dosáhl jsem ho. Ve 27? Nevím co Tě tak překvapuje. Nebyl jsem ani první, ani nejmladší, ani nejúspěšněji, ani poslední. A nepsal jsem to proto, abych se chlubil. Ale proto, abych řekl, že kariéra je důležitá dokud o ní nic nevíš. Až jí doopravdy poznáš, ztratí na lesku a zjistíš, že důležitějši jsou úplně jiné hodnoty. Ovšem ano, pro mnohé ženy je postavení muže afrodiziakem jako cukr s vodou pro vosu.

 
25.09.2012 02:01 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Poslední reakce na tebe a velice uvítám, když přestaneš psát pořád o tom samém... O pokoře jsem mluvil já, netahej do toho nikoho jiného... Ani jednoho, ani dva, ani pět... Nestavěj se do pozice ukřivděného a utlačovaného, kterým nejsi... Tvým psaním a neustálým opakováním tvých pravd o atmosféře na tomto webu děláš dusno, je tady mnoho uživatelů, pouze ty máš problém a neustále o něm mluvíš... Zkusil bych hledat chybu i na své straně... Tím je pro mne tato záležitost uzavřená... Já jsem ti svoje řekl, ty také... Tuto reakci jsem napsal pouze kvůli tomu, že jsi se otřel o další uživatele... Pokud bych v tom byl pouze já sám, tak už bych nepsal, nemíním na tohle téma s tebou dále diskutovat... Lidé sem chodí pro radu a je zbytečné, aby tady četli takové záležitosti...  

 

 
25.09.2012 08:05 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

QAdama: Já jsem (pro mi naštěstí) v oboru kde mám možnosti růstu dost neomezené. Řešení zda firma přežije už jsem řešila, ale nesvěřila jsem ho nikomu, udělala jsem projekt sama a dodělala ho s jednatelkou společnosti. Ale to, že jsem to mohla udělat je dané mojím oborem. To co plánuju a školím umím i udělat. Bo obráceně... bez praxe v terénu bych těžko školila a vedla lidi.  

Nemyslím si, že bych o kariéře nic nevěděla. Možná obráceně, moje hodnoty jsou urovnané. I když jsem zůstala sama se dvouma dětma (manžel šel za mladší) místo klasické práce jsem se dala na kariéru. Neříkám, že je to úplně jednoduché, ale jak jinak v tomto státě děti zajistím, když peníze jsou tu až na prvním místě? !

 
24.09.2012 10:41 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

Beuško, ale tak to má být. Budeš dělat stejné chyby a stejné omyly tak dlouho, dokud to nepochopíš.  

A nemá to spojitost s tím, jestli jsi moudráhappy. Prostě se musíš poučit a pokud ne, situace se budou opakovat.  

Jo, kdyby to v životě bylo tak lehké jako poznání, že na žehličku se nesahá happy.

 
24.09.2012 10:48 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Text uživatele: 

... tak bych neměla otisk špičky žehličky na břiše....

 

Já si vždycky říkám, že to zkusím znova a líp a někdy prostě ne a zase je to v lese....  

Děkuji!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Co by muž neměl dělat po třicítce - desatero
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny